Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Slovinská dálnice - placené úseky, dálniční známky ... - Dálnice Slovinsko 2010

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Na stránkách www.dars.si byly zveřejněny údaje o poplatcích na slovinských dálnicích v roce 2010. Je tam i ke stažení soubor ve formátu pdf slovinsky, anglicky, německy,italsky a maďarsky. Proč tam není čeština nevím, ale pokusím se tady uvést aspoň to podstatné. Hlavní zásada je, že ceny a platnost známek zůstávají stejné jako v roce 2009. Dále se pokusím počeštit překlad Googlu.

Ceny známek pro dvoustopá motorová vozidla do maximální hmotnosti 3500kg:
-Roční dálniční známka EUR 95,00
-Měsíční známka EUR 30,00
-Týdenní známka EUR 15,00
Pro motocykly:
-Roční známka EUR 47,50
-Půlroční známka EUR 25,00
-Týdenní známka 7,50 EUR

Platnost:
Roční známka s platností od 1. prosince 2009 do 31. ledna 2011 (celkem 14 měsíců).
Půlroční známka platí po dobu šesti měsíců od data platnosti nebo až do konce posledního dne šestého měsíce, když v šestém měsíci toto datum není.
Měsíční známka platí po dobu jednoho měsíce od data platnosti nebo až do konce posledního dne následujícího měsíce, pokud takový den, není. Týdenní známka platí sedm po sobě jdoucích kalendářních dnů a to včetně data uvedeného na známce.Zde je na stránkách dars nepřesnost - mluví se zde o platnosti ode dne pořízení, ale kousek dál se mluví o vyznačeném datu platnosti. Takže to chápu stejně jako letos, že začátek platnosti vyznačuje prodejce dle našeho přání, stejně jako v Rakousku. Dostavba dálnice A4 v úseku Ptuj-hranice s Chorvatskem, se projektuje a v roce 2010 se jí zřejmě nedočkáme.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:21.11.2009 05:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
..to radeji pojedu pres madary za 4 E... s... slovinskym nedopreji ani n...
 Autor:kllo
(neregistrovaný)
 Datum:22.11.2009 22:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Vloni a předloni jsme objeli Maribor a Slov. dálnici. Před Slovinskem jsme sjeli z dálnice ( sjezd č.229 - zadejte si "Seznam - mapy - Maribor")a pak směrem na Mureck. Tam přes most do Slovinska směr Lenart. Z Lenartu po silnici č.433 do Ptuje a z Ptuje jako na Maribor a pak po E59 do Chorvatska.Zajížďka tak 20 km a časově tak o 1/2 hod.delší.Rozhodně rychlejší neš přes Czornu a Szombateli v Maďarsku ( také jsem tam jel asi 4 x)
 Autor:John
(neregistrovaný)
 Datum:18.3.2010 09:31
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Tvoje trasa se zda nejlepší co jsem zatím zjistil. Do Chorvatska jedu již po několikáte, ale zatím jsem jezdil pouze k Rijece a to přes Salzburk a pak přes Slovinsko, přes Lublaň, takže jsem známku musel kupovat. Letes jedu do Biogradu na Moru a nechce se mi vyhodit 30 euro za poplatky na tak krátký úsek. Bylo by možné zaslat podrobnější popis, nebo mapku tvojí trasy a nevíš zda zde nejsou nějaké nové zpoplatněné úseky a jak je to tam s policejníma kontrolama. Pokud by někdo jiný toto měl zašete mi to prosím na: jindrich.rybar@email.cz
 Autor:Henry
(neregistrovaný)
 Datum:26.4.2010 11:40
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Já to tam jel už čtyřikráte,je to jako cesta podhůřím Šumavy u nás.Nikdy jsem tam na policii nenarazil.
 Autor:Mára Novák
 Datum:12.2.2011 23:32
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Nevíte někdo kde přesně bude končit ve Slovinsku dálnice směr Macelj v sezoně 2010?
 Autor:objížděč
(neregistrovaný)
 Datum:28.12.2009 09:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Slovinská dálnice ve směru na Zagreb a s přechodem Macelj bude v roce 2010 končit stejně jako dnes v Draženci u Ptuje. Úsek Draženci-hranice HR je ve stadiu projektu. V provozu už je nový hraniční přechod Macelj-Gruškovje.
 Autor:Cezar
(neregistrovaný)
 Datum:28.12.2009 15:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Slovinci dělají kousky dálnic jen proto,aby znepříjemnili turistům cestování a navíc,aby vydělali na tom,že chtějí jen přejet kousíček cesty třeba z Maďarska do Chorvatska,viz Redicz-Mursko Središče,což je sice jen 10km,ale proč je putit grátis,když je můžeme oškubat.Dělají to schválně a to nejen nám,ale hlavně Chorvatům.Proto raději pojedu přes Maďarsko za pár korun a jsem tam taky.Maďaři mají z Bratislavy,až na odbočku na Czornu a Szombathely zadarmo a nevadí jim to.Proto Slovince ignoruji a jezdím už léta přes Maďary.Samozřejmě se najde plno těch,kteří mě zato odsoudí,ale je mi to jedno.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný)
 Datum:28.12.2009 10:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
dneska mi rikal soused dela ridice z povolani ze slovinci zavedli tydenni znamky za 7 euro
 Autor:petra
(neregistrovaný)
 Datum:28.12.2009 12:18
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Bylo by to pěkné, ale bohužel na oficiálních stránkách dars.si jsou nové letáky a informace pro rok 2010 a týdenní známka do 3,5 tuny stojí 15 EUR.
 Autor:Michal R
(neregistrovaný)
 Datum:28.12.2009 12:33
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Víš na co je ti týdenní známka, když jedeš na týden? Na nic.
 Autor:Já I.
(neregistrovaný)
 Datum:1.3.2010 16:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Vítku, nikdo Tě nebude odsuzovat za to, že jezdíš přes Maďarsko. To je každého věc. Ale v zájmu objektivity musím říct, že Slovinci dálnice staví systematicky, dle vydaných plánů a kvalitně. To, že se zprovozňuje po úsecích je logické a dělají to všichni. Není technicky možné otevřít najednou celou dálnici. A díky za otevřený úsek Rakousko-Ptuj s obchvatem Mariboru. Těch 13km do HR musíme přežít.
A co se týká problémů,podívejme se k nám. Nehledě na podepsané mezistátní dohody jsme díky našim ekoteroristům zablokovali stavbu důležité severo-jižní dálnice z Polska do Rakouska v úseku Pohořelice-Mikulov st.hranice. Díky tomu i Rakousko ukončí na jaře dálnici A5 Vídeň-Mikulov ve Schricku a dále se pokračovat zatím nebude. Co si svět o nás myslí, lépe nevědět.
 Autor:Cezar
(neregistrovaný)
 Datum:28.12.2009 15:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Podívej se na mapu slovinských dálnic, a řekni mi co je systematické.To že na nějaký jejich rozpory s chorvaty si berou jako rukojmí dovolenkáře kterým to osolí jen z toho důvodu že chorvati rejžujou na turistice podstatně více než oni. Úsek Šentilj-Macelj je toho zářným příkladem.............
 Autor:eman
(neregistrovaný)
 Datum:28.12.2009 18:44
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dívám se na mapku slovinských dálnic na www.dars.si a nevidím tam zásadní problém. Pro Slovinsko je páteřní tah A1 stejně jako pro nás D1. Budují dálnice především pro vlastní potřebu, což ostatně my děláme taky, jenže hůř. Příklad - nedokončená dálnice D8 do Německa před České středohoří, nedokončená D1 od Kroměříže po Lipník, nedokončená D47 na hranice s Polskem, nedokončená D3 do Českých Budějovic a Rakouska (stavíme ji od prostředka), nedokončená D11 do Hradce a dále do Polska, nedokončená dálnice z Brna do Vídně atd. S výjimkou D5 na Rozvadov a staré D2 do Bratislavy nemáme dálniční spojení s okolními státy. A taky by se dalo říct, že si bereme Poláky, Rakušany, Němce jako rukojmí. Takže bych řekl, že naopak Slovinci jsou se svými dálnicemi kus před námi včetně úseku Šentilj-Macelj, kde zbývá jen 13km. Podotýkám, že nejsem slovinský vlastenec, jen se snažím o objektivní pohled na věc.
 Autor:Cezar
(neregistrovaný)
 Datum:29.12.2009 04:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Podstatné je,aby zůstala nějaká rozumná alternativa,tedy abych nemuset platit za pár kilometrů dálnice 2xtýdení známku,ale aby tu byla zachováná objízdná(nespoplatněná trasa)
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:31.12.2009 12:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dobrý den pane Vítku, už dlouhou se zajímáme o cestu přes Maďarsko, bydlíme u Českých Budějovic a jezdíme již po několik let na Korčulu. Doporučil by jste nám cestu přes Maďarsko a pokud ano, poradil by jste jak na to? Sleduji,že spousta lidí na tomto fóru, vám různé věci vyčítá, ale myslím si, že jako jeden z mála máte spoustu zkušeností. Děkuji. Daniela
 Autor:Daniela
(neregistrovaný)
 Datum:3.1.2010 19:42
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Tento přízpěvek sice není určen mne, ale nedá mi to.Jelikož jsem z ČB, a do chorvatska jezdím pravidelně roky, atˇnahoru nebo dolu musím říci toto: z ČB se cesta přes Maďary nevyplatí ani finančně,ani časově.
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:3.1.2010 20:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
NO NEVÍM,ALE POKUD SE JEDNÁ O FINANCE,TAK VÁS CESTA PŘES MAĎARY VÝJDE NA PÁR KORUN.
Pro lidi z ČB je to sice trošku komplikovanější,ale jde to.Předpokládám,že dálznámku ČR máte,tak nejkomplikovanější je dostat se do Bratislavy,ale i to jde.Slovenská známka stojí 5 eur a není to zase tak složitá cesta.Z Bratislavy-Rajky pak jedete po dálnici-asi 12km zadarmo,není placená až na odbočku směr Czorna,Szombathely a pak směr Redicz-hraniční přechod.Tam Slovinci postavili kousek dálnice,aby turistům udělali problém-nejlevnější známka zatím 15 eur,ale jde to objet, takže:
za přechodem Redicz-100m je odbočka mezi svodidly na Dolgu Vas,taková úzká cestička na kruháčku,pak jet na Lendavu a tam najet na M-443,dále na Lendavské Gorice a Pince.Tam najet na M70 a po několika stech metrech odbočit vpravo po M70 na tzv.dálnici,ale ještě není a je bezplatná.Přejet Muraratku a pak už podle značení na hraniční přechod Goričan.Vše je značeno ukazateli a trvá to všechno max 15 min.Tam najedu už na dálnici v Chorvatsku a jedu.Samozřejmě vše je grátis i přes Maďarsko,takže žádné výlohy.Jezdíme takto již mnoho let a je to v pohodě.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný)
 Datum:4.1.2010 07:50
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
z budejovic to mate lepsi na linec a salcburk nez madary prijde mi to jako zbytecka zajizdka.to jen muj nazor
 Autor:karel
(neregistrovaný)
 Datum:4.1.2010 14:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
A to nehovorím o ušetrených PHM a čase a bezpečnosti.
 Autor:Stázka
(neregistrovaný)
 Datum:4.1.2010 16:11
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Přesně tak, cesta z Buďejek přes Maďary je absolutní nesmysl. Ale když někdo rád pozoruje zvířatka u silnice, no problem.
 Autor:Marek
(neregistrovaný)
 Datum:4.1.2010 16:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Nejde tu o zvieratká,čas,ani bezpečnosť-HLAVNE ,ŽE TO VYJDE LEN PÁR KORÚN-ono je to taká mantra,ktorú treba stále opakovať....
 Autor:Dada
(neregistrovaný)
 Datum:4.1.2010 16:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Zvířatka byl samozřejmě vtip. Jde o to, proč se trmácet přes Maďary ku příkladu na Makarskou nejakých 1150 km, když to mám přes Rakusy kolem 950 km. Ale proti gustu ...
 Autor:Marek
(neregistrovaný)
 Datum:4.1.2010 16:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Přesně, ČB-LINZ-GRAZ-MARIBOR -ZAHŘEB a dál, kouknu li se na mapu je to logické. Asi to o něco dráže vyjde ,ale pokud není někde špunt(což vás může potkat kdekoli) není o čem .Ten kousek ve slovinsku jde objet v pohodě pokud chcete. Ale je to asi věčné téma, na které je tu asi tisíc variací:))))))))
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:4.1.2010 18:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Naprosto souhlasím jezdíme několik let přesně tak před Linzem najedem na dálnicí a fičíme směr Chorvatsko 2 placené tunely v Rakousku a Slovinsko kousek bez dálnice a pak směr jih přes Maďarsko mi to příde delší,naší známku nemáme,takže nám vyhovuje tato trasa.,ale každý to má jinak podle toho jak komu co vyhovuje.
 Autor:Lucka
(neregistrovaný)
 Datum:4.1.2010 20:50
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Karle,nikoho nepřemlouvám,aby přes Maďarsko jezdil.Tato paní chtěla poradit,jak nato,tak jsem ji vypsal trasu a své poznatky.Nevím,zda jste někdy pře Maďarsko jel,ale mnohé informace o pomalé trase,o zvířatech na cestě a další hlouposti jsou nepravdivé a zavádějící.Podle mých zkušeností je tato trasa dlouhá z rajky po Redicz 180km,cesty jsou vcelku slušné,značení na lepší úrovni než u nás,nikdy jsem nevuiděl policajty a jde to dost rychle+grátis.Ti,kteří tady popisují,že cesta je hrozná,tak tam asi nejeli nebo mimořádně spěchají a pak je lepší jet po dálnici. :-)Ona někdy změna neuškodí a třeba chtějí mnozí poznat i jiné státy a krajiny a nevadí jim,že nejedou v kolonách a zácpách po dálnici.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný)
 Datum:5.1.2010 07:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Vítek napsal:NO NEVÍM,ALE POKUD SE JEDNÁ O FINANCE,TAK VÁS CESTA PŘES MAĎARY VÝJDE NA PÁR KORUN.
To je nepřesné,pokud bych porovnal obě trasy (stejné podmínky) tak cesta přes Rakousko je mírně levnější.

Přes Rakousko: 7,7 EURO rak.známka + 42Kn za dálnici do Zagrebu.

Přes Maďarsko: 10 EURO Slovenská známka 2x (je pouze týdenní) + 36 Kn z Goričanu do Zagrebu.
Možná Vítku namítneš, že jsem nezapočítal Slovinskou známku.
Ano vyhnuljsem se ji objízdnou trasou, neboť její cena je za takto krátký použitý úsek přehnaná, ale Ty jsi se ji taky vyhnul, že jsi použil trasu přes Dolgu Vas,Lendu atd. až na přechod Goričan. Mnohokrát jsem Tě podpořil, ale tentokrát nesouhlasím . Měj se.
 Autor:zettik@seznam.cz
(neregistrovaný)
 Datum:5.1.2010 13:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
tak Slovenskou známku taky nekupuji,jezdím na Strážnici,Kúty,Malacky,Stupavu a pak Bratislava Rajka.Dá se to v poklidu objet a cesta je souběžná s dálnicí.Platím pouze kousek dálnice v Chorvatsku.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný)
 Datum:5.1.2010 14:28
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dobrý den. Budu trochu od věci, ale týká se to cesty Maďarsko-Rakousko.
Přes Maďarsko jsem jel jednou, přes Rakousko několikrát. A teď vím,že jedině Rakousko. Cesty v Maďarsku rozbité, všude samá 70,30,..Pokud chytnete ze 3 kamiony za sebou, nedá se předjet a jedete za nimi třeba 1 hod. 70 Km/hod. Nejsem žádný závodník, ale nechci jet na dovolenou, kde cesta je třeba 800 Km 14 hodin. Co mě příjde draho přes Rakousko? Známka cca.250 SK + 270 A. Ale jedu těsně před sezonou, tak dálnice prázdné a jedu si těch 140 km/hod. v klidu a děti sedí o 3 hod. kratší dobu v sedačkách.
A ještě jedna věc: Přes rok u nás každý jezdí jak závodníci, každého štve, když se jede pomalu a na dovolenou pak jedou na Madary a říkají: Já nikam nespěchám, pěkně v klídku. Tak tomu nerozumím. To je můj názor.
 Autor:kamil
(neregistrovaný)
 Datum:5.1.2010 14:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Kamile mluvíš mi z duše! Myslím, že když už někdo jede na dovolenou, tak ho těch pár šupů za nějakou známku nespasí. Jsem ze severu Moravy a Maďary jsem jel 2x, neříkám, že se jet nedá, ale prostě rakouská dálnice to je úplně o něčem jiném.
 Autor:Marek
(neregistrovaný)
 Datum:5.1.2010 18:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Čabajku a uherák mám docela rád o to nejde Okresní silnice mi nijak nevadí ,ale vůbec nevím jak bych vysvětloval že mám poruchu a potřebuji poradit kde najdu servis.Maďarština je jazyk se kterým se nedomluvíš nikde. na světě .Pokud splácám do hromady nějakou otázku stejně nevím co mi odpoví a tak by bylo docela možné že mě těch pár korun ušetřených na nanuky vyjde docela draho .Ruku na srdce, ono nikomu nevadí jet po okreskách ,ale 80% řidičů jak najede na dálnici tak si oddechne.Moje rozhodnutí je jasné dálnice.

Ahoj Jirka I
 Autor:Jirka I
(neregistrovaný)
 Datum:6.1.2010 07:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Jirko co příručka Maďarsky snadno a rychle.
 Autor:xxxxxxx
(neregistrovaný)
 Datum:6.1.2010 08:19
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
kdyz pres madarsko tak jedine dalnici mi jezsime brno bratislava budapest zagreb prakticky od brna jedu po dalnici az do chorvatska.
 Autor:luba
(neregistrovaný)
 Datum:6.1.2010 14:55
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
ale je to kazdeho vec a kudy jede aby nekdo nerekl ze mu cestu vnucuji.podle me zalezi odkud jste z cech.
 Autor:luba
(neregistrovaný)
 Datum:6.1.2010 15:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Na tom odkud jste záleží asi hlavně .Někoho z Aše Maďarsko asi nenaláká.Já jsem z Jižních Čech a trasa Linz-Graz-Maribor-Záhřeb-meře je super(pokud skousnete ty poplatky)
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:6.1.2010 15:14
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Honzo přesně tak super cesta jezdíme tak taky a sme spokojený ty 2 tunely v Rakousku Nás nezrujnuje a fičíme od Linze pěkně po dálnici.My z Jižních Čech to asi tak řešíme všichni,tedy skoro,ale většina určitě.
 Autor:Lucka
(neregistrovaný)
 Datum:6.1.2010 20:57
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Původně jsem ty tunely chtěl objíždet ,taky to lidi dělaj.Jel jsem jednou a o príští trase bylo rozhodnuto.12 euro to je asi 300 kč,ty ti na dovče nemužou chybět.Nejsem pracháč do CH jezdim tak ob rok.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:7.1.2010 06:55
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Honzo písni mi prosím Tě na mail,taky to zkusíme objet pokud to nebude velká zajížďka.No je pravda,že jsou dost drahý a máš pravdu,že se dají utratit peníze jinak.
Díky
 Autor:lilka
(neregistrovaný)
 Datum:7.1.2010 11:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Asi jsem to blbě napsal.Já ty tunely chtěl objíždět,ale pak jsem vzal rovnou a nikdy jinak.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:7.1.2010 13:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
musim reagovat na kamila , ked pojdes cez madarsko nabuduce tak chod po dialnici a nie po okreskach urcite tam v roku 2009 nebola na dialnici 70 a 30 a dialnicna znamka tam aj spet asi 300? mimochodom v roku 2009 sprejazdnili aj posledny usek pri balatone takze cez cele madarsko sa da ist po dialnici zalezi tiez od toho odkial ides prazak nepojde cez madary a kosican urcite nie cez rakusko , kazdy kdo pozna internet aspon trochu a vie do vyhladavaca natukat google earth si moze trasu najst sam Toto je zas moj nazor.
 Autor:jojo
(neregistrovaný)
 Datum:15.1.2010 12:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dobrý den, pane Vítku, děkuji za váš popis. Celá léta jezdíme přes Rakousko, dříve jsme pokračovali Chorvatskem přes Plitvické jezera (když nebyla dálnice). Několik let využíváme novou dálnici a víme, že je to velice pohodlné. Přes Maďarsko jsem chtěla cestu vědět jako další alternativu a ne rozpoutat na těchto stránkách boj, co je lacinější, nebo pohodlnější a jestli na to člověk má, nebo ne.
 Autor:Daniela
(neregistrovaný)
 Datum:10.2.2010 11:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
My přes Maďary jezdíme taky (z Ostravy). Minulý rok se nám zdálo, že cesty jsou už ve špatném stavu a co se týče zvířat, tak musím nesouhlasit, že je to hloupost. Jezdíváme tam v noci a přes lesy je to velmi nebezpečné. Takové ZOO tři roky po sobě jsem na cestě nezažil - jeleni, daňci, prasata, lišky, srnky, sovy... no mazec, viděli jsme na cestě snad všechny druhy lesní zvěře :o) Aut velmi málo a časově jsme to na Makarskou zvládli za 14 hodin. Pohoda. Policie žádná. Letos po dlouhé době to zkoušíme přes Rakousko a Slovinsko. Škoda těch 30 Eur, ale asi je oželím.
 Autor:Mogul
(neregistrovaný)
 Datum:8.6.2010 13:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Paní Danielo. Bydlím stejně jako vy u ČB, na náměstí Přem. Ot.II. to mám vzdušnou čarou 4,5 km a také jezdím pravidelně na Makarskou. Cesta přes Maďarsko opravdu není nejšťastnější řešení. Najeďte si na adresu www.mapy.cz
a pohrajte si s funkcí plánovač trasy (vpravo nahoře). Počítač vám vyhodnotí jednak ujetou vzdálenost, ale také dobu jízdy. Pro nás z ČB doporučuji trasu Linec-Graz, poté směr Maribor, ale Slovinskem projet po trase Mureck-Lenart-Ptuj(trasa je souběžná s dálnicí, najedete si pouze 5 km a
časové zdržení je nepatrné cca 10 minut, ale vyhnete se nutnosti platit za dálniční známku ve Slovinsku). Za Ptujem
pokračovat dále na Macelj-Zagreb atd. Pokud však někdo nemá v lásce tunely, pak je vhodnější tasa Horn-Stockerau-Wien-Graz. Je to sice asi o 40 km delší, na druhou stranu se vyhnete dvěma placeným tunelům v Rakousku. Obě tasy jsou pohodlné a oceníte je zejména, když jedete tzv. na noc. To je potom mnohem výhodnější ujet 200 km po dálnici, nežli 180 km po "okreskách". Do auta doporučuji vzít sebou CD s hudbou blízkou vašemu srdci, dobrou náladu a dostatečnou časovou rezervu na cestu. Samotné cestování potom pojmout jako součást klidné dovolené, ne jako stresový závod
s časem, kdy není čas na odpočinek, kávu, prostě na nic. Důležité je v klidu a ve zdraví dojet do cíle. Přeji krásnou dovolenou.
 Autor:Milan
(neregistrovaný)
 Datum:9.2.2010 09:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Přes Maďary-to raději zaplatím Slovincům,v Maďarsku samé omezení a hodně přes osady 30tka rychost,samý traktor,zemědělský stroj.Není nad to koupit si rakouskou a slovinskou známku a jet na pohodu.Co ušetříš na známce přes Slovinsko,procouráš na benzínu přes Maďarsko.Jela jsem 2x přes Maďary a už nikdy.Nena
 Autor:Nena
(neregistrovaný)
 Datum:24.1.2010 13:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
este raz opakujem nabuduce chodte po dialnici a nie po okreskach
 Autor:jojo
(neregistrovaný)
 Datum:25.1.2010 11:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
tak to musíte jezdit Vašim Trabantem po asfaltových cestách a ne po kukuřičném poli nebo polníma či lesníma cestama.Osobně jezdím přes Maďarsko mnoho let,ale taková omezení,co tady popisujete jsem tam nikdy neviděl. Navíc jsou cesty celkem slušné a značené lépe než u nás.Z Bratislavy přes Czornu, Szombathely až do Redicze-180km za necelé 2,5 hodiny a dokonce jsou po cestě i benzinky na kafíčko.:-)Je to čistě věc názoru a pokud jedu na dovolenou, tak se neštvu a nehoním.
 Autor:Vitek
(neregistrovaný)
 Datum:25.1.2010 11:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Musím nesouhlasit! Cesty jsou v dost špatném stavu, ruku na srdce. Četl jsem, kolik lidí tam přes noc nechali kolo:(
A omezení taky, nic si nenamlouvejte. Jo, říká se:"Tam můžeš přes noc valit klidně i 110 km/hod." Tak si to riskujte sami.
Můj názor, já jedu Rakousko.
 Autor:kamil
(neregistrovaný)
 Datum:25.1.2010 20:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Souhlasim s Kamilem.
Jel jsem přes Maďary několikrát, ale je vidět že jsou nyní bez peněz. Cesty, t.j. hlavní tah mimo dálnici od Rajky na hranice směr Redicz a Lendava jsou v mizerném stavu. Samé vyjeté koleje, spousta kamionů, omezení rychlosti a hlavně díry ve vozovce. Loni jsem tam odepsal gumu po najetí do hluboké díry. Jezdím ze Zlína, takže vzdálenost přes Madary nebo Rakousko je stejná, ale raději zaplatím rak. dál. známku než přes maďarské díry.
Jedu přes Rakousko a Slovinské dálnici se bez problémů vyhnu
přes Mureck a Ptuj.
Jiří
 Autor:Jiří
(neregistrovaný)
 Datum:28.1.2010 22:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Rád bych to v roce 2010 také rád zkusil přes Maďary, rád bych požádal o pokud možno vyčerpávající popis trasy přes Maďarsko,plánuji cestu ke Splitu, jezdím po staré přes Plitvice a jsem spokojen,díky,Karel.
 Autor:Karel
(neregistrovaný)
 Datum:29.1.2010 18:56
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dobrý den,
chystám se leto do Chorvatska a nechce se mi platit dálnici ve Slovinsku. Byl byste tak moc hodný a napsal mi trasu přes Madarsko včetně poplatů přes Madarsko popřípad na co si dát pozor ap.
Dkuji Krejčiříková
Danuska.Kr@seznam.cz
 Autor:DANA
(neregistrovaný)
 Datum:17.3.2010 11:49
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
....a navíc, řekl bych že dálnice Linz-Graz je nejméně zatíženým dálničním úsekem na cestě z ČR do CH, alespoň podle mého srovnání.
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:7.1.2010 20:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Naprostý souhlas. I když nemám moc rád tunely (jezdím s přívěsem), tak vždycky volím tuhle trasu. Hlavně pro ten malý provoz a tím pádem pohodovou jízdu.
 Autor:Michal R
(neregistrovaný)
 Datum:7.1.2010 20:25
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Přiznám se, nemám tunely rád. Jednou jsem jel s ženou do HR a nechtělo se mi po dálnici.Jel jsem tedy na Semmering. Před Grazem v tunelu protijedoucímu kamionu bouchla guma. Lidi, já se tak lekl. Ale nebrzdil jsem. Asi tak třetí auto za mnou se také lekl a prudce zastavil.Dva za ním ne. Průser jak hrom ale naštěstí bez zranění. Vždy si na to pomyslím. A hlavně - když jedu hledám únikový prostor. Hlídám kudy je to rychlejší ven, kratší útěkovou stranu. Nechci nikoho odrazovat - je to jenom můj osobní pocit a strach. Hlídám si auto před sebou a hlídám si i auto za sebou. Když má tunel 2 km - beru ale když má 12 km !!!!!
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:10.1.2010 17:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Jo ten tunel před Grazem, ten je fakt dost na prášky.Normálně na to nekoukám ale tady když je to na jednu stranu šest km a na druhou taky tak nic moc.Hlavně dodržovat vzdálenost a hurá.Jednou jsem stál asi pět minut tunelu Mala Kapela ,nic moc.Hlavou se honí různý blbosti.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:10.1.2010 18:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ahoj,průjezd tunelem je pro mě za trest jsem klaustrof.takže každý tunel sleduji jak je dlouhý,sleduji auta,mám prostě strach,jezdíme taky tudy takže ten 12km je chuťovka.Jednou sme taky stáli v Malé kapele,smrděl tam benzín,no opravdu nic příjemného.No,ale musíme to vydržet,když chceme k tomu Našemu milovanému Jadránku.Myslela jsem,že strach z tunelů je čistě ženská záležitost,manžel se mi směje,že sem panika,takže pánové sem ráda,že z tunelů také nemáte zrovna nejlepší pocit,je fakt,že je to uzavřený prostor a může se stát cokoliv,ale radši ani nedomýšlet!!!!
 Autor:Lucka
(neregistrovaný)
 Datum:10.1.2010 20:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Můžete napsat konkrétně o kterém tunelu s délkou 12 km v Chorvatsku píšete ? Neznám takový.
 Autor:mirusz
(neregistrovaný)
 Datum:11.1.2010 12:03
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Není to tunel v Chorvatku, ale na rakouské dálnici A9. Na téhle trase je asi 30tunelů s celkovou délkou 47km. Nejdelší z nich je Gleinal, za ten se platí 7,50 EUR a pak těsně u Grazu je další "výživný" tunel, ten už je součástí obchvatu Grazu, takže zadarmo.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:11.1.2010 12:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ano byl to myslím ten tunel u Grazu. Opravdu s velkou chutí jsem na něj zapomněl. Až je to pár pátků ale obavy jsou stále. Kdo se nebojí ať má alespoň respekt. Ti řidiči, kteří jsou nalepeni na kufru auta jedoucího vpředu, ty bych nakopal nejraději do konečníku. Na co si hrají. I kamioňáci mají respekt.
Bylo by dobré aby si každý uvědomil, že jede na dovolenou nebo z dovolené. Nebo by stačilo jen se chovat jako člověk.
Potom je již pozdě.
 Autor:Vaclav
(neregistrovaný)
 Datum:25.1.2010 13:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Nechci zakládat nové téma tak se zeptám zde: Má někdo skušenost s možností průjezdu přes hráz ptujského jezera.Na mapě cesta vyznačená je, jel někdo?
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:7.2.2010 19:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Pokud máte na mysli trasu přes nový most nad Ptujským jezerem, pak jsem tudy jel již v létě 2008. To ovšem ještě začínala kruhovým objezdem, ale loni již tento neexistoval a na jeho místě byl dálniční přivaděč. Na různých diskusních fórech se psalo, že přivaděč je sice označen jako dálnice, ale po cca 60-ti metech končí, takže je možno tento úsek projíždět bez dálniční známky. Já jsem tuto možnost raději neriskoval, neboť tento úsek mohl klidně sloužit jako "turistolap", kam se policajti postaví a začnou vybírat. Vysvětlujte jim potom, že jedete po tzv. dálnici jenom těch 60 metrů a že je nutnost známky nelogická.Policajt je všude jenom policajt a v zemi, kde dokáží zpoplatnit i kruhový objezd před Mariborem to platí dvojnásobně. Ptujem jsem proto projel po jiné trase a na silnici č.9 k přechodu Macelj jsem najel až v Tržci. To je jistota.
 Autor:Milan
(neregistrovaný)
 Datum:9.2.2010 08:02
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Správný názor jak s trasami z Č.B. TAK I TENTO
"Samotné cestování potom pojmout jako součást klidné dovolené, ne jako stresový závod
s časem, kdy není čas na odpočinek, kávu, prostě na nic. Důležité je v klidu a ve zdraví dojet do cíle".
 Autor:milošhr
(neregistrovaný)
 Datum:9.2.2010 09:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Losos měl asi na mysli, přejet po hrázi jezera jižněji. Nepřejíždět v Ptuji ani jeden most , dát se na jih směr Spuhlja, Markovci, tam přejet jezero a dál na Videm a Tržec a tam se napojit na 9. Řekla bych, že je to dost komplikované, lepší je to co popisuje Milan. Za starým mostem doleva na Tržec atd...
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:9.2.2010 09:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Přesně tak, po hrázi ptujského jezera -Videm-Tržec a dál.Má někdo skušenost?Dá se?
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:9.2.2010 16:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Milan napsal:
Pokud máte na mysli trasu přes nový most nad Ptujským jezerem, pak jsem tudy jel již v létě 2008. To ovšem ještě začínala kruhovým objezdem, ale loni již tento neexistoval a na jeho místě byl dálniční přivaděč. Na různých diskusních fórech se psalo, že přivaděč je sice označen jako dálnice, ale po cca 60-ti metech končí, takže je možno tento úsek projíždět bez dálniční známky. Já jsem tuto možnost raději neriskoval, neboť tento úsek mohl klidně sloužit jako "turistolap", kam se policajti postaví a začnou vybírat. Vysvětlujte jim potom, že jedete po tzv. dálnici jenom těch 60 metrů a že je nutnost známky nelogická.Policajt je všude jenom policajt a v zemi, kde dokáží zpoplatnit i kruhový objezd před Mariborem to platí dvojnásobně. Ptujem jsem proto projel po jiné trase a na silnici č.9 k přechodu Macelj jsem najel až v Tržci. To je jistota.
V tom nájezdu se opravdu "vybíralo" , platili ale pouze ti, kteří dostali strach že najíždějí na dálnici a začali se na tom nájezdu pres "plnou" otáčet. Projel jsem kolem polišů a pohoda.Mirus.
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:17.2.2010 13:07
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Zkoušel jsem vytvořit trasu v MapSource přes hráz ptujského jezera, ale bohužel mne to tudy nepustilo. Mám nahranou podrobnou mapu AdiaRoute, takže by se dalo věřit tomu, že to tudy opravdu není průjezdné.
 Autor:Milan
(neregistrovaný)
 Datum:18.2.2010 13:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ahoj vážení,
protože se na různých vláknech vedou diskuze o zpoplatnění krátkého úseku dálnice Gruškovje - Macelj na slovinsko-chorvatské hranici, učinil jsem dotaz u kováře (dars.si). Zároveň jsem se zeptal, kdy bude úsek Ptuj (Draženci) - hranice HR dokončen. Zde vizte odpověď.
Dear!
Use of vignettes is obligatory only on motorways and expressways. From Ptuj to border with Croatia (Gruškovje) you don"t need a vignette. We send you also a map with Motorway sections with compulsory use of vignettes.
The construction of the "Additional programme" (of the National motorway construction programme), which part is motorway section Draženci – Gruškovje, is planned in the period after the year 2013.
With best regards!
Corporate Communications Department
DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia

Volný překlad:
Vážený,
použití viněty je povinné na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla. Od Ptuje po hranice s Chorvatskem (Gruškovje) vinětu nepotřebujete. Posíláme také mapu s dálničními úseky, kde je vigněta povinná.
Stavba z "Doplňkového programu", jejíž část je dálnice Draženci-Gruškovje se plánuje v období po roce 2013.
S pozdravem
DARS Mapa je ve formátu pdf, zatím se mi ji nepodařilo sem přenést. Ale je k dispozici na www.dars.si Předpokládám, že diskuze o tomto úseku se tímto stanou bezpředmětné.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:17.2.2010 18:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Co takhle link na oficiální prohlášení, nebyl by?
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:18.2.2010 13:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
To Losos: Link na oficiální prohlášení není, byl to můj soukromý dotaz a přišla oficiální odpověď, kterou jsem citoval. Mapa v pdf formátu byla přiložena, ale nevím, jak ji zde presezentovat.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:18.2.2010 15:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Sorry, error, samozřejmě "prezentovat"
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:18.2.2010 15:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Konečně pořádný přízpěvek. Žádné dohady o tom co by kdyby, ale jasná odpověď na tu hodně diskutovanou otázku.
Vláďo bravo.
 Autor:Milan
(neregistrovaný)
 Datum:18.2.2010 13:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Také chybička - pochopitelně "příspěvek"
 Autor:Milan
(neregistrovaný)
 Datum:19.2.2010 07:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Zajímala by mne ta mapa spoplatněnejch úseku ve slovinsku ,našel ji někde někdo? Kdyžtak sem hoďte link,dík.
 Autor:karlos
(neregistrovaný)
 Datum:21.2.2010 10:19
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
www.dars.si
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:21.2.2010 10:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Nicméně to že z Ptuje na hlavní silnici u Draženici poplatek není, nic neřeší.Podle mapy:
http://www.dars.si/Dokumenti/3_cestninski_sistem/cp in vinjete september_2009.pdf zbývá spoplatněný kousek na hranicích s chorvatskem a ten se objet nedá-takže platit.
 Autor:emílio
(neregistrovaný)
 Datum:21.2.2010 15:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dnes je špatnej den:-)))))))))))))))))))))))Tady je správný odkaz


http://www.dars.si/Dokumenti/3_cestninski_sistem/cp in vinjete september_2009.pdf
 Autor:Emílio
(neregistrovaný)
 Datum:21.2.2010 15:12
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Kdybyste pořádně četli, tak víte, že ten kousek u hranic není zpoplatněný. Psal to tady Vlada před 4 dny - viz výše jeho příspěvek ze 17.2.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:21.2.2010 17:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Já nevím, kdy skončí tahle nekonečná debata. Vyjádření správce dálnic ve Slovinsku (DARS), které jsem tu uvedl, je snad zcela jasné a nepřipouští pochybnosti. Úsek A4 Draženci (Ptuj)až na hranice HR (Gruškovje) se NEPLATÍ, vignetta není třeba!!! Přestaňte už vymýšlet fantasmagorie s objížďkami Macelju. Pro nevěřící Tomáše ještě jednou v originále i s odpovědí na dokončení A4 Draženci-Gruškovje:
Dear!
Use of vignettes is obligatory only on motorways and expressways. From Ptuj to border with Croatia (Gruškovje) you don"t need a vignette. We send you also a map with Motorway sections with compulsory use of vignettes.
The construction of the "Additional programme" (of the National motorway construction programme), which part is motorway section Draženci – Gruškovje, is planned in the period after the year 2013.
With best regards!
Corporate Communications Department
DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia
headquarters: Celje, Ulica XIV. divizije 4
branch: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: +386 1 300-99-20, fax: + 386 1 300-99-33web: http://www.dars.si
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:21.2.2010 18:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
No dohaduj se s slovinským policajtem že máš oficiální vyjádření.... živě si to dovedu představit k čemu by to bylo.....
 Autor:Standa
(neregistrovaný)
 Datum:22.5.2010 07:49
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Omlouvám se, pokud se opakuji - ale nenašla jsem to tu..
Poradíte mi, jak se vyhnout předražené dálnici ve Slovinsku? Kudy jet, kde sjet, čemu se vyhnout, atd... děkuju moc.
 Autor:Eva S.
(neregistrovaný)
 Datum:1.3.2010 09:04
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Paní Evo. Je to tady popsáno již mnohokrát, stačí jenom důkladněji hledat i na jiných vláknech. Sjezd na 226.km -Mureck - Lenart - Ptuj a dále po silnici č.9
 Autor:Albín
(neregistrovaný)
 Datum:1.3.2010 13:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Omlouvám se, Albíne.. jsem tu teprv pár dní a neumím v tom tzv. "chodit" - navíc je tu několik set příspěvků... Ale i tak děkuju. :-)
 Autor:Eva S.
(neregistrovaný)
 Datum:1.3.2010 23:52
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Paní Evo. Není třeba se omlouvat, diskusní fóra jsou taby od toho, aby člověk získal informace. V současné chvíli jsou na toto téma uveřejňovány různé rozporuplné informace, zejména co se týče onoho krátkého úseku těsně před HR hranicemi. Nejlépe bude chvilku počkad a až tudy někdo projede, pak se jistě zde objeví příspěvek, jak to tam vypadá ve skutečnosti.
 Autor:Albín
(neregistrovaný)
 Datum:2.3.2010 11:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Omlouvám se za překlep. Ne taby, ale tady.
 Autor:Albín
(neregistrovaný)
 Datum:2.3.2010 11:18
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
No to mám dneska den. Samozřejmě, že "počkat".
 Autor:Albín
(neregistrovaný)
 Datum:2.3.2010 11:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Na toto téma je spousta příspěvků na http://forum.ihvar.cz/. a to jak ve prospěch, tak proti objíždění.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:2.3.2010 07:28
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Eva S:
Poslal jsem Ti meil.
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:3.3.2010 12:51
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Protože stále panují nejasnosti ohledně krátkých úseků, které navazují na dálnici A4 u Ptuje a na hranici s HR (Gruškovje), zeptal jsem se ještě jednou na DARS konkretně na tyto úseky a to i ve vztahu k mapce, která je na jejich stránkách. A zde je jejich odpověď:

Dear!
For the part part of route on border Gruškovje you don"t need a vignette.
If you go from Ptuj in direction to Croatia you must pay a vignette for using motorway from the first junction towards Maribor. From the junction Ptuj to the route 9 you don"t need a vignette. So, for 400 m of motorway from Ptuj to Gruškovje (Croatia) you don"t need a vignette.
With best regards!
Romana Duša
Corporate Communications Department DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia
headquarters: Celje, Ulica XIV. divizije 4
branch: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: +386 1 300-99-20, fax: + 386 1 300-99-33web: http://www.dars.si
Vážený,
pro úsek silnice u Gruškovje NEPOTŘEBUJETE vinjetu.
Jedete-li z Ptuj ve směru do Chorvatska, musíte platit dálniční známku za použití dálnice od první křižovatky směrem k Mariboru. Od křižovatky Ptuj na trase 9 nepotřebujete dálniční známku. Takže pro 400 m od dálnice na Ptuj Gruškovje (Chorvatsko), NEPOTŘEBUJETE dálniční známku.
S pozdravem!
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:3.3.2010 15:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Vlada není totéž co vláda. Je totiž schopný udělat něco užitečného a naprosto nezištně pro ostatní. Vlado díky.
 Autor:Kája
(neregistrovaný)
 Datum:4.3.2010 13:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
dobry den važeni nedočkavci vyhližejici dovolenou v chorvatsku.
ja jsem si oblibil cestu stredem mariboru.mužu vam řici že projet v noci mariborem je uplna legrace.teda alespon vždycky když jsem jel tak byla.U pesnice na kruhaku najedu na centrum do mariboru a v pohodě a jednoduše nim projedu.jenže vloni nastala situace že kousek za mariborem před ptujem začal placeny usek ,tak jsem musel provizorně objiždět.kdyby někdo věděl jaka tam bude situace letos,napište prosim.cesta přes murek?nikdy jsem tam nejel,tak bych hledal stejne jako když bych ted hledal dalsi novy usek na objiždeni u ptuje
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:13.3.2010 10:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Honzo,slovinská dálnice je nyní už od Rak. hranice až po Ptuj, pokud se jí chceš vyhnout, existuje několik možností. Jednou z nich je pohodová trasa (jel jsem ji už asi 4x)Mureck,Lenárt, Ptuj. Pokud máš o ní zájem, napiš na můj meil a já Ti pošlu přesný popis včetně mapky a fotek. Sousedka tak jela podle ní vloni, její první cesta delší než 100km a ještě do ciziny. Vrátila se spokojená, nikde nebloudila a když si vzpomene na ty obavy, které měla ještě před celou cestou, tak se tomu dnes směje.
Tím ale nechci tvrdit, že není potřeba určité dávky ostražitosti a soustředění a u řidičů, kteří nejsou zvyklí na tyto delší trasy, aspoň jednou tolik. Jsem řidič profesionál, jezdím už 36 let a tak vím, že každému vyhovuje něco jiného. Jsem zvyklý, že jezdím celý život sám, proto manželka sedí (pololeží) vzadu a skoro celou cestu prospí (jezdíme noc) a mně stačí na př. sedadle míska s nakrájenýmí jabky, které po cestě chroupu a na kazetách a CD moje oblíbená hudba. Během celé cesty 3-4x zastavím na 10-15 minut, dám cigárko, "vyvenčím" manželku a pravidelně kolem třetí hodiny ráno (až za tunelem Sv. Rok) dám tak hoďku a půl šlofíka. Toto je pouze můj model cesty a je na každém, aby si sám zjistil, co nejlépe vyhovuje jemu. Bezpečnost a pohoda je to nejdůležitější na celé cestě.
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:16.3.2010 12:52
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
jsi presne muj pripad mirusi.jezdim taky na noc a je to na me zena nema orientačni smysl.vim ze je dalnice az do ptuje,jen jsem si myslel jestli nekdo nevi jak je to ted prave pres maribor a hlavne za nim u toho ptuje,vloni jsem tam trochu bloudil nez jsem najel na spravnou cestu,jinak spime na odpocivadle pred sv.rokem a dojizdime potom zbytek,letos je to staniči 28 srpna.uz se tesim
 Autor:honaz
(neregistrovaný)
 Datum:16.3.2010 16:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Mirus tvůj příspěvek si vytisknu, abych se pod něj mohl podepsat. Jezdím naprosto přesně tak, jako ty, pouze manželka spí na sedadle spolujezdce a jablka vynechávám.
I ten šlofík za Svetim Rokom (na odpočívadle Jasenice) má své opodsatnění. Je tam totiž výrazně tepleji než před tunelem a ve vzduchu už je cítit moře.
 Autor:Eda
(neregistrovaný)
 Datum:16.3.2010 17:03
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Když jsme jeli před pěti roky do HR poprvé (vždy konec září), tak jsme si ustlali kolem třetí hodiny před tunelem a po hodince spánku mně vzbudila zima (měl jsem na sobě i deku) a venkovní teploměr hlásil + 4°C. Poté, co jsme nastartovali a projeli tunel, ukázal + 18°C.Teď už vždy až za tunelem a na to usínaní, když jsem "rozpumpovaný" jízdou, je ten mořský vzduch jak patáček na spaní.
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:17.3.2010 07:54
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ahojky Mirius můžeš mi prosím tě zaslat přesný popis včetně mapek a foto cesty do Chorvatska cestou Mureck, Lenárt, Ptuj. Chtěl bych tam jet s rodinkou letos koncem června a plánování cesty mi nějak nejde (abych se vyhnul těm placeným úsekům ve Slovinsku. S pozdravem a poděkováním Pavel z Doksy od Máchova jezera
 Autor:Pavel
(neregistrovaný)
 Datum:24.4.2010 09:52
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
http://chorvatsko.falesnik.net/cesta
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:24.4.2010 10:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
zdavim mozem poprosit aj ja o trasu,diky moc lubica moj mail www.nahlik@atlas.sk
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 17:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Mám zájem o podrobnou mapku a přesný popis objetí Slovinské dálnice.Předem děkuji Míra s rodinou
 Autor:Míra
(neregistrovaný - IP: 79.98.72.***)
 Datum:12.2.2011 19:30
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Zdravím všechny a zárooven" se chci zeptat jestli někdo nevíte jak to je se slovinskou dálnicí tento rok? V roce 2009 jsem ji cestou tam objel přes Mureck, Lenart , Ptuj -klasika ( podle videa , jelo se to krásně , video mám ještě někde stažený ) díky autorovi "in0x66 ( youtube account ) a cestou zpět jsme jeli po dálnici za 15eur ( udělali jsme takovej kompromis , vzhledem k tomu že cestou tam jsme nocovali v Karlovaci _jeli jsme pianko a zpět jsme chtěli bejt brzo doma ( přesto jsme jeli v poho. hlavně bezpečně ) . Letos chci udělat to stejný ale někde jsem četl nebo slyšel že od Ptuje , vlastně až u hranic s HR je postavenej kus dálnice, takže si musíš koupit dal.známku tak jako tak? Nevíte někdo, prosím jak to je?
 Autor:Jirka
(neregistrovaný)
 Datum:23.3.2010 22:01
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Koukni co napsal v tomto vlákne 17.2.10 Vlada.Tam je to vše.Zatím tu nikdo nepopisuje osobní zkušenost,ale to kdyby sis pročetl,tak bys to též zjistil.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:23.3.2010 23:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Jo, jo už vidím, i v ang. jazyce ( all well understood ) :-)
Many thanks and all of you drive safely.
 Autor:Jirka
(neregistrovaný)
 Datum:25.3.2010 22:35
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ještě prosím jednou pro mne- méně chápavého ,,Od křižovatky Ptuj na trase 9 nepotřebujete dálniční známku. " Jakou křižovatku tímto myslíte? Dík.
 Autor:ludovít
(neregistrovaný)
 Datum:27.3.2010 10:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Jedná se o křižovatku Draženci na konci dálnice A4 u Ptuje. Odtud pokračuje dálnice ještě pár set metrů směrem k hranici HR (Gruškovje)už jako silnice č.9. A právě o tomto krátkém úseku je řeč, není to už považováno za dálnici a proto zde není třeba mít vinětu. Stejná situace je na krátkém úseku připravované dálnice těsně před hranicí s HR. Ani tento úsek nemá povinnou vinětu.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:27.3.2010 10:36
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
TO ludovit:
napiš na můj meil a pošlu Ti celou objížďku včetně fotek a popisu.
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:30.3.2010 07:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
dobry den ,jedeme take v červenci do chorvatska a mame v planu obět slovinskou dlanici ,mohl byste mi prosim take poslat na mail trasu obějiždky i fotky a popisky moc děkuji
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:2.5.2010 18:57
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Určitě naštvu dost lidí,ale tyto poplatky neřeším!!!Mám malé děti a je pro mne dúležitý čas jak se rychle dostanu na místo!Takže trasa Hodonín-Břeclav-Bratislava-Vídeň-Maribor-Záhřeb-Split za 9 a púl hodiny,není co řešit!Na tu dálnici šetřím dopředu je to pro mne nutné zlo ale ta pohoda je znát.Jezdím to sám a nepřijedu urvaný a to je taky dost důležité!
 Autor:Venca
(neregistrovaný)
 Datum:31.3.2010 00:27
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Venco jestli je to provokace tak se povedla.,jestli je to fakt tak jsi blázen.

Hodonín ---- Split 863 KM / 9,5 h bezmála 91 KM průměr .
To byl slušném kvapík.Čus .P
 Autor:Petr
(neregistrovaný)
 Datum:31.3.2010 04:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ahoj, léta jezdíme Praha - Zadar a máme dva rekordy: 10 hodin a 16 hodin. Je to 950km. Když jedeš v noci a celou dálnici 140 /na tachometru, tak že nějakých 135/, v pohodě i se střídáním - tři řidiči- a zastávkami.
 Autor:Cestovatel
(neregistrovaný)
 Datum:31.3.2010 08:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Pozor na ně http://zpravy.idnes.cz/agresivniho-ridice-potkate-... doufám že cestou do Hr jich moc nebude...Raděj pojedu na noc,to snad budou spát a vyrazí až po ránu aby vše dohnali.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:31.3.2010 12:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ne to není provokace to je holý fakt!Letos pojedu 18.6. okolo21.30 kdy budu tankovat na Schelce a první zastávka na cigáro až za Záhřebem.Máš-li chuť pojeď se mnou
 Autor:Venca
(neregistrovaný)
 Datum:1.4.2010 00:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Venco já bych tímhle tempem asi dlouho nevydržel tak Ti přeji klid po cestě a krásný pobyt.
Čau Petr
 Autor:Petr
(neregistrovaný)
 Datum:1.4.2010 03:13
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Souhlasím s Vencou. Nejsem závodník, ani adrenalista a život mám rád, ale 950 km za 10hod. po dálnicích a při dodržení předpisů zvládám bez problémů. Je fakt, že jezdíme bez dětí, takže odpadají nutné zastávky, ale každé zhruba 3 hodiny si zastávku na protažení a WC dopřejeme. Rychlost beru podle GPS, ta když ukazuje 130km/hod., mám na tachometru skoro 140 a podobně je to prý u většiny aut.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:1.4.2010 05:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Také mi GPS ukazuje o něco nižší rychlost nežli tachometr, ale já jezdím raději podle tachometru. Řídím se zásadou, že je lepší dojet k moři o půl hodinky později, nežli o 200 Euro lehčí.
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:1.4.2010 07:50
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
No ,Venco nevím ale říkat takovému kvapíku pohdová jízda, a konstatovat že to děláš kvůli dětem..............něco mi na tom nesedí.Stejně jako v příspěvku , kde se někdo chlubí rekordy.
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:1.4.2010 15:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Víš ono záleží na každém co bere jako pohodu!Já jen dokážu jet celou trasu stejným tempem,a ne jako druzí řidiči kteří mě cestou do Splitu předjeli i 6krát.Nedělám žádné rekordy ajedu tak jak mně to vyhovuje!Jezdím 23 let bez nehody a nestydím se zastavit a odpočinout si když cítím že na mě jde únava.Chce to ale taky na takovů cestu se připravit!Jezdím vždy po noční kdy jdu spát v 1 odpoledne a v 7 večer jdu naskládat auto lechce něco zobnu a možeme vyrazit.jezdím bez GPS protože na takovů trasu ju ani nepotřebuješ!!Trasu si dnes v pohodě "projedeš"na Eartu ukazatele také číst umím,pro případ nenadálých změn v dopravě mám velmi pdrobnů mapu.Jsme každý jiný,každému vyhovuje něco jiného!!!Já jen popsal jak to jezdím já s rodinú.Nevyhovuje mě jezdit někde po dědinách měnit stil jízdy(30-50 apodobná omezení)nemusím se hlídat.Když pak dojedu z dovolené a podívám se na Počítač v autě a mám u Dacia Logan 1.4 spotřebu 5,9 tak je to taky příjemné!!Na zá věr přeju všem pří jemnů cetu ,nepřeceňujte se,neohrožujte na silnici druhé,a ať se z dovolené vrátíme všichni ve zdraví!!!!A neskončíme jak se bohužel stává 20 km před cílem někde na stormě,v pangejtu nebo nedaj Bože eště někoho sestřelili.Po dovolené si možeme poslat zážitky z cesty. Zdravím Venca
 Autor:Venca
(neregistrovaný)
 Datum:5.4.2010 23:42
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Venco, mluvíš mi z duše!
Každý nechť jede podle svého a jak mu to vyhovuje. Pokud jedu podle předpisů a nikoho neohrožuju, pak není co dodat.
Když jsem jel do HR poprvé, (před pěti roky, noc a konec září), cesta z Brna do Brely (900 km)mi trvala asi 13 hodin včetně dvou hodin spánku a asi pěti patnáctiminutových přestávek ( WC, cigárko ...). Tehdy ještě skoro celé SLO po okreskách a dálnice v HR končila u Splitu a zbytek se jel ráno po pobřeží už v hustším provozu.
Pohodová cesta, bez větší únavy.
Ještě jsem zapomněl,dvě osoby, postarší Forman, udržovaný,měl jsem jej ve firmě, pak jsem ho odkoupil.
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:6.4.2010 13:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Já osobně cestu považuji za součást dovolené, a těším se na ní.Prostě si ji užívám.Lehce muziky,chlazené nápoje , pohoda v auťáku,kafčo u pumpy..................prostě v klidu.
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:6.4.2010 16:31
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Přesně , dovolená nezačíná tím že ležim v moři,ale já si užívám i cestu a neberu jí jako závod.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:6.4.2010 21:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Cestoval jsi někdy se třemi dětmi 3+3+7let!I kdyš máš v autě klimu v těch vedrech přes den?Pak mě jistě pochopíš,že su rád kdyš mě děcka okolo Vídně usnů a probudí se v Chorvatsku za tunelama!A u vody se neválím celý dny blbnu s děckama ve vodě !!!Potápění ,lovení Ježkků ,krabů to je mojezábava!Nehledej v mém příspěvku prosím nějaké poučování nebo kasání já popisuju jen realitu Čau Venca
 Autor:Venca
(neregistrovaný)
 Datum:7.4.2010 00:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Prosim vas o info kde koupim Slovinskou dalnicni znamku? vyjizdim navecer z Prahy takze cca jsem na Slovinske hranici ve 2.hod rano..diky za radu
 Autor:Kaja
(neregistrovaný)
 Datum:19.4.2010 20:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Jsi-li z Prahy,tak v UAMK na Strži http://www.uamk.cz/ pokud ji nepoužiješ,tak ač ti ji prostřihnuli,vemou ti ji nazpět.Loni jsem toho využil.Cenu víš dopředu a vyhneš se spekulacím které tu jsou popsány.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:19.4.2010 22:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Pokud vím, tak slovinská vinjeta se u nás koupit nedala.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:20.4.2010 07:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Diky,koukal sem a na netu UAMK Slovinskou znamku nemaj.tak kde ji mam koupit,v noci v Rakousku na pumpe?diky
 Autor:Kaja
(neregistrovaný)
 Datum:20.4.2010 08:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Koupíte ji v Rakousku na pumpě nebo ji mají i v Rakousku na mýtnicích u tunelů.
 Autor:Michal R.
(neregistrovaný)
 Datum:20.4.2010 08:50
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
zjistila jsem,že v pobočkách Tourist centrum v různých městech se dá zakoupit rakouská i slovinská známka,mám to od nich ověřeno mejlem / pobočky jsou např. v OD Tesco,Prior,Olympia,Futurum /
 Autor:Hanče
(neregistrovaný)
 Datum:21.4.2010 13:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
http://www.tourist-centrum.cz/
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:21.4.2010 13:37
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
loni jsem ji kupovala hned na prvni benzine za hranici slo
 Autor:petra
(neregistrovaný)
 Datum:26.4.2010 16:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Nevíte prosím někdo, jestli se dá ten kousíček Slovinska, když jedeme přes Maďarsko (Sombathely) ještě jed mimo dálnici? Slyšela jsem že už ne, že je ta cesta uzavřená a jediná možnost je dálnice :(
 Autor:Kamča
(neregistrovaný)
 Datum:30.4.2010 21:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ahoj Kamčo, zmíněný kousíček slovinské dálnice, stejně jako kousíček A4 u Ptuje a na hranicích HR Gruškovje nepodléhá zpoplatnění.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:30.4.2010 22:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dík za odpověď, to jsem nevěděla, vždycky se té dálnici vyhýbáme, ale proč potom všichni stresujou z dálniční známkou?
 Autor:Kamča
(neregistrovaný)
 Datum:1.5.2010 09:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Bez poplatku jsou jen ty zmíněné krátké úseky několik set metrů, které vlastně nejsou vedeny jako dálnice. Vše ostatní se platí. Oni se mnozí obávali, ale po konzultacích s DARS (Slovinská práva dálnic) se to vyjasnilo.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:1.5.2010 11:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ahoj lidi.Jezděte kudy chcete a pro vás co si kupují dálniční známku pro Slovinsko,tak ty se již prodávají v některých našich směnárnách.Před odjezdem koupíš a jedeš.Riči
 Autor:Riči
(neregistrovaný)
 Datum:5.5.2010 16:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Prosim te v jakych smenarnach? v Praze? dik
 Autor:Karel
(neregistrovaný)
 Datum:5.5.2010 18:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
http://www.tourist-centrum.cz/
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:5.5.2010 19:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Lidi neblbněte ,dálniční Rakouská stojí v Autoturistu u I.P.Pavlova 225Kč vrakousku za Mistlbachem na OMV 8E*25,5 a slovinská 30E*25,5 a v turist-centrum 840 má cenu psát dál
 Autor:Venca
(neregistrovaný)
 Datum:7.5.2010 00:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Pokud chcete někdo mrknout na mapu s se zobrazením průjezdu Ptuje, mohu poslat odkaz na mail.Snad jsem to vytvořil dobře:))))))).
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 18:12
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
A jedeš to přez „nový„ most?Tak mi to prosím pošli.Máš to tak projetý,protože teoreticky to vím.Dík.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 18:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Taky bych si prosil ;-)
 Autor:Bíba
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 21:53
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
já také poprosím
 Autor:roko
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 22:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
posli i me w.honza@seznam.cz
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:11.5.2010 11:19
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Taky prosím.Díky
 Autor:maaryy
(neregistrovaný)
 Datum:11.5.2010 21:00
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
odpoved na predešlou trasu o kterou si tu pišeme.
Prave dnes byla na Google Earth zpřistupněna podrobna mapa slovvinske dalnice ktera je hotova a ktera je ve vystavbě.jedna se predevšim o čast dalnice v okoli ptuje.prave ode dneška je nadherny pohled z vyšky asi 350m na silnice v okoli Ptuje.perfektně je vidět všechny nove useky dalnice a kruhove křižovatky po kterych se da krasne naplanovat cesta mimo dalnici.je to jako na dlani,všem doporučuji se tam podivat a nemusite nikde jinde hledat objizdne trasy.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:11.5.2010 22:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Mohu potvrdit Honzovo slova, je to asi nejlepší řešení.
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:12.5.2010 18:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Budu moc rád za mapku průjezdu Ptujem.
Díky Igor ze Šternberka.
 Autor:Igor Svrchokryl
(neregistrovaný)
 Datum:12.5.2010 19:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dobrý den, čtu diskusi a diskutujeme, zda koupit dáln.známku nebo objet. Prosím taky o mapku o průjezdu Ptuje. Díky Dana
danakroupova@seznam.cz
 Autor:Dana
(neregistrovaný)
 Datum:18.5.2010 23:03
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
ahoj prosím o poslání mapy s průjezdem ptuje.moc dik
Suga@centrum.cz
 Autor:petr
(neregistrovaný)
 Datum:21.5.2010 12:33
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
všem kteři si pišete o prujezd městem Ptuj.
nejjednodušši je stahnout si aplikaci Google Earth,naistalovat si ji a mužete si prohližet mesto Ptuj jako na dlani i se smerovymi šipkami na silnici,stači si to jen vytisknout.neni nic jednoduššiho
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:21.5.2010 21:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Slovinskou dálniční známku můžete koupit i v Olomouci - Tourist centrum. Pobočky jsou i v jiných městech.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 22:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Uš jsem to psal o pár příspěvků víš v rakousku na benzinách vás to vyjde levnější asi o stovku!!!!ZA Hobersdorfem benzinka OMW zaplatíte kartů střední kurs 38 euro nic proboha nevymýšlejte
 Autor:Venca
(neregistrovaný)
 Datum:12.5.2010 22:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Zdravím vás,
jelikož pocestuju s už staršími rodiči, potřebuju poradit co nejbližší, ale přijatelné místo pro strávení dovolené v Chorvatsku.

Rozhoduju se mezi dvěma variantami:
1. Umag (nebo Poreč a okolí,
2. Opatia (nebo Lovran a okolí).

Rád si přečtu vaše doporučení. Děkuji.

Současně si rád nechám poradit s cestou (pojedeme z Kladna), mě osobně přijde podle map nejlepší na Plzeň, Mnichov, Salzburg, Villach, Lublaň, a pak už podle toho kam se rozhodneme.
Kolik mám přibližně počítat s poplatky cca?

Díky moc za info.
 Autor:Lucas
(neregistrovaný)
 Datum:15.5.2010 10:20
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Lucasi, tento dotaz byh asi směroval do jiného vlákna. On se dálnice Slovinsko až tak moc netýká a nemusíš tu na něj dostat odpověď.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:21.5.2010 16:11
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Tady je perfektní podrobný popis včetně značek a odboček při odjížďceSlovinské dálnice.Loni jsme to jeli a je to pohodička.
http://www.orbion.cz/img/web/chorvatskoorbioncz/ce...
 Autor:Bakin
(neregistrovaný)
 Datum:21.5.2010 22:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
jenze to uz davno neplati a je tam hodne zmen.


všem kteři si pišete o prujezd městem Ptuj.
nejjednodušši je stahnout si aplikaci Google Earth,naistalovat si ji a mužete si prohližet mesto Ptuj jako na dlani i se smerovymi šipkami na silnici,stači si to jen vytisknout.neni nic jednoduššiho
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:22.5.2010 07:21
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
nejvic zmen je prave v okloli Ptuje a lehce vas to svede najet na dalnici.proto venujte pozornost me odpovedi o kolonku vyše.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:22.5.2010 07:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Ahoj Bakine, tuhle trasu jsem jel vloni taky a byla super, ale mám obavu že letos to už nepůjde, že se to napojuje na nový úsek dálnice, pokud někdo vyzkoušel dejte věděj , jel jsem to v noci tam i zpět, dá se říct nulová zajížďka na km. a Maribor je v noci mrtvé město s vypnutýma semaforama,takže super,ale jak to je letos nevím
 Autor:Ivoš
(neregistrovaný)
 Datum:22.5.2010 07:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Mimořadně dnes ještě jednou o dalnici ve slovinsku.
Dnes se mi vratila dcera z chorvatska kde pracuje a tak mam nejnovějši aktuality ze slovinska.Jela zpet cestou přes Ptuj na Murek.od hranice s chorvatskem bez problemu až na začatek dalnice u Ptuje.na tom 1 kruhaku odbočila smer Ptuj ,přes novy most, smer lenart,presne tak jak je to na novych snimcich Google Earth.Ptujem nadherne značeny prujezd,perfektni cesta.
Tak štastnou cestu
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:22.5.2010 16:03
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Já nějak neumím pochopit tuhle diskuzi, jak se dá u Ptuje nechtěně najet na dálnici ve směru na HR, když tam žádný nájezd ani dálnice není a bohužel dlouho nebude. To by znamenalo vrátit se pořádný kus cesty zpět k Mariboru po úplně jiné silnici č.2 až k nájezdu Hajdina a tam na A4 najet. Od Ptuje k HR to přece už není dálnice, ale silnice č.9, to se tu psalo už 100x.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 05:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Jednoduše, když vyjedeš z ptuje Ormoškou cestou-pokračuješ Mariborskou cestou značenou na google maps jako č.2. , tak je to špatně. Správná volba je najet na nový most který je jižněji od této trasy. Znovu říkám na ,,google maps" je to jasně vidět , a pokud přepneš mapu na satelit tak budeš vysmátej tak že vyrazíš ještě dnes:-))))))))))))))))))))))))))))))
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 11:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dá se koupit slovinská dálniční známka v Ústí nad Labem,nebo Teplicích?
 Autor:Kája
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 12:15
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Mám pocit, že dálniční známku koupíš jen na Slovinských hranicích, alespoň my ji tam kupujeme. Nikde jinde jsem ji ani neviděla prodávat.Sťastnou cestu.
 Autor:Blanka
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 17:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
TO: Kája
Je pohodlnější se zeptat,než se podívat o několik příspěvků výše !
 Autor:Mirus
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 18:12
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Pohledej,je to tu už popsáno.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 18:11
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Za hranicema s Rakouskem (přechod Mikulov) První čerpačka OMV ve směru na Vídeň - kupoval jsem tam Rakouskou dálniční známku a nabízel mi i Slovinskou...
 Autor:Slavoj
(neregistrovaný)
 Datum:2.6.2010 08:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Nějak se mi to nezdá.Ta dálnice pokračuje až k mostu v Ptuji.
http://www.promet.si/portal/en/1traffic-conditions...
 Autor:rene
(neregistrovaný)
 Datum:28.5.2010 22:35
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Já osobně pojedu na tom kruháku za mostem do prava, na dalším jakoby do leva (o 270°) a dále po tzv. inOxově trase do Tržce. Je to o 500 metrů delší, zato však TUTOVĚ bez poplatku.
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 11:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Už to tu bylo mockrát, TUTOVĚ bez poplatku není třeba jezdit přes Tržec, od Ptuje to NENÍ dálnice. To snad není pravda, že se stále pochybuje. Ale každý ať jede jak chce.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 12:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Taky myslím, i když je fakt že odkaz na mapu od reneho dálnici od prvního kruháče za ptujskym jezerem označuje. Budem sledovat holt značky. V nejhoršim se holt z kruháče sjede a napojí se v Tržci, ale moc tej mapce nevěřím.Vyrážím 5.6. pak informuju :)))))
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 12:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
od noveho mostu u ptuje to na 100 procent neni dalnice.projeto minuly tyden kdy se dcera vracela z chorvatska
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 13:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Vlado. Při vší úctě, kterou k vám chovám, dle dopisu DARS citovaného právě vámi dne 3.3. 2010, ve kterém se píše cituji: "Jedete-li z Ptuj ve směru do Chorvatska, musíte platit dálniční známku za použití dálnice od první křižovatky směrem k Mariboru. Od křižovatky Ptuj na trase 9 nepotřebujete dálniční známku. Takže pro 400 m od dálnice na Ptuj Gruškovje (Chorvatsko), NEPOTŘEBUJETE dálniční známku." není zcela jednoznačně definováno co je ta první křižovatka směrem na Maribor. Úplně klidně můžete potkat policajta, který vám řekne, že ta první křižovatka je právš onen kruhák, křižovatka Ptuj na trase 9 je ten dálniční uzel na konci dálnice a jaký jste byl. Zkoušel jste někdy polemizovat s policajtem? Nikomu nic nevnucuji, pouze poukazuji na fakt, že je lepší jet o 500 metrů delší trasu, než tuto případnou polemiku s poldou absolvovat. To je celé.
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 13:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Nejčerstvější info má Honza, tak je to v poho.
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 16:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Proč se to jmenuje dalnice Slovinsko když to tady všichni objíždíte? .Novy obchvat mariboru,takže kupuju opět znamku a ted již pohodlněji než dřív do Omiše....
 Autor:Karel
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 16:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Přeji ti šťastnou cestu, a jeď krokem ať si ten kousek za ty prachy užiješ!:-))))))))))))))
 Autor:fofr
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 17:40
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Jó 8,50kč za kilometr, to se vyplatí.........
 Autor:matematik
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 17:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Dobrý den Víťo, uvádím ještě jednou originál odpovědi DARS. Ptal jsem se jich na placené úseky dálnice A4:

For the part part of route on border Gruškovje you don"t need a vignette.

If you go from Ptuj in direction to Croatia you must pay a vignette for using motorway from the first junction towards Maribor. From the junction Ptuj to the route 9 you don"t need a vignette. So, for 400 m of motorway from Ptuj to Gruškovje (Croatia) you don"t need a vignette.

Tedy z křižovatky (samozřejmě dálniční) Ptuj směrem na Maribor se platí, za 400m směrem na Gruškovje ne. Kruháč nepatří k dálnici, takže o něm nemůže být řeč. DARS to má někde i v tabulce silnic, kde tento 400m úsek je značen jako č.9, ne A4. Bude-li třeba, najdu to.
Já sám sice neobjíždím, ale chci to usnadnit těm, kteří objíždějí. A od Tržce na 9 při silnm provozu může být problém se dostat.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 18:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Co víc už psát,než dopis zprávce dálnice,pak to tu popisují lidé co to v květnu projeli a viděli,že je to bez poplatků,mirusův odkaz na sousední fórum,kde je to i s fotkama,myslím vč.fotky dopravní značky,že tento úsek je nezpoplatněn.Co ještě lidi potřebujete,víc se pro nevěřící Tomáše už opravdu nedá udělat.Kdo nevěří ať tudy neobjíždí(ale čte celé vlákno a nereaguje jen na jeden či dva přízpěvky nad sebou).Já tu čtu neprůstřelné důkazy,že jedu z mostu až do míst kde se dálnice stává silnicí č.9,na kterou já najedu a nejedu tedy po dálnici.Můžete o tom pochybovat dál,ale není k tomu jediný důvod.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 18:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Souhlasím s Karlem. Milda
 Autor:milda
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 17:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Mildo máš u mě pivko:))
 Autor:Karel
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 17:55
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Aktuální stav: Před hodinou jsem dorazil z Vodice, takže: Sjezd 226 bez problémů stejně jako celá trasa Mureck-Lenart-Ptuj - sil.č.9. Vyskytl se pouze menší zádrhel v podobě uzavírky nájezdu na dálnici u právě zmiňovaného sjezdu č.226, samozřejmě při cestě zpět do ČR. Vyřešeno jednoduše, uzavřený nájezd minout, a cca po třech km kousek za obcí Vogau odbočit v pravo na nájezd na dálnici. Vše dobře značeno, nelze minout. Cestě zdar!
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:12.6.2010 15:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Lososi díky za aktuální informaci,
jen by chtělo ještě uúřesnit, jak jsi jel z Ptuje dále.
Zda přes nový most na dálnici a po ní kousk dále a pak po silnici č.9, nebo jsi jel podél dálnice např. na Tržec a tam jsi se napojoval na silnici č.9 a pak dále na Macelj.
V případě prvním - aktuální situace s vinětou (kde je vyznačena na silnici a pod.)
V případě druhém - nějaké komplikace na silnici a pod.

Dále by to chtělo informace ze zpáteční cesty.
Zase sjezd z kousku dálnice na Ptuj, či dřívější sjezd např. na Tržec atd.

Díky za doplnění
 Autor:mlejn
(neregistrovaný)
 Datum:12.6.2010 21:26
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2010 Údaje o příspěvku
Při příjezdu do Ptuje po silnici 226: první světelná do leva,pak následuje první kruháč rovně, na druhým zvolit první výjezd ( již značen Zágreb), poté následují dva kruháče které projedete rovně, nový most , za mostem kruháč rovně a poté se napojíte na silnici č.9 na samém konci dálnice. Nikde na této trase nejedete po komunikaci která by byla značena dopravní značkou jako dálnice. Pokud si otevřete http://maps.google.cz/ a přepnete mapu na satelitní ,je vše naprosto jasné zřetelné.
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:13.6.2010 08:42
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist