Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Objížďka mimo slovinskou dálnici - Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj?

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Už od podzima se na rúzných diskusích objevují zprávy, že to Slovinci objížděčům zkomplikovali nějakou uzavírkou u Ptuje... Tak by mě zajímalo, jak je to letos... Jinde zásadně jezdíme po dálnicích - i tenhle poplatek by naše peněženka ustála, ale štve mě to z principu, že na tom tak děsně rejžujou, když do nedávna jsme tam projížděli doslova za pár kaček.... T
 Autor:Téra
(neregistrovaný)
 Datum:6.5.2010 18:12
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
V sobotu 7.května tudy pojedu. Po návratu napíšu aktuální stav.
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:6.5.2010 20:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
OPRAVA !! Samozřejmě v sobotu 8.května!!
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:6.5.2010 20:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Tyto info bych ocenil i já,jedu tam 11.6.tak Milane,šťastnou cestu a piš,piš,piš.Co jsem vyčetl já,v Ptuji před kruháči je už 2měsíce uzavíraka,má zkončit 4.6.10,je to tam nějaké rozkopané,jinak by to mělo být průjezdné.Ale to jsem vyhledal na netu,tvá osobní zkušenost z roku 2010 se mooooc hodí.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:6.5.2010 20:34
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Myslím, že ta uzavírka "objížděče" nijak neomezuje. Je mimo objízdnou trasu. Taky to sleduju na promet.si.
Jinak se těším až sem někdo napíše jak to tam letos vypadá.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:7.5.2010 07:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Máro,je vidět,že jsi velký optimista.Osobně se domnívám,že oni si Slovinci vymyslí opět něco,co zkomplikuje všem našim turistům život.Dělají to takto již léta a je to čistě proto,že chtějí Chorvatům dělat problémy,když tam jezdí mnoho Čechů a k nim ne.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný)
 Datum:7.5.2010 08:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ano,já jsem životní optimista,a nestydím se za to(Vítku vím,že si to nemyslel zle)Loni jsem to objížděl 26.6 a 3.7.09,jelo to jako nůž máslem.Jel jsem to prvně,napomohla mi GPS a žádného zlého Slovince jsem nepotkal,silnice oddychová,něco jako když jedu u nás po Šumavě,povrch silnic trochu lepší než u nás a věřím tomu(jsem ten optimista),že tomu bude tak i letos.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:7.5.2010 13:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Předloni, když známky zavedli, tak jsme ji směrem tam v červnu nepotřebovali a na jednu zpáteční cestu nám přišla předražená.
Vloni jsme si ji koupili - byla půlroční, tak jsme ji využili 2x - v červnu s návratem v červenci a pak konec srpna.

Letos uvidíme, 30 EUR za 1 cestu na dovolenou (tam a zpět) se mi zdá dost, ale uvidíme, zda zvítězí pohodlnost. Když si ale spočítám, že v srpnu bychom museli dát dalších 30 EUR, je to děs.
Takže začínám studovat vaše trasy okolo.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:7.5.2010 14:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Objíždění SLO je opravdu pohodlné,a není se čeho bát.Mě zrovna svítalo,všichni v autě spali a byl po příjemný relax a změna po hodinách na dálnici.Jel jsem Murec-]Ptuj-]HR.Asi je to jiné když potkáš zlého Slovince,já to štěstí naštěstí neměl.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:7.5.2010 14:34
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
No, my jsme to 2008 objížděli naprosto pohodově a v klidu -Šentilj,Lenart, Ptuj... Jen co teď koukám na mapu, nějak se to změnilo u Ptuje. To tam je nový most a nájezd na budoucí dálnici? Vím, že ten kousek by měl být zadarmo, jen se tam správně natrefit, že ano...? Už jste tohle "novou" trasu Ptujem někdo jel? (hledám to na google-maps)... díky
 Autor:katka
(neregistrovaný)
 Datum:7.5.2010 14:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Také my jsme loni projížděly touto nejznámější objíždkou Slovinska přes Lenart a Ptuj,cesta byla jednoduchá,skoro žádný provoz,nikde žádný slovinci neprudili fakt klídeček pohodička měli jsme přesný plánek s fotkama,který jsem zjískala odsu z fora,kde je vysvětlen každý detail v případě zájmu mohu poslat.I cesta zpět OK,takže letos opět!!!! At si říká každý co chce,ale podle mě je to opravdu vyhazování peněz,jed po dálnici takovej kousek.To si radši pak někde zastavit a dát si za ty eura dobrý oběd i s kávičkou :-))
 Autor:Bohuška
(neregistrovaný)
 Datum:8.5.2010 00:55
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, můžete mi prosím poslat přesný plánek objezdu dálnice, loni jsme lehce zakufrovali :-). Díky danakroupova@seznam.cz
 Autor:Dana
(neregistrovaný)
 Datum:18.5.2010 23:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den,můžete mi prosím poslat přesný plánek objezdu slovinské dálnice moc děkuji.
 Autor:Milada
(neregistrovaný)
 Datum:23.6.2010 23:56
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Bohuško prosím o zaslání plánku na objezd Slov. dálnice, díky Ivoš email rozo14@seznam.cz
 Autor:Ivoš
(neregistrovaný)
 Datum:22.5.2010 07:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, mohl bych taky poprosit o plánek. Mockrát děkuji . skypalap@seznam.cz
 Autor:slonča
(neregistrovaný)
 Datum:26.5.2010 20:42
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
DObrý den, mohla bych taky poprosit o plánek?? děkujiiiii
MarketaVicianova@seznam.cz
 Autor:Markéta
(neregistrovaný)
 Datum:28.5.2010 11:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, také se chystáme do Chorvatska. Byla bych moc vděčná, kdybyste mi také poslala popis, jak objet placený úsek ve Slovinsku. Děkuji a hezký den. Eva
 Autor:Eva
(neregistrovaný)
 Datum:29.5.2010 18:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Byla bych Vám moc vděčná za plánek objížďky Slovinska.Loni i předloni jsme to zkoušeli a vždycky jsme se ocitli v Mariboru.Měli jsme alespoň štěstí,že nás Slovinci nestavěli.Letos už to nechceme pokoušet.Moc děkuji.
 Autor:Monika
(neregistrovaný)
 Datum:29.5.2010 23:00
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobry den. Bylo by možné zaslat planek s fotkama na objetí Slovinska. Děkuji za odpověď. Vverka Tom. mail:valtom@seznam.cz
 Autor:Veverka Tomáš
(neregistrovaný)
 Datum:8.6.2010 22:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, můžete mi prosím poslat přesný plánek objezdu slovinské dálnice? kocourkova.milena@seznam.cz
Předem moc děkuji.
 Autor:milena
(neregistrovaný)
 Datum:10.6.2010 13:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, můžete mi prosím poslat přesný plánek objezdu slovinské dálnice?chardo.n@seznam.cz
 Autor:chardo
(neregistrovaný)
 Datum:29.6.2010 18:14
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, jestli Vám to ještě není protivné, také bych moc prosil o plánek na objížďku ve Slovinsku, moc děkuji Š.K.
 Autor:skodak
(neregistrovaný)
 Datum:14.6.2010 21:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
dobrý deň,mohol by som vás poprosit o zaslanie plánku obchádzky slovinskej dialnice cez Ptuj.
ďakujem
mail:vago.j62@gmail.com
 Autor:jozef
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 08:10
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, mohu vás poprosit o zaslání podrobného popisu cesty na adresu panstejsky@seznam.cz. Chystám se do Chorvatska příští týden. Děkuji moc za zaslání. Stejskal
 Autor:Stejskal
(neregistrovaný)
 Datum:16.6.2010 20:56
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Mohu poprosit také o plánek ? Předem moc děkuji. Markéta
 Autor:Markéta
(neregistrovaný)
 Datum:16.6.2010 21:34
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Taky bych moc poprosil o zaslání plaánku na email ranger@seznam.cz

Děkuji Moc
 Autor:ranger
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2010 09:48
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Bohuško, můžeš mi prosím tě poslat plánek na objížďku sloveinské dálnice na vera.polokova@centrum.cz, jedu příští pátek. Díky
 Autor:Bohuška
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2010 11:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý večer.
Pročítám tady tohle fórum a zaujal mě váš článek. Chceme jet v 28.7.-15.8 do Privlaky u Zadaru a nechci zbytečně platit Eura za pár kilometrů. Mohu vás požádat o trasu, kudy jste jeli a popř. orientační fotky? Za ochotu předem děkuji Renda.
renrei@seznam.cz
 Autor:Renda
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2010 18:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Přeji dobrý den. 25.6.2010 odjíždím do Chorvat. Jestli mohu poprosit o aktuální plánek cesty přes Slovinsko - nerad bych sui tam zkazil dovolenou.
Díky za pomoc Pepa.
 Autor:Kozák Josef
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 14:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, měla bych zýájem o ten plánek s vysvětlivkami...v pátek jedeme a hcceme se také vyhnout dálnici.Tak jestli můžete.Děkuji
 Autor:Jana
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 17:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den.Prosím o zaslani plánku objíždky SLO dálnice přes Lenart a Ptuj.Předem moc děkuji.
 Autor:bohuska.v@seznam.cz
(neregistrovaný)
 Datum:25.6.2010 09:02
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, mohl bych také poprosit o plánek? t.vesely33@seznam.cz Díky moc!
 Autor:Tom
(neregistrovaný)
 Datum:29.6.2010 19:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Bohuško, mohla bych taky dostat návod na objížďku? Už jsem to letos jela. Ale seděla jsem vzadu, tak jsem to moc nevnímala.Jeli jsme na Mureck, Lenart, Ptuj. Zpět jsme v Ptuji zakufrovali, protože na kterémsi kruháči jsme nenašli směr na Lenart. Pamatuji si, že se musí odbočit na Industr.zona a pak už je to zase v poho.
Díky.
pavlinacaletkova@seznam.cz
 Autor:P.C.
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2010 18:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Prosím, můžete mi poslat ten plánek. Taky se nám nechce vyhazovat eura. díky
 Autor:Franta
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2010 22:04
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den Bohuško,vím,že jsem už asi tisící,kdo žádá o plánek na objízdnou trasu Slovinskem... ale pokud ještě máte náladu a chuť vypomoci, moc bych prosil o zaslání plánku na mail: fanab@seznam.cz
Moc děkuji. Jenda
 Autor:Jenda
(neregistrovaný)
 Datum:1.7.2010 13:33
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobry den chtela jsem Vas poprosit o popis trasy a o fotky jak se vyhnout dalnici ve Slovinsku.Dekuji za pomoc.Email wagnerova4@seznam.cz
 Autor:wagnerova
(neregistrovaný)
 Datum:1.7.2010 19:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den také se chystáme do Chorvatska, šlo by prosím poslat návod na objetí dálnice ve Slovinsku?Předem děkuji
kontakt: mkarkoska@seznam.cz
 Autor:Milan
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2010 18:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Poslal jsem ti to. Snad ti to pomůže.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2010 19:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
přeji dobrý den, moc bych prosila, zda by bylo možné poslat plánek , díky moc a hezký den Brejžková
 Autor:Miluše Brejžková
(neregistrovaný)
 Datum:11.7.2010 16:42
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobry den cetl jsem vas prispevek a byl bych vam natolik vdecny kdyby jste mi poslala ty informace.Jedu poprve do chorvatska autem a mam ztoho trochu obavy.Dekuji vam moc za vasi ochotu a pomoc
 Autor:Bohuska
(neregistrovaný)
 Datum:14.7.2010 13:16
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobry den bohusko moc vas prosim take o planek cesty byl bych vym moc vdecny kontakt/Jindrich26@seznam.cz
 Autor:Bohuska
(neregistrovaný)
 Datum:14.7.2010 13:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
mužu prosím poprosit o planek. zaslat na e-mail: andrejcuki@seznam.cz
 Autor:Irina Andrejčuková
(neregistrovaný)
 Datum:15.7.2010 13:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
můžu poprosit poslat podrobný plánek i s fotkama na objedz slovinské dálnice. Děkuji
 Autor:Evča
(neregistrovaný)
 Datum:15.8.2010 23:15
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Je to pravda, silnice 1.třídy(č.9), po které šlo dálnic objet uzavřeli a udělali z ní jednosměrku a donutili de facto člověka vjet na dálnici...Lonili v létě mě s tím dostali,tu silnici zavřeli 5 dní před mou dovolenou,takže na netu o tom ještě nikdo nepsal.Naštěstí mě nedostali, dálnice byla dlouhá jen pár set metrů, a pak byl hned sjezd zpět na silnici 1.třídy(č.9)
 Autor:Dan
(neregistrovaný)
 Datum:9.5.2010 15:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ale i to se dá v poho objed,vždyť s původní 9 vede paraelně jiná silnice a na 9tku se napojím cca3-5km dál.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:9.5.2010 16:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
...tak to tu čtu... koukám na mapu na googel a trochu nechápu... Vždyť silnice č.9 je právě úsek mezi koncem dálnice A4 a přechodem do Chorvatska, po kterém do Chorvatska přijíždí dálničáři i Ti, co to objíždí a napojují se za Ptujem.... Tak jak jí sakra mohli zavřít? Vysvětle te mi to někdo prosím....
 Autor:Tom
(neregistrovaný)
 Datum:9.5.2010 19:55
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Myslím, že Dan měl na mysli nájezd na dálnici za Ptují, kde již zbývá jen několik set metrů (nezpoplatněných) dálnice a dál už pokračuje původní 9.
Tu jednosměrku si vysvětluju jako nájezd na dálnici místo původního kruháče (ale to fakt hádám ;-))
 Autor:Bíba
(neregistrovaný)
 Datum:9.5.2010 21:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dane, oni Tě nemohli dostat, ten úsek pár set metrů, o kterém mluvíš, totiž není dálnice, ale silnice 9. Dálnice začíná až za Ptují (ve sěru na Maribor). Byla tady o tom už dlouhá diskuze. Takže znovu opakuji sdělení DARS: Tento úsek u Ptuje ani kousek u přechodu SLO/HR Gruškovje/Macelj NEJSOU dálnice a není třeba je objíždět.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:9.5.2010 22:42
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Já teď koukám na mapu, co mi ukazuje manžel - dá se i dobře zvětšit... http://www.promet.si/portal/map/portal.aspx?lng=EN a řešíme, o které z cest mluvíte... Naposledy jsme tam jeli 2008 a od té doby tam jakoby přibyl nový most (za ním je ten usek taky značený jako kus dálnice, který se napojuje na A4 - to je to, o čem mluvíte? a nebo řešíte jen ten koneček dálnice A4? Nerospoznala jsem z diskuse, jestli jezdíte po starší cestě Ptujem, nebo po tom novém mostě??? přes ten most je to tam teď asi uzavřený... Dala bych sem obrázek... ať všichni vidí, co řešíme, ale jak ho sem vložit????
 Autor:Katka
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 08:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ta uzavírka by měla končit 4.6.10.Já loni jel přez starý most,letos chci přez nový.Nevidím v tom problém,jedu 11.6.10,tak čekám co napíše kolega co tam měl projíždět v tuto sobotu jak tady píše.Jinak já chápu že se jedná o ten kousíček dálnice,ne o most.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 08:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Katko, řeší se tady ten nový most, který je jižněji. Ten most tam byl už i v roce 2008, vraceli jsme se po něm domů, protože jsme ze silnice č.9 odbočili moc brzy. Po přejetí mostu vlastně již najíždíš na dálnici a tento úsek by neměl být zpoplatněn - alespoň vloni nebyl.
My raději pojedem po starém mostě a za ním doleva na Tržec. Máme to vyzkoušené z loňska a je OK.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 08:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
jezdím přes ptuj přes nový most,víc tu není co řešit a když to budete řešit,tak určitě jedete jinam,ale nebojte taky se k moři dostanete
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 08:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Mirku taky chci jed letos přes nový most,chápu to tak,že ho přejedu,jedu dál rovně,mostem nebo podjezdem překonám silnici č.9 a najedo na ní a frrrrrrrrrrr do HR?
Loni jsem jel přez starý most a bylo to celé bez problémů.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 15:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
tak jak přijedeš do ptuje od lenartu na prvních semaforech se dej do leva,pak přijedeš na kruháč a tam už bude značení na maribor a zagreb no pojedeš průmyslovou zonou,přes nový most až najedeš na dálnici směr zadar,ten kousek dálnice není zpoplatněn
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 18:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Perfek,tak jsem to pochopil dobře.Jinak dnes zmizela uzávěra (oprava)před kruháči v Ptuji.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 18:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Taky chci jet 11.6. zatím mám připravené tyto podklady: http://data.idnes.cz/soubory/igsvet/A080612_TOM_NA... Pokud se to nějak změnilo, dáte někdo vědět?
 Autor:Martin
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 12:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Já osobně bych se přes Maribor nemotala a objela to raději přes Mureck, Lenart, Ptuj atd.... Ale každému vyhovuje něco jiného.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 14:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Počkejme na Milana,on to v sobotu projel a napíše nám.Doufám.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2010 15:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
http://chorvatsko.falesnik.net/cesta
... díky za tento návod autorovi, není co dále řešit....
 Autor:katka
(neregistrovaný)
 Datum:13.5.2010 09:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ahoj, zkoušela jsem tu adresu, ale nic nenalezeno. Je to dobře? díky za odpověď. Jitka
 Autor:Jitka
(neregistrovaný)
 Datum:13.5.2010 11:16
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jitko. Adesa je správně, po zobrazení základní stránky si rozklikněte "jak se tam dostat" a potom už jenom rolujte stánkou směrem dolů. Je tam mapka objezdu i video od inOxe
 Autor:Milan
(neregistrovaný)
 Datum:13.5.2010 11:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Pozor ale,pokud používáte ve Vaší GPS maty Teleatlasu,nebo v PC Googla,takovou cestu nenajdete.Ve skutečnosti to ale jde,jedná se o průjezd přes průmyslovou zónu,ta je v uvedených mapách jako neprůjezdná(TA z 12/09)-na prvním kruháči v pravo(tam je to v mapách slepé),ve skutečnostli to ale projedete,viz fotomapa Googlu,Ptuj-včera uveřejněná.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:13.5.2010 16:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
V návodu od Inoxe se jede přes starý most a za ním doleva na Tržec. V PC nejčastěji používám mapu na www.promet.si. Při zvětšení je tam vše krásně vidět, oba mosty i obě průjezdné trasy, všechny uzavírky a tak. Kdo se např podívá na mapu geopedia.si tak tam vůbec nový most není ještě značen a to už je min. dva roky v provozu!
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:13.5.2010 17:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jo a Máro doprava na průmyslovou zónu je to až druhý kruháč, první se projíždí rovně.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:13.5.2010 17:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
...teď Máro nerozumím, co na mapě nenajdu a vzhledem k množství kruháčů, které v Ptuji jsou, netuším o kterém píšete... Koukám na googel-maps i na pro mě přehlednější mapy na seznamu...Pokud to beru podle návodu ze stránek výše uvedených, tak tam autor jede přes dva kruháče - za starým(severnějším) mostem uhne doleva, podjede trať a tam je první kruháč přes který jede rovně (u tý benzinky) a pak až pokud dobře chápu je další kruháč v Sodonici, kde to uhýbá směr Podlehnik a v Tržci je jen křižovatka k silnici č. 9... Tak mi to prosím vysvětlete... Jedeme už za 4 neděle a začínám preventivně panikařit :-) Katka
 Autor:katka
(neregistrovaný)
 Datum:13.5.2010 17:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Promiň Katko,udělal jsem Ti v tom zmatek,bavím se o variantě přes nový most a moje poznámka je spíše důležitá pro ty kdo se to snaží dát do GPSky a ono to podle návodu na http://chorvatsko.falesnik.net/cesta nejde.Jedná se o místo kde ,,začíná,, červená varianta na mapce na těchto stránkách.Podle některých a to významných vydavatelů (TA a Googl)map to tam není průjezdné,ale ve skutečnosti je.Pokud si i tuto mapu na http://chorvatsko.falesnik.net/cesta zvětšíš,je vidět,že to tam není propojeno.Ale jde opravdu hlavně o to aby Vás to ve vašich GPSkách nezarazilo.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:13.5.2010 20:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
odpoved na predešlou trasu o kterou si tu pišeme.
Prave dnes byla na Google Earth zpřistupněna podrobna mapa slovvinske dalnice ktera je hotova a ktera je ve vystavbě.jedna se predevšim o čast dalnice v okoli ptuje.prave ode dneška je nadherny pohled z vyšky asi 350m na silnice v okoli Ptuje.perfektně je vidět všechny nove useky dalnice a kruhove křižovatky po kterych se da krasne naplanovat cesta mimo dalnici.je to jako na dlani,všem doporučuji se tam podivat a nemusite nikde jinde hledat objizdne trasy.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:13.5.2010 21:56
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Také vřele doporučuji fotomapu na Google Earth o které tady píše Honza. Je to velice aktuální a již natolik ostré, že při přiblížení jsou vidět např. i šipky v jízdních pruzích, takže cestu přes Ptuj si může každý podrobně nastudovat v klidu doma před jízdou. Je to SUPER.
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 07:18
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Pánové, můžete mi prosím poslat odkaz na tu mapu na Google Earth o které se zmiňujete? Nějakou jsem sice našla, ale nezdá se mi až tak aktuální. Třeba se dívám jinam, ale tu odbočku na průmyslovou zónu vidím jako neprůjezdnou. A za novým mostem začíná dálnice až u silnice č.9, kdežto na jiné mapě, kterou mám, je dálnice už od prvního kruháče za novým mostem (směrem k moři).
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 07:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
A sledujete přímo ty letecké snímky na Google Earth?
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 08:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Pavlušo-Dej si do vyhledávače Googl Earth,stáhni aplikoci,nainstaluj a spušť.Je to aplikace,není to netová stránka.Ten Ptuj je tam jako na dlani,i ten kousek co v Googl mapách není průjezdný(vyz výše popsané zde),je tam vidět,že je krásně průjezdný.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 12:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Máro díky za radu. Už to mám nainstalované. Ale nejspíš pojedeme trasu podle Inoxe, stejně jako vloni.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 18:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jj,dole je odkaz od člověka,který to přejel před pár dny přes nový most.Já to tak zkusím.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 18:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Já vím, sleduju i druhé fórum. Přes nový most jsme jeli před dvěma lety, když jsme se vraceli domů. Omylem jsme odbočili ze silnice č.9 moc brzo a pak jsme za mostem na kruháči nevěděli kudy, protože nikde nebyla cedule na Lenart a v mapách nebyl most ještě vůbec značený. Pak jsme se nějak vymotali.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 21:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Díky za vysvětlení... Už jsem nastudovala modrou variantui a té se raději budu držet. Jen mi ještě známý říkal, že v loni jel přes starý most a jelikož byla oranžově přeškrtnutá odbočka doleva (modrá trasa), tak ho to donutilo jet směr dálnice... prostě se tam bez mapy nějak motal až vymotal.... Ocitl se na stejné křižovatce znovu a i přes přeškrtnutou ceduli tam dle zvyku najel (zákaz tam nebyl) ... a ono to bylo naprosto průjezdné a bez problémů... jen nám to Slovinci zase záměrně komplikovali... Tak se toho případně nesmíte zaleknout...
 Autor:katka
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 06:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ahoj 4.6.2010 jedu na týden do Chorvatska. Budu objíždět slovinskou dálnici, tak pak napíšu nebo napište na dejw86@seznam.cz a já vám povím jaká byla cesta. Jinak minulej rok jsme to objeli bez problému. Supr cesta.
 Autor:Dejw
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 11:34
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Katko, pošli mi meil adresu. Mirus.
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 13:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Google Earth, a vše je jasné.Satelitní mapa je ,,čerstvá" takže po přiblížení je nad slunce jasné kudy jet.
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 15:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
SLÁVA na sousedním foru to už někdo projel minulý víkend.Zde je odkaz http://forum.ihvar.cz/read.php?4,127665,page=3 to je to nač jsme všichni čekali.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 16:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Díky Máro za zprávu ...
Ale snad jsi to radši měl přepsat svými slovy sem Ty - já to sousední forum prošel, ale to je síla, co tam semelou a jak po sobě jdou ...
Každopádně z toho vyplývá, že cesta přes Ptuj přes nový most je projetá, je bez poplatku, přes Tržec se nemusí.
Každopádně dík
 Autor:Bíba
(neregistrovaný)
 Datum:14.5.2010 23:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Takže už jsem to projel a referuju jak jsem slíbil!
Na cestě MURECK - LENART - PTUJ - HRANICE HR se oproti roku 2009 nic podstatného nezměnilo. Nejsou tam žádné objížďky, uzavírky atd. Pouze ve vesnici těsne před Ptujem dělají nové chodníky a opravu vozovky, takže je tam asi 500m omezení na 30. Za Ptujem se na stavbě dálnice nic neděje a tak nám to k hranici HR ještě tuto sezonu určitě vyjde "zadara". MUSÍTE ale ve Ptuji odbočit hned na PRVNÍM SEMAFORU vlevo do "průmyslové zóny" a tudy přez kruháče / první rovno, druhý vpravo, a dále dle cedulí ZAGREB na nový most přes Drávu a poté na uzel PTUJ VZCHOD na konec dálnice!!! Pokud to vezmete přez město / a navigece se starší mapou to dělají/, tak vás to vyhodí na dálnici o nájezd dřív, a tam by si vás asi policajti odchytli!
Jinak Chorvati už mají v provozu celnici na dálnici, takže po projetí slovinské celnice už je stále dálnice. Ještě jsem letos vyzkoušel "novou" variantu objížďky dálnice, a velmi se mi osvědčila a líbila. O ní ale zakládám sólo vlákno. Takže projeto a vyzkoušeno!! Pěknou dovolenou všem!
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:16.5.2010 16:31
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
to je přesně jak jsem tu psal
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:16.5.2010 20:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Toto je výhoda fora www.chorvatsko.cz oproti tomuto foru, ale jinak poskytují hodně informací obě a to se důležité !

http://forum.ihvar.cz/read.php?4,127665,page=3
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:17.5.2010 13:54
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Chci se zeptat my máme vyzkoušenou tu trasu přes strarý most nevíte jak letos také tam není žádná změna??? No nebo pokud by mě někdo poradil jak jed přes te nový budu ráda díky Míša.
 Autor:Míša
(neregistrovaný)
 Datum:26.5.2010 09:30
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Mirus o příspěvek před tebou dal odkaz, kde se vše dozvíš. Jinak je to dost jednoduchý, na první světelné doprava a potom po kruháčích. Je to super vidět na Google Earth. Je tam 5 kruháčů a pokud si dobře pamatuju je to 1. rovně, 2. vpravo, 3. rovně, 4. vpravo, 5. rovně.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:26.5.2010 10:31
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
akorát si teda myslím, že na světelné doleva, no nic no ...
 Autor:Bíba
(neregistrovaný)
 Datum:26.5.2010 16:12
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jasně že doleva !!
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:26.5.2010 17:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Omluva, jasně že doleva.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:26.5.2010 20:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ked majú chorvati prechod už na dialnici, ten prechod sa inak volá?
Prečo na www.HAK.hr nezobrazuje web kamera prechod Macelj.
Po minulé roky tam vždy bol.
 Autor:Klaudia
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2010 00:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Zdravím všechny příznivce Chorvatska. Už delší dobu tu koukám na tohle vlákno a zatím jsem spokojený s příspěvky. Jedu do Chorvatska po druhé a co se týče vysvětlení přes Ptuj, jsem spokojený. Google Erath je super věc a je to vše vidět jak na dlani. Snad to tak zůstane než se tam všichni rozjedem.
Budu to tu nadále sledovat a počkám si na názory lidí, kteří se v červnu vrátí a potvrdí vaše poznatky.
Tak Dobro došli
 Autor:boreček
(neregistrovaný)
 Datum:26.5.2010 20:31
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
16.5.10 to projel Milan,o pár přízpěvků výše jsem dával odkaz na dalšího člověka co to projel.Mě se to zdá už dost projetý borečku.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:26.5.2010 20:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Já myslím, že víc projeté, než je to popsané na tomto vlákně,to snad ani být nemůže:)
 Autor:Blanka
(neregistrovaný)
 Datum:26.5.2010 21:19
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
... Tak teď čtu MF Dnes a zase tam píší o nějakém uzavřeném úseku u Ptuje... Koukala jsem na http://www.promet.si/portal/map/portal.aspx?lng=EN a tam nic není... nevíte někdo o tom něco??? Díky :-)
 Autor:Katka
(neregistrovaný)
 Datum:28.5.2010 10:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Abych pravdu řekla, nerozumím větě "průtah městem je v napojení na dálnici uzavřen". Jinak celou přílohu MF o Chorvatsku lze najít i na http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=123&r=chorvatskox
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:28.5.2010 12:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Přátelé. Zůstaňte v klidu, dle mého názoru není k panice žádný důvod. Redaktoři MF Dnes nejsou ani zdaleka tak informováni jako my, co pravidelně sledujeme tato fóra a při své cestě použili tu trasu, která se jezdila před cca třemi roky. Takže ono "protože průtah městem je v napojení na dálnici uzavřen" znamená to, že již není možno použít to
staré napojení na silnici č.9 u obce Spodnja Hajdina a to jejich "Odbočka je vlastně zkratka přes obce, přijedete kolem Pobrežje a v Tržci se napojíte na hlavní silnici číslo 9." je v podstatě ta inOxova trasa, kdy se za starým mostem nepokračuje po hlavní právě na Spodní Hajdinu, ale odbočí se vlevo na Zagrebšku Cestu a dál na Tržec. Tu nejdoporučovanější trasu přes tzv. průmyslovou zónu (5 kruháčů) a následné napojení na nezpoplatněném dálničním uzlu na konci dálnice MF Dnes vúbec nezná.
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:28.5.2010 14:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Opět se potvrzuje, že "nejnovější" informace MF Dnes stojí za starou belu a redaktoři zbytečně způsobují paniku.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:28.5.2010 21:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Co takhle si koupit dálniční známku a ne pořád řešit kudy to je lepší?
 Autor:Jitka
(neregistrovaný)
 Datum:28.5.2010 21:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jedeme konec června s návratem v červenci a pak ke konci srpna - potřebuje 2 měsíční nebo 4 týdenní známky. A ta částka se nám opravdu dávat za pár km nechce.
Vloni jsme v červnu koupili půlroční - dnes za stejný peníze nabízí měsíční.

Pokud ovšem bude pršet (jedeme přes noc), tak známku kupujeme a frčíme po dálnici.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:28.5.2010 23:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Když sečtu cestu tam a zpět, tak ten kousek dálnice jedu cca. 1hod., a platím 30eur, to je důvod proč to radši objedu. Nejsem škudlil ale taky ne blb.
 Autor:sebastián
(neregistrovaný)
 Datum:29.5.2010 09:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jezdím do HR každým rokem,letos už posedmé.Prosím Vás,když si spočtete kolik peněz za ten rok zbytečně "prodrbete" za různé hovadiny,které vůbec nejsou potřeba k životu,tak se mi těch 30 E nezdá žádná hrůza. Aspoň já si to takhle vždycky řeknu,sednem do auta,a POHODLNĚ jedeme celou cestu po dálnici až k moři. Zkuste to taky,vono to fakt funguje :):):)
 Autor:františek
(neregistrovaný)
 Datum:29.5.2010 20:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Každýho věc, já objíždim jelikož těch pár km za 30eur je neúměrná cena, a taky si rád odfrknu od dálnice a vidím chvilku něco jinýho než svodila. A že by to bylo nepohodlné, bych neřekl.Ono 45km za 15eur, resp.90za30 je jaksi dost.Při takovéto cenové relaci by jste např.v chorvatsku dali za úsek Záhřeb -Split 133eur..................
 Autor:David
(neregistrovaný)
 Datum:29.5.2010 21:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Františku. Mám dojem, že jste to "objíždění dálnice" ne úplně správně pochopil. V naprosté většině se u nás "objížděčů" nedá říci, že bychom to dělali proto, že těch 30 éček nemáme. Má-li ale dojít k tomu, že slovinský parlament začne řešit otázku předražené služby, kterou na padesátikilometrovém úseku dálnice poskytuje, pak k tomu samozřejmě potřebuje nějaký důvod. A tím nejpádnějším důvodem by byl fakt, že oním úsekem prakticky nikdo nejezdí.
Pak bychom např. během dvou let mohli všichni ( a tím mám na mysli i vás) tuto dálnici projíždět za 4 eura. Za současné situace, kdy jednáme naprosto nejednotně není pro takovéto změny na slovinské straně žádný důvod. Takže naopak, neradil bych ostatním těch 30 eur v průběhu roku našetřit, ale poradil bych vám: "Dejte ty peníze prvnímu invalidovi, kterého potkáte na ulici a chvilku zkuste také objíždět, ať se už konečně něco řeší".
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 08:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Pro Víťu: Jel jsi někdy vůbec po slovinské dálnici? Opravdu si myslíš že tímto úsekem by prakticky nikdo nejezdil? Pochybuji o tom,že by se něco takového vůbec dostalo do jejich parlamentu,to spíš budou usilovat o to,aby byla dálnice od hranice k hranici,aby byl důvod si zakoupit tu jejich známku a aby byl co nejmenší důvod to objíždět.
 Autor:františek
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 13:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Plně s Vámi souhlasím máte pravdu ja to taky neřeším prostě koupim slov. známku a jedu za rok se těch peněz daleko víc rozhází za kraviny, holt čeští šetřílkové se tu ukazují tot můj názor
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:31.5.2010 05:00
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Já osobně se za šetřílka teda nepovažuju, ale nedám jim ani EURO. Někde tady někdo spočítal, že je to ca 8,- Kč/km. To je skoro dvojnásobek toho, co u nás platí za dálnici kamiony.
Za ca 290 km Rakouské dálnice zaplatím 8 EUR a za 50 km slovinské mám dát 15? To už jenom z principu ne!!!
A ještě něco. Loni jsem se vracel přes Mureck a dál přes Feldbach a Ilz. Jel jsem celou dobu jako jediný Čech v takovém malémm vláčku pěti dovolenkářů. Takže ne jenom Češi jsou šetřílkové...
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:31.5.2010 18:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Radku-naprostý souhlas,kdo chce dát ta dá,kdo nechce,nedá,proč bych platil za rohlík 20,-kč,když vedle ten stejný mají za 1,-kč?
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:31.5.2010 18:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Kdyby aspon 15E za 10 dni, ale je to 15E za 7 dni, takze ti to ani nevyjde na tyden (protoze napr. od soboty do soboty je 8 dni)a musis koupit za 30E a to je podraz. Maji to mit jako chorvate, kolik projedes tolik zaplatis, nekdo muze slovinsko projet cele dalnici na Ljublanu atd .... ale opravdu za ten kousek? To nema s ceskym setrenim nic spolecneho, prave ti chytreji to z principu objedou .... muj nazor.
 Autor:Jarda
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 13:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Máš tak trochu pravdu. Tak jinak: těch 30e je půlka nádrže. Dost nepoměr s tím kouskem dálnice.
 Autor:Alfonso
(neregistrovaný)
 Datum:6.6.2010 13:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Naprostý souhlas. Jezdím tam 12 roků, ale za dálnici jsem jim ještě nedal ani "kačku" a ze stejného důvodu.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:29.5.2010 21:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Nejde jen o ty prachy ale o princip. Za ten kousek je to dost peněz za malý kousek dálnice a po těch okrskách se člověk vytrhne z dálniční nudy. Objíždka na Mureck je super a rozdíl na kilácích minimální.
 Autor:jirka
(neregistrovaný)
 Datum:29.5.2010 23:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
MIMOCHODEM- včerejší příloha MF chorvatsko- ceny,trasy atd.
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 09:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ahoj všem, jedeme letos do Chorvatska 11 rokem a nemám problém zaplatit mýtné na dálnici Chorvatské ani dálniční známku v Rakousku. Ale už jenom z principu odmítám platit ve Slovinsku za dálnici,která se buduje už pár let v podstatě za pochodu.Souhlasím s názorem, že slovinci se snaží turistům jenom komplikovat cestu k moři. A to je úspěch, že letos už je možnost alespoň měsíční dálniční známky, ještě tuším loni byla pouze roční a půlroční :-((. Ale i tak se to pokusíme objet. Díky za všechny užitečné názory a rady tady uveřejněné :-)). Jinak vyšel také návod na ojetí dálnice v Blesku, už asi před dvěma měsíci, máme ho doma, je to tam celkem slušně popsané i s fotkami od reportérů, kteří cestu sbsolvovali. Tak snad trefíme. Ráda se taky tady potom podělím se zkušenostmi, ale cestujeme až v srpnu, tak nevím, jetli to ještě někoho bude zajímat :-)))
 Autor:Marťa
(neregistrovaný)
 Datum:7.7.2010 00:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Tohle téma je o objízdné trase - ne o tom, abychom jezdili po dálnici. Zkusme akceptovat rozhodnutí druhých a pokud potřebují poradit s OBJÍZDNOU TRASOU, tak poradit. Ne je navádět na dálnici - o tom je jiné vlákno a pokud chci jet po dálnici a nevím jak na to nebo chci poradit, tak kouknu do vlákna slovinská dálnice (navíc snad žádný řidič nepotřebuje radit, jak se jezdí po dálnici, i když ...).

MF Dnes - navádí na trasu přes centrum !! Proto se napojí na dálnici.

Při vjezdu do Ptuje je nutné odbočit na "průmyslovou zónu" a odtud přes kruháče se napojíte na konec dálnice.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 09:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
MF navádí trasu tak že jse napojíte na silnici č.9, u obce Tržec, kde již cca 2km dálnice není.........................google maps
 Autor:serž
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 11:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Víťo, to myslíš vážně, že slovinský parlament se bude zabývat hrstkou českých objížděčů, když dálnice je plně frekventovaná? Ano, je to drahé, ale jak chceš přimět ostatní cizí turisty, aby objížděli? Ostatně, spočítej si Rakousko včetně tunelů a průsmyků a ono se až tak moc zase neliší.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 12:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Kdo tudy jezdí dobře ví, že tu jezdí mimočeských objížděčů, taky polský, německý, rakouský a holandský objížděči. Jel jsem tudy třikrát a auta s CZ tam byla v menšině!
 Autor:Liborm
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 13:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Vlado. Jde tady o to, aby si lidé uvědomili, že pouze masový bojkot předražené dálnice může spustit nějakou reakci kompetentních úřadů. Vytíženost bude malá, lidé v dříve poklidných městech na objízdné trase si začnou stěžovat na hluk a emise, vloží se do toho všudypřítomní ekologové a už to jede. A co se týče rakouské dálnice. Jsem z Č.Budějovic. Rakouskou dálnici v délce cca 250 km a nepočítaným množstvím neplacených (teď nemluvím o těch dvou placených) tunelů projedu za 7.5 Eur. Vám to připadá srovnatelné?
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 17:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Vítku-i ty aktivisto jeden!:-)To nemyslíš vážně,viď že ne?U nás objíždí kamiony dálnice kupř.po staré Hradecké a taky tu nikdo mýto nezlevňuje,ani o tom neuvažuje.Že tys za mlada byl takovej malej revolucionář?(Ber to jako porýpnutí,ne zle,a prosím nekřič své oblíbené „P R O V O K A C E ! ! ! „ :-)
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 18:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Máro. Pokud bys četl i jiné příspěvky (všimni si, že já toto slovo píši správně), tak bys dávno věděl, že Vítek a Víťa jsou dva odlišní lidé. A mimochodem mne revoluce v r. 1989 zastihla v kotelně a hádej proč, když jsem byl středoškolsky vzdělán.
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 19:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Omluva,omluva-prostě jsem si opravdu popletl osoby a můj pravopis je opravdu hrozný,každý,pokud si vzpomínám neměl ve škole 1 z Češtiny.A WM 6.1 nemá kontrolu pravopisu v Češtině.Ale dělat bojkot dálnice je pitomost,jak jsi asi sám pochopil,když už o tom nepíšeš.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 19:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Naopak, je to jediná možnost. Jsem obchodník a věř tomu, že o zákonech trhu cosi vím. Poklesne-li poptávka pod únosnou mez, musí se přizpůsobit nabídka. To samozřejmě nemluvím o případu našich dálnic, kdy 92% kamionů jezdí po dálnici a těch 8% objíždí. Pokud by se poměr otočil, nebo alespoň opravdu radikálně změnil (např.35%:65%), pak bys teprve viděl reakci.
A už dost.
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 20:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jsem živnostník a moc dobře vím jak funguje firma,žel stát firma není a když mu poklesne výběr daně,tak ji prostě navýší,nebo navýší jinou daň.Mýto nebo známka je to samé.Prostě je to špatně,ale chová se tak každý stát.Podobné hlouposti mi chodí pravidelně,jednou jsem neměl brát benzin u Schellu,jindy nekupovat výrobky určité společnosti,či zahraničních prodejců.Zde je jediná šance,ač se to mnohým nebude líbit,tlak EU(globalizace)sjednocení nebo přiblížení pravidel v celé EU(tedy deformace trhu).Těch pár desítek tisíc turistů se na tom neshodne,mnohým to za to nestojí aby se kvůli 15€ nad tím zamýšleli.A ti kdo musí (dopravci,místní atd ti tam prostě pojedou)Vždyť i u nás byl jeden z argumentů pro zavedení mýta,aby po té co ho okolní země mají,se u nás omezil provoz kamionů.Třeba bys Slovincům tím jen udělal radost,zvláště pak objížděl by si jako Vítek přes Maďarsko.Proto vše si myslím že bojkot je pitomost a aktivistický přístup k životu(to není nadávka) je pouze více méně póza.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 21:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
KOlem nás vede taky dálnice (Prostějov-Brno), ale při tom počtu kamionů, co jede každodenně přes naši vesnici mám pocit, že 80%kamionů objíždí a ten zbytek jede po dálnici. A rozhodně nejedou přes nás jen proto, že musí někde vyložit zboží, prostě je to levnější.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 21:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Mám pro všecny jeden tip,perfektně naplánuje cestu i s přiblyžnýmy náklady Via Michelin!Navíc si múžete trasu upravovat na mapce přidáte průjezdné body.
 Autor:venca
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 13:25
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Mám myslím si trochu lepší,naplánovat v GPS(pomocí průjezdních bodů)-u mě iGO- k přihlédnutím na informace na tomto fóru a pustit a jed...
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:30.5.2010 13:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dnes v Blesku je popsána a vyfocená objíždka přes Slovinsko.Můžete ji někdo odsouhlasit?Děkuji.
 Autor:Ina
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 08:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Nic jsem tam nenašel. Kde to má být?
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 09:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Nešel jsem to na internetu. Cestu přes moc Maribor neznám, podle mě je jednodušší sjet na 226 km a jet přes Mureck, tak jak se to tady popisuje. Trasu už jsem jel 6x a vždy v pohodě.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 09:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
cesta centrem mariboru je tak dobre značena ze neni kde zabloudit
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:3.6.2010 21:11
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
http://www.blesk.cz/clanek/servis-cestovani/136985...
.. našla jsem to... ale na první pohled mi to příjde složitější, než 100x zmiňovaná trasa Mureck, Lenart a Ptuj přes průmyslovou zónu a 5 kruháčů...
 Autor:katka
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 09:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Souhlasím s Katkou!
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 10:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Složitější to možná je, ale není potřeba se toho bát. Jel jsem to předloni a celkem v pohodě, přestože jsem Mariborem projížděl v pondělí kolem poledne. Letos, protože bohužel musím jet v sobotu 3.7., o této trase vážně uvažuju.
Vám ostatním ale doporučuju: Jeďte jinudy. Čím míň cizinců touto trasou pojede, tím míň se na ni budou soustřeďovat slovinsští policajti.
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 11:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ja to jel loni a cesta v pohode, nevim kudy to tahli pres maribor, ale ja jsem v mariboru zabocoval asi jen dvakrat a zbytek uz je po hlavni. Jediny vec, z mariboru k hranicim je to sama vesnice a nejsou znaceny kdy konci, takze vetsinu cesty jedete 50kou. Cestu tam jsem jel s GPS cestou zpet jsem jel podle ceduli a v pohode. Jen nevim kudy to brali pred mariborem, ale my kdyz jsme podjizdeli dalnici pred mariborem, tak tam je obrovskej kruhac a pri dopravni spicce je docela kouzlo se na nej dostat(normal 4auta vedle sebe na kruhaci o dvou pruzich).

PS: Doporucuji se nevyhybat dalnici v chorvatsku do zahrebu, jelikoz tam je to hodne ostry, ale od Zahrebu uz je cesta v pohode, i mozna lepsi nez pres dalnici.
 Autor:Cr0SbY
(neregistrovaný)
 Datum:3.6.2010 09:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ino, přečti si datum . Skutečně dnes ?????
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 12:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
A jenom pro zajimavost :

čtyři vlákna hovoří na jedno téma - Slovenija Nebylo by dobré soustředit téma na jedno vlákno.
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 12:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Václave,datum jsem nečetla,ale ráno to bylo na internetu.Pro mne to bylo srozumitelné,hlavně s obrázky ,tak jsem si chtěla ověřit zda někdo touto trasou jezdí.Za ten datum se omlouvám.
 Autor:Ina
(neregistrovaný)
 Datum:1.6.2010 14:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Nic ve zlém. Bylo to 29.5.
Ale jak jsem napsal. Blábol. Znám to tam až moc dobře. A je to velké město a kdo to nezná - může být problém. Oni to fifácky naaranžují tak, aby jim přes MB nikdo z turistů nejezdil.
Bydlel jsem tam moc dlouho. Ale těžko budu někomu vysvětlovat kudy a jak.
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:4.6.2010 16:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
neni na ni nic složitého a cesta pres maribor je perfektne značena a v noci je tam provoz jako na sahaře.jezdim tudy již 20 let a nekdy i nekolikrat v roce
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2010 05:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Chtěl jsem se zeptat, zda sjezd z dálnice na 226km není uzavřen? Někde jsem četl ,že má být v rekonstrukci do 4.7. Nevíte někdo zda je informace pravdivá? Díky.
 Autor:Jarda
(neregistrovaný)
 Datum:5.6.2010 11:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jardo, je třeba ČÍST. Na toto téma je vlákno "sjezd Gersdorf" ze 3.6.2010. Sjedeš na 228.
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:5.6.2010 13:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Nebo na 222 km.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:5.6.2010 20:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
. Já jsem se chtěl zeptat někoho kdo tam už letos jel ,jestli sjezd na 226 km je opravdu uzavřen. Pokud tomu tak je, tak je asi lepší odbočit na 222 km . Ale proti gustu ...... Díky
 Autor:Jarda
(neregistrovaný)
 Datum:6.6.2010 06:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Zdravím všechny co nepodporují slovince a připojuji se k dotazu Jardy. Je sjezd na 226km opravdu zavřený ? Je zavřený jen sjezd nebo i podjezd pod dálnicí ? Když sjedu na 222km a odbočím doleva na Vogau (B67) pak znovu doleva na B69, musím projet pod dálnicí u toho "zavřeného" sjezdu na 226km, do se dá ?
 Autor:Petr
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2010 13:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Tak jak jsem koukal na jiném vláknu a na mapě, sjezd 226km není v Rakousku ještě poslední. Poslední je na 228km. Je sice za řekou, ale ještě v Rakousku. Tedy lze asi počítat se sjezdem na 226km a když to kvůli zavření neklapne použít ten na 228km... Je to tak ?
 Autor:Petr
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2010 13:19
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Přesně tak. Pak na kruháku první doprava, na křižovatce znovu doprava a po cca 2 km doprava na 69 směr Mureck.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2010 13:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Lidi, když se těch sjezdu bojíte, že budou uzavřené, tak v klidu sjeďte na 228 a do Lenartu se dostanete úplně stejně hladce jako přes Mureck.. tady jedete přes Šentilj, Pesnicu - jeden kruháč před Mariborem - celý ho objedete až na poslední výjezd a za chvilku jste v Lenartu. Vůbec není čeho se bát, jen na to jednou mrkněte do mapy a budete rázem v klidu.. Jezdíme tak pravidelně...
 Autor:Lucka
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2010 13:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
ahoj.
to mas ale lepši kdyz uz jsi na kruhaju pred mariborem,jet primo mestem,je to perfektne značeny a než dojedeš do lenartu a ptuje tak ses davno pres maribor tam,ja jezdim prevazne tudy
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2010 17:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Už to vypadá že sjezd na 226km km je opět průjezdný.Koukněte na info na vedlejším foru Martin 77 napsal KONEC NEJISTOTY: Uzávěra sjezdu na Gersdorf (směr Graz-Maribor) je zrušena - už je to průjezdné. Takže kdo byl nervózní, že bude muset improvizovat - může být v klidu. A já se těšil, že bude dobrodrůžo na vlastní nebezpíčo yawning smiley. Holt nebude... na Google Earth ta uzávěra také není.Více na http://forum.ihvar.cz/read.php?4,127665,page=5
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2010 21:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Aktuální stav: Před hodinou jsem dorazil z Vodice, takže: Sjezd 226 bez problémů stejně jako celá trasa Mureck-Lenart-Ptuj - sil.č.9. Vyskytl se pouze menší zádrhel v podobě uzavírky nájezdu na dálnici u právě zmiňovaného sjezdu č.226, samozřejmě při cestě zpět do ČR. Vyřešeno jednoduše, uzavřený nájezd minout, a cca po třech km kousek za obcí Vogau odbočit v pravo na nájezd na dálnici. Vše dobře značeno, nelze minout. Cestě zdar!
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:12.6.2010 15:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ahoj Honzo taky jezdím přes Maribor, ale nevím jak to bude letos s napojením na dálnici, když je až k Ptuji??? nevíš o tom něco ??? vloni jsem přes Maribor jel v noci a v pohodě. Díky za info Ivoš
 Autor:ivoš
(neregistrovaný)
 Datum:14.6.2010 21:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Je to tak.
 Autor:linde
(neregistrovaný)
 Datum:13.6.2010 17:40
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Díky Vám všem, právě vyrážíme.
 Autor:Pája
(neregistrovaný)
 Datum:13.6.2010 19:03
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobry den. Bylo by možné zaslat planek s fotkama na objetí Slovinska. Děkuji za odpověď. Pavel Nosek. pa.nosek@seznam.cz
Mockrát děkuji
 Autor:Pavel
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 11:30
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den. Nejideálnější je video na youtube s názvem Jak objet slovinskou dálnici. Podle toho není možné zabloudit.
S pozdravem Luboš
 Autor:Lubéš
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 16:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Já osobně si myslím, že oni nám to objíždění Slovinci v brzké budoucnosti vyřeší. Dotáhnou dálnici až na hranice aby nebyla jiná volba než na ni najet a bude. Podle mapy moc jiných rozumných objízdných tras není (aby člověk nestrávil objížděním půl dne). Nějaký bojkot a hromadné objíždění v naději že nevyužitou dálnici zlevní - neblázněte. Je nad slunce jasné, že Slovinci se snaží to turistům - objížděčům co nejvíce znepříjemnit, takže to nejspíš natolik znepříjemní, že každý raději těch jejich 30,-Euro vysolí než by se nervoval.
Aby nedošlo k mýlce - taky jsme vloni objížděli a to až přez Tržec aby byla jistota, že nás to nenažene na dálnici a krom toho, že GPS nám ukazovala že jedem po poli (tu silničku prostě neznala) vše bylo v pohodě. Jestli letos taky pojedem a bude možnost je objížďka jasná.
 Autor:sollik
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 16:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Podle mne je letošní situace pro objetí dálnice nejideálnější, co kdy byla. Co se týče projetí Ptuje , myslím že slovinci nám výstavbou nového mostu a na něj navazujících komunikací vyšli vstříc.Kdyby udělali truc, spoplatní nájezd na sil.č.9. To se nestalo tak nevím co tu ukřivděně kňouráte.Pokud se podíváte na satelitní mapu v ,,google maps" je nad slunce jasné že tato výstavba je přesně to co je pro objezd ideální.
 Autor:objektiv
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 17:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Možná je letošní situace nejideálnější, ale snad nevěříte tomu, že tu dálnici nechají v současném stavu a nedotáhnou těch pár km na hranici. Opravdu věříte, že ten most postavili pro nás? Aby ulehčili a zpříjemnili objíždění? Tak to jste mě pobavil :-)))))))))
Vloni objížděl kolega po stejné trase jako já a cestou zažil nepříjemné překvapení - na silnici hromada písku. Zřejmě nějakému domorodci ruply nervy a vyřešil to po svém. Po chvíli bloudění uličkami se nakonec vymotal, ale cestou zpátky už si raději koupil známku. Takže svůj účel ta hromada písku splnila ........
P.S. Netuším o jakém kňourání píšete, necítím se v žádném případě ukřivděný. Jen jsem si dovolil napsat vlastní názor, že slovinci se stejně v dohledné době postarají o to aby to už objíždět nešlo, resp. to ztratilo smysl.
 Autor:sollik
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 18:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
1.Samozřejmě že dálnici dotáhnou až k hranici s HR.2. nikde jsem nepsal že most stavěli pro nás, to tedy opravdu ne.3.Tudy ,kudy jsem jel minulý týden si tedy nějakou barikádu nedovedu představit, už proto že jsou všude ukazatele ,,Zagreb" a jde v podstatě o hlavní tah mimo dálnici.Vůbec už nechápu jakej důvod by měli slovinci na nějakej blokádě.Já se jen bavím tím jak pořád trpíme nějakým stihomamem a nářkem že je nám ubližováno.:-))))))
 Autor:objektiv
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 20:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
No jenom čekám na to, až zpoplatní i ten kousek za novým mostem. Když mají zpoplatněný obchvat Mariboru tak proč by nezpoplatnili i jižní obchvat Ptuje.
Ještě je možnost jet z Ptuje na přechod Zavrč a tam se napojit u Varaždinu na dálnici. To až bude dokončená dálnice až k hranicím.
A musím se smát tomu, když někdo napíše, že nervózní Slovinec někam nasypal haldu písku. Kdybyste sledovali aktuální dopravní situaci na promet.si, tak tam bylo celé loňské léto značeno, že je to tam neprůjezdné.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 18:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jasně, takhle si to kolega vysvětlil, mohlo to být samozřejmě jinak. Jen ho překvapilo, že kudy já týden před ním projel on už neprojel a to noční bloudění moc příjemné nebylo.
Možnost projet přechodem Zavrč tu je, jen se obávám, že už to bude výraznější zdržení než dosavadní trasa. Pak záleží na tom, jak kdo dovolenou pojímá. Zda pro něho začíná dovolená až v okamžiku prvního ulehnutí na pláži, nebo jako pro mě zabouchnutím dveří a nastartováním motoru při odjezdu od baráku .
 Autor:sollik
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 19:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Těm, kteří se domnívají, že jde o slovinské spiknutí proti čekým řidičům, bych rád vysvětlil postup stavby dálnice.
Žádná dálnice se nepostaví a nedá do provozu celá naráz a dělá se po úsecích, které zpravidla končí nájezdem z dosavadní silnice. Tak je tomu i v případě stavby slovinské A4. T.zv. obchvat Mariboru není nic jiného, než součást dálnice A1. Z ní odbočuje u obce Slivnica dálnice A4 směrem na Chorvatsko. Hotový je úsek k obci Draženci (křižovatka Ptuj). Z pohledu stavby je logické, že výjezd dálnice je připraven na pokračování směrem k hranici HR a to je těch několik set metrů, které jsou dnes značeny jako silnice 9. Není proto důvod se domnívat, že tento úsek bude teď zpoplatněn.
Rovněž byl dokončen krátký úsek této dálnice přímo na chorvatské hranici, kde se napojuje na dálnici chorvatskou. Ani tento úsek logicky není zpoplatněn.
Dle informací slovinského správce dálnic DARS je úsek Ptuj (Draženci) - Gruškovje (hranice HR) ve stadiu přípravy projektu a nebude uveden do provozu dříve, než v roce 2013. Do té doby tedy budeme těch 13km jezdit po staré silnici č.9.
Až bude A4 celá hotová, pochopitelně bude celá placená včetně dnes neplacených úseků.
Že je slovinská známka drahá, je jasné, zejména pro ty, kteří používají jen poměrně krátký úsek z A do HR. Ale s tím bohužel nic nenaděláme.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 19:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Jenže oni mají zpoplatněnou i tu jejich H2 a ta není součástí dálnice.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 19:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Proboha proč by jste to objížděla po H2? Stejně by jste se napojila na dálnici. Pro hladký průjezd Ptujem a napojení na sil.č9 je vybudována jižnější trasa a po novém mostě s ukazateli Záhřeb zcela mimo dálnici.
 Autor:jaromír
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 20:34
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
To jste mě špatně pochopil, tady šlo o to, že obchvat Mariboru mají zpoplatněný vč.té jejich H2, tak proč by neměli zpoplatnit i jižní obchvat Ptuje? Jinak vím dobře jak dálnici objet. Za poslední tři roky už jsme to jeli několikrát, takže trefím i bez mapy.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2010 21:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Myslím že je logické , aby nechali jednu variantu průjezdu Ptujem směrem na HR bez zpoplatnění. Důvod je zcela jasný. Věřte tomu že i obyvatelé Ptuje a spádových oblastí z tohoto směru mají auta, a donutit je tímto krokem k jasnému placení.........no nevím.
 Autor:jaromír
(neregistrovaný)
 Datum:16.6.2010 06:21
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
v loni jsem tu psal a i letos jak se projede ptují,ale jak koukám,my asi nejsme češi,no hlavně že je mír
 Autor:antipag
(neregistrovaný)
 Datum:16.6.2010 07:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ale je možné, že ten přechod pak bude jenom pro místní
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:16.6.2010 10:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
pokud se mrknete zde:http://motorways-exitlists.com/index.htm tak zjistíte, že silnice č9 i po dobudování A4 k hranicím HR bude nadále fungovat
 Autor:vasnivykolista
(neregistrovaný)
 Datum:16.6.2010 12:54
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Tak to si teda nedovedu dost dobře představit, není náhodou slovinsko v EU? Takový krok by jim asi neprošel:-)))))))))
 Autor:getz
(neregistrovaný)
 Datum:16.6.2010 16:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Da se to lehce objet v Ptuji je zcela novy most pres Dravu a napojis se akorat za ukoncenim dalnice
 Autor:Michal
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2010 00:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ano, toto je tu popisováno asi 67x..........................
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2010 19:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
......a nový most je přes Ptujské jezero :-)))))))))))))))
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2010 19:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
A co zkusit v Rakousku sjet už před Grazem na exitu 138 na ILZ, po B66 a B69 do BAD RADKERSBURG a jste ve SLO, po silnici č.3 do LENART a PTUJ?
 Autor:Mirekxy
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2010 19:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
I ty vtipálku:-)))))))))))))))
 Autor:depp
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2010 05:18
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Je to velice slušná cesta. Hlavně v exponovaných víkendových dnech je to celkem dobrá volba a myslím, že slovinští policajti se na ni zaměřovat moc nebudou.
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2010 07:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
že mu to žereš, takovou ptákovinu...............
 Autor:depp
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2010 14:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Deppe, je vidět, že nevíš o čem mluvíš! Je to velice dobrá varianta trasy a trvá stejně dlouho, a je o 40km kratší! Takže nesuď dokud jsi to neprojel!!!
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2010 15:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Když už mám rak.dál.známku, nevidím jediný důvod proč z dálnice sjíždět tak daleko od slovinských hranic.............
 Autor:Depp
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2010 16:50
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Na dotaz zda už někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj, odpovídám ANO, a dodávám že podmínky pro tento objezd , nebyly nikdy lepší.
 Autor:klára
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 09:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Pro Ivoše
Přes maribor se drž směru na Ptuj,žluté značky,až dojedeš do obce Skorba.tam začina mimourovnova křižovatka.maš dvě možnosti.prvni odbočka do prava te zavede na dalnici smer maribor,projed kousek dal a odboč znova do prava a ta tě dovede smerem na Ptuj a po par projeti križovatek tě zavede až na kruhač u noveho mostu u Ptuje,je to dobře značeny na smer na Zagreb.
druha varianta pokračuj pořad rovne i když je tam značka konec silnice,pokračuj až na odbočku do leva na Spodna Hojdina,tam odboč a po par metrech prijedeš na křižovatku Y dej se do prava a na dalši smě Ormož do leva,potom te to napoji na tu prvni variantu a dal podle žlutych smer Zagreb.Vypada to složitě ale je to jednoduche.minuly tyden projete
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 11:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
díky vypadá to složitě, ale určitě to klapne, díky moc za rady Ivoš
 Autor:Ivoš
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 13:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
pokud to chces podrobneji napiš mi na meil w.honza@seznam.cz
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 14:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ze směru Lenart: VPtuji první světelná do prava-první kruháč rovně-druhý kruháč první výjezd(již značen Zagreb)-přes most pořád po hlavní až na sil.č9.
 Autor:lilek
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 16:28
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
v ptuji první světelná do leva a pak směr maribor,zagreb
 Autor:antipag
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 16:55
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Omlouvám se, samozřejmě první světla do leva......
 Autor:lilek
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 18:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý deň všetkým.
Ja by som si to chcela objasniť podľa mapy a preto sa pýtam:
1. Prídeš do Ptuji stále po ceste č. 229 na Osojnikovu cestu, odbočíš do prava na Ormožská cesta prejdeš cez 3 kruháče, potom cez most a pokračuješ cez lúky-polia, napojíš sa na koniec dialnice a ideš po ceste č.9 smer HR? To je tá cesta po obchvate?
2. Alebo je lepšie na Ormožskú odbočiť do ľava, prejsť cez starý most a na Y-ke odbočiť do ľava na Zagrebška cesta a ísť až po Tržec?
 Autor:Klaudia
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 22:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
lepsi ta 1 varianta
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 22:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Prečo je lepšia?
Jasné dostenem sa skôr na cestu č. 9 a ešte?
Všetci tu píšu o 5 kruháčoch a ja som narátala len 3.
Kde sa mi tie 2 stratili?
 Autor:Klaudia
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2010 23:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Trasa, aby ses vyhnula městu: na okraji Ptuje (první světelná) ostře vlevo po obchvatu přes průmyslovou zónu. Následují kruháče: první-rovně, druhý-vpravo,třetí-rovně, čtvrtý-vpravo a najíždíš na nový most přes řeku Drava, potom patý kruháč-rovně.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 01:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Přesně tak, jak píše Veronika. Část obchvatu je nová,takže v některejch mapách to nesedí. Doporučuji otevřít si ,,google maps" a přepnout na satelitní mapu tam je to zcela jasné.(Ta klsická mapa ještě není aktualizována, a např.druhý kruháč neobsahuje)
 Autor:losos
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 07:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Lidi, co tady pořád řešíte? Již minulý rok to tady bylo a osobně jsem to projel bez problému podle tady toho. Vůbec nevím, co je za problém.http://auto.sme.sk/c/4859486/slovinsko-prejdete-aj...
 Autor:Kamil
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 16:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Podle odkazu Kamila nejezděte! Je to loňská verze která vás zavede na spoplatněný kus dálnice který byl otevřen později.Správná trasa průjezdem Ptuje a následným napojením na sil.č9, je např. od Veroniky. A ty Kamile ,si prosím nejdříve ověř co vypouštíš do světa.Dík.
 Autor:andres
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 18:03
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
VČERA JSEM TO PROJEL ZPĚT,PŘED TÝDNEM DO HR.JE TO TAK JAK POPISUJE VERONIKA.MOST ANI KONEČEK DÁLNICE cca 500m NENÍ ZPOPLATNĚN.JE TO NA DOPRAVNÍCH ZNAČKÁCH NAZNAČENO TÍM,ŽE SMĚR DO HR JE DÁLNICE PŘEŠKRTNUTA.TEDY JE TO BEZ POPLATKŮ.Ani při jedné cestě nikdo neprudil a nikde jsem neviděl zlé Slovince číhající na České a jiné turisty.Cesta pohodová.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 22:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Máro a při zpáteční cestě je odbočka na Ptuj ze silnice č.9 těsně před začátkem dálnice (nevjedu na dálnici?) nebo musím odbočit někde dřív. Díky.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 22:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
TAK TEDY CESTA Z HR DO ČR.Zase najedeš z dvouproudé silnice č 9 na čtyřproudou silnici č.9,ujedeš po ní cca 200m a jedeš do prava na Ptuj,tedy na ten obchvat co vede přes kruháky k průmyslové zóně.Je to perfektně značené,žádný chyták si tak Slovinci na nás nepřichystali.Já mám mapy v navi iGO z ledna 2010 a vše to tam je a vedlo mé to naprosto v pořádku.Předem jsem si ale trasu připravil za pomoci průjezdních bodů.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 22:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Díky. Jen jsem se chtěla ujistit o zpáteční cestě.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 23:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Veronika ďakujem, ale ja to potrebujem podľa mapy. Tú si potom vytlačím a budem navigovať.
Hľadám to v googlemaps... Potrebujem vedieť ulice a čísla ciest. Nevieš mi tú tvoju verziu prosím takto napísať?
 Autor:Klaudia
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 22:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Poslala jsem e-mail.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 22:11
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den, mohla by jste mi prosím poslat navigaci jako paní Klaudii. Děkuji moc
 Autor:Monika
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 12:01
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Můžu prosím poprosit také o navigaci.
Díky Dana
 Autor:Dana
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 12:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Veronikomohu Vas taky pozadat o trasu s plánem do HR.
Dekuji Tom thomal@seznam.cz
 Autor:Tom
(neregistrovaný)
 Datum:8.7.2010 23:25
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobrý den Veronika, mohl bych Vás poprosit o trasu. Jedeme s dětmi koncem července a to to naše první cesta do chorvatska. Proto sháním každou dobrou radu a pomoc. Děkuji.
 Autor:Milan
(neregistrovaný)
 Datum:17.7.2010 14:10
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
... tak jsem si to vlákno založila, tak si ho třeba i ukončím :-) Včera jsme se vrátili a cesta v pohodě... Úplně zbytečně jsem se bála... Cestou tam jsme jeli trasu sjezd 226, Mureck, Lenart a Ptuj - a nakonec jsme se rozhodli jet přes průmyslovou zonu(je mnohem rychlejší) a těch 5 kruháčů (jak popsala naposledy myslím Veronika). A na posledním jsme se chtěli rozhodnout až na místě, kudy dál... a značka hovořila jasně - na Záhřeb zadarmo, na Maribor zpoplatněno - tak jsme krásně najeli nadjezdem na konec dálnice. Hned za sjezdem si nás ale zastavili z "DARS" - úplně se mi udělalo zle...Že kde máme dálniční známku... manžel jim odpověděl, že jsme po dálnici nejeli, že jedeme od Ptuje, tak kývli v pohodě hlavou, že dobrý, ať pokračujeme.... Mimochodem cestou zpět jsme je tam viděli zase, ale není důvod se jich bát...Jinak při sjezdu z rakouské dálnice cestou tam jsem si všimla uzavírky nájezdu v protisměru, tak jsme to pak ani neriskovali a jeli zpět z Lenartu směr Pernica - je to super značený a ikdyž se to pořád motá kolem nějaký dálnice, tak stačí číst cedule a není šance zabloudit - je toznačený jako Maribor normální silnice... No a na kruháči před Mariborem hned do prava směr Pesnica a Šentilj, podjet dálnici, projet starou celnicí, a pak už je značený Graz nájezd na dálnici.... Obě trasy z Lenartu super a v pohodě, tak se není čeho bát!!!! šťastnou cestu všem!!!!
 Autor:Téra
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 13:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Milá téro, jen dotaz. My se loni zamotali v Ptuji a museli jsme přes Puhův most - všichni tvrdili, že je bez poplatku, no báli jsme se, ale nakonec jsme to riskli a v pohodě. je to to místo, co myslíte Vy??? přes velký most a pak kousek po dálnici, je to stále bez poplatku??? my se chystáme v neděli, tak se radši ptám, protože jedeme se švícou, co nikdy nejela a nechci bloudit, díky moc, dana
můžete mi,prosím, písnout na mail, díky d.
 Autor:gazi
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2010 20:48
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Myslim,že když ted zavedli 7denní známky za 15eur,
tak je zbytečný spekulovat o nějakých objížďkách.
Je to rychlé a pohodlné.
Jinak včera jsem se vrátil a uzavírka tam neni co vim.
 Autor:Jerry
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 17:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
No když je zbytečný podle tebe spekulovat o objížďkách, předpokládám že jsi zaplatil těch 15eur.Ale je mi pak divný že víš že tam uzavírka není.................něco mi na tom nesedí:-))))))))) a ono když jedeš na 10dní např. je to 30eur. , to je panečku pak jízda za cca 8,50kč/km.
 Autor:hermína
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 18:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Nemusíš jet na deset dnů, stačí i týden a stejně musíš mít dvě známky.
 Autor:Mirus
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 18:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Není o čem spekulovat,objížďka je v pohodě,přehledná,zde mnohokrát popsaná,všude,pokud vík kam jedu,tak jsou ukazatele,na cestě žádná záludnost.Kdo chce po dálnici ať si jede,po objížďce je to jen trochu pomalejší,ale troufám si říct,že stejně přehledné jako po dálnici.Jak píšu výše,projel jsem to tuto sobota minulý pátek.Fáma o zlých Slovincích je blbost!!!
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 20:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Máro, prosím můžeš mi poslat podrobný popis trasy? Díky moc
 Autor:Franta
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2010 22:43
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Franto-podrobný popis cesty je tu mnohokráte popsán,vem si k tomu Googl earth nebo jinou mapu(popř.mapu v GPS-máš-li ji)a projeď si to.Znovu popisovat stokrát popsané je jak nosit dříví do lesa.Nezlob se na mě ale čti :-)
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:1.7.2010 14:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Také jsme zatím žádné zlé Slovince nepotkali. Poprvé jsme objížděli ten rok, když zavedli známky. Cesta tam byla v červnu - tudíž bez známky, ale zpátky už byla nutná. Vzhledem k tomu, že do Chorvatska jezdíme bez mapy a navigaci nevlastníme, tak jsme jeli dle rad těch, kteří přijeli později než my a podle značek. V Ptuji jsme se trochu zamotali a i když to bylo v noci, tak nám ochotně poradil taxikář a o pár km dál i jakýsi místní člověk, když jsme ho zastavili a ujišťovali se o cestě - zdálo se nám, že jedeme v oblasti, kde dávají lišky dobrou noc.
Vloni jsme v červnu koupili půlroční známku, takže cesta po dálnici (využita i v srpnu, takže se vyplatila). A letos se rozhodneme až na cestě podle počasí. Ale dle předpovědi to vypadá na objíždění.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 22:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Máro díky za info. To jsem potřeboval vědět jak je to s tím chvostem dálnice u Ptuje. Hlavně že vám taky vyšlo počasí na dovču.Doufám že si něco na té objíždce prohlídnu,loni tam byla od Murecku mlha že bylo vidět na pár metrů.
 Autor:jirka
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 22:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dneska ráno jsme se vrátili. Bylo nádherně, co Vám mám povídat, co se týče Slovinska, sjížděli jsme na 226 km (13.6.)vše v pohodě, ve směru domů, do Čech, byl nájezd na dálnici uzavřen. Ptuj jsme projeli přes centrum a po starém mostě, jako vloni, úplně v pohodě. Nikde žádné nečakané uzavírky, žádní zlí policajti. Dnes v noci (20.6.)při cestě domů, jsme byli mile překvapeni, že nájezd na 226 km je již otevřen. Najeli jsme na dálnici a za nechutného deště jsme dorazili v pořádku domů. Všem krásnou a pohodovou cestu přeje Pája
 Autor:Pája
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 23:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Veronika, ďakujem.
Už som si to vykukala v mape.
Ale myslím, že aj tá moja verzia by fungovala, len je viac cez mesto. Ale od polovice je vlastne zhodná.
Dúfam, že sa nestratím, môj muž to zjednodušuje, spolieha sa na mňa.
Peknú dovolenku všetkým.
 Autor:Klaudia
(neregistrovaný)
 Datum:22.6.2010 00:18
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ahoj, jeli jsem do Chorvatska minulý týden v sobotu večer a cesta byla super, přes Slovinsko pohoda....fajne odpočinutí od dálnice, žádné problémy....ale byli jsme upozorněni, že máme raději dodržovat rychlost, protože si to pořádně hlídají, ale v poho...přejeli jsme Slovinsko bez problému...žádné uzavírky nebyly....klidná cesta jak přes vesničky:)
 Autor:Renata
(neregistrovaný)
 Datum:23.6.2010 23:23
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
A proč se nedá jet přes Šentilj a Pesnicu směr Maribor? Minulý rok jsme to tak objeli.
 Autor:Luboš
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2010 16:49
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
A jak jste přišel na to, že to nejde? My se tak letos 20.6. vraceli a v pohodě!!!!
 Autor:Katka
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2010 17:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Šentilj,pesnica.maribor,miklavž,loka,rošnja,starše,zlatoličje,slovenja vas,hajdoše ,skorba,napojeni na starou cestu na chorvatsko bez problemu sjizdné
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2010 17:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Včera jsem se vrátil. Cesta přes Slovinsko bez nejmenších problémů (jako každý rok). Všem co ještě pojedou, přeji šťastnou cestu.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:1.7.2010 07:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dnes jsem se vrátil vše OK.Přeji všem super dovču a tiše závidím. Honza
 Autor:Honas.69
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2010 23:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ahojky všem nikde jsem se neodočetl jestli se v Ptuji jede stejná cesta jako loni?? neprotáhly opět Slovinci dalnici o něco dál??
 Autor:Michal
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2010 22:53
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Tak to čteš asi špatně! Celé toto téma je o tom,co ses tu nedočetl.Cestu 2010 tu popisují mnozí,včetně mě.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2010 23:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dobry den,letos jedeme do chorvatska poprve autem a mame ztoho trochu obavy.Rad bych se zeptal.Slysel jsem ze v Rakousku jak odbocim spatne na zahreb tak to je velkej problem a bloudil bych po vidni.2.Kam se mam napojit abych minul tu placenou znamku ve Slovinsku?Dekuji moc za kazdou vasi radu a skusenost preju krasnou dovolenou
 Autor:Jindra26
(neregistrovaný)
 Datum:14.7.2010 13:12
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Asi v tom máte nějaký zmatek. Vídeň objedete novým dálničním obchvatem a držíte se cedulí směr Graz. Za Grazem
sjedete na exitu 226 Gersdorf a jedete směr Mureck, tam přejedete hranice do Slovinska. Pak jedete směr Lenart,Ptuj. V Ptuji na první světelné křižovatce doleva na průmyslovou zónu a pak dle cedulí na Zagreb....
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:14.7.2010 13:36
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Až do loňska jsme také patřili k objížděčům, vytiskla jsem haldy mapek a průjezdů přes Ptuj, vypsala trasu. Letos jsem byla tak perfektně připravená,že bych to snad projela poslepu. Jenže, protože nakonec s námi jela i malá vnučka, které vadí zatáčky a jedině na dálnici nezvrací, byli jsme nuceni známku koupit a jet po dálnici. Po této zkušenosti bych se už na objížďky vykašlala. Letos už projedete po dálnici, až asi na 20kilometrový úsek, celé Slovinsko, takže není co řešit. A ještě poznámku-všímali jsme si parkujících aut v místě pobytu, a ať už Češi, Němci, Rakušáci,všichni, koho by se objezd mohl týkat, ve velmi převažující většině slovinskou známku měli nalepenou.
 Autor:evča
(neregistrovaný)
 Datum:14.7.2010 18:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Má zkušenost z června 2010 je 50% na 50% co se týká nalepených SLO známek v Solarisu.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:14.7.2010 23:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Slovinská dálnice ráno 3.7.2010 totálně ucpaná před Ptují, řidiči neušetřili ani čas ani nervy
 Autor:petr
(neregistrovaný)
 Datum:15.7.2010 14:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
To je pech,ale postát si za 15 € přeci stojí za to,no ne?
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:15.7.2010 14:40
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Dnes v case 8-12 hod bola na SLO dialnici kolona, zdrzanie na tomto kratkom useku cca 2 a pol hodiny (!!!).

Ide ale asi o naozaj vynimocny den (sobota + skutocny zaciatok sezony)
 Autor:MJ.......
(neregistrovaný)
 Datum:17.7.2010 17:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Vždyť to povidám, objet a napojit se do fronty na hranice někde v její půlce.Výsledek?Ušetříte čas, a 15 eur. A věřte že mi ani nevadí to, že mne ostatní nazvou ,,škudlilem,,, o to opravdu nejde............:)))
 Autor:vikomt
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 12:36
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Takže, opravte mě pokud to tak není a nebo doplňte jestli je to tak. Poprvé pojedeme přes Rakousku s objezdem Slovinské dálnice(jezdili jsme přes HU, ale kvůli opravám zvítězilo letos Rakousko).
1. varianta: Po dálnici A2 až na sjezd 138-139 přes Feldbach(66) přechod Gornja Radana, Lenart, Ptuj: První světelná ostře vlevo po obchvatu přes průmyslovou zónu(industriálna), kruháče 1.rovně,2.vpravo,3.rovně,4.vpravo přes most a za mostem 5. rovně. Trasa přivede auto na konec dálnice po které kousek pojedeme, ale není zpoplatněna(policii při zastavení říct, že jedeme od Ptuje)všude se budeme řídit žlutými tabulemi(na žlutých tabulích směr Zágreb jsou přeškrtnuty dál.známky, oranžové tabule označují směr na dálnici, aspoň tak jsem to pochopila z příspěvků). Na konci dálnice, cesta přechází plynule na cestu č.9,která nás zavede na hraniční přechod Donji Macejl a jsme v Chorvatsku. Toto jsem dala dohromady z vašich příspěvků, tady na fóru, prosím opravte mne jestli to tak opravdu je. Nejvíc mě zajímá, ten úsek z posledního pátého kruháče, na ten nájezd na ten kousek dálnice a jestli to přechází nějak plynule na tu cestu č.9 vedoucí na přechod.
2.varianta je sjezd z dálnice A2 na 226 km a cesta Mureck, Lenárt, Ptuj - stejně jak jsem popsala ve variantě č.1. Diky za názory. Ala.
 Autor:Ala
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 10:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
V sobotu jsem jel popsanou variantu č.2. Mureck-Lenart - Ptuj.V Ptuji směr Zagreb,(ty popsané kruháče jsou správně)za mostem tě to vyvede na nájezd na dálnici, která tam končí a přechází na silnici č.9. Nikde žádný policista a provoz minimální.Přeji hezkou dovolenou a štastnou cestu.
 Autor:Pavel
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 10:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Pavle díky, u nás jsem navigátor bez navigace já. Chceme vyjet někdy uprostřed týdne, tak snad to bude bezproblémů. Ala
 Autor:Ala
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 10:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Pokud pojedete v týdnu, určitě nebude žádný problém. Já jsem jel variantu 1 ve středu přes den v opačném směru a naprosto v pohodě.
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 11:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
dnes jsem se vratil s trogiru a slovinskou dalnici jsme objeli v rakousku sjedete v gracu na mureck a s murecku do Lenartu a pak ptuj a pokracujete do chorvatska na hranice.je to super objizdka,zadny provoz a nejedete si tak 50km ale jede se tam dobre.cesta tam byla bez problemu jeli jsme ve ctvrtek na noc a nikde zadne kolony,zpet jsme se vraceli v patek vecer a taky bez problemu ale ty co jeli v patek do chorvatska tak jsem je litoval,sileny kolony a cekani na hranicich,hruza des)))vsude jsou super odpocivadla kde muzete chvily odpocivat.ceny v chorvatsku me prekvapili,v krame je to o neco drazsi nez u nas,jen pivo drahy 9 kun v krame a 17 v hospode,cigarety ronhil 18kun coz je prijatelny a da se to kourit maji cigarety i za 12kun ale to jsem neriskoval)))cena benzinu je vsude stejna 8,45kun!!!!jo a jeste jedna vec ty dalnice a tunely v chorvatsku jsou super ale pozor obcas stojej a merej policajti tak doporucuji neriskovat,jezdej i na motorkach s radarama. byly jsme v ciovu a moc hezky a super plaze pro deti,krasne ciste more.tak se mejte a preji hodne stesti na ceste.
 Autor:petr
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 14:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Na Mureck se sjiždí u Gersdorfu- viz někdě výše.
Kolony na hranicích asi lze objet přes Rogatec místo Macelj(ale nemám vyzkoušeno)
Pivo jsem kupoval do 6,5 kuna: Ožujskoje,Staropramen, Tuborg
(Konzum).
 Autor:petr k
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 15:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
kolony na hranicich pri sjezdu s murecku na lenart nejsou zadny jede se pres most a zadny problem.
 Autor:petr
(neregistrovaný)
 Datum:19.7.2010 10:37
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Ano, na hranicích z Rakouskem nejsou kolony, o těch ale nebyla řeč.
Kolony aut někdy jsou na Slovinsko-Chorvatských hranicích, tak to se dá objet přes jiný hraniční přechod, např. Rogatec.
 Autor:petr k
(neregistrovaný)
 Datum:19.7.2010 11:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Pro Ala:
Jednoznačně varianta č. 2. Když už koupíš (A) známku, tak dálnici využij maximálně tz. Exit 226 Mureck.... Napiš na můj meil, nemám zakrytý, poskytnu bližší údaje (mapky+fota z objížďky). Měj se. Mirus.
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:19.7.2010 13:40
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Proč jednoznačně. Varianta 1 je o ca 35 km kratší a v reálu je i rychlejší.
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:19.7.2010 18:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Nechci se vnucovat,já jezdím variantu 2.Dálnice je statisticky nejbezpečnější.I když si zase na cestě přes Murec a Ptuj od ní rád odpočinu.Prostě se mi var.2 více líbí a vyhovuje mi.Jo a taky v této části většinou řídí má žena a ta už to tu zná a já si alespoň mohu zavřít oči.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:19.7.2010 19:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Poznámka k variantě č.1:
- je kratší asi o 40 km
- kolem Grazu je nejméně 3x snížená rychlost
na 80 km/hod. v různě dlouhých úsecích, možna na jednom
i na 60 km/hod, takže tam to po dálnici rychle nejede,
navíc jsou pruhy užší a přesměrovány.
Takže i když jsem variantu č. 2 nejel, dá se o ní uvažovat
 Autor:petr k
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 11:12
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
opravuji se: jel jsem var. č.2 po dálnici, kde byly omezení rychlosti a úpravy vozovky, nejel jsem č.1 mimo dálnici, t.j.trasa na Mureck přes Štýrsko po norm. silnici
 Autor:petr k
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 11:15
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Čas je stejný.
 Autor:mirusz
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 13:40
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Využil jsem tohoto fóra k uspšnému průjezdu tak i přidávám svoji zkušenost. Směr CZ -HR: v Rakousku sjezd na 226 na Mureck, Lenart, Ptuj - kruháky, prům. zóna a sjezd na konec dálnice. Silnice dobrá, provoz minimální (neděle večer), pěkná krajina (příjmný oddych po dálnici)ale stejně jak už tady někdo psal za nadjezdem přivádějícím na konec dálnice stál policajt a zastavil nás kde že máme známku. Protože tam byla snad třikrát cedule s přeškrtnutou dálnicí tak jsem byl odhodlán se bít za svá práva svobodného občana EU, ale nebylo třeba. Na dotaz kde mm známku jsem mu řekl, že jsem nejel po dálnici a on pokynul abych jel dál. Jinak tímto směrem je velmi dobře cesta začena. Zpátky naopak značení často chybí (v tom Ptuji) a bez popisu bych byl pekne nahranej.
 Autor:Karel
(neregistrovaný)
 Datum:12.8.2010 20:19
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Odjezd Prostějov 24.6. 19,00. Přes Brno v pohodě bez kolony, na Mikulov a pak v Rakousku na novou A5 a pak postupně dálnice měnila značení až jsme vyjeli na Graz. Pak Mureck (tady o půlnoci policejní silniční kontrola a ohromně se bavili nad papíry v mé ruce - popis objížďky mimo slovinskou dálnici včetně fotek a mapek), Lenart, Ptuj přes prům.zónu a 5ti kruháčích, HR po dálnici, Podgora. Jediný zádrhel byl na Chorvatské celnici, tvořily se kolony, Chorvati dávali do pasů razítka.

Zpět z Podgory 15.7. po 21,00 hod. Cesta v pohodě, opět žádné kolony, v protisměru jelo ale hodně aut (jak chorvatů z vnitrozemí k moři, tak i pak fronty na Hr i Slovinské hranici směrem k moři. Od Grazu před Vídní cca v 8,00 hod. provoz hodně houstl, pak postupně na S1, S2, A5 už provoz slabší a slabší. Žádné kolony, jen svižná jízda. V Brně na opravovaném úseku hodně pomalá jízda, ale jelo se.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 13:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
kupte si dálničnou známku na aukru za polovinu a neřešte pořád objíždky....
 Autor:kohutka
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 17:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
To pak vy co jezdíte po SLO dálnici ji budete mít ucpanou,když po ní všichni pojedeme.Buď rád,že to objíždíme,děláme to i kvůli tobě. :-)))
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:21.7.2010 19:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Tohle je taky varianta , tak jezdím já a je to v pohodě a ještě ušetřím pár kun za HR dálnici , najedu na ní o kus níž než rovnou Macelj

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=n...
 Autor:MikeTT
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 16:42
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Myslím si, že je to dobrá varianta. Hlavně pro přetížený přechod Macejl. Havně pro ty, co jedou do CHorvatska Sobota/sobota. Mimo turnusový termín se těch pár minut na hranicích(Macejl) dá. Ale při střídání turnusů to musí být husté.
 Autor:Ala
(neregistrovaný)
 Datum:13.8.2010 11:11
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
tato objížďka nás čekala 28.8.2010 ,ale do Slovinska, když nás sundali z dálnice a nikdo nevěděl proč, znám mnohem lepší cestu, toto je místy velmiúzká a klikikatá cesta, trvá skoro hodinu,raději už nikdy
 Autor:Karel
(neregistrovaný)
 Datum:29.8.2010 22:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Karle a kudy že vede ta tvá mnohem lepší cesta? Pokud znáš variantu jak objet slovinskou dálnici za 30 minut po rovné a široké silnici konstantní rychlostí 80 km/hod - sem s ní.
 Autor:luboš
(neregistrovaný)
 Datum:31.8.2010 14:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
Doporučuji tuto cestu. Letos jsme jeli v sobotu domů dvěma auty a druhé auto, které jelo za námi přes Rogatec a Majšperk ušetřilo celou hodinu popojíždění na Chorvatsko - Slovinské hranici.
 Autor:deda
(neregistrovaný)
 Datum:1.9.2010 10:02
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Už jste letos 2010 někdo objel slovinskou dálnici přes Ptuj? Údaje o příspěvku
jj podobná zkušenost. Jel sem z chr. ptuj lenard mureck a na rakouské dálnici jsme začali potkávat auta co jeli po dálnici. Jinak kdo se bojí že se bude kodrcat vesnicema, nebojte jenom ten lenart je v cestě jako takovej, zde 1 semafor u kterýho 3 minuty zácpa, jinak to krásně frčí cesta ubýhá suprově, již nikdy po slovinské dálnici. Jinak trasu TOMTOM s nejnovejšíma mapama najde sám, když mu řeknu před slovinskem že to chci přejet bez poplatku. Vynikající!!!
 Autor:honzik
(neregistrovaný)
 Datum:6.9.2010 08:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist