Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Slovinská dálnice - placené úseky, dálniční známky ... - Slovinská dálniční známka 2014

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Tak mám nemilou zprávu pro některé z nás :-(

Pro rok 2014 slovinci zdražují roční a půlroční známky, což by asi většině tak nevadilo, ale především zavádí novou kategorii vozidel "do 3,5 tuny s výškou nad 130cm nad přední nápravou". A pro tyhle auta dochází k razantnímu zdražení.

Např.
týdenní do 130cm stojí pořád 15 EUR, ale nad 130cm už 40 EUR
měsíční do 130cm stojí pořád 30 EUR, ale nad 130cm už 80 EUR
roční do 130cm stojí nově 110 EUR, ale nad 130cm už 220 EUR

Prostě šílený. Přes Slovinsko se to s dodávkou (možná i některými MPV) příští rok hodně prodraží

Více viz. www.chorvatske.cz/chorvatsko/slovinsko-dalnice.html
 Autor:Michal Rajnoch
 Datum:18.9.2013 12:24
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Slovinsko objížním přes Maribor a hraniční přechod Cvetnij. Odmítám platit za parkování na dálnici.
 Autor:tomas_fuk
(neregistrovaný - IP: 62.168.16.***)
 Datum:18.9.2013 12:50
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Osobně bych přes Slovinskou dálnici vůbec nejel neboť to tam mají vše předražené a okrádají naše turisty. Jezdím raději přes Maďary a to Csorna. Szombathely, Redicz-zdarma, pak na Lendavu, Čakovec, Varaždin, kousek po dálnici za 38Kn do Karlovace a pak zase přes Plitvice, Knin a až do Makarské riviéry zdarma. Cesta je pohodová, může si ji každý užít a celá mě stojí jen těch 38Kn, což není mnoho peněz.
 Autor:Valach
(neregistrovaný - IP: 89.24.153.***)
 Datum:18.9.2013 17:13
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Všichni tady vědí kudy jezdíš a za kolik.....
 Autor:kesur
(neregistrovaný - IP: 188.175.35.***)
 Datum:18.9.2013 21:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Kesůre ,Kesůre neokřikuj tady lidi kteří chtějí někomu poradit. Každý ví že trasa třeba z Budějic na Istrii přes Maďarsko je ta nejlepší, tak co se rozčiluješ? Navíc Michal píše: Tak mám nemilou zprávu pro NĚKTERÉ z nás. Tak je jasné že reagují lidé kteří musí z toho či onoho důvodu dálnici ve Slovinsku využívat.P
 Autor:28404petr
 Datum:19.9.2013 05:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Přesně tak Petře :-)

Nezakládal jsem tohle vlákno, aby jsme se dozvěděli, co už stejně dávno víme - že někteří z principu nebo jiného důvodu objíždí.

Zakládal jsem ho jako informaci pro ty, kteří z principu nebo jiného důvodu NEobjíždí a mají vyšší auta nad přední nápravou. Je to docela razantní zdražení, takže je dobré s tím při plánování cesty počítat a zařídit se podle toho.
 Autor:Michal Rajnoch
 Datum:19.9.2013 08:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Já to beru jako super informaci. Osobně dálnici neobjíždím a kdybych jel příští rok náhodou dodávkou, tak už bych to určitě objel. Pro takové informace chodím na toto fórum.
 Autor:Josef Vaněk
(neregistrovaný - IP: 81.162.192.***)
 Datum:19.9.2013 14:07
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Nikoho neokřikuji a navíc, pokud umíš číst, zakladatel vlákna nechce radu ale konstatuje, že Slovinci něco chystají atd. a Vítek alias Valach a okamžitě naběhne se svojí milionkrát opakovanou verzí svých tras zveřejňovaných v jiných vláknech. Takže zase bude z toho další vlákno jak objet Slovinsko. TO mi vadí!
Tak se uklidni a neokřikuj, prosím.....
A můj nick se píše bez kroužku nad "u".
 Autor:kesur
(neregistrovaný - IP: 188.175.35.***)
 Datum:20.9.2013 12:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
u nebo ů je jedno to že jsi nepobral záměr je jiná věc, samozřejmě že to bylo myšleno na ty co nepochopili proč Michal vlákno zakládal .Ahoj a příště míň emocí.P
 Autor:28404petr
 Datum:20.9.2013 15:10
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Nezlob se ale vůbec nevím o čem mluvíš. Vlákno začalo o slovinské známce a pokračuje v duchu jak objet slovinskou dálnici jako dalších několik vláken. Když se mi to nelíbí, vyjedeš po mně.
Že Valach jezdí na Maďary a za kolik tady ví každý, ale proč to tu hned plete, když je řeč o voze - on o koze. O té svoji koze.
Víš, jako majitel jisté značky vozu diskutujeme o všem co se toho týká na webu klubu a když tam zabruslí někdo mimo mísu tak admin resp. moderátor diskuse toto hned usměrní nebo utne a smaže. Tady by to bylo třeba jako sůl, protože už se v tom marasu vláken nevyzná ani dlouholetý účastník natož nějaký nováček, který třeba za týden jede a neví co a jak.
Admin na to kašle a když se někdo ozve tak je špatný? A doporučuješ míň emocí? Proč? Že jsem nepobral záměr? Já jsem nepochopil vůbec proč někdo zakládal toto nové vlákno!
Nedělej chytrého prosím tě a přečti si to znovu jestli ti to dává smysl. A mimochodem jestli je pro tebe jedno, že ve jméně je "u" s kroužkem nebo bez něco vypovídá. Tak mě sežer 12345petRe.......
 Autor:kesur
(neregistrovaný - IP: 188.175.35.***)
 Datum:24.9.2013 22:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Ano máš pravdu jsem vinen, člověk se má vyjadřovat jasně a stručně. Za ů se omlouvám a právě teď znesvěcujeme vlákno které Michal založil.Vlákno je určeno pro ty co musí jet po SLO dálnici a mají větší auto (to na vysvětlenou když jsi to nepochopil) Chytrého nedělám jenom jsem chtěl naznačit některým objížděčům že jsou i jiné trasy a patří to do jiné diskuse.Konec.
 Autor:28404petr
 Datum:25.9.2013 04:57
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Naprosto jednoduché,nepojedu tam.Jezdil jsem tam hodně let,ale letos dovolená v Česku,super.Každý rok přibývá v Chorvatsku pater na apartmánech.Kam ti ubytovaní mají chodit?Pláže hlava na hlavě,někteří si tam už nechávají různé věci jako na rezervaci.Dají mi za pravdu ubytovaí v Bašce Vodě,Tučapech,Vodici,a kdekoliv jinde.Chorvatsko je poslední roky továrna na obírání turistů.Toto je můj názor a jen ho dávám do hlasu.
 Autor:Jiří
(neregistrovaný - IP: 213.192.19.***)
 Datum:25.9.2013 19:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Za 38 vole.
 Autor:kugi
(neregistrovaný - IP: 90.177.11.***)
 Datum:27.6.2014 21:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
A co tak za 39 vole.
 Autor:kesur
(neregistrovaný - IP: 188.175.35.***)
 Datum:27.6.2014 22:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Dobry den maly dotaz,pojedem letos s rodinou do Chorvatska,vzhledem ke zdraženi znamky pres SLO chci se tomu vyhnout mam totiž dodavku,napiste prosim trasu pres Madjarsko.Pojedem s Liberce na Makarskou.A zhruba o kolik je delsi trasa od obyč placenych useku na SLO?Ja to pak skusim pres navigace jestli to vezme.Moc dekuji za odpoved
 Autor:vasilijk2
 Datum:24.5.2014 20:25
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
tak jako 130 nad p.napravou ,to je geometrie jak prase ,nevim co na slovinsku chlastaj ,ale michaj do toho asi jeste prasky,tak hledam na transita 8palcova kola a trochu kladivem pomlatim haubnu a treba se tam vejdu...no mozna se jeste proberou s kocoviny a upravej tu definici tak, ze to treba i najdem v technicaku.
 Autor:iwahn
(neregistrovaný - IP: 84.56.23.***)
 Datum:26.9.2013 07:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
třeba zasáhne EU, jdou mimo pravidla....
já tam jel jen jednou, abych si vyzkoušel kudy tudy se jede "prý rychleji! do HR a už nikdy více!
 Autor:Horal-11 .......
 Datum:26.9.2013 09:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
No, myslím, že se rozčilujete zbytečně. V HR se zase platí rozdílně do a od 1,9 metru. Prostě je to tak. Nikdo vás nenutí po dálnici jezdit.
 Autor:tomáš
(neregistrovaný - IP: 62.168.16.***)
 Datum:26.9.2013 13:25
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
no votom to prave je 1.9metru je rozmer, kterej je uveden v technicaku,ale 1,3 vod napravy asi budu tezko hledat a mojim metrem s ikei asi i tezko merit...
 Autor:iwahn
(neregistrovaný - IP: 84.56.54.***)
 Datum:27.9.2013 06:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Víš, já to zatím moc neřeším. Jezdíme do HR poslední dva týdny v srpnu, a to je ještě doopravdy daleko. :o)
 Autor:tomáš
(neregistrovaný - IP: 62.168.16.***)
 Datum:27.9.2013 10:34
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Je to informace která se mne přímo týká. Jezdí do Hr. dodávkou a je fakt,že dát za známku o 50 Euro více už je dost mazec. Když nic víc tak je to jedna noc v apartmánu navíc.
Zdeněk
 Autor:Zdeněk
(neregistrovaný - IP: 83.208.66.***)
 Datum:6.12.2013 08:54
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Mně se taky týká neboť ve Slovinsku je to velmi předražené. Jezdím do Chorvatska již pomalu 20 let a to skoro zdarma bez poplatků a to Přes Maďary - Czorna,Szombathely,Redicz zdarma,pak Lendava,Mursko Središče,Čakovec,Varaždin, nájezd na dálnici směr Zagreb, Karlovac a pak odbočit na Plitvice, Knin až do Brely po E-1 zase zdarma. Celkově se platí za dálnici v Chorvatsku jen 38Kn a to není drahé, přitom cesta je pohodová, zajímavá a krásná. :-)))
 Autor:Valach
(neregistrovaný - IP: 93.99.164.***)
 Datum:6.12.2013 10:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Cena je taková jaká je, jen neobjektivní pohled na věc, dělá to, že se ti to zdá předražený.Prostě tam jedeš 1X-2x do roka,a ujel bys na dálnici za ty prachy 300km.Pokud si koupím známku kdekoli jinde,a najedu to samé, bude to v podstatě totožné-nevýhodné,nikoli předražené.Znovu si dovoluji tvrdit to,že je neobjektivní brečet zde nad tím jak ,,drbou,, turisty.Vždyť Slovinsko není jen sezona,a úsek Maribor-Ptuj,a cena je stejná pro všechny.
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:6.12.2013 17:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Svatá pravda.Slovinci to posrali.Chorvati je za to asi zbožňujou.Já to zkusil ještě za mýtného systemu s Mercedesem viano/v otp tipován jako osobní vúz/,ale Slovinci i Chorvati to brali jako náklaďák.Už 8 let jezdíme do Itálie a těžká pohoda.Ať se ti jugoši poplatkama udáví.Dobro došli.
 Autor:jozka.cb
(neregistrovaný - IP: 178.255.168.***)
 Datum:23.3.2014 10:57
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
karavan Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Zdravím karavanisty . Jak to bude s poplatkem ve Slovinsku ,Ww Touran má sice pod 130 cm na přední nápravě , ale karavan ??? má více , ale mi máme jen jednu a vejdeme se do 3500kg. Jak to bude s cenou ??
Asi to bude opět Maďárum a Leteny a v HR po starý.
 Autor:humprecht
 Datum:11.12.2013 00:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
V Chorvatsku jsou taky dodávky dražší než osobák..tam maj taky ty cm...:-(
 Autor:Milan
(neregistrovaný - IP: 94.112.179.***)
 Datum:13.12.2013 22:33
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Po delší době jsem najel na diskusi-na základě upozornění,že bude známka o hodně dražší-a našel jsem si výkresy auta.Jedná se konkrétně o VW t4.A výška od nápravy je uváděná 130cm.Fyzicky jsem naměřil ještě míň.Už vloni jsem pla
til více-druhá kategorie.To by mě celkem zajímalo,kdyby se s nimi někdo dohadoval,jak by to dopadlo.Asi stejně v jejich prospěch....Těším se na další příspěvky!
 Autor:Honza 23
(neregistrovaný - IP: 188.75.144.***)
 Datum:19.1.2014 09:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Seznam vozidel patřící do kategorie 2 B www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/Seznam%20izmerjeni...
 Autor:ferry
 Datum:19.1.2014 11:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
super...! vito projde,jenze to zrovna nemam.
 Autor:iwahn
(neregistrovaný - IP: 176.2.118.***)
 Datum:20.1.2014 05:36
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Zdravím,zažila som toto v Chorvátsku,známim som požičala ENC.Oni si požičali Citroen Jamp.alebo niečo podobné a narátalo ich do vyššej skupiny II.Písala som na správcu že nemajú nad 3,5t a prišla mi odpoveď,že výška na prednej náprave presiahla už neviem koľko/asi 130 cm/ a ak im pošlem prefot.technický z daného auta a výška bude nižšia,rozdiel mi vrátia.Tak že tech.prefoť ,zober zo sebou.Samozrejme že auto olo vyššie.Omluvila som sa a viac ENC nepožičiam./som rada,že mi j nezablokovali,na kolko šlo o porušenie ich pravidiel používania ENC/.
 Autor:Veronika Hesková
 Datum:3.5.2014 22:29
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Je to jednoduché,v místě dotyku předního kola s vozovkou vztyčíte kolmici (tedy metr) nahoru přes střed kola a značka 130 cm musí být nad horizontem vozidla(kapota, čelní sklo atd. dle typu vozidla).Tento rozměr v žádném TP nenajdete,je pro normální bělochy nepoužitelný.Rakev na střeše snad na žádném autě kromě fiat 126p nesahá před čelní sklo nad nápravu.Chorvatský předpis hovoří o celkové výšce vozidla ta v TP uvedena je a měří se v nejvyšším bodě vozidla
 Autor:nimra
(neregistrovaný - IP: 83.240.22.***)
 Datum:24.6.2014 21:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Ahoj Ja mam combika oktavku a nato dam Rakev na věci a jakto bude vic jak 130cm tak budu latit navíc nebo jak to mam pochopit porad nebo visvetly dil Michal
 Autor:alan
(neregistrovaný - IP: 89.190.90.***)
 Datum:9.3.2014 09:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Seznam vozidel patřící do kategorie 2 B www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/Seznam%20izmerjeni.. Je tady někde uvedena ŠKODOVKA????
 Autor:ferry
 Datum:9.3.2014 09:43
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
To opravdu není.................:-)
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:9.3.2014 10:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
IA Motocykly, trojkolky a čtyřkolky
I Motorová vozidla se dvěma nápravami o výšce do 1,9 m
II a) Motorová vozidla se dvěma nápravami vyšší než 1,9 m, jejichž největší přípustná hmotnost nepřesahuje 3500 kg.
b) Motorová vozidla se dvěma nápravami o výšce do 1,9 m, která táhnou přípojné vozidlo (přívěs), bez ohledu na počet náprav a výšku přípojného vozidla.
III a) Motorová vozidla se dvěma nebo třemi nápravami s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg.
b) Motorová vozidla se dvěma nápravami s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg, která táhnou připojné vozidlo s jednou nápravou.
c) Motorová vozidla ze skupiny IIa), která táhnou přípojné vozidlo, bez ohledu na počet náprav přípojného vozidla.
IV a) Motorová vozidla se čtyřmi nebo více nápravami s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg.
b) Motorová vozidla se dvěma nápravami s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg, která táhnou připojné vozidlo se dvěma nebo třemi nápravami.
c) Motorová vozidla se třemi nápravami s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg, která táhnou připojné vozidlo bez ohledu na počet náprav přípojného vozidla.
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:23.3.2014 11:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Omlouvám se,výše platí samozřejmě pro CHorvatsko:-)
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:23.3.2014 11:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Dobrý den,
jsem neználek, který se chystá letos poprvé autem do Puly - Istrie. Kudy cca ze Zlína je to nejlepší? Dálniční známky mi nevadí, pokud nejsou vysoké, Rakousko je v pohodě. A slovinská známka je na 7 dní, to mi na pobyt od soboty do soboty nestačí, že?
 Autor:Vylik
(neregistrovaný - IP: 84.242.70.***)
 Datum:6.4.2014 18:04
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Dobrý den,
já vám tedy neporadím kudy, ale chci vás upozornit, že na pobyt od soboty do soboty potřebujete dvě dál. známky.
Taky jsme si to takhle s manželem mysleli a dostali jsme pokutu. Sobota je totiž už osmý den. Mají to "dobře"
vymyšleno.
 Autor:Darina Sedláčková
 Datum:6.4.2014 18:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Pokud jedeš do Puly,tak bych nic neřesil a jel bych po slovinské dalnici směr Maribor - Ljubljana - Koper.Musíš si koupit měsíční dalniční známku za 30 euro. Já jsem pak pokračoval rovně dál přes Koper po pobřeží,nad Izolou na benzínce je krásný výhled na moře,na hr. přechod Sečovlje,většinou býval klidnější.
 Autor:black9
 Datum:6.4.2014 19:04
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Ahoj, měla bych takový praktický dotaz. Dálniční známky na léto už mám koupené, do Slovinska měsíční a do Rakouska na týden. Jak jsem se na ně dívala tak se do nich nikam nevpisuje RZ? Prostě jen nalepim na sklo, část kuponu hodim do kastlíku v autě a jedu? Třeba to tak funguje i u nás, ale vždy si kupuju jen roční známky...
 Autor:Lenka Puspik
 Datum:28.4.2014 17:37
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Je to tak. Proto se pak s nimi dá dále nakládat - prodávat dál apod...
 Autor:S. Hnátová
(neregistrovaný - IP: 89.24.218.***)
 Datum:28.4.2014 22:07
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Ale tu slovinskou nesmíš na sklo nalepit celo,stačí za růžky jinak jí nesundáš...
 Autor:MALKIN23
 Datum:3.5.2014 18:04
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Ja som sa vracala z Chorvátska 3.4.2014.Kúpila som si 7-dňovú známku na Slov.Tam v pohode a späť úplne pred hranicou,pri benzinke nás odstavovali policajti a kontrolovali dialničné.Tak predpokladám,že budú robiť razie i v lete.Tak že BACHA.Inak Chodím radšej po Maďarskej dialnici.Nabehnemza hranicou na dialnicu a po Budapešť je premávka taká bežná/nie moc hustá ako okolo W. a od Budapešti parádička,sem tam niekdo.Pohodička,tempomat na 130,prima CD a traláá Až po Šibenik po dialnici.Na Slovinsko nás ukecal známy,čo šiel s nami,ale cesta bola plná/to nebola sezóna,síce šli sme cez deň/horší stav ciest.Aj keď je to kratšie,v lete by som tade nešla.To je však náš názor,každý si môže vybrať.
 Autor:Veronika Hesková
 Datum:3.5.2014 22:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
??? Údaje o příspěvku
Bude i letos admin podporovat kupčení se slovinským dálničním kuponem? Děkuji, nechci. Kradené věci štěstí nepřinášejí.
 Autor:Tomáš Fuk
 Datum:5.5.2014 18:55
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ??? Údaje o příspěvku
Já se neptala proto, že bych jí chtěla prodávat. Jen jestli správně chápu, že se na ní nic nepíše. Myslím, že prodávat je pěkná blbost.
 Autor:Lenka Puspik
 Datum:5.5.2014 20:10
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ??? Údaje o příspěvku
Tak je nekupuj
 Autor:Tuareg Tuareg
 Datum:6.5.2014 22:28
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Vie niekto poradit? Berlingo je v HR v kat. I, ked tam dam nosic a truhlu,budem nad 190 a teda v kat. II. ? Vdaka
 Autor:igor molnar
 Datum:25.5.2014 06:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
ano, je to tak, taky mam berlingo II. S hagusama ma 189cm, jak tam neco das, snimac te vyhodnoti jako vyssi a platis vyssi kategorii.
 Autor:JiVi
 Datum:26.5.2014 09:01
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Tak to asi nebude pravda máme MPV a jestli jedu solo nebo vezu rakev a nebo kola na střeše tak pořád platím I kategorii jedná se o výšku vozu nad přední nápravou ne o celkovou.Pokud tedy odpovídáte na dotaz pana Molnára? A ten se ptá na Chorvatsko.
 Autor:ferry
 Datum:26.5.2014 16:28
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
ferry: to už neplatí !
 Autor:Mirus
 Datum:26.5.2014 22:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Tak to tedy pardon to mi nějak uteklo, ale vloni to snad platilo.
 Autor:ferry
 Datum:28.5.2014 15:51
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
http://www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/Seznam%20iz...
 Autor:Mirus
 Datum:1.6.2014 22:39
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Ahoj vsem.Dekuji za toto forum. Letos , 25.6. jedeme po prve do Chorvatska.Chci vyrazit kolem 22:00 hodin.Rakouskou dalnicni znamku si koupim uz v ČR,ale Slovinskou az na ceste.Ma otazka zni , jestli ji vubec nekde koupim vzhledem k casu(proste po pul noci)Na hranicnim prechodu se da koupit non-stop?Nebo na benzince? Nebo se da koupit tou dobou i v Rakousku? Nerad bych nekde stal,protoze budou mit zavreno :-)
A nafta , je po ceste nejlevnejsi ve Slovinsku,jak jsem nekde cetl? Dekuji za odpovedi.
 Autor:Jarek
(neregistrovaný - IP: 77.48.160.***)
 Datum:9.6.2014 21:35
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Jezdíme v tento čas do Chorvatska už několik let a nikdy nebyl problém s nákupem Slovinské známky - lze koupit buď v Rakousku nebo na hranicích bez problémů!
 Autor:ester
(neregistrovaný - IP: 193.85.149.***)
 Datum:10.6.2014 07:49
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
scháním známku pro jízdu 11.7.jen tam
 Autor:zavadil
(neregistrovaný - IP: 78.45.98.***)
 Datum:11.6.2014 06:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Teda ak sa bavime o HR, tak na zaklade coho usudzujes ze ze to tento rok neplati ?
Pred dvomi rokmi som sa na to pytal v hac.hr a napisali mi:

"Placing roof box on top of your car will not make your car a category II wehicle.
On our webpage, you can find all measurements and regulations that determince car category."

Ale mozno to uz neplati.
 Autor:Peter____
(neregistrovaný - IP: 91.217.55.***)
 Datum:12.6.2014 08:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Téma se jmenuje "Slovinská DZ 2014", takže se bavíme o Slovinsku.
Prosím nemotat jabka s hruškama: Ve Slovinsku je hranice výška 130 cm nad přední nápravou, v Chorvatsku výška vozidla 190 cm. Od toho se odvíjí kategorie vozidla pro dálniční známku (Slo), nebo mýtné (Hr). Obojí platí.
 Autor:Petr Nusl
 Datum:12.6.2014 10:27
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Co se týče mne nyní je 28.6.2014 a sedím v kempu v Chorvatsku.Vlastním auto Renault trafic a jelikož spadám do kategorie dražších známek a jel jsem na dýl než týden,měl jsem si koupit měsíční za 80eu.Je to tak pro mne asi poslední kapka co mne donutilo k následujícímu rozhodnutí.Sem jsem dojel mimo dálnici přes krásné hory.cestu jsem si protáhnul o 2hod.Nicméně nelituji z principu odemne SLO neuvidí již ani korunu za dálníční známku,ani korunu za pravidelné tankování,ani se tam nezastavím na obídek jak jsem činil každý rok.Mé rozhodnutí je nyní následující.Odpočnu si od každoročního ježdění do Chorvatska a to i 4x ročně neb jejich moře a přírodu,koupání a jiné jsem si zamiloval.Možná je to ale i už jen letitý zvyk a strach něco měnit a to chci nyní zjistit,neb dojnou krávu ze sebe taky není radno dělat.Zcela upřímně není to už ani to Chorvatsko které znám z dob 23let zpět a je na čase jej asi i přenechat Rusům,kteří zde skupují kde co.S lítostí předpokládám,že jsem zde letos na dlouhou dobu naposledy.Jsou učitě ,ale i jiné země s krásnou přírodou s možností na něco hezkého vzpomínat a nezaplatit za to více než je nutné a běžné úměrně k tomu co člověk a jak těžce vydělá.Už když Chorvati zakázali volné potápění jsem měl učinit tento krok a né si jak blbec ještě koupit loď a stát se obětí všemožných poplatků,zákazů,příkazů,nařízení,omezení,zdražování a zdražování a zdražování.Z pohledů statistik je tu rý turistů více a více,z mého pohledu,ale rozhodně více a více nasranejch.
 Autor:Tom
(neregistrovaný - IP: 195.29.103.***)
 Datum:28.6.2014 19:30
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Ahoj,
marně přemýšlím, co komu tvůj příspěvek přinese...
 Autor:Tomáš Fuk
 Datum:28.6.2014 19:52
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Jenom pro zajímavost brácha se vracel z Chorvatska a na Slovinskorakouských hranicích stál odstavený Volkswagen transportér a kluci sháněli kdo jim pomůže zaplatit pokutu.Vše vysvětlím: Dálniční známku měli to ano ,ale jinou kategorii tak dostali flastr 200 Eur , měli jenom 100 E zbytek Kč,kartu neměli. Koruny jim byli platné jak mrtvému klapky na uši tak za ně švagrová zaplatila kartou a oni ji dali ty éčka a dotlačili to v Kč prý docela ve výhodném kurzu.Byli rádi že jim někdo pomohl jinak by tam stáli kdoví jak dlouho.
 Autor:28404petr
 Datum:10.7.2014 05:07
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Prosim kde kupiť v noci cestou cez Rakusko slovinskú dialničnu známku.dakujem
 Autor:stanob
 Datum:12.8.2014 19:23
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
na každé benzínce vloni jsem jí kupoval někde kolem 190 kilometru
 Autor:slava
(neregistrovaný - IP: 109.81.252.***)
 Datum:12.8.2014 20:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Dakujem pýtam sa preto lebo neviem či môžem kúpiť známku za hranicami v Slovinsku na najbližšej benzínke bez toho aby ma hneď policajti nepokutovali
 Autor:stanob
 Datum:12.8.2014 21:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinská dálniční známka 2014 Údaje o příspěvku
Priamo na hraniciach sa kupuje pri okienku bez toho , že by bolo treba auto odstaviť na parkovisku .Stačí sa len pristaviť a vypýtať požadovanú známku a ide sa ďalej .
 Autor:magicman
(neregistrovaný - IP: 91.127.66.***)
 Datum:12.8.2014 23:50
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist