Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Objížďka mimo slovinskou dálnici - OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2010 a starší

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2010 a starší Údaje o příspěvku
Vlákno se staršími příspěvky. ADMIN
 Autor:admin
 Datum:10.1.2012 18:24
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Ahojky všem příznivcům cestování na Jadran.Já osobně letos volím trasu Vídeň-Graz,na 138km A2 odbočím na maďary Körmend,dále po 86 standartně Rédics,Lendava,Čakovec,Varaždin,A4Zagreb a dál dolů k moři.Přímé objíždky kolem dálnice u slovinců budou nejspíš ucpané.Známku za 35eur rozhodně kupovat nebudu.Trasa je delší asi o 20km. Jezdím pravidelně každý rok začátkem září.Vyrážím většinou v pátek ze Slaného ve 21hod.Vždy v pohodě.Všem přeji příjemnou cestu a krásnou dovolenou.
 Autor:Ladislav
(neregistrovaný)
 Datum:20.4.2008 21:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ještě k mému příspěvku:nechá se jet i mimo Slovinsko:tedy z86 u maďarů na Lenti,dolu na M70 Goričan a na A4.Což je možná ještě lepší než přes slovince.
 Autor:Ladislav
(neregistrovaný)
 Datum:20.4.2008 22:36
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Dobrý den Láďo. Uvažuji o této trase také. Jelikož tudy pojedu poprvé tak bych se chtěl zeptat jestli je v maďarsku po této trase něco zpoplatněné nebo ne. Moc děkuji.
 Autor:Pavel
(neregistrovaný)
 Datum:27.5.2008 10:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
v madarech se neplati nic. Od Bratislavy je gratis i ca. 15km pred Lenteye je taky gratis. V zari volim tuhle trasu.
 Autor:Tomas
(neregistrovaný)
 Datum:27.5.2008 11:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Dobrý den,chtěla bych se zeptat čí je ten kousek dálnice od Lendava do Letenye patří Maďarsku a je zpolatněn ? Jezdíme do HR. přez SLO., ale nestojí to za nic, proto by jsme to letos chtěli objet . Díky za rady
 Autor:radka
(neregistrovaný)
 Datum:12.7.2010 12:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
nie je nič
 Autor:antonín
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2008 22:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
jezdím tak každý rok, nejlepší cesta,přes Slovinsko na Maribor jsem jezdil dokud to bylo bez dálniční známky,ale tohle je lepší .Pohodová cesta,klídek.DOPORUČUJI
 Autor:PETR
(neregistrovaný)
 Datum:28.6.2010 15:59
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ahoj,my jezdíme trasou Wien-Graz-Maribor-Zagreb-Murter

Pro začátečníky doporučuji si koupit Slovinskou dálniční známku i když stojí 30 Eur.

Jde o to,že když v mariboru se špatně odbočí ve městě a najede se na dálnici,tak už jste jejich,protože na konci dálnice je pravidlem,že na Vás budou čekat a pěkně Vás přivítají :) Myslím si,že to nestojí za to
 Autor:Radek Polák
 Datum:25.1.2011 09:43
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Mariboru se můžete klidně vyhnout,stačí projít forum, je to tu popisováno xkrát.Nebo kouknout na google maps či google earth, a je to jasné............
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:25.1.2011 16:40
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
JA NA GUGLU TU A 4 NEMUZU NAJIT JAKA TAM JE CESTA DASE TO V POHODE JET DIK A NAPIS
 Autor:PETR
(neregistrovaný)
 Datum:20.4.2008 22:37
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
A4 vede od maďarů,přechod Letenie-Goričan směr Zagreb.Cestu považuji za jednu z možností a letos chci jet přes maďary poprvé.Občas do maďarska vyrazime,směr k balatonu a vždy vše v pohodě.
 Autor:Ladislav
(neregistrovaný)
 Datum:20.4.2008 22:46
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Nemohu si přesně vybavit situaci loni v Lendavě, ale jedno je jisté, že tam od hranic maď/slovin. až po slovin./chorvat. taky makaly na dálnici (cca.6km). Bylo to tam dost divoké, takže si nevzpomenu zda ve finále bude úsek dálnice souběžně s původní cestou, nebo tomu dali korunu a překryli původní cestu??? V posledním případě je varianta přes Lendavu zbytečná, pokud někdo nezná místní nějakou objížďku???
 Autor:víko
(neregistrovaný)
 Datum:23.4.2008 10:13
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Nevím jistě, já volim trasu před hranicemi na BAD RADKERBURG potom na LJUTOMER, ORMOŽ, VARAŽDIN a na dálnici a vím že je to fest. Jezdil jsem tam i dříve a nebyl problém. Nyní ale odhaduji že problém bude. Hlavně v sezóně.
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:15.5.2008 21:44
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ahoj,také to chci přes tu vesnici zkusit. Nastěstí až při cestě zpět
 Autor:lubos
(neregistrovaný)
 Datum:4.6.2008 19:29
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Zdravím!Také volím tuto trasu.Jen by mě zajímalo jaká je provozní doba obou přechodů a kde ji zjistit.Zatím jsem nic neobjevil,ale zkusím dotaz na hp@mvcr.cz.Pak vyčkám na další info vracejících se turistů.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:16.6.2008 18:17
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
zdravím, jel jsem tama vloni kolem půlnoci a seděl tam celník (asi jsem ho vzbudil), ale zvedl mi závoru a bez problémů jsem pokračoval
 Autor:zbyna
(neregistrovaný - IP: 194.50.64.***)
 Datum:12.5.2011 17:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ahoj,také jsem pro letošní rok vybral tuto cestu.daljsem to do konfigurátoru a je to jenom o 11 km.delší.samozřejmě časově také,ale v noci nikam nespěchám.Jeljsi to už jaká je kvalita silnic přes Kormend.Dík za odpo. MIra.
 Autor:MIra
(neregistrovaný)
 Datum:13.6.2008 17:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Jeden dobry kamarád pracuje v Chorv. Bělovaru a cestu přes Madary si pochvaluje a tvrdí že je to pohodnější než přes Viden.ale nevím jak to je aktualně přes ten kousek Slovinska.Ja zatí na dov.do Chorvatska jezdil přes Viden,letos asi přes Madary.
 Autor:Libor
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2008 18:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ahojky,jedeme letos poprve do chorvatska 1.9.tak sbirame veskere informace jak se tem nejlepe dostat .jedeme na plitvicka jezera ,poradte dekuji
 Autor:anna
(neregistrovaný)
 Datum:26.6.2008 15:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Na Plitvice je odbocka z dialnice.Je tam krasne,odporucam aj pltvicki strudl
 Autor:jaro
(neregistrovaný)
 Datum:26.6.2008 19:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
dekuji,doufam,ze cestu zvladneme bez potizi,je lepsi jet pres madarsko nebo slovinsko ahojky
 Autor:anna
(neregistrovaný)
 Datum:26.6.2008 21:03
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
jaro,prosim kde jste byli ubytovani ,my to mame v irinovac
 Autor:anna
(neregistrovaný)
 Datum:26.6.2008 21:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ahoj,ja tuto cestu asi vyskusam ale,pocula som,ze slovinci mozu spoplatnit aj cesty 1.triedy...cize nie je zaruka ze ten maly usek cez slovinsko(z madarska)nebude spoplatneny....vie o tom niekto nieco?
 Autor:tina
(neregistrovaný)
 Datum:28.6.2008 15:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Podle mě to je velká zajížďka, přes Maďarsko. Když sjedu na exitu 138 (z A2 v Rakousku), jedu dolů přes Feldbach po silnici č. 66 na přechod Gornja Radgona (SLO). Potom mám dvě možnosti, buď jedu na Lenart a Ptuj (kde se napojím na konec slovinské dálnice nebo jedu na Ljutomer a Ormož a chorvatský Varaždin. Nepočítal jsem to přesně, ale přes Maďarsko to musí být zajížďka aspoň 50 km.
 Autor:Pepa
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 18:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tak jsem to vygoogloval pro porovnání trasa Ilz (sjezd exit 138 na A2 v Rakousku) přes Maďarsko do Varaždinu je dlouhá 155 km s trasa mezi těmito dvěma místy přes Slovinsko je dlouhá 124 km. Časově tedy o půl hodiny a možná i o trochu víc. Takže čísla mluví jasně:-).
 Autor:Pepa
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 19:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
30.ale za ten klid to stojí jedu na dovču a ne se stresovat 800 mě nezrujnuje,,,,
 Autor:SOKOL
 Datum:17.6.2011 08:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ono je pravda, že 800,-Kč nezrujnuje, ale bohužel zrovna na této placené dálnici jsou nyní cca 5 hodinové zácpy a dlouhé kolony. Takže jestli není lepší to v klidu objet.
 Autor:kykla
(neregistrovaný - IP: 86.61.133.***)
 Datum:4.7.2011 22:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Tak mi letos vyrážíme 30.6. , nástup 1.7 tak nevím asi vyrazíme tak aby jsme to časově stihli přes Slovince ještě do 24.00 co myslíte je to risk ? Doufám že začnou vybírat až od jedné hodiny noční, zpět to někudy objedem. V kolik tak vyrazit z Prahy aby se to v poho stihlo ? Je to pondělí a jedem přes Hatě na Víden?
 Autor:Jirule
(neregistrovaný)
 Datum:20.4.2008 23:25
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
No asi bych to neriskoval na poslední chvíli,před dnem D ,slovinci jsou pěkný potvory,ale maji rádi naše pivko,tak uvidíte.Jinak z Prahy je to asi 530km,tak zhruba 6-7hod.jízdy.
 Autor:Ladislav
(neregistrovaný)
 Datum:20.4.2008 23:46
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ähoj ladislave dival jsem se na mapu maš docela dobry napad stou objiždkou asi by to byla rozumna volba takle jse vyhnem veškerym zacpam !navite nekdo kolik je to kilometru kdybi se jelo primo pres madary myslim km. pouze pres madarsko dik dejv.
 Autor:dejv
(neregistrovaný)
 Datum:21.4.2008 12:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

ahoj ja sjizdim az hned za rakouskyna hranicema a napojim se na kruhaku na maribor a taky dobre aspon v noci nevim jak pres den
 Autor:riki
(neregistrovaný)
 Datum:22.4.2008 10:32
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ahoj no pořad přemyšlime kudy tedy jedem poprve a nevime jestli by sme to nepopletli ten sjezd snad to tam bude dobře označene ,ale taky asi kolony chceme jet na noc tak uvidime jak tady poradijou v nejhoršim pojedem na madari tak čaute všichni Lenka
 Autor:Lenka
(neregistrovaný)
 Datum:22.4.2008 11:49
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ahoj prubnem to asi na rakousko myslim si že tam to bude pohodlnejši než na madary pres madarsko tam je sama pobihajici zveř pry a než rozbit auto o nakou srnku nabo nakyho čokla madarskyho tak radči objet slovinskou dalnici v kolonach .
 Autor:dejv
(neregistrovaný)
 Datum:22.4.2008 15:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Nemohu si přesně vybavit situaci loni v Lendavě, ale jedno je jisté, že tam od hranic maď/slovin. až po slovin./chorvat. taky makaly na dálnici (cca.6km). Bylo to tam dost divoké, takže si nevzpomenu zda ve finále bude úsek dálnice souběžně s původní cestou, nebo tomu dali korunu a překryli původní cestu??? V posledním případě je varianta přes Lendavu zbytečná, pokud někdo nezná místní nějakou objížďku???
 Autor:víko
(neregistrovaný)
 Datum:23.4.2008 10:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Nezapomeň, že od 1.7. platí i na příjezdové silnici do Mariboru dálniční známla v hodnotě 35 eur....
 Autor:Ivan
(neregistrovaný)
 Datum:28.4.2008 20:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Ahoj všem - napadá mě jedna věc: ti kdo si raději zaplatí známku v naději, že se vyhnou ucpané objížďce... budou dávat přednost všem těm autům na onom pověstném kruháku na konci pididálnice :-))
 Autor:Toman
(neregistrovaný)
 Datum:23.4.2008 18:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Nebudou dávat přednost, protože zpoplatněný bude i ten úsek od kruháku do Mariboru
 Autor:Hulča
(neregistrovaný)
 Datum:25.4.2008 10:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Převážná většina lidiček co letos pojedou do Chorvatska jsou zaskočeni poplatkem za dálničku ve Slovinsku.Já jsem jezdil po známe trase Vídeň,Grac,Maribor,Zágreb.Taky nechci platit ve Slovinsku tolik éček.Poraďte někdo kudy?
 Autor:sykula
(neregistrovaný)
 Datum:24.4.2008 20:25
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
Mám stejný problém, ale věřím že se nějaká cesta najde.Češi si cestu na Jadran najdou...:-).Každopádně si myslím že Slovinci zapláčou a vrátí to do zaběhnutých kolejí,jinak si na té své cca pětikilometrové dálnici mohou cvrnkat kuličky...:-)
 Autor:Pajus
(neregistrovaný)
 Datum:24.4.2008 22:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
Je pravdou, že většina poutíků k Jadranu užívá jen ten kousek dálnice u Mariboru, jinak ale nuitno podotknout, že Slovinci mají slušnou dálniční síť. Sám Slovinsko mám rád, ovšem s těmi dálničními známkami opravdu šlápli vedle.
 Autor:Tomm
(neregistrovaný)
 Datum:25.4.2008 09:17
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
TO: Ladislav, moc se mně líbí Tvoje trasa, kde prosím Tě najíždíš na dálnici před Záhřebem? Jel bych to v červenci zpět od moře a tak bych se rád trefil. Jedu s karavanem, je ta trasa vhodná i pro mně. Dík za odpověď Jéřa.
 Autor:Jéřa
(neregistrovaný)
 Datum:3.5.2008 11:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
Ahojky Jéřo,nevím jak to přesně myslíš,ale já bych jel z A1 na A3 a na A4 na maďary.Prostě po obchvatu kolem Záhřebu.Jinak celou trasu jsem takhle ještě nejel.Pojedu přes maďary na Chorvatsko prvně.Takhle jsem si to sám sestavil.Jezdim léta,standartně po A9 nebo A2 přes Maribor,teď chci zkusit tohle.S pozdravem Ladislav.
 Autor:Ladislav
(neregistrovaný)
 Datum:5.5.2008 20:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
zdravím, nějaku tu trasu přes madary nemůžu zkousnout, pokud je fakt zpoplatněný i průjezd-obchvat Mariborem a ne jenom ta pididálnice tak to je fakt průšvih. Nezbývá než zkusit sjet před Grazem na Furstenfeld A a dále na Kormend HU a pak pokračovat po 86 HU. Ještě by se dal objet Maribor po 3 a 229 na Ptuj. Jel to někdo???
 Autor:pepe
(neregistrovaný)
 Datum:7.5.2008 10:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
ahol pepe, jel jsem tuto trasu loni,(zpět do čr) když byla ucpaná cesta od chorvat.hranic až po maribor. sjel jsem na slepo na okresku která kopíruje hl.cestu. směr ptuj pak dále v pravo od mariboru. jsou tam úzké a klikate cesty, značení nic moc,hranice přez velmi malý most, ale dá se to.rakousko pak už o.k. a vyjej jsem na dálnici hned na prvním sjezdu v rakousku. taky varianta. šťastnou cestu všem. milan,/ já jedu už příští pátek na korčulu tak se svezu ještě po dálnici./
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:11.5.2008 19:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
POZOR !!! Celá silnice z Mariboru směr Ptuj až na hraniční přechod Macelj SLO/HR je také zpoplatněna.
 Autor:Ladič
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2008 16:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
A na to si přišel jak?? Na žádných ofiko stránkách nic o této silnici není, ale jak znám ty K....y Slovince, tak možné to je. Sahula
 Autor:Sahula
(neregistrovaný)
 Datum:29.6.2008 14:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Jak přes zloděje Údaje o příspěvku
ahoj pepe, jel jsem tuto trasu loni,(zpět do čr) když byla ucpaná cesta od chorvat.hranic až po maribor. sjel jsem na slepo na okresku která kopíruje hl.cestu. směr ptuj pak dále v pravo od mariboru. jsou tam úzké a klikate cesty, značení nic moc,hranice přes velmi malý most, ale dá se to.rakousko pak už o.k. a vyjej jsem na dálnici hned na prvním sjezdu v rakousku. taky varianta. šťastnou cestu všem. milan,/ já jedu už příští pátek na korčulu tak se svezu ještě po dálnici./
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:11.5.2008 20:15
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Zdravím,stále tu s Vámi pročítám trasy jak objet Slovinsko.Moc prosím,někoho aby nám co jezdíme přes Slovinsko,poradil trasu kterou má vyzkoušenou,přes Madarsko.Na internetu jsem ve středu četla,že Slovinci začínají s dálničníma známkama již od 1.6.2008 je půl roční za35EURO a roční za 55EURO.Prosím,znalci poradíte nám?
9.5.2008 13.24
 Autor:Monika
(neregistrovaný)
 Datum:9.5.2008 13:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
zdravim.
cez madarsko chodim pravidelne a bez problemov...niekde som tu cital ze slovinci robia dialnicu pri lendave od madarska do chorvatska....nie je pravda robia rychlostnu sestu ,ale so Slovinska do madarska.
a monika co sa tyka trasi vy v cechach mate super spracovane stranky WWW.mapy.cz
ako to tak vidim tak tento rok bude na 86 natresk.
 Autor:tatino
(neregistrovaný)
 Datum:9.5.2008 13:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Zdravím,máš pravdu každý letos bude chtít ušetřit a nejet přes Slovinsko,podle našich zpráv,tu říkali,že se platí i za rychlostní silnici.A komu se chce dávat tolik euro za 15km.Na www.stránkách jsme již také hledali,ale ráda se poradím s lidmi kteří již mají nějakou zkušenost.Díky Monika
10.5. 2008
 Autor:monika
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2008 13:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Neviem odkial vyrazas ale myslim, ze najjednoduchsie to urcite budes mat cez Madarsko (tam po dilnici nepocestujes) s vyuzitim ceskej, slovenskej a chorvatskej dialnice.
TRASA:
Praha - Brno - Lanzhot - Brodske (hranica so Slovenskom) - Bratislava - Rajka. Otvorenim tunela Sitina (objazd Bratislavy) sa podstatne urychluje cesta az po hranicny prechod Rajka.
- Rajka - Mosonmagyarovar - Csorna
- Szombathely - Kormend - Redic (hranica so Slovinskom)
Slovinsko (15 km usek):
- Lendava - Mursko Sredisce (hranica s Chorvatskom)
Chorvatsko:
- Mursko Sredisce - Cakovec - dialnica do Splitu.
Otvoreny je uz aj dalsi usek Split (Dugopolje) - Sestanovac. Na tomto useku vlani este neboli poriadne dobudovane cesty - zjazdy z dialnice. Ale myslim, ze takto popisana trasa by Ti mohla pomoct.
 Autor:Saxana
(neregistrovaný)
 Datum:9.5.2008 13:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Zdravím,moc děkuji,mi jezdíme z Českých Budějovic přes Halámky,Rakouskem na Vídenˇ a potom přes Slovinsko do Chorvatska.Letos je to moc komplikované,ohledně placení v Slovinsku.Mi cestu přes Madarsko neznáme.Moc děkuji za radu Monika
10.5.2008 12.51
 Autor:Monika
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2008 12:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Jezdím do Splitu zásadně přes HU. Koukám a čtu,že letos bude přes HU husto. Co na to dřívější odpůrci této cesty? Jezdil jsem přes Lendavu HU/SLO. Pak jsem se tomuto přechodu pro čilý stavební ruch, začal vyhýbat přes přechod HU/HR Leteyne. Klid a hned dálnice. V pátek, v poledne, v červenci a byl jsem na ni po Varaždin sám.
 Autor:Kadlík
(neregistrovaný)
 Datum:10.5.2008 20:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ahoj,
taky letos pojedu přes madarsko,jak za komoušů,ale ted to bude určitě rychlejší,když nejsou kontroly na hranicích.fronty na rakouských dálnicích a ve slovinsku úsek maribor - ptuj to teda je něco na nervy,přes madary rovinka a pohodička.přeji všem hezkou dovolenou!!!
 Autor:mirek
(neregistrovaný)
 Datum:11.5.2008 16:15
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Jen, něco: přes SLO jsem přestal jezdit již před sedmi lety. Za tu dobu se v HU opravilo hodně silničních úseků, klidná cesta až na Letenye a pak již pár let dálnice v létě asi až do Ravče. Jak sleduji fórum tak těch odpůrců bude na HU cestách asi hrůza a dokonce o tom přemýšlejí i turisté z jižních Čech. VždyŤ je to velká zajížďka,uvažujte lidi a to ještě nevíte co chystá HU policie!!!!! jako odezvu na Slovinské poplatky. Taky je již napadlo, že se jim zvýší počet projíždějících vozidel. Budeme všichni nemile překvapeni. Přeji šťastnou cestu.
 Autor:Darovar
(neregistrovaný)
 Datum:11.5.2008 18:34
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ano. Měřit rychlost mohou v HU i soukromé firmy.
 Autor:Kadlík
(neregistrovaný)
 Datum:11.5.2008 20:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
TO:Ladislav-dík za odpověď. Já jsem se špatně vyjádřil ale již jsem si tu trasu vyhledal kompletně a tak to také zkusím při zpáteční cestě, jestliže ve Slovinsku nedojde ještě k nějaké změně.Zdraví Jéřa
 Autor:Jéřa
(neregistrovaný)
 Datum:15.5.2008 15:59
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Zdravím všechny, přes Slovensko - Maďarsko - Slovinsko - Chorvatsko jsem jel již nejednou z Prahy. Cesta byla několikrát v pohodě, ale pokud chytnete kamiony, je to pomalé a protivné, špatně se předjíždí. Také hodně vesnic a nic moc kvalita silnice. Souhlasím, že letos bude policie v Maďarsku hodně v pohotovosti, ale výše popsanou trasu jde ochudit o Slovinsko, viz jiné příspěvky, takže stačí kromě naší dálniční známky jen Slovenská...Loni jsem jel přes rakouské tunely a bylo to super, letos budu hodně a hodně přemýšlet :-) To, že Slovinci ze všeho chtejí vytřískat co nejvíce peněz lze pochopit, je to dnešní svět a každoroční provoz v sezoně je tam pekelný, aby to bylo pro lidi bydlící na trase snesitelné, musí investovat do dálnic, ale že Chorvati začali blbnout s dětmi, to nechápu. Asi chtějí, abychom začali zase všichni jezdit do Bulharska... Všem hezkou cestu, pevné nervy a hezkou dovolenou.
 Autor:Zdeněk
(neregistrovaný)
 Datum:15.5.2008 17:21
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

chci se zeptat ve slovinsku se ten poplatek vztahuje i na silnice 1třídy nebo jenon na dálnici???
 Autor:jara
(neregistrovaný)
 Datum:16.5.2008 12:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Vztahuje se na silnice v okolí dálnice.Má to zabezoečit,že se nebudou moct objet.Takle se vydělává!Informace MF Dnes
 Autor:pepek
(neregistrovaný)
 Datum:16.5.2008 15:23
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Jel už někdo takto? V Rakousku před Grazem sjet z A2 do Maďarska na ZULAGERSZEG, dále přes NAGYKANIZSA a pak už do Chorvatska okolo VARAŽDIN a dále po dálnici. Platí se něco v tomto úseku v Maďarsku?
 Autor:Kony
(neregistrovaný)
 Datum:27.5.2008 18:07
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
No já to počítal a nákladově je to prašť jako uhoď. + - 100,-kč. Takže milý Slovinci to mají asi pěkně propočítané. No prostě co ušetříš na Slovinské dálniční známce projedeš na benzínu a zaplatíš na delším úseku chorvatské dálnice Goričan - Záhřeb. %Casově je to však nesrovnatelné. Tedy já asi půjdu do slovinské dál. známky, i když je to sprosťárna nejvyššího kalibru.
 Autor:Tomáš
(neregistrovaný)
 Datum:2.6.2008 21:55
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
máš recht,to mě netrklo..jjdu do toho s tebou:-)
 Autor:PIDAN
(neregistrovaný)
 Datum:3.6.2008 18:54
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tomáši, asi jsem Tvůj příspěvek špatně pochopil, ale např. moje cesta z Prahy na Makarskou je téměř stejně daleká přes Rakouské tunely nebo přes Vídeň i přes Maďary. Pokud jedu přes Slovensko a Maďarsko, nepotřebuji Rakouskou známku ani Slovinskou - pouze Slovenskou. Ubezpečuji tě, že dálnice Goričane - Zagreb nestojí 35 Eur jako průjezd Slovinskem... A pro ostatní: pokud chcete ušetřit maximum peněz, nemusíte jet ani dálnici Zagreb - Makarska riviéra, stará cesta je většinou prázdná ( a o 60 km kratší ). Pokud někdo jede pohodově bez spěchu, dvě až tři hodiny cesty navíc ho nezabijí (to zdržení se smaže, pokud jsou fronty u tunelů v Chorvatsku)...Každopádně každá cesta má svoje plus i minus, ale berme ji jako součást dovolené a ne jako závodní trasu CZ - HR - CZ. Všem krásnou dovolenou a šťastnou zvolenou cestu.
 Autor:Zdeněk
(neregistrovaný)
 Datum:4.6.2008 18:03
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Cena za dálnici v Chorvatsku na úseku Macelj - Zagreb = 39 K a za úsek Goričan - Zagreb 36 K. Takže si myslím, že nemáš pravdu.
Co říká Škoda routeplanner ohledně km při objezdu přes Maďarsko s odbočením z rakouské dálnice:
Furstenfeld, Kormed, Zalaegerszeg, Zagreb - 266,6 km, doba jízdy 5 hod 35 min, průměrná rychlost 48 km/hod
Furstenfeld, Graz, Maribor, Zagreb - 230,3 km, doba jízdy 3 hod 52 min, průměrná rychlost 60 km/hod
Takže za benzin dám o + - 60 Kč méně a na dálnici ušetřím 3K, tj. + - 11,50. Takže se jedná o zvýšené náklady asi 50 Kč. Jde tedy jen o čas strávený na cestě.....
 Autor:kabinet302
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2008 13:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
moc se omlouvám : o + - 60 Kč více......
 Autor:kabinet302
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2008 13:26
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

E/57 neboli H2 je nejspíš taktéž zpoplatněná. je to rychlostní komunikace, takže tudy bez známky určitě ne.
 Autor:Tomáš
(neregistrovaný)
 Datum:2.6.2008 21:44
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Ahoj já jezdím do CH přes Rakousko směr Linz-St.Michael-Zeltweg-Klegenfurt-přes horský přechod Lojblpass dolů na Kranja po obyčejné silnici jako je mezi(Táborem a Česk.Budějovicema) přes Ljubljan směr na Postojnou a obyč cestě na Rjeku na hranice.Na St.Michael se jede směr Graz.
kdo by potřeboval výce poradit muže napsat pokycze@seznam.cz
 Autor:Petr
(neregistrovaný)
 Datum:3.6.2008 16:09
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
No já jezdil úplně stejně. Teď hledám objížďku. Sice souběžně s dálnicí z Kranje do Ljublane a z Ljublane do Postojne vedou cesty, ale ty budou ucpane. Takže zkusím přímo z Kranje na Gorenja vas silnice 210, kousek po 610 přes vísku Žiri, a potom po 102 na Postojnou. Asi to budou horské silničky, ale zase ty výhledy. Navíc je tam spousta vesnic a Slovinci nemaj všichni SUVčka aby ty silnice byly až zas krutý. Uvidíme..
 Autor:Martin
(neregistrovaný)
 Datum:4.6.2008 16:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tak abych taky přispěl dodiskuze. Já jedu 11. června. Tudíž poplatek za dálnici ve Slovinsku platit nemusím. Ale i tak volím trasu BRNO - BRATISLAVA - MOSONMAGYAROVÁR - CSORNA - SZOMBHATELY - NAGYKANIZSA - GORIČAN - ZÁHŘEB - KARLOVAC - ZADAR. Je to jen o 20 km delší než přez Vídenˇ, Gratz a Maribor
 Autor:Fido
(neregistrovaný)
 Datum:4.6.2008 20:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

AHOJ
BUDU SE VRACET 10.7 Z CHORVATSKA,TAKŽE KDO BY MĚL ZÁJEM O DÁLNIČNÍ ZNÁMKU ZA POLOVIC AT DÁ VĚDĚT NA MAIL pidan@post.cz
ZN:chomutovsko
 Autor:pidan
(neregistrovaný)
 Datum:3.6.2008 18:57
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Ted jsem našel tu objíždku na internetu. Hraniční přechod Šentilj- Štrihovec, Kaniža, Pesnica, Pesnica pri Mariboru , Maribor - je to souběžná cesta s dálnicí. V červenci a v srpnu to bude asi pěkně zacpané. Uvidíme.
 Autor:mara
(neregistrovaný)
 Datum:4.6.2008 21:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
BRNO - BRATISLAVA - MOSONMAGYAROVÁR - CSORNA - SZOMBHATELY - NAGYKANIZSA - GORIČAN - ZÁHŘEB - KARLOVAC - ZADAR. Je to jen o 20 km delší než přez Vídenˇ, Gratz a Maribor
 Autor:Fido
(neregistrovaný)
 Datum:4.6.2008 21:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
já to těm slovincúm budu muset zaplatit! z č.b. to neobjedu aby se mi to vyplatilo,
 Autor:marfi01
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2008 00:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Štvát svoji stařenku po dálnicích Rakouska a dále mne už omrzelo,jezdím sice déle,dnes už i spánkem to dělá kolem 20-22 hodin,ale v klidu.Někteří jezdí i po dálnici za více hodin a bez klíma si to pěkně znepříjemní.
Jezdím už desátý rok-OD ISTRIE až DALMÁCIE.
Z OV,NJ,PR,UH,STRÁŽNICE,SUDOMĚŘICE-SKALICA po 2 do BRATISLAVY-vloni již tunel bez poplatku/zajímalo by mě,zda je i nyní pokud se dá jet bez známky,já jsem jel až k odbočce na starý přechod RAJKA po 15/150.HU-co osada rychlost 30km/h,cca přejetím D se omezení rychlosti ztratilo.
Cesty slušné-MOSONGMAGYOROVÁR,SZOMBATHELY,RÉDIS-LENDAVA-dalo by se jet DOLGA VAS HOSS..,ale ta vyústila stejně na nový úsek,snad by se muselo kličkovat kolem,15KM SLOVINSKEM,vloni během 14 dnů otevřeli od hranic HU kus nové cesty/zřejmě bude tato jako rychlostní komunikace.V HR souběžná,cesta s dálnicí,ČAKOVEC,NEDELIŠCE,DONJA ZELINA,SESVETE,ZÁGREB.Tam to střihnu před centrem a pak do KARLOVACU platím jediný úsek D.Starou cestou PLITVIČKY,KNÍN,SINJ,BRELA skoro až k Makarské-cca 1 050km.Nyní zvažuji jet skoro až k RÉDISU a kolem hranic na LETENIE a zpátky nějak překličkovat na ČAKOVEC.Nebo je lepší jet NAGYKANIZSA?
Zpět KARLOVAC,kde jsou vždy víkendové kolony zkusím na VELIKOU GORLICU nebo podobně.Při cestě tam bylo
značeno několik odboček,zpět jsem nenašel ani pomalou jízdu žádnou a najednou byl KARLOVAC a D.
 Autor:datlík
(neregistrovaný)
 Datum:13.6.2008 02:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Caw. Chcel by som sa spitat ci usek z NAGYKANISZA do GORIČAN je spoplatneny.
 Autor:Miro
(neregistrovaný)
 Datum:22.6.2008 21:54
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Nevíte někdo, odkud a kam vlastně vede ta placená (DZ) dálnice ve Slovinsku?Mám v tom nějakej zmatek. Díky
 Autor:Petr
(neregistrovaný)
 Datum:12.6.2008 13:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ahoj, já jsem z toho zmatená stejně. někdo tady dokonce tvrdí, že jsou zpoplatněné i obyč silnice, aby se dálnice nedala objet. to se mi nezdá. jedeme sice až na konci srpna, tak snad do té doby získám aktuální info od přímých účasníků, jak to tam vypadá. můj názor je ten, že snad dálnice neruší stávající, resp. původní silnice, takže by se (snad?) dalo jet stejně jako vloni a k řešení je pouze ten 15 km úsek od hraničního přechodu do Mariboru. a to by mě právě zajímalo, zda se to dá objet po okreskách. takže pokud někdo vyzkouší a popíše, bylo by to super
 Autor:komule
(neregistrovaný)
 Datum:12.6.2008 23:12
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Zkuste: http://chorvatsko.travel77.com/dovolena/slovinsko-...
Jsou zde popsané silnice, i jejich zpoplatnění
 Autor:Renata
(neregistrovaný)
 Datum:14.6.2008 10:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Renato, díky - zde je to popsáno jasně a jednoznačně, nezbývá než věřit
 Autor:komule
(neregistrovaný)
 Datum:15.6.2008 11:11
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Ahoj, já budu odjíždět z ČB do CHorvatska tak, abych 8.9. byla ve Splitu. Ráda se podívám na Vaše příspěvky a Vaše zkušenosti z letošní cesty zde a uvítám každou dobrou radu. Ani mě se nechce platit pidi-dálnice ve Slovinsku. Šťastnou cestu prvním pionýrům.
 Autor:anatevka
(neregistrovaný)
 Datum:16.6.2008 19:16
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Ahoj všichni, jedeme večer 19.6., takže bychom ještě neměli platit těch 35 Eur, ale jak je to teď? Nemáte někdo informace, kolik a kde se platí ve Slovinsku právě teď? Vracíme se večer 30.6., takže bychom se tomu měli vyhnout i při zpáteční cestě. Zaslechla jsem i fámu (fámu zdůrazňuji, protože jinak by to byla síla), že kolem dálnice chtějí uzavřít běžné silnice zákazy, aby turisté na dálnici prostě museli, na objízdní trasy chtějí údajně pouštět pouze místní. To by byla opravdu síla....
Děkuji za info Lenka
 Autor:lenka
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2008 08:53
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

zajímavý článek podle kterého Od 1. července musí ve Slovinsku mít každé auto či motocykl dálniční známku.

http://www.penize.cz/42721-autem-do-chorvatska-zad...

a tda zase něco o zkrácených známkách

http://www.seebiz.eu/si/podjetja/transport/lds-pod...
 Autor:rabasek
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2008 11:19
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Ahojky všem, možná už nebude nutno přenechávat si známky, poněvadž slovinská vláda začala jednat o zavedení 10 denních a měsíčních známek, protože dostali bobky, že dostanou pokutu od Evropské komise za diskriminaci, která by je vyšla dráž než příjem ze známek. Víc najdete na http://www.seebiz.eu/si/podjetja/transport/lds-pod...
Co se týká prací na silnici, lze je nalézt na http://www.promet.si/ (při zvětšení a zadání patřičných zobrazení), kde už dneska jsou 2 rozkopaná místa na souběžné silnici s dálnicí ze Šentilje.
 Autor:Jarhan
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2008 11:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
To je sice hezké, ale od kdy to bude platit? určitě až od podzimu.
 Autor:petra
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2008 13:20
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Pokud poslanci zareagují rychle a EU bude pracovat tak, jak v řešení problému s Chorvatskem a dovozem jídla, mohla by se situace snad změnit do 14 dnů- 1 měsíce, ale, kdyby.
Není totiž slyšet,že by Slovinci dělali takový tlak,jak činili HR a CZ v zrušení zákazu dovozu jídla. O tomto se mluvilo a psalo denně,tady je docela ticho.Nebýt dobré duše,která si to přečetla v novinách, ani by jsme o tom nevěděli.
Počkáme,co se bude dít....
 Autor:Petra
(neregistrovaný)
 Datum:17.6.2008 13:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
10euro lepší něž 35 ale stejně jsou slovinci zloději když to porovnám s rakouskem
 Autor:marfi01
(neregistrovaný)
 Datum:19.6.2008 15:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

odkazy na cestu mimo slovinskou dálnici a jak přes Maďarsko.

http://cestovani.idnes.cz/jak-se-vyhnout-placeni-d...
 Autor:tomas
(neregistrovaný)
 Datum:18.6.2008 22:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Caute. Chcel by som sa opytat ci usek z NAGYKANISZA do GORIČANU je spoplatneny.
 Autor:Miro
(neregistrovaný)
 Datum:22.6.2008 22:01
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ahoj, někde jsem četl, že ten úsek zpoplatní po dostavění nějaké části. V jakém stavu je stavba stavba nyní, asi nezjistíme. Jedu tam 11.7. a tak jen doufám, že na poslední chvíli nebudu shánět maď. známku. Ale pojedu s GPS, tak snad někudy projedu. Čauky.
 Autor:Vašek
(neregistrovaný)
 Datum:27.6.2008 19:15
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Návod jak se vyhnout poplatkům ve Slovinsku, krásně zpracovaný s fotkami a mapou najdete tady: http://www.chorvatske.cz/share_hr/slovinskoCZ.pdf Je přístupný i ze stránky www.chorvatske.cz/chorvatsko/slovinsko-dalnice.html

Autorem je člověk z Mariboru. Jen se obávám, že to bude v sezóně děsivě ucpané.
Šťastnou cestu, M.
 Autor:Martin
(neregistrovaný)
 Datum:23.6.2008 11:34
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ahojky nevíte někdo jestli se dá natankovat v Landava(slo) jestli vůbec na tom kratkem useku z madarska do slovinska a hned chorvatska je benzínka díky za info
 Autor:olus
(neregistrovaný)
 Datum:24.6.2008 14:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ahoj benzinka je u hlavniho tahu do chorvatska ve slovinsku
 Autor:ivo
(neregistrovaný)
 Datum:26.6.2008 19:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ahoj všichni,
zrovna jsem se vrátil z Chorvatska a cestou tam i zpět jsem jel přes Slovinsko a nezaplatil jsem na poplatcích ani cent.
Cesta je následující:
V Rakousku sjeďte z dálnice na exitu 226-Gersdorf. Je to zhruba 40 km za Grazem. Pokračujte po silnici B69 na Mureck. (10 km) přejeďte hraniční přechod a pokračujte na Lenart v Slov. Goricach. (silnice 433)
V Lenartu pokračujte směrem na Ptuj po Ptujské cestě 229. Za Ptují se dáte na silnici E59, která vás dovede až na hranice s Chorvatskem.
Cesta je to velice jednoduchá, pohodová a po silnicích, které jsou srovnatelné s těmi u nás, ale hlavně je zadarmo.

Všem přeji šťastnou cestu.
 Autor:Ajdl
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2009 14:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ahoj.Konečně napsal někdo něco konkrétního. Každý píše něco jiného,...My jedeme příští sobotu a pojedu tudy. Hlavně aby počasí dostalo rozum.Ahoj
 Autor:Kamil
(neregistrovaný)
 Datum:7.6.2009 16:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
ahoj dovolenkáři a cestovatelé. Tuto trasu doporučuji, projížděli jsme ji loni se 2 malýma dětma(3;1,5) a známí to natahli po dálnici. no a kdo tam byl dřív, samozřejmě že mi o celou hodinu a to je to o 10 km delší.Úsek jsme projížděli ráno v 1.30hod úplně v poho a letos to vemem znovu 27.7.Jen mi zajímá jak pokročili s dálnicí k slovinsko-chorvatským hranicím.Dík Blateňák/JČ/
 Autor:Zdeněk
(neregistrovaný)
 Datum:12.7.2009 21:29
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Ahoj lidi, tuto trasu můžu taky doporučit, právě jsme se vrátili. Silnice slušné, aut tu v týdnu bylo pramálo a Slovinsko jsme po trase Mureck, Lenart a Ptuj projeli cca za 1h 45min. Kámoš co spěchal a jel po dálnici to stihl o 10 minut dýl, protože se dostal do zácpy. Jo a navíc jsme si prohlédli Slovinsko, které je překvapivě čisté, opravené a malebné.

Ahoj Mirek.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:29.7.2009 16:23
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Včera jsme se vrátili z Chorvatska. Před cestou jsem se díval na několik variant tras průjezdu přes Slovinsko a nakonec jsem se rozhodl pro následující. Slovinskou dálnici jsme objížděli cestou přes Mureck, Lenart a Ptuj. Popis trasy jsem našel tady ve fóru. Jako hodně dobrý odkaz můžu doporučit příspěvek paní Jany Čevelové http://auto.sme.sk/c/4859486/slovinsko-prejdete-aj... a duplicitně příspěvek www.valsa.cz/informace/slovinsko-objizdka.php.
Cestou tam jsme jeli v noci, nazpět jsme se vraceli odpoledne. Tato trasa je rychlá, bez komplikací, provoz byl minimální, cestou jsme potkali několik našich řidičů, využívyjící stejnou trasu v obou směrech. Policii ve Slovinsku jsme viděli myslím jen u hranic s Chorvatskem.
Tuto trasu můžu doporučit.
 Autor:ales
(neregistrovaný)
 Datum:22.6.2009 12:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
jen se zeptám z Ptuj jste jeli k chorvatským hranicím po E59 silnici číslo 9 ??? je bez poplatku ???
 Autor:Josef
(neregistrovaný)
 Datum:23.6.2009 23:18
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Jo, celá popsaná trasa (sjezd z dálnice na Gersdorf[226] - Mureck-Lenart-Ptuj((úsek silnice č.9 rsp. E59))- Macelj je bez poplatku! Stačí se jen držet pokynů - viz výše popsané odkazy.
Při cestě do Chorvatska mně osobně dost pomohl odkaz na video - viz. předchozí příspěvek, díky němuž člověk získá při průjezdu Slovinskem větší jistotu.
Pokud nepoužíváte navigaci, doporučuji pro lepší orientaci ale především pro klid na duši, stáhnout si z internetu nějakou mapku Ptuje (to spíše při cestě zpět), jinak stačí pamatovat si cestu tam, po stejné cestě se vracíte zpět.
 Autor:ales
(neregistrovaný)
 Datum:24.6.2009 12:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Jedna info z jiného fóra pro ty co budou někdy teď odjíždět.
V okolí Grazu platí 3.povodňový stupeň, to samé v okolí hranic se Slovinskem.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:25.6.2009 07:40
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ještě k úseku Ptuj - Gruškovje. Na mapě http://www.cestnina.si/Dokumenti/Cestnina/Cestnins... je tento úsek označen jako zpoplatněný. Ve starších diskuzích jsem objevil info, že v roce 2008 to zpoplatněný nebylo, ale v roce 2009 už asi bude. Kde je záruka, že se 1.7. slovinský pojicajti neprobudí a nezačnou inkasovat pokuty těsně před hraničním přechodem?
 Autor:Bob
(neregistrovaný)
 Datum:29.6.2009 07:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahoj, koukal jsem na tu mapu, odjíždím 10.7.2009. Ale zřejmě jsi jí špatně pochopil, protože ten úsek označený zeleně je budoucí dálnice - nyní ve výstavbě, a není podél ní šedé lemování, kterým jsou označeny placené úseky.
Takže jak uvádí autor výše, úsek silnice I. třídy ( již existující) od Ptuj po státní hranici s Chorvatskem není zpoplatněn.
 Autor:zeus.69
(neregistrovaný)
 Datum:1.7.2009 11:38
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Též s Vámi souhlasím.Projeli jsme to před týdnem naposledy a bez problémů.
 Autor:John
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2009 06:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
projel jsem trasu tam i zpět, naposledy včera večer, není se čeho bát cesta popsána viz výše perfektně a 35 éček doma po vjezdu do obce Mureck jsem si za ně natankoval 35 litrů naftičky kde stojí 0,98€ a při spotřebě 4,8 jsem měl 700km vlastně skoro zadarmo no nekupte to přeji štastnou cestu a opravdu se není čeho bát
 Autor:yirka
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2009 15:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Tleskám ti,já jezdím taky tak.ahojky . Mirek
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:30.6.2009 15:55
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Prtoč přes Mureck?
Proč ne přes Šentilj po 437,
Pak Mariborem,
Poté po 1 a dále po 9 až hranici.

Chystám se jet 6.7.2009, informace viz http://maps.google.cz/ a od cestovatelů z června.

Není to jednodušší?
Mirek
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:3.7.2009 23:04
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Taky si říkam proč to všichni chtějí objíždět až tak moc. Já jel 25.6. tam a dnes 3 zpět do čech a to tak že v rakousku jsme sjeli na spiefeld exit 228 (228km) pak stále po 437 přes hranice a stále dál,jede se podél trati(asi 2krát ji přejíždíte) no a pak před mariborem najedete na kruháč,projedete rovně(2 výjezd) no a tady dále směr ptuj,do něho se ale nejede,je to relativně dobře značeno,přestože to tam mají rozvrtané.Hlavní je tedy při cestě tam sjet na spiefeld.
 Autor:kjubas
(neregistrovaný)
 Datum:3.7.2009 23:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Jak se jede Mariborem, čeho se držet?
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:4.7.2009 00:18
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
minulý rok sa ešte dalo isť cez maribor......teraz je už však platený aj ten kruháč pred mariborom a následne aj cesta H2...prečítajte si texty hore...nová mapa slovinska - http://zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?q=ORMO%C... ju z dohoto fora
 Autor:igi
(neregistrovaný)
 Datum:4.7.2009 08:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Pak je asi nejjednodušší asi na Mureck a Ptuj.
Má stím někdo zkušenost po 1.7.2009 ?
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:4.7.2009 10:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
ahoj včera jsem přijel z Chorvatska a jel jsem na Mureck ,Lenart ,Ptuj cesta v pohodě klídek provoz minimální a hlavně se nemusíš bát že někde v Mariboru špatně odbočíš a vjedeš na dálnici.Průjezd přes Slovinsko přesně 55 min.Jo a známku si ti tupci můžou nalepit na dopis!!
 Autor:jarda
(neregistrovaný)
 Datum:12.7.2009 14:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Mohu jen potvrdit, že trasa spolehlivá, jeli jsme ji 18. 7. a zpět 30. 7. 2009, bez problémů. Jen nás zaskočilo, že při zpáteční cestě musíme z Gensdorfu zase na dálnici směr Graz, kde teprve před G. se sjede na Vídeň. A ještě radím koupit rakouskou známku až v R., přijde na cca 7 euro místo našich 245 Kč. Přeji hezkou dovolenou!
 Autor:Janysa
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 23:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
H2 byla placená už od 1.7.2008 a kruháč před Mariborem placený není - to by se nedalo jet ani na Mureck. Přes Maribor se dá jet celkem v pohodě a ve směru k jihu se to dá celkem v pohodě zvládnout - z kruháku směr Mureck, hned za ním do prava (ca 200 m). Pak na centrum (nenechat se natlačit na H2). Za nádražím (je před ním na podstavci stará lokomotiva) do prava a před katedrálou do kleva. Pak dlouho rovně (3 km?), až po odbočku na Ptuj (odbočují dva pruhy do leva). Dál už se nedá zabloudit.
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:4.7.2009 21:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Silnice č. 1 je tedy z Mariboru bez poplatku? Pak by to šlo. (Sleduji http://zemljevid.najdi.si)
Shrnutí: zpoplatněna je A1 a H2. Dále potřebná 1 a 9 je bez poplatku.
Je to tak?
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:5.7.2009 18:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Když jsem volil výše popsanou trasu přes Slovinsko, tak jsem se snažil, aby průjezd byl pro mne co nejjednodušší i s vidinou ušetření 35 euro, které se nechají utratit výhodněji (v době, kdy jsem tudy projížděl byly jen půlroční známky) - ušetřený čas jízdou po dálnici se mně nejevil adekvátní k vynaložené částce.
Původní záměr byl, že budu kopírovat dálnici, ale pak jsem od tohoto plánu upustil a nechal se inspirovat radami jiných řidičů. Nechtěl jsem se zamotat někde u Mariboru a dále pak pokračovat po dálnici případně doplatit nějakou tu pokutu za jízdu bez známky.
Pro mne se jevila tato trasa jako optimální a jak se mně i následně potvrdilo, byla tato cesta bez problémů a můžu ji proto doporučit. Samozřejmě jsou i jiné možné trasy, je pak na každém z nás, kterou si zvolí.
 Autor:ales
(neregistrovaný)
 Datum:4.7.2009 10:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Taky jsme jeli trasu přes Mureck, Lenart, Ptuj, doporučuju, provoz byl klidný, jeli jsme skoro sami ( navečer). Jen pozor, ve 2 obcích mezi Ptují a Lenartem měřili, naštěstí protijedoucí auta problikly, takže jsme vzorově zpomalili. Vytištěná mapka Ptuje se taky hodila, trošku nás zarazilo, že jsme z Ptuje dojeli do Hajdiny a kruhák se silnicí č.9 nikde, ale po zkouknutí mapky vše jasné, Hajdinou se musí projet a pak teprv je ten kruhák.
Šťastnou cestu! sretan put :-)
 Autor:Janina
(neregistrovaný)
 Datum:5.7.2009 23:15
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Přestože mám již dovolenou v Chorvatsku za sebou, dnes jsem poslouchal Rádiožurnál, kde byly nějaké informace k cestě do Chorvatska. Následně jsem se podíval na www stránky, jejichž odkaz přidávám - jsou zde popsané další možnosti cestování přes Slovinsko http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/chorvatsko/_zpra... jakož i další informace pro ty, kteří se na cestu teprve chystají.
 Autor:ales
(neregistrovaný)
 Datum:8.7.2009 19:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Kupte si dnešní BLESK je tam podrobně popsaná objížďka dálnice ve Slovinsku.
 Autor:libor
(neregistrovaný)
 Datum:4.7.2009 10:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
čAU, JAKSIK SJEM TO NESTLIHLA, JSEM NA SLOVENSKU, NEMôžEš MI HO POSLAT?
 Autor:STANKA2701
(neregistrovaný)
 Datum:5.7.2009 14:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Blesk jsem již nekoupil, bylo v něm něco jiného než co je zde popsáno v úplně prvním příspěvku?
 Autor:Bohouš
(neregistrovaný)
 Datum:7.7.2009 22:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Tady je odkaz na ten článek z Blesku. Je tam popsán objezd přes centrum Mariboru.

http://www.blesk.cz/clanek/servis-cestovani/118272...
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:8.7.2009 07:15
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Díky za odkaz.
 Autor:Bohouš
(neregistrovaný)
 Datum:8.7.2009 13:42
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
http://www.satc.sk/rozne-spravy/ceny-slovinskych-d...
 Autor:Danko
(neregistrovaný)
 Datum:5.7.2009 21:31
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Zde připojuji odkaz na mapy Slovinska - Jak objet Maribor
http://www.ckmraz.cz/maribor.htm
 Autor:Dan
(neregistrovaný)
 Datum:9.7.2009 21:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
tady je ještě odkaz na podrobnější mapy http://www.ckmraz.cz/ptuj.htm
 Autor:Dan
(neregistrovaný)
 Datum:9.7.2009 21:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
jelikož se i na jiných vláknech objevuje stejná tématika, ale tady se mi to zdá jako nejlepší (bez rádoby chytrých dotazů), rozhodl jsem se přispět informací v podobě mapy PTUJE potažmo celého SLOVINSKA. Doufám, že se to bude někomu hodit. http://www.ptuj.a-slovenia.com/cz/mapa
 Autor:Tom
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 11:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Kluci, ty mapy nemáte moc aktuální. Vůbec na nich není vidět ten novým most v Ptuji.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 12:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Na mapce do Toma nový most ještě není, ale třeba na www.mapy.cz je naznačeno kudy cesta povede. Nová objížďka Ptuje je už plánovaná po mostě přes jezero.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 12:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Odkaz na mapu, kde už je most přes Ptujské jezero vidět.
Jinak jsme po něm jeli už i v loni v září.

http://zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?q=maps&x...
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 13:50
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Omlouvám se, jestli jsem někoho uváděl v omyl. Můj záměr byl takový, že přidávám odkaz na mapu Ptuje potažmo Slovinska pro lepší orientaci. Možná zbytečný příspěvek.
 Autor:Tom
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 13:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
vážení, toto není úplně ten nejlepší příspěvek do této diskuse, ale částečně s tímto tématem souvisí. Je potřeba se připravit na to, že ti co cestují na jih přes Rakousko, tak v Rakousku začaly prázdniny a čekají se proto zácpy na rakouských dálnicích (10.07.2009 15:11 )
odkaz http://rssdnes.cz/ct24cz-cestovani/
 Autor:Vojta
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 16:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Tohle vlákno nemá chybu, teďka mně už stačí zabalit se a vyjet. Přejet přes Slovinsko a vyhnout se dálnici teď snad zvládnu i se zavřenýma očima a stejně i další kolegové řidiči, kteří se na tyto stránky dostanou. Líbí se mi odkaz na video, které je dobrým průvodcem a při porovnání s mapou mně to vychází až na malé diference v Ptuji.
Navazuji na Toma a zároveň mu i všem, kteří se dosud podíleli na vychtávkách trasy - tleskám.
Pokud se nic neobvyklého nepřihodí a na poslední chvíli nebudu improvizovat, tak jsem si vybral trasu na Mureck-Lenart-Ptuj-Macelj a nazpátek pojedu stejně.
Trochu mám obavu z radouských prázdniny, ale než vyrazím, doufám, že se kolony rozjedou.
Na závěr přidávám podrobnou mapu Ptuje, kterou jsem si připravil - jiný zdroj, alespoń máme informace nezávislé
http://1.bp.blogspot.com/_WBZpEIueo8/SlOfOGj_iRI/A...
Všem, co se v nejbližší době chystají na cestu na Jadran přeji hezkou dovču.
 Autor:Martin
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 18:12
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
nejde mi to nereagovat na objizdnou trasu ve Slovinsku.Všichni jezdite pres Murek ,Lenart Ptuj.,proč tak složitě.vratil jsem se teke tam odsud a již po několikate jedu po stejne trase ktera kopiruje dalnici od hranice až na kruhak pred mariborem.ne nem po žlute značce primo do mariboru,kde se bez problemu napojite na silnici směr chorvatska hranice.je to delši jen o necele dva km.jezdim tak už od doby kdy slovinci zavedli znamku.prujezd Mariborem je tak jednoduchy a perfektne značeny že je temeř nemožne se minout.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 18:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Letos na Maribor po vedlejší to nejde lehce, prý, známku vyžadují hned za hraničním přechodem.
Bylo to tady v jedné diskuzi
 Autor:Pedro
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 21:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Proto se taky pořád dokola mluví o tom, že sjet z dálnice se musí ještě na rakouské straně. Nechápu, proč se to musí pořád dokola opakovat!!!
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:10.7.2009 22:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
No jo,ale přes Mureck je to bez zácpy,téměř bez aut
a v klidéčku o 4Km.delší než ty.
 Autor:Mira
(neregistrovaný)
 Datum:11.7.2009 22:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
nikdy se mi nestalo že by pres centrum mariboru v noci byla zacpa.vždy jsem projel uplně bez problemu.asjet se musi asi 5km pred hranici na Spielfild a po stare až do mariboru,uplne bez problemu a bez aut
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:12.7.2009 13:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Toto moje zamyšlení bych nazval - kterou cestou při objíždění dálnice se dát?, třeba se to bude někomu při výběru trasy hodit.
Myslím si, že nemá smysl přít se o to, ať již na tomto nebo jiném vlákně, zda je moje cesta, kterou jsem si zvolil, skutečně ta nejlepší. Stačí, když jsem o tom přesvědčený sám. V jednom mém příspěvku na tomto vlákně jsou odkazy na cesty i s popisem, kudy to vzít ve Slovinsku, abychom se vyhnuli dálnici.
Při rozhodování bych to viděl asi následovně.
Pokud chci mít klid nebo jedu přes den a navíc v době dopravní špičky, vezmu to raději přes Mureck.
Pokud chci jet v blízkosti dálnice, a po maličko lepších cestách, vezmu to přes Maribor.
Výsledek u obou cest je zhruba stejný. Zhruba stejný počet najetých km, zhruba stejná doba průjezdu Slovinskem, stejná ušetřená částka za dálnici (pokud se ovšem v Mariboru netrefím na dálnici).
Pokud nejsem schopný se sám rozhodnout, dám na reference. Pakliže jsem se ještě nerozhodl ani po refencích, začnu číst znovu tento odstavec.
Dost často se stává, že se někdo z nových diskutujících zeptá na zmiňovanou cestu případně založí nové vlákno, pak dostane samozřejmě několik správných různorodých odpovědí z různých zdrojů. Teprve pak u něj nastává těžké dilema, která cesta je ta lepší a proč nejet tou druhou. Potom argument typu, že moje nabízená trasa je o 4 km kratší než alternativní, je v celkovém počtu najetých km lichý.
 Autor:Tom
(neregistrovaný)
 Datum:12.7.2009 21:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
V noci,když není provoz tak to jde,ale přes den se díky pracím na staré silnici tvoří velké kolony.Moje zkušenost je -v noci přes Maribor,ve dne bokem přes Lenart.
 Autor:rejdic
(neregistrovaný)
 Datum:14.7.2009 16:48
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Výborná varianta můžu jen doporučit ale nebude to asi dlouho trvat protože se vesele staví dál
 Autor:Tom
(neregistrovaný)
 Datum:14.7.2009 11:48
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Tome, příště když se budeš podepisovat, tak se podepiš třeba s velkými písmeny nebo se nějak odliš. Tak to vypadá, že si tady píše a odpovídá jeden a ten samý člověk! Dík.
 Autor:Tom
(neregistrovaný)
 Datum:14.7.2009 17:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
OK budu se odlisovat
 Autor:TOM
(neregistrovaný)
 Datum:17.7.2009 10:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Dneska ráno jsem se vrátil z Murteru a zminovaná objíždka na Mureck,Lenart a Ptuj je super.Průjezd kruháči v Ptuji jak je popsán na tomto foru je bezchybný. Na cestě zpět akorát při obbočče na Ptuj otevřeli slovinci nový kus dálnice na začátku se zrovna odbočuje na Ptuj.Macelj volný ale na Lučku se stálo půl hodiny.
 Autor:JIRKA
(neregistrovaný)
 Datum:19.7.2009 18:48
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Jirko hoj,zajímá mne ,jak jsi jel zpatky.Na ten kruháč dojedeš bez poplatku?Myslim ten kruhač před Ptuji.Dik zalomenec

Jo a z toho kruhače se napojim na obchvat Ptuje.Ten neni zpoplatněn?
 Autor:Vlastik
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2009 12:55
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Na nějakej velkej kruhač u Ptuje jsem vůbec nedojel. Na foru je popsaná trasa přes pět kruhových objezdů v Ptuji a najedes na silnici od Mariboru. Jede se přes přehradu po dlouhým mostě. Když dojedeš do Ptuje od Lenartu tak musíš na prvním semaforu do leva a pak nasledují ty kruháče.
 Autor:JIRKA
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2009 22:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Njn, zalomenec si asi plete kruhák u Pesnice s kruhákem u Ptuje (tím co tam byl loni a teď ho zrušili). Poslala jsem mu návod s mapkami kudy Ptují:-)
 Autor:Regisek
(neregistrovaný)
 Datum:21.7.2009 13:14
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Když jsem jel přes Ptuj, byl tam jeden kruháč, ale až za Hajdinou, ale je jich tam více, podle toho , kterou trasu zvolíte. Podívejte se na to video, adresa hned nahoře. Super.
 Autor:Pedro
(neregistrovaný)
 Datum:21.7.2009 20:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Jak se vyhnout Slovinsku Údaje o příspěvku
Vyškov Poštorná Raintal 93 km 1 hod.
Za Vídní odbočte na A3 a pak na rychl. silnici S31 na Koszeg
Raintal Koszeg 182 km 2,4 hod.
Maďarsko Koszeg Szombathely Vasvar Zalaegerszeg Nagykanizsa
LetenyeGoričan ujeto 155 km 2,4 hod.
Goričan přechod - Primošten ujeto 460 km 5 hod.
Poplatky Goričan Zagreb 36 kun necelé 5 Eur
Zagreb Luško Šibenik 20 Eur
Bližší informace mohu poskytnout. Jinak nám pomohla navigace
 Autor:Anton
(neregistrovaný)
 Datum:23.7.2009 11:34
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Jak se vyhnout Slovinsku Údaje o příspěvku
Vyškov Poštorná Raintal 93 km 1 hod.
Za Vídní odbočte na A3 a pak na rychl. silnici S31 na Koszeg
Raintal Koszeg 182 km 2,4 hod.
Maďarsko Koszeg Szombathely Vasvar Zalaegerszeg Nagykanizsa
LetenyeGoričan ujeto 155 km 2,4 hod.
Goričan přechod - Primošten ujeto 460 km 5 hod.
Poplatky Goričan Zagreb 36 kun necelé 5 Eur
Zagreb Luško Šibenik 20 Eur
Bližší informace mohu poskytnout. Jinak nám pomohla navigace
Přidáno: 23.7.2009 11:34
Autor: Anton



Titulek:
 Autor:Anton
(neregistrovaný)
 Datum:31.7.2009 15:55
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Dobrý večer.Zítra večer odjíždím na dovču a jsem trochu nervní.Mohl by mi někdo posla mapku na průjezd PTUJEM?Díky a hezkou dovolenou všem a šťastnou a pohodovou cestu tam i domů.Díky za info
 Autor:martin
(neregistrovaný)
 Datum:23.7.2009 21:12
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Kdyžtak prosím také o mapku jak projet tou Ptují... Díky
 Autor:Jura
(neregistrovaný)
 Datum:23.7.2009 21:48
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Dobrý večer. Také se chystám na Jadran a připravuji se na cestu. Procházel jsem i jiné diskuze a myslím si, že nejaktuálnější informace jsou na tomto odkazu: http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/read.php?4...
Snad Vám to pomůže. Přeji šťastnou cestu a příjemnou dovolenou.
 Autor:Tom
(neregistrovaný)
 Datum:23.7.2009 22:27
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Právě jsem se vrátil z Chorvatska a mám poněkud jinou zkušenost, než je na tomto fóru prezentovaná. Cesta tam v noci ze 17.7. na 18.7.2009 po trase Mureck - Lenart - Ptuj zcela bez problémů. Zato v Ptuji byl nájezd na starou silnici E59 (na které mne byla schopna navést navigace) zatarasený a žluté směrové značky přelepené křížem páskou. Neměl jsem čas zkoušet, zda je cesta skutečně nedostupná, byla noc a natolik Ptuj neznám. Projel jsem Ptuj, řeku přejel po starém mostě a pokračoval do vesniček Sp. Hajdina a Zd. Hajdina. Jsou zde za sebou dva kruhové objezdy, ale sjezdy z nich vedou na nově otevřený úsek dálnice (prý asi 7,5 km dlouhý) paralelně s býv. E59. Vrátil jsem se proto do Ptuje a pokusil se podjet tyto sjezdy přejetím nového mostu, ten ale přímo ústí na dálniční přivaděč. Otočil jsem se s trochou štěstí na přivaděči a vrátil se zpět na severní břeh. Cestou jsem míjel desítky aut, hledajících obdobně jako já cestu. Celé mi to zabralo víc jak hodinu. Nakonec jsem situaci vyřešil přejezdem přes sousední přechod Dobovec. Trasa je lehce průjezdná po velmi slušné silnici. Jede se po trase Ptuj,obě Hajdiny rovně přes kruháče smer Slovenská Bistrica. Před a za Bistricí nejdřív podjedete a pak nadjedete dálnici a pokračujete směrem na Rogatec, přechod Dobovec a Durmanec. Zde najedete na chorvatskou dálnici na nájezdu č.2. Jen poslední poznámka, přímo v Bistrici je překopaná silnice a objíždí se to zprava vnitroblokem mazi domky. Asi 250 m. Zpět jsem jel stejně, cca 3 hod.
 Autor:Vláďa
(neregistrovaný)
 Datum:26.7.2009 13:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Včera se vrátil syn s kamarády a jeli také jako vždy trasu Lenart - Ptuj. Tam v noci 16.7. a zpět přez den 24.7.Ptal jsem se ho, co je na této trase nového, a říkal že je vše stejné jako dřív, pouze s tím, že za Ptujem za novým mostem na kruháč ústí také nově otevřený úsek dálnice od Mariboru. Jinak prý vše projeli ůplně v pohodě bez jediného zaváhání.
Tak nevím, kde byla chyba?
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:26.7.2009 13:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
tohle je mapa cesty kterou popisuješ

http://maps.google.com/maps/ms?source=s_d&saddr=Zj...
 Autor:MikeTT
(neregistrovaný)
 Datum:27.7.2010 07:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Cesta tam už není bezproblémová ! A vlastně ani není možná podle tady uváděných návodů.

Slovinci totiž otevřeli nový dálniční úsek od Mariboru po Ptuj. A právě v okolí Ptuje nastávají problémy dostat se na cestu k HR hranicím. Dálnice totiž ústí přímo do cesty 1. třídy č.9 poblíž Ptuje
Podle redaktorů SME z příspěvku paní Čevelové to nejde - nájezd u Ptuje je zrušen a nahrazen nájezdem na dálnici.
A podle dalších popisů trasy to nejde taky - průjezdy přes všechny tady popsané kruháče fungují bez problémů - akorát je jedna poslední a dost fatální změna - přes nový a krásný most přes Drávu se sice dostanete na cestu č.9, akorát je to (samozřejmě asi úmyslně) uděláno tak, že ten nájezd je už součástí budoucí dálnice - a tím pádem zpoplatněný - přestože po jeho projetí se dostanete na cestu č.9

Při cestě zpět žádný problém není, jedete po 9 až po Ptuj, uhnete z ní do města a na dálnici nepokračujete.

Vrátili jsme se dnes (29. 7.) Do Chorvatska jsme jeli v noci z 16. na 17. 7. a ten nájezd jsme prostě projeli (i když s velkým strachem a spoustou nových šedin a hlavně proto, že už se nešlo otočit) - byly 2 h ráno a policajti tam naštěstí nebyli. Ale troufám si tvrdit, že přes den tam jsou ...

Jinak mohu potvrdit slova zde diskutujících, cesta slovinskými pkreskami po trase Mureck-Lenart-Ptuj je naprosto v pohodě a příjemná, doporučuju si sehnat podrobnou mapu a při cestě do HR si najít ještě výjezd z Ptuje na nějakou již. vesnici a tak se dostat na 9 bez problémů
 Autor:PaJa
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 01:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Je za novým mostem za Ptujem při nájezdu na ten kousek dálnice směrem na Chorvatsko jen dopravní značka dálnice? Nebo i značka "dálniční známka". Placené úseky dálnic jsou přece ve Slovinsku označeny.
 Autor:jirins
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 10:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Paja - měli jste opravdu štěstí,my ten nájezd sice projeli taky,ale jen za cenu,že skásli auto před námi a my jeli nalepení těsně za nimi a tudíž nás dalekohledem neviděli /policajti tam vyloženě číhali /,pokuta činí 150 euro
 Autor:Hanče
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 13:02
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Tam jsem to projel i když tam stáli policajti,asi jsem měl štěstí.Domu jsem odbočil těsně před tou jejich "DÁLNICÍ" na Videm, po 300 m jsou značky na Ptuj.Jel jsem na centrum a pak už je značenej Lenart.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 13:42
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Je to poněkud divné, že víte kolik se má platit pokuta - zdá se mi to podivné???
 Autor:EVA
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 17:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Rozumím tomu dobře, že od hranic Rak/Slo je otevřena nová dálnice až do Ptuje (i přes Maribor), a z Ptuje na hranici pak 14 km po normální cestě ?
 Autor:Pep
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 14:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
To nevím, odkud až vede ten nový úsek, protože jsme na něj vjížděli až u Ptuje. Ale na značkách dálničních cílů je Maribor.
 Autor:PaJa
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 16:12
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
http://www.chorvatsko.cz/aktual/090724_maribor_ptu...
 Autor:Ladič
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 16:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
No stále si nejsem jist , že od Rakous přes Maribor jedu po dálnici a plynule najedu na nový úsek co končí v Ptuj?
Pak bych těch pár euro obětoval.
 Autor:Pep
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 18:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahojky,my jezdíme přes Maďarsko.Nevíte někdo jak je to tam?Máme najet na M70 nebo raději postaré?Dík
 Autor:Soli
(neregistrovaný)
 Datum:30.7.2009 23:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahoj vsem. Mam tu odkaz na vyhnuti se dalnice ve Slovinsku, vcetne podrobne cesty ( i s fotkami ceduli a upozornuji, ze to souhlasi naprosto presne, jela jsem to jiz 3x a za tyden to pojedu znovu:-)).Dulezite je sjet v Rakousku na 228 km!http://cestovani.idnes.cz/jak-se-vyhnout-placeni-d... v clanku je odkaz na info od Martina Vrecka, tam staci kliknout. A JE TO SUPER. Zvladla jsem to i ja panove a znate to, zenska za volantem:-))) A navigovala mi blondyna:-))) A cestu jsme projely uplne v pohode. Proc platit za par km dalnic. Navigace je naprd, kazdeho stejne dovede na dalnici a tam cihaji panove v uniformach:-)))
 Autor:cacorkavelka
(neregistrovaný)
 Datum:31.7.2009 08:19
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahoj Cacorkavelko,my taky jezdíme jako ty jen v tom Rakousku to je na 226 km.tuším.....Nemyslím to vůbec špatně jo.Je to super cesta my ji jezdíme s malými dětmi,Ale je fakt ,že jsme projížděli zpátky domů 10.7 a od té doby na těchto vozovkách mohou být změny.Takže všem heezký dena pohodu
 Autor:Kamila
(neregistrovaný)
 Datum:31.7.2009 09:15
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
http://www.youtube.com/watch?v=67TR24gWSWU

Nemám co dodat, inOx je jednička !
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:31.7.2009 12:52
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
No tak podle toho videa už to jaksi nejde, za starým mostem v Ptuji nelze odbočit vlevo tam už je zpoplatněna dálnice?
Musí se na nový most.
 Autor:Pep
(neregistrovaný)
 Datum:31.7.2009 13:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Pro Pep pokud chceš jet po dálnici tak jeď, tak to chápu z tvého příspěvku na jiném vlákně. Pro ostatní za starým mostem se dá odbočit vlevo a není to dálnice. To Pep asi špatně prohlédnul video. Nechci tímto nikoho urazit a to ani tebe Pepe, každý si jede dle svého, ale na vláknech by se mělo radit, neuvádět niko v omyl a niko neurážet, takže jestli se to někoho dotklo omlouvám se.
 Autor:vasa
(neregistrovaný)
 Datum:1.8.2009 20:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Takze jestli tomu dobre rozumim, tak na to video muzeme stoprocentne spolehat? Chystame se do Chorvatska 7.8.2009 a planujeme jet podle tohoto videa teda pokud to bude mozne. diky za odpoved
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 12:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
ne na 100 ale na 150% je video spolehlivé
 Autor:vasa
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 11:20
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
http://www.youtube.com/watch?v=67TR24gWSWU
Chtěl bych poděkovat za toto video. Včera jsem se vrátil z Chorvatska a nemá to chybu. Vřele doporučuji !
 Autor:Zdeněk
(neregistrovaný)
 Datum:16.8.2009 10:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahoj Kamilo, tak to jste mohli jet jeste 2 km po dalnici, ptz se napojite na stejnou silnici...a nemyslim to spatne :-))Hezky vecer
 Autor:cacorkavelka
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 23:43
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Cacorko souhlasím, jen ta navigace není tak naprd. Stačí se s ní trochu naučit a naplánovat si itinerář. Pak tě vede přesně těmi místy kudy chceš jet...
 Autor:Alladin
(neregistrovaný)
 Datum:31.7.2009 15:18
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
ahoj Alladine.Tak az si ji koupim- tu navigaci:-), zmenim treba nazor, ale 3 moji znami jeli s navigaci a stalo je to kazdeho 150,- €:-) Tak ja nevim :-)
 Autor:Cacorkavelka
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 23:40
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahojky, mám dotázek ohledně cesty pres slovinsko...???jak object po 15.srpnu dalnici pac ta bude az do Ptuje??víte nikdo?poradte jedeme s pritele a hodnotime nejlepsi variantu???Jsou trojkové silnice ve Slovinsku placené?prvni tridy pry ano tak vite jak to je??dekuji emi
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:1.8.2009 13:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahojky, lidičky. bacha silnice Č.9 tedy E59 je podle nové mapy zpoplatněna!!!takze tam z Ptuje nemužete najet, bez znamky!!!
http://www.slovinsko.info/karta%20-%20vinjete%20an...
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:1.8.2009 22:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Není to nějaká stará mapa?
 Autor:Lead
(neregistrovaný)
 Datum:1.8.2009 23:21
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
No prave je novejsi nez ta na ktere ta E59 nebyla zpoplatnena ted už je hned po tom novym moste ten najezd na ni:(:(
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 10:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
znamka "will be mandatory", teda bude potrebna v buducnosti az sa dostavia dialnica pohranice s chorvatskom..... zatial sa neplati......
 Autor:cikcak
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 11:36
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Emi,najdi si tu mapu která tě vyvede v Ptuji na nový most a jed přesně podle ni a zpátky taky,není problém jen nezapínej navigaci a nejezdi na starý most,tam už by jsi musela jet jinou trasou,zdarec.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 14:49
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Jee dekuju, jj podle ni sme planovali cestu....ale prave zjistili sme ze silnice č.9 je uz zpoplatnena pac tam 14.8. bude dalnice az do ptuje:(:( a ten najezd je uz placenej v ptuji:(:( takze to musime object po jine silnici na Trakoscan:(:(
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 21:00
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Včera jsem se vrátil z CHorvatska. Cestou tam jsem objížděl Slovinsko klasicky Mureck, Lenart, Ptuj. Cesta v pohodě až do Ptuje. Za ním mě navigace vedla na starou cestu na hranice. Ta však byla uzavřená a vše bylo vedeno na novou dálnici Maribor Ptuj. Takže veliké zmatky nikdo nevěděl jak to objet. Každý nájezd z Ptuje na Záhřeb byl značen jako nájezd na dálnici. Nakonec jsem to raději objel směrem na Varaždin.
Cestou zpátky jsem dojel až k Ptuji, zde jsem najel na dálnici a okamžitě z ní sjel směr Ptuj je to pár metrů a pak přes nový most a pak už klasicky. Při tom jsem zjistil, že když jsem jel do Chorvatska, tak nájezd na dálnici za novým mostem směr Záhřeb je sice značen jako nájezd na dálnici, ale ta po pár metrech končí. Zřejmě to tam mají schválně značeno jako dálnici.
 Autor:Libek
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 13:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Přesně to stejné jsem viděl i já. Jedná se o úsek cca 150 metrů. Jsou to šmejdi. Ale dá se to vzít jinudy, akorát je to složitější.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 14:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Pozor!!! Včera jsem se vrátil a Text Aleše z 22.6. a odkazy jsou už neplatné!!! V pohodě projedete přes Mureck a Lenart do Ptuje. Tam je ale objížďka a kus nové dálnice. Motal jsem se tam asi 20 minut a pak mě na starou silnici navedla (ve 2 ráno) jedna ochotná Slovinka. Z Ptuje na Spodní Hajdinu už to nejde podle výše zmíněného návodu. Navíc je všechno mimo hlavní průtah strašně mizerně značené (schválně), takže na zpáteční cestě jsem zaplatil známku a zjistil, že do spodní Hajdiny na kruháč se po staré vůbec nedostanu. Mluvil jsem v Chorvatsku i s dalšími lidmi, kteří to objížděli jako já a někteří se tam zamotali daleko víc, než já, takže bacha na to! Jinak šťastnou cestu a pěknou dovolenou!
 Autor:Alf-ons
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 16:39
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahojky, koukam ze ve Ptuji vsichni bloudite:(:(, my chceme taky objizdet smer mureck-lenart-ptuj a na nový most ve ptuji ste nikdo jeste nejel doprava hned prvni kruhac po novým moste ve Ptuji????da se to tamtudy object???aniz bych najizdela na Č.9 chceme jet směr VIDEM???jak to tedy je?dá se po tom novým moste hned na tom prvnim kruhaci ject do prava????mame cestu naplanovanou ale nejsme si jisty tady v tom Ptuji, kdyz kazdy rika neco jineho a pry ma byt 15.srpna 09 hotova dalnice až do PTUJE,,,tak nevim co se pak zmeni..prosim vite nikdo??
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 18:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
ahoj emi,dnes 9.8 2009 jsem přijel z Chorvatska.Projel jsem objiždku dalnice uplně v pohodě!!!Takže tradičně Mureck až po Ptuj jeto stejné.V Ptuji první světelná doleva,prvni kruhač rovně,druhy kruhač vpravo,třeti-rovně,čtvrty-vpravo,nový most,patý-vpravo,šestý-vlevo,po hlavní silnici-dvě křižovatky/vždy vlevo/,nadjezd,sedmý kruhač-vpravo,po 2,5km vpravo-Lancova Vas,200m doleva už cesta na hranice
 Autor:zalomenec
(neregistrovaný)
 Datum:9.8.2009 12:53
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Děkuji moooc za radu:):):)Hodí se moc:)
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2009 12:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Dobrý večer,chtěl bych vás porosit jakým způsobem se vyhnu dálnici ve Slovinsku.Vím že tady je spoustů příspěvků jak se dá vyhnout dálnici,ale podle posledních informací se to změnilo a já jsem s toho trochu vedle:-).Chceme jet 2.9.09 na noc a to ještě s člunem za autem,tak bych se nerad někde motal.Pokud budete mít někdo nové info,písněte prosím,moc děkuji.
 Autor:Roman
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 19:09
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Koukni na muj odkaz z 30.7.09, je to super trasa...., doporucuji
 Autor:cacorkavelka
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 23:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
ze 31.7., promin.
 Autor:cacorkavelka
(neregistrovaný)
 Datum:3.8.2009 23:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahoj, píšu z Chorvatska...pro ty, co chtějí objíždět dálnici přes Mureck a Ptuj, jeďte bez obav podle videa http://www.youtube.com/watch?v=67TR24gWSWU ..in0x66-všechna čest! díky...je to super, jeli jsme tak včera a zpět pojedeme také. Minulý rok jsme jeli až k Hajdině, tentokrát jsme odbočili už za mostem na Videm. Navigaci nemáme a trefili jsme bez zaváhání.Cesta z Rak do Chor trvá okolo hodiny a čtvrt.
 Autor:zubr
(neregistrovaný)
 Datum:4.8.2009 15:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Prosím vás co tady pořád blbnete,jak je psáno v Ptuji první světelná do leva a pak kruháčema směr nová dálnice 100 metrů po dálnici HR,hlavně se nelekejte značky dálnice a jedte ,hodně řidičů platí pokuty né za nájezd,ale že se leknou a točí zpět a přejíždí plnou čáru a na to čeká sl.policie.
Kdo chce at si jede na Videm,ale je to zbytečný,jo a ještě -na navigaci se vybodněte ta vás zavede jinam,namá program na nové silnice,budete se tam motat,já používám navigaci jen když chci najít nějakou hospodu,ty se tak nemění a stojí na stejným místě.
Zdarec - hlavně že je mír.
Jo a ještě jsem vám chtěl napsat jste tady asi všichni mladý a nebudte z toho tak v.....,nemůžu psát sprostě,admini mi to zakázal,by mi to smáznul,jen tak pro zajímavost je mi 61 a jak říkají chorvati-nema probléma-
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:4.8.2009 17:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Hmm, vážený chytrý starý pane Mirku, myslím, že když se někdo několikrát zeptá na to, jak zbytečně neplatit 35 eur, je v diskusi normální. Od toho diskuse jsou. A navíc, když jede třeba prvně. Může to být i mlaďas jako já, čtyřicátník.Mě tohle fórum pomohlo před rokem.Prostě-přes Videm nebo po kruháčích, jak kdo chce.Každá aktualita se může hodit.
 Autor:zubr
(neregistrovaný)
 Datum:4.8.2009 18:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Tak se ptejte dál,jak říkáte tak od toho to tady je,jasně tam píšu a to nejsem tady sám,jak jet z Ptuje na HR.Je taky tady hodně mladých bez problémů, sousedovi jsem dal mapu minulý týden,jel po prvé do HR a bez problémů dojel i nazpět a to na fora nechodí asi jsem chytrej starej,tak mu to bylo hned jasný,ne jak někomu kdo se bude stokrát ptát a nepochopí.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:4.8.2009 20:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Celá objízdná trasa na mém příspěvku na http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/read.php?4... a videu od In0xe kousek výše zde.

Většina vás má zakryté meil.adresy, nejde potom posílat fotky a mapky.
 Autor:mirusz
(neregistrovaný)
 Datum:5.8.2009 07:50
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Překlep, pouze Mirus.
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:5.8.2009 12:01
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Chystáme se do Chorvatska v poslední dekádě srpna a chceme se vyhnout dálnici ve Slovinsku. Někde jsem narazil na tento odkaz resp. mapku, jak se vyhnout dálnici u Ptuje http://2.bp.blogspot.com/_WBZ-pEIueo8/SUA3QCMrTkI/...
Zajímalo by mne, zda má někdo s touto trasou zkušenosti, o které by se mohl podělit.
Dík
 Autor:Jura
(neregistrovaný)
 Datum:8.8.2009 00:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ta mapka je platná až na ten konec. Poslední okruh už tam není, ale sjezd na starou silnici 9 označený jako dálnice. Má jenom 100 metrů (dálnice) a dle fora na ní nemusí být známka. Jel jsem tudy 23. 7. úplně v pohodě.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:8.8.2009 09:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Ahoj JURO,dnes 9.8 jsem se vratil z Chorvatska.Obě cesty jsem se chtěl bezpečně vyhnout problemům s policajtama ve Slovinsku.Tak jsem si naplanoval cestu takhle a vyšlo to:Do Ptuje je to stejné,přes Mureck a Lenart.V Ptuji první světelná vlevo,1.kruháč rovně,2.kruháč vpravo,3.kruháč rovně,4.kruháč vpravo,nový most/mrzelo mne žejsem jej projížděl vždy v noci/,5.kruháč vpravo,6.kruháč vlevo,po hlavní cestě/dvě křižovatky-vždy vlevo/,přes nadjezd,7.kruháč vpravo/je trojitý jen/a já se napojil u Lancova vas na cestu na hranice ahoj zalomenec
JO zpatky uplně stejně aby se mi to nepletlo
 Autor:zalomenec
(neregistrovaný)
 Datum:9.8.2009 13:33
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Kluci, díky za informaci
 Autor:Jura
(neregistrovaný)
 Datum:11.8.2009 23:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Zdravíme.7.8. jsme jeli do chorvatského Gradacu,s pomocí videa od INOXe.je to super návod,na 100% průjezný,žádný zádrhel,všechno krásně viditelné a čitelné,chválím autora tohoto videa,má i zpáteční cestu,kterou budeme absolvovat v sobotu 15.8.
 Autor:Zuzana
(neregistrovaný)
 Datum:13.8.2009 22:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Souhlasím. 100% bez stresů, jestli najedu nebo nenajedu na kousek dálnice. Doporučuji taktéž. Jeli jsme ve dvě v noci a O.K.
 Autor:Hanka
(neregistrovaný)
 Datum:16.8.2009 22:29
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Jeďte fakt podle toho videa viz příspěvek výše. Je to 100%. vřele doporučuji.
 Autor:Hanka
(neregistrovaný)
 Datum:16.8.2009 22:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Můžete mi prosím vás někdo doporučit nejlepší trasu do Umagu?Jedeme poprvé,4 ženský v autě a nevíme,kterou zvolit..
 Autor:veronika
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2009 15:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
Koupí někdo dálniční známku Slovinsko ,platná 6měsíců cena 600,-
 Autor:nikit
(neregistrovaný)
 Datum:16.8.2009 22:14
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objíždění dálnice ve Slovinsku Údaje o příspěvku
prosím prosím pošli te mě přesnou mapku objížďky přes dálnici ve Slovinsku.Díy robertoo2@seznam.cz.Odjíždím dnes
 Autor:robert
(neregistrovaný)
 Datum:21.8.2009 11:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Luboši ty.......
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 16:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
CO HONZO CO MAS ZA PROBLEM??
 Autor:Luboš
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 16:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Pokud pojedu po dálnici tak problém nemam ale za ten cancourek co tomu řikaj dálnice?To si přece dělaj z lidí srandu.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 16:56
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
na dovolenou jedu jednou za rok a nejsem zadnej skrblik a uz vubec se mi nechce courat se nekde a objizdet to.to si raci priplatim PROTOZE NEJSEM SKRBLIK JAKO VY !!!!!!!!!!
 Autor:Luboš
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 16:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Prolítneš dálnicí a pak koukáš jak ti svítí červená v Mariboru.A pak je to stejně samá padesátka.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 17:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
nemohl bych jet na dovolenou jen jednou ročně, to je těžký život, minimálně třikrát aby se dobře dýchalo a klidně přes Mureck Lendava Ptuj,
 Autor:Láďa
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 17:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
a dalsi lubosek co ma predky ve slovinsku ? bud tak laskav a nerad kazdemu .,,at si kazdy jede jak chce a takoveho jak si ty jsem uz zazil taky machroval a radil ze co to je dat 35 eur za znamku ale jedl pastiky a polivky ze sacku a z tech kecu jak radil ze kdyz uz jedu na dovcu tak na to mam a znamka mne nezabije mneli jsme z neho akorat prdel a to podotykam ja jezdim se znamkou a dam si i tu pastiku ale i veceri zkratka dovolena je od toho aby si kazdy delal co chtel at si ji co chce a takovych radcu ma kazdy v praci dost tak berte na vedomi ze je DOVOLENA
 Autor:dak
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 18:13
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Luboši a není to třeba v tom, že kdyby jsi se pokusil dálnici objet, tak by jsi zabloudil? Že máš jen špatnou orientaci a nejsi vyježděný?
 Autor:Roman
(neregistrovaný)
 Datum:29.7.2009 08:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
To teda sedlo
 Autor:pavel
(neregistrovaný)
 Datum:5.8.2009 22:31
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Nejde o to že ty ostatni sou skrblíci!!! ale pouze jim přijde částka za tuto dálni velka..když to udelali tak vychcane aby se proste musela koupit mesicni!!!!takže mi spis prijde ze tech hlupáku jako vy je mín, nez tech inteligentnich co si to hezky objedou a sou tam driv než Ty jak rikate co nejsou skrblíci, protože netrčí ve frontách v Mariboru!!!Jezdim do chorvatska 15 let a vím o čem mluvim!!!je nesmysl dávat za cestu vice než za samotny pobyt!!!!A taky každy neni jako Vy:::!!!nikdo je vubec rad že se nikam dostane!!!
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:1.8.2009 10:55
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Ty vole......ty si chlap!
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:27.4.2011 18:34
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

A JA ZESE RIKAM KUPTE SI DALNICNI ZNAMKU VE SLOVINSKU.
 Autor:Luboš
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 16:28
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
to se snad ani nedá komentovat, ten Lubošův příspěvek.
 Autor:radka
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 21:09
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
to je taky pravda.no comment
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:1.8.2009 11:03
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Kamaráde nejsem Skrblík,ale ani vůl ne.Dnes jsem se vrátil z Pelješacu a za 35 euro ušetřené za dálniční známku sem si dal i s rodinou luxusní večeři na Korčule.Objet se to dá i teď v sezoně úplně v klidu a prodleva žádná.Je to jako první nebo druhá třída ve vlaku.Jezdíš první třídou????Tak vidíš
Kdo chce zaplatí,kdo ne ať si jede.Hany
 Autor:hany
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 22:48
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Nazdárek, chci všem říci jenom jedno, nekupujte žádné slovinské dálniční známky na tomto fóru a už vůbec né ve Slovinsku, několikrát jsem jel dříve přes Maribor a poslední dobou před hranicema odbočím na Mureck, poté jedu po fajnové silnici I tř. přes lenart a ptuj, dále na kruháčí na chorvatsko. Měřil jsem vzdálenost a musím říci, že trasa je o 10 km. delší, ale o 5 minut rychlejší. nemusíte čekat na semaforem a ve frontách v mariboru. jak říkám nebuďte zbrklí, a jeďte tudy.
 Autor:zdenda
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 16:10
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Není problém objet pár km Slov.dálnice/opravdu v řádu desítek km/ po uvedené trase!Naposledy jsme se tudy vraceli ve čtvrtek 2.7.09, utěšená krajina, povrch cesty ucházející, žádná velká zajížďka a mimo špičku malý provoz.Nejde o skrblictví, ale rozumný kompromis. PLatba za chorv.nebo rakouskou dálnici má smysl, Slovinskou dál. známku bych pořizovala na delší trasu /Istrie apod./
 Autor:Hanka
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 16:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Hani,souhlasím,jezdím taky přes Mureck a pohoda a ten magnát at si jezdí kudy chce.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 17:27
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Každý ať si jezdí jak se mu líbí. Můj názor je, že je to škoda peněz. Slovinci jsou šmejdi. Cena za 15 km "dálnice" je silně přehnaná. Objízdnou trasou přes Mureck už jsem jel 4x a bylo to super. Ovšem každý si může vybrat trasu sám a necpat ji jinému.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 17:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Zdravím. Rovněž se chystám letos do Chorvatsko. Loni jsme to trefili tak, že jsem odjížděli ještě před zavedením známek a vraceli jsme se v době kdy už známky platily. Když jsme se loni vraceli, jel jsem normálně přes celý Maribor a až kruhový objez těsně před nájezdem na dálnici ( jsou tam po obou stranách OMV určitě znáte) jsem projel rovně. Pak jsem jel prakticky podél dálnice a najel vlastně až za hranicemi.
Jestli jsem ale z vaší diskuse pochopil, průjezd přes Maribor, tak jak jsme jezdili do loňského roku je také zpoplatněn? Je tomu skutečně tak? Pokud ano, mohl bych vás poprosit o trochu podrobnější popis trasy?

Předem děkuji za jakoukoli odpověď. S pozdravem

Václav Polák (mob. 604220026)
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 18:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Máš to mailu
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 18:15
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Jo děkuji. Jenom bych se chtěl zeptat zda Maribor vynecháváte prostě protože je zpoplatněný nebo že je to prostě časově náročnější než objížďka přes Lenart?

ještě jednou díky
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 18:28
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Václave, to i to. Faktem ale je, že spíš přikláním k tomu že se mi nechce za 12 km tolik platit. I když prachy taky přehazuji doma vidlema jako Luboš tak to stejně platit nebudu.
A jak píše Luboš doslova : .....když na to nemáte tak nejedu na dovolenou.
Prostě Luboši super, nemáme na to tak zůstaň doma a nejezdi na dovolenou.

prostě tento chlapec je smyslů zbaven. Promiňte mu jeho výroky a slovosled.
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 20:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
To jste se ale do Luboše opřeli-já snad jen tolik-30 éček na známku mám,ale slovinským výběrčím nedám,je to otázka Vyššího principu mravního-raději uvedený obnos projím a propiji s rodinou v nějaké příjemné rakouské hospůdce a nebudu se podílet na látání zbankrotovaného slovinského eráru.Hezkou dovolenou všem,i Lubošovi,a hlavně dobře dojeďte tam i zpět
 Autor:hajduk
(neregistrovaný)
 Datum:6.7.2009 21:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Nevím,dal jsem v loni a dám i letos 30 Euro,jedu po 15,kdy má být hotový další kus dálnice,takže se nebudu motat po Mariboru,ani objíždět po vesnicích a čekat,až trefím srnku,nebo zajíce,kdo to zažil,vím o čem mluvím,není to nic příjemného,trefit srnce,to samé objíždění přes Maďary,kde se to zvěří doslova hemží,neříkám,že prachy přetékají z peněženky a 30 Euro je dost,ale už jsem tak zvyklej a nemíním měnit a po dálnici je to bezpečnější,i když se jedná pouze o cca 60 km.
A je to jednou za rok.
 Autor:Dušan
(neregistrovaný)
 Datum:7.7.2009 00:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
ja si pak taky dam s rodinou nekolik veceri v restauraci proste jedu tam jednou za rok tak si to chcu uzit a ne ze se tam budu nekde motat a objizdet...
 Autor:Luboš
(neregistrovaný)
 Datum:7.7.2009 07:28
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
TU je video obchádzky slov. diaľnice, aj s komentárom. http://auto.sme.sk/c/4859486/slovinsko-prejdete-aj...
 Autor:Vašek
(neregistrovaný)
 Datum:7.7.2009 12:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Luboši tak si to užijte na té slovinské dálnici těch 15km!!! my jsme se ted vrátili,také jsme jeli objíždkou na Murek,Lenárt,Ptuj.... pohodová cesta jeli jsme tam mezi 6h ranní a za celou cestu jsme potkali pouze asi 3auta.6ádné zdržení.Na 30euro za známku také máme,ale jak tady již někdo psal jde o ten Vyšší princip a já naprosto souhlasím,že absolutně nebudu podporovat Slovince v takové Zlodějině chtít za cca 15km 30euro pokud pojedu delší trasu ráda je zaplatím.Takže snad budete mít s toho svezení po dálnici krásný pocit a zážitek.Možná pro příště važte slova jsou lidi co mají na to aby jeli na mnohem víc dovolených,dali si mnohem víc večeří než vy ale známku by přesto nekoup.
 Autor:Bohu
(neregistrovaný)
 Datum:16.7.2009 11:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
A pokud se to povede (nebo spíš nepovede) tak budeme stejně všichni popojíždět od kruháče v Ptuji v koloně směrem k Chorvatským hranicím. Akorát Luboš tam bude cca o 30 minut dřív.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:16.7.2009 14:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
My měli štěstí jeli jsme 28.6 okolo 7H raní a ani od kruháče v Ptuji žádná kolona.Vladi
 Autor:Vladi
(neregistrovaný)
 Datum:16.7.2009 14:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Dnes byla otevřena dálnice Maribor-Ptuj, v srpnu bude obchvat Mariboru. Asi bude třeba přehodnotit km a stanoviska.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:16.7.2009 15:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Vraceli jsme se v neděli 19.7. a ten nový úsek Ptuj - Maribor mě překvapil, protože jsem hodlal projet přes centrum Mariboru. Díky zkušenostem z mnoha cest do a z Chorvatska jsem rychle zareagoval a jel Ptuj - Lenart - Mureck, co je také dobrá cesta, jak je již zde mnohokráte zmíněno. Všem hezkou cestu.
 Autor:Zdeněk
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2009 13:51
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Naprosto souhlasim!!!k LUBOŠOVI!!!
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:1.8.2009 10:59
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Tedy souhlasím s timto prispevkem naprosto!!!!Luboši tak si to užijte na té slovinské dálnici těch 15km!!! my jsme se ted vrátili,také jsme jeli objíždkou na Murek,Lenárt,Ptuj.... pohodová cesta jeli jsme tam mezi 6h ranní a za celou cestu jsme potkali pouze asi 3auta.6ádné zdržení.Na 30euro za známku také máme,ale jak tady již někdo psal jde o ten Vyšší princip a já naprosto souhlasím,že absolutně nebudu podporovat Slovince v takové Zlodějině chtít za cca 15km 30euro pokud pojedu delší trasu ráda je zaplatím.Takže snad budete mít s toho svezení po dálnici krásný pocit a zážitek.Možná pro příště važte slova jsou lidi co mají na to aby jeli na mnohem víc dovolených,dali si mnohem víc večeří než vy ale známku by přesto nekoup.
 Autor:emi
(neregistrovaný)
 Datum:1.8.2009 11:01
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Ostrava-Biograd 950km v neděli 19.7. 9,5 hod. klidnou jízdou přes den přes Rakousko a Slovinsko po dálnici. Průjezd Slovinskem v pohodě, skoro bez zastavení včetně Mariboru za cca 45 min. díky nové dálnici Maribor-Slivnice-Ptuj. Tenhle úsek dálnice je opravdu skvělý a je to velká pomoc a až bude v srpnu i obchvat Marboru, ještě lépe. Těch zbývajících 20 km z Ptuje na hranici HR holt budeme muset přetrpět, ale chudáci objížděči takhle přetrpí celé Slovinsko. Průjezd přes všechny hranice bez zastavení (pas z okna) a bez dotazů.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2009 08:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
1.trasa: sjezd 226 Gersdorf- Mureck - Lenart- Ptuj-Gruškovje, ( osobně jsem projel tam i zpátky )
Pohoda, přejezd trvá trvá 60-70 minut.

2.trasa: sjezd Illz- Bad Radkersburg- Lenart- Ptuj: je ještě kratší a rychlejší i proti dálnici ve Slovinsku

Není co řešit, kdo chce zbytečně utratit 30 Euro, tak ať jede po dálnici a ještě ma zaděláno na zácpy.
 Autor:Pedro
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2009 10:19
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Cesta po slovinskej dialnici Údaje o příspěvku
Ja som to tento rok vyriešil tak, že idem po rakúskych a slovinských dialniciach až po odbočku na Rjeku a odtiaľ sa už bez platenia dostanem až do Crikvenice, kde bude naša dovča. Namiesto otravného státia na chorvátskych mýtniciach, prejdem plynulo takmer bez zastavenia až do miesta dovolenky a bude ma to stáť len o pár éčiek viac ako cez Chorvátsko...
 Autor:Peter
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2009 11:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Cesta po slovinskej dialnici Údaje o příspěvku
Ze slovinské hranice (Rupa) se dálnice do Rijeky neplatí?
Jedu ještě pod Crikvenicu.
 Autor:Jirka
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2009 11:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Cesta po slovinskej dialnici Údaje o příspěvku
Hm, teraz som na Chorvátskych stránkach zistil, že sa platí po Rjeku 5 kn. Potom je to do Crikvenice po normálnej ceste bez platenia.
 Autor:Peter
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2009 16:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Dá se koupit ve slovinsku známka někde hned za hranicemi (Sentilj) - myslím, že by tam měla být pumpa.. ?
 Autor:Fufda
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2009 15:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Známka se dá koupit už v Rakousku. Přímo na hranici Šentilj jsou 2 pruhy - vlevo ti, co známku už mají, vpravo ti co ji nemají a tam si ji hned koupí.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2009 16:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
ať si každý jezdí jak chce.Já jsem jel letost do HR přes Mureck a zpět jsem trochu v Ptuji zakufroval a tak jsem projel Mariborem mimo dálnici na starý přechod.Před ním jsem ještě na Slovinské straně přespal.S domácími jsem se na tema dálniční známky za úsek 15km a ceny 15Euro na 7 dní bavil.Trochu jsem píchnul do vosího hnízda.Slovinci totiž tvrdí,že si nekupujeme známku jen na úsek hranice-Maribor,ale známku na 7 dní na všechny Slovinské dálnice,po kterých můžeme jezdit od rána do večera a že když Češi jezdí jen tento směr,je to jejich problém.My prý to máme v CZ taky tak.
Popřál jsem domácím dobrou noc a myslel si své.
 Autor:Standa
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2009 20:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Jsou to blbouni. To se absolutně nedá srovnávat.
1. To teda když pojedu z Gratzu do Záhřebu, mám to vzít přes Lublaň, abych využil to, co jsem si zaplatil?
2. Česká týdenní dálniční známka je o ca 40% levnější než slovinská.
3. Pokud v Česku pojedu kterýmkoliv hlavním tahem a použiju k tomu dálnici, určitě po ní ujedu víc než nějakých 18 km.
4. Myslím, že kdyby vydali třeba sezónní dálniční známku, platnou od 1.6. do 30.9. na úseku Šentilj-Ptuj (popř. hranice HR/SLO) v ceně 4-5 EUR, téměř nikdo by dálnici neobjížděl a zisky z poplatků by byly určitě vyšší než teď.
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:23.7.2009 06:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Jj. Zkusil jsem to ze zajimavosti spočítat. Když pojedu od nás ze severu, tak mě vyjde dálnice v ČR na cca. 0,70 Kč/km, v Rakousku to samé, ve Slovinsku na 7,24 Kč/km (a to počítám v ideálním případě kdy - snad někdy v budoucnu - bude dálnice od hranice k hranici !!!) a Chorvatsko 1,54 Kč/km.

Nevím jaká je momentální situace, ale pokud se dá ve Slovinsku jet po dálnici ze Šentilj až ke Ptuji, vychází to na nějakých 10,50 Kč/km.

Plně souhlasím s Radkem, že kdyby byla dálniční známka cenově přijatelnější, vydělali by mnohem víc.
 Autor:Lead
(neregistrovaný)
 Datum:24.7.2009 09:42
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
my také jezdíme na Mureck ,máme sebou malé děti a cesta?SUPER
 Autor:Káťa
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2009 20:32
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Ahoj cestovatelé. Dneska vyrážíme s prckama(4 a 2,5) na Krk a jako loni berem stejnou trasu Mureck-Lenart-Ptuj. Loni s námi jeli známí natahli to po dálnici a přijeli o hodinu dýl, tak jsme cestou chrupli a počkali na ně. Tato trasa je velice klidná a potkal jsem tam i projíždějící poláky.
 Autor:Zdenda /Blatná/
(neregistrovaný)
 Datum:24.7.2009 15:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
přijel jsem dnes a trasa přes Mureck-Ptuj je perfektní
 Autor:ROM
(neregistrovaný)
 Datum:25.7.2009 16:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
zdarec,dnes jsem se vrátil a krom asi 10 km jsem CELÉ Slovinsko od Macelje po Maribor projel po nové dálnici,takže jsem se vyhnul VŠEM vesnicím. Slovinci dálnici na Zagreb staví a moc už jim na hranici nechybí.Tak že já jsem si známku koupil a projel jsem Slovinsko opravdu velmi rychle.
 Autor:Ráďa
(neregistrovaný)
 Datum:26.7.2009 11:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
až bude dálnice až na přechod tak si taky koupím 2 známky po 15 eurech, ted jsem si místo toho koupil 30 l nafty
 Autor:ROM
(neregistrovaný)
 Datum:26.7.2009 19:55
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Včera jsme se vrátili z Chorvatska.Žádné špekulování s dálnicí a se známkou.Prostě jsme si známku koupili a jeli.Cesta bez problému.Nikde žádná kolona.Akorát u Mariboru tak 10 minut čekání před kruháčem.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:26.7.2009 11:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
"přes lenart a ptuj, dále na kruháčí na chorvatsko." čau lidi, vrátil sem se včera z Chorvatska a jenom chci říct že z toho kruháče za Ptují směrem na Chorvatcko je to už placený úsek (cca 5km) sice jsem to projel bez známky ale za ty bobky mi to nestojí a zpátky jsem si tu známku koupil. Ale myslím že se to dá určitě projet někde přes Ptuj a minout ten 5 km úsek... ale to jsem.. jak říkám radši cestou zpátky zaplatil za známku.
 Autor:startan
(neregistrovaný)
 Datum:26.7.2009 22:00
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Slovinci se pochopitelně snaží trhnout co se dá.Nemají možnost vydělat na turistech to co Chorvati.Tak se to snaží alespoň "vydřít" tímto nemorálním způsobem.Můžou ze dne na den zpoplatnit i polní cesty vedoucí k Chorvatským hranicím a nic s tím neuděláte.Budete bloudit jak bludní holanďané a veškeré návody a rady budou k ničemu. Otázka tedy je, zda není lepší se Slovinsku vyhnou a jet přes Maďarsko.Jeli jsme takto předloni po okreskách podél rakouské hranice a není to o mnoho navíc než-li přes Slovinsko.Nevím jak to bude letos v srpnu, vše se mohlo změnit a i Maďaři si zde mohou "vydělávat" na cestovním ruchu.Zná někdo tuto cestu a je bez poplatku i letos???
Díky za typ a za radu.
 Autor:Milan
(neregistrovaný)
 Datum:26.7.2009 23:49
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Jel jsem přes Maďarsko před týdnem. Úsek z Rajky po 1. sjezd na Czornu je neplacený. Platí jen nákladní auta a autobusy. Je to pořád po silnici č.86. Czorna, Szombathely, Kormend, Zalalovo a 2 km za obcí Zalabaksa uhnout na Lenti. Lenti projet na kruháči rovně a pak cca 15km pořád po hlavní přes asi 3 dědinky. Ve čtvrté obci se strašným názvem Tornyiszentmiklos na téčku na stopce doleva a po 200m na kulaťáku doprava a jste na cestě, která později přechází v dálnici. Nic se neplatí, pokud sjedete sjezd Letenye, ale samzřejmě na druhou stranu do Chorvatska. Je tam už značený Záhřeb. PLatí opět jen nákladní auta a autobusy. Je to sice asi o 15km delší než přes Dolga Vas, Lendava, Čakovec, Varaždin, ale jedete to po dálnici a vyhnete se Slovinsku. Šťastnou cestu.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:27.7.2009 15:59
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
kámoše na tom novým useku chytli a měl to za 165 Euro....150 pokuta a 150známka....
 Autor:ajk
(neregistrovaný)
 Datum:27.7.2009 12:34
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Nestrašte ostatní !!!! Při průjezdu Ptujem musíte použít nový most přes Dravu(už před rokem jsem po něm jel) a dojedete na KONEC dálnice a pokračujete k HR hranici spolu s těmi, kteří jsou už lehčí o 15 Euro. Platí i pro cestu zpět!
 Autor:mirus
(neregistrovaný)
 Datum:27.7.2009 12:50
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Z Ptuje nejezděte přes st. most na kruháč u Hajdiny, odtud se těch cca 5 km opravdu platí.

http://pedro66.rajce.idnes.cz/Pedro66/#Ptuj_mapa.JPG

http://www.galerie-jadran.net/albums/userpics/1001...

Pedro66,omluva za použítí tvé mapky. (PRO DOBROU VĚC !)
 Autor:mirusz
(neregistrovaný)
 Datum:27.7.2009 13:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
v sobotu jsme se vrátili z Chorvatska bez slovinské známky,cesta tam v pohodě přes Ptuj,jak tu všichni píšou,cesta zpět též,ale doslova pár metrů před hranicemi jsme špatně najeli/po objížďce přes uváděná městečka/,doslova tam číhal policajt s dalekohledem,zastavil rodinu,co jela s námi/my v těsném závěsu za nimi,takže nás neviděl/a ti zaplatili na místě pokutu 150 euro!!!Opravdu jsme nevědomky vjeli posledních asi 50 metrů prý na dálnici/byl to vlastně už přechod a přitom dálnice/,takže moje rada zní,koupit známku a být v klidu,že nenajedu špatně.Jinak pro informaci,pokud byste neměli 150 euro u sebe,zaplatíte později 300 euro.Ale nikomu neradím,každý ať jede,jak sám uzná za vhodné
 Autor:Hanče
(neregistrovaný)
 Datum:27.7.2009 13:14
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
čauky lidi,jedu zítra na Makarskou,tak to tady pročítám,mám tomu rozumět tak,že slovinci zpoplatnili za Ptují silnici I.třídy?
 Autor:petr
(neregistrovaný)
 Datum:6.8.2009 19:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Jak už tady někdo psal, za Ptuji najedeš z nového mostu na bývalou silnici 9, která není spoplatněna.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:6.8.2009 19:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Ahoj, vyjíždíme ve čtvrtek navečer z Prahy a chceme se vyhnout dálnici ve Slovinsku, už jsme tak jednou jeli v březnu, ale trošku mě mate, že poslední úsek - měřící asi 5 km je prý placený. Je to skutečn tak? Díky moc za info. Lucka
 Autor:Lucka
(neregistrovaný)
 Datum:28.7.2009 08:49
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Ahoj,v sobotu 25.7. jsme se vrátili z Chorvatska a jeli jsme přes Mureck,Lenart a Ptuj tam i zpět a opravdu v pohodě. Málo aut,celkem dobrá cesta a ušetřili jsme 2x15 eur za známku.Cestou zpět jsme za 15 eur pojedli v super hospodě Švarc kousek před Lenartem,myslím že se to jmenovalo Radehova.Doporučuju cestu i hospodu.Jen pozor při vjezdu na silnici z Ptuje na hranici,je tam značka dálnice,ale po 100 m končí,mě to pěkně vylekalo.
 Autor:jarda
(neregistrovaný)
 Datum:28.7.2009 09:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Ahoj já se vrátil 26.7 a těch 100m dálnice u Ptuje jsem raději objel.Cestou do Chorvatska jsem měl štěstí protože tam stál policajt a já jenom sledoval v zrcátku kdy se za náma rozjede.
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:28.7.2009 12:18
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Prosím o informaci, na jaký směr se v Ptuji jede, když chci objet dálnici přes nový most? Je tam značený Zagreb ?! Díky
 Autor:Marcela
(neregistrovaný)
 Datum:29.7.2009 07:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Stáhni si tu někde plánek přes nový most a jed podle něj a vyvede tě na hranice,ahojka.
Víc neřeeš.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 14:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Zdravím.jeli jsme přes Ptuj 25.7.brzy ráno a výjezd směrem na "starou cestu" je zasypaný hromadou štěrku,aby turisti museli jet kousek po placené dálnici.Ani nevíte,jak jsme byli naštvaní.Doporučuji fakt koupit známku a nelámat si hlavu nějakýma oklikama.Byli jsme kousek od Šibeniku a domů jsme se vraceli po dálnici.Už se mi nechce jet kolem Plitvických jezer,je to tam samá omezená rychlost na 60km/h,.To,že chtějí Slovinci 15 euro za známku je lumpárna,nicméně kdo chce jet bez nervů a stresu,jí určitě zaplatí
 Autor:louis
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 18:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Jel jsi špatně přes Ptuj,viz nahoře a když jedeš po starým mostě musíš směr Tržec,je tu mnoho plánků a všechny fungují na 100%,tak nevím co řešíš,kamarád to jel ted a v pohodě a děkoval mi za plánek.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 20:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Ahoj, jeli jsme 23. 7 tam, jako vždy Lenárt, Ptuj. Plánek mě navedl v pohodě na nový most, ale sjezd na bývalou 9 je veden cca 150 metrů po dálnici. V noci jsem se nechtěl motat a projel jsem to, ale ty nervy. Zpět jsem uhnul cca 2 km před Ptujem a v pohodě ho objel. Takže opravdu tras a možností je mnoho, ale ve skutečnosti a v noci je to trochu jiný.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:2.8.2009 22:44
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Jen nechápu jak někdo může třeba ve 2 ráno špekulovat s nějakým objížděním dálnice,Unaven.Neni fakt lepší nalepit známku a jet?
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:5.8.2009 20:46
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Asi je to lepší, ale prostě dát 15 euro za 30 km se mi nechce. V rospočtu dovolené to není nic moc, ale je to čisté vyděračství.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:5.8.2009 20:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Hele,Jurajs proč si mněl nervy,těch 150m není zpoplatněných a když jedeš zpátky,tak se taky uhýbá těsně před vjezdem na dálnici a to už jedeš asi 100m po ní.
 Autor:Mirek
(neregistrovaný)
 Datum:6.8.2009 15:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Teď už to vím, ale jel jsem tam 23.7. a tohle jsem v té době nevěděl.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:6.8.2009 19:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Dobrý den! Právě v nejbližších dnech se chystám na dovolenou do Chorvatska a tak studuji, kudy mám jet. O té Vaší cestě jsem již také slyšel. Bylo by proto možné mi pokud možno do zítřka ( 6.8.2009 ) nebo do pátku 7.8.2009 )zaslat popis trasy? Díky a s pozdravem Špůr - e-mail: radekspur@seznam.cz
 Autor:Radek Špůr
(neregistrovaný)
 Datum:5.8.2009 22:19
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Slovinsko - objezd i na www.seznam.cz Údaje o příspěvku
Když si na www.seznam.cz - mapy zadáte obec Vogau a zmenšíte její měřítko, vidíte jasně sjezd z dálnice ( č. 222)těsně před Slovinskem. Dáte se po silnici B69 směr Unterschvarza a Mureck. V Murecku přes most do Slovinska a pak po silnici 453 na Ledinek-Žiče-Lenart.Z Lenartu po silnici 229 na Radenova-Gočova-Biš-Ptuj.Z Ptuje pak jakoby na Maribor ale jedete po silnici č.2 de facto přes obě Hajdiny a na brejlích se dáte směr Zagreb ( k hranici)
 Autor:John
(neregistrovaný)
 Datum:7.8.2009 07:50
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Dálniční známka? nač si lámat hlavu - podívejte se na servr kolik lidí s nima kšeftuje. Za poloviční cenu cca 450,- Kč. Nám ji prodal soused, který ji koupil červenci.
 Autor:Jana
(neregistrovaný)
 Datum:12.8.2009 09:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Dálniční známka koupená v červenci je pouze měsíční, i když je tam napsáno půl roku.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:12.8.2009 09:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/read.php?4...
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:12.8.2009 09:28
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko dálnice nebo objíždění Údaje o příspěvku
Obchvat Mariboru bude otevřen v pátek 14. srpna
11.8.2009
Slovinský ministr dopravy Patrick Vlačič otevře v pátek 14. srpna v 10 hodin dopoledne celý východní obchvat Mariboru v úseku Pesnica - Slivnica, který na severu naváže na dálnici od rakousko-slovinského hraničního Spielfeld/Šentilj do Mariboru. Průjezd Mariborem tak bude hladký jak pro moristy směřující po dálnici A1 na jihozápad do Koperu, tak i pro ty, kteří pojedou po novém úseku dálnice A4 Slivnica - Draženci směrem k hraničnímu přechodu Gruškovje/Macelj.

V polovině července byl dán do provozu první úsek podrávské dálnice A4, která povede z Mariboru přes Ptuj k hraničnímu přechodu Gruškovje/Macelj. Jedná se o úsek Slivnica (dálniční uzel na dálnici A1 jižně od Mariboru) - Draženci (u Ptuje) dlouhý 19,8 km. Teprve v příštím roce se má začít stavět úsek od Ptuje na hranice s Chorvatskem (úsek Draženci - Gruškovje) a dokončen má být až v roce 2013.
 Autor:Martin
(neregistrovaný)
 Datum:12.8.2009 10:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Slovinsko Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Dobrý den všem,
velice děkuji za celou naší výpravu člověku,co nafotil a přesně popsal objížďku ve Slovinsku.Bylo to bezva!!!!
Jsou to lumpové,kteří jen drtí turisty,aby platily za malinkatý úsek dálnice,která zatím nic neřeší.Fronty a zácpy jsou ve Slovinsku na běžném řádu.
Proto děkuji a všem co vyráží na cestu,přeji pohodu a klid.
 Autor:senulka
(neregistrovaný)
 Datum:27.7.2009 07:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Slovinsko Údaje o příspěvku
Přidávám se s poděkováním, cesta naprosto bez problémů, hlavně cesto zpět nepřejet odbočku na Videm.
Přidám upozornění pro ostatní - do Slovinska večer jen s dostatenou zásobou paliva !!! Cestou zpět vznikla u první benzínky za HR-SLO hranicemi celkem nebezpečná situace, asi 8 aut zde chtělo natankovat, ale bylo 20:05 a pumpa ZAVŘENÁ a jak tam všichni stáli na kraji silnice bylo to dost nepřehledné. V centru Ptuje byla ale pumpa otevřená...
 Autor:Lead
(neregistrovaný)
 Datum:20.8.2009 17:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

Včera jsme se vratili z Omiše. Objížka přes Slovinsko Mureck-Lenart-Ptuj naprosto spolehlivá bez jakýkoliv problému. naprosto doporučuji:) Cestou zpet v noci jsme potkali několik dalších Čechů:) Takže pokud nechcete platit nesmyslnou částku za slovinskou znamku, tahle trasa je spolehlivá a nám zabrala jen 1H a 45 min:)
 Autor:emimathers
(neregistrovaný)
 Datum:31.8.2009 09:57
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Docela dlouhá doba. Stálo se na hranicích, nebo se jedná pouze o průjezdní čas?
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:31.8.2009 10:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
objizdet slovinskou dalnici je dle meho nazoru fakt nesmysl. prejeli jsem cele slovinsko po dalnici od hranice k hranici za uzasnych 40minut!!!! a ta jejich dalnice je naprosto skvela!!!jo chapu ze je to dost penez, ale jedu prece na dovolenou, tak mi prijde krapco ujete vymyslet pres jake vesnice a kudy jet abych usetrila.
 Autor:Káča
(neregistrovaný)
 Datum:31.8.2009 21:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Protože můj kolega z práce není zrovna sběhlý v řízení v neznámých krajinách (navíc je to starší člověk)a letos jel do Chorvatska po několika letech, chtěl to mít co nejjednosušší. Koupil si proto Slovinskou dálniční známku a od známého si půjčil navigaci. Jenže - navigace tu dálnici ještě neznala, takže cestou tam jel po okreskách. Sice mu přišlo divný, proč ho to táhne mimo hlavní, ale navi řekla "doprava", tak nechtěl riskovat bloudění a odbočil jak řekla :-))) Zpátky navi zahodil a jel podle mapy pěkně po dálnici. Takže ho těch pár kiláčků po dálnici vyšlo hóóóóódně draho :-)))
 Autor:Alladin
(neregistrovaný)
 Datum:3.9.2009 10:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Objíždět slovinskou dálnici není nesmysl.Jel jsem to poprvé podle popsaných trasách (sjezd 226 Gersdorf- Mureck - Lenart- Ptuj),v Ptuji po novým mostě a kousek po neplaceným úseku dálnice -29.8 ve 3ráno tam a 6.9.v 11dopoledne zpět a každá cesta mi trvala od sjezdu k hranici 55 až 60minut jízdou podle předpisů.Naprosto pohodová jízda takže mě těch 15 až 20minut navíc nemrzí ale těší mě 30éček.Díky všem co popisují a aktualizují objízdnou trasu.
 Autor:jugij
(neregistrovaný)
 Datum:7.9.2009 11:24
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Jedná se o průjezdný čas až k hranicim HR ale ne pak po silnici č.9!!!!jeli sme po silnici směr VIDEM..tak proto delší doba...mě to tak dlouho nepřišlo, v pohodě, podle me je hloupy dávat tolik penez za tak krátky usek dálníce!!!i když je to dovča, radši objedu a koupím si za to neco užitečnějšího:)
 Autor:emimathers
(neregistrovaný)
 Datum:1.9.2009 12:23
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tak to jo. Ja to taky objižděl a cesta (v noci) trvala cca 1 hodinu, proto se ptám. Taky se mi zdá cena kousku dálnice předražená. Uvažovat o ní budu až bude dálnice od hranice k hranici.
 Autor:Jurajs
(neregistrovaný)
 Datum:1.9.2009 18:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Já taky preferuji cestu po dálnici. \Ono už to není kousek, ale pořádný kus. Ten úsek, co chybí, je nějakých 13km a to už skoro nestojí z řeč. Drahé to je, ale průjezd Slovinskem za 30 min. bez problémů a bes stresů taky za něco stojí. A je to dovolená a ta cesta patří k ní.
 Autor:Rex
(neregistrovaný)
 Datum:4.9.2009 11:40
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Jasně, je to každýho věc.Já osobně objíždím a mám k tomu dva důvody. Samozřejmě cena za úsek,a druhý je ten že po dost dlouhé jízdě přes Rakousko po dálnici rád ,na chvilku zvolním, už proto že mne čeká opět dálnice v chorvatsku......................
 Autor:kent
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 11:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Podrobný popis objezdu SLO dálnice včetně fotek, (prověřeno před 3-mi týdny) je v mém příspěvku na:

http://forum.ihvar.cz/read.php?4,127665,page=3
 Autor:Mirus
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 18:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Přesně tak, souhlasím.....není dobré jet celou cestu po dálnice, řidič potřebuje změnu. Hodně záleží na osobní zkušenosti s tou, kterou trasou a hlavně na tom, v kterou dobu se tudy projíždí. Já tudy pojedu v noci, takže nepředpokládám dopravní problémy.
Přece nejsem blázen, abych z Brna jel do Bratislavy a dál do Maďarska. Než dojedu do Bratislavy, tak jsem ve Vídni, což je jednoznačně blíž do Chorvatska.
 Autor:Pepa
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 15:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Přesně tak. Já vždycky přemýšlím, proč zastánci jízdy přes Maďarsko vychvalují ca 200 km jízdy po rozbité silnici s několika uzavírkami a haní ca 70 km cesty po dobrých silnicích přes Slovinsko, popř. Rakousko.
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:20.6.2010 15:46
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

30 eur co dam ve slovinsku za dalnici ,tak za to v chorvatsku natankuji a jedu až domu
 Autor:pepa
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 18:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Pepo, jestli dobře počítám a jedeš cca 1.000 km při 30Kč za litr, tak máš spotřebu okolo 2,5l/100km. Nezbývá, než blahopřát. Používáš hybridní pohon na sluneční baterie?
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 22:12
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Třeba je Pepa z Horních Rakous,co víš :-).Ani já nepoužívám SLO dálnici,nenadávám jim za to co za ně chtěj,mě ten obchvat nevadí,i pro mě je to příjemné zpestření cesty mezi dálnicí v A a dálnicí v HR.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:23.5.2010 22:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
Dobry den, prosim vas a mohla bych se zeptat jak to objizdite ? Po jake trase ? Děkuji V.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:27.6.2010 16:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: OBJIZDKA MIMO SLOVINSKOU DALNICI 2011 Údaje o příspěvku
...ovšem při natankování na poslední pumpě před HR/SLO hranicemi a dojezdu do Dolního Dvořiště je to 380 km, tam potom vychází spotřeba na 6,8 l/100 km a to není vůbec nereálné.
 Autor:Víťa
(neregistrovaný)
 Datum:24.5.2010 08:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist