Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Do Chorvatska přes Rakousko - Zpět ze SPLITU přes ZÁHŘEB do Rakouska- SOBOTNÍ TLAČENICE

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Zpět ze SPLITU přes ZÁHŘEB do Rakouska- SOBOTNÍ TLAČENICE Údaje o příspěvku
Ahoj, v sobotu 14/8 jsem jel ze Splitu, odjezd v 8:00. Před Záhřebem na mýtnici plynulé fronty, cca 10 minut zdržení. Po průjezdu Záhřebem na Maribor - první čerpačka INA, šílený fronty a nešel platební terminál na karty - radím natankovat o pár km dál, kde není taková mela, ceny stejné. HLAVNÍ VAROVÁNÍ - u městečka Krapina odkláněli hasiči dopravu z dálnice a vedli jí městem. Těsně před námi však zas pustili proudy aut dál po dálnici. Radoval jsem se, že nemusíme přes nějaký vesnice, ale ouha - po pár km nastala kolona vedoucí k poslední mýtnici a také přechodu do Slovinska. Těchto posledních 5 KM jsem jel 3 HODINY! Kdo může, ať neváhá sjet na sjezdu Krapina a ten zbyteček dálnice podjet přes Durmanec. Sjezd Durmanec existuje o pár km dál, ale je možné, že už budete k němu mířit taky v koloně. Následné připojení k celnici mezi HR a SLO je z vedlejší cesty, ale tam se dostanete plynule, páč vás každej pustí. Kilometrový úsek mezi celnicemi nicméně pojedete další hodinu...Slovinští celníci otráveně mávli a my se konečně rozjeli plynulým provozem na začátek jejich dálnice, těsně před ní odbočili na PTUJ, a po 229 do Lenartu a odtud po 433 na přechod do rakouského Murecku, odtud na nájezd 226 Gersdorf a tradá nach Tschechai :-)) Cesta po Slovinksu bez aut, povrch (až na výjimky) lepší, než naše okresní silnice, krajina, výhled, nádhera... :-) No ale bylo to v sezóně, je možné, že následující sobota už bude lepší...těžko říct takhle z hlavy :-) Šťastnou cestu!
 Autor:Z.S.
(neregistrovaný)
 Datum:20.8.2010 12:40
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Zpět ze SPLITU přes ZÁHŘEB do Rakouska- SOBOTNÍ TLAČENICE Údaje o příspěvku
proste jste si vybral spatny cas navratu .patek a sobota do chorvatska stoji za prt a z chorvatska sobota ci nedele to same.Pokud se vyvarujete vyse uvedeneho tak mate malou pravdepodobnost dostat se do front.Ja to prave jednou porusil a byl jsem ve stejne situace jako vy. Hezky vecr preje miek
 Autor:mirek
(neregistrovaný)
 Datum:20.8.2010 22:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Zpět ze SPLITU přes ZÁHŘEB do Rakouska- SOBOTNÍ TLAČENICE Údaje o příspěvku
Zdravím všechny.
Mám úplně stejnou zkušenost. Pátek a sobota je smrt. Kolony, kolony a zase kolony, nejhorší jsou na hranicích a Lučko!!
V týdnu je dálnice Vaše- v noci ani živáčka. Jedeme ve středu, tak doufám, že to bude jako vždy!!

Zdraví Roman
 Autor:Roman
(neregistrovaný)
 Datum:23.8.2010 11:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Zpět ze SPLITU přes ZÁHŘEB do Rakouska- SOBOTNÍ TLAČENICE Údaje o příspěvku
No mi sme sa vracali 14.8.v sobotu.Vyrážali sme ráno okolo 9 h s Sibeniku,vsetko bolo ok.samozrejme Lucko-platba plat.kartou cca.5 min (to sme mávali ostatnym,ktory stáli v 3-4 km kolone..)Akurat na Goricane sme stáli prib.10-15 min,lebo prechod na dialnici bol uzavrety,tak nás supli na stary prechod....Takze pohoda...
 Autor:kris
(neregistrovaný)
 Datum:23.8.2010 14:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Zpět ze SPLITU přes ZÁHŘEB do Rakouska- SOBOTNÍ TLAČENICE Údaje o příspěvku
Já jel v neděli 15/8 a přesně jak je psáno, 5 km kolona (mýtnice + celnice). Jen jsme to jeli 2 hodiny (holt jsme lepší no:-)). Jel jsem tamtudy prvně, ale taky jsem viděl zprava vedlejší silnici, která čekání určitě zkrátí. Takže příště tamtudy.
 Autor:Mates
(neregistrovaný)
 Datum:25.8.2010 16:03
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Zpět ze SPLITU přes ZÁHŘEB do Rakouska- SOBOTNÍ TLAČENICE Údaje o příspěvku
Důvodem těchto front je úmyslné zdržování slovinských policistů. Vědomě a úmyslně se snaží naštvat turisty a odradit je v cestování do Chorvatska. Po včerejším návratu jsem o tom přesvědčen na 100%. Dvě hodiny poskakování ke slovinskému policajtovi, potom jeho dotazy ve Slovinštině. Anglicky ani německy se s ním nedomluvíš, ale ptá se tě dál a dál a ty nevíš na co. Když tě konečně pustí, jedeš bez problémů až na dálnici a tradá! Jsou to namyšlení arogantní šmejdi.
 Autor:Cestovatel
(neregistrovaný)
 Datum:29.8.2010 06:49
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2018 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist