Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: ak neusnout za volantem
Text: Ja robievam 1x za mesiac (niekedy aj viac) Nemecko cca 1100-1300 km na otočku a dá sa to.
Podľa mňa nie je dôležité dopovať sa kofeínom, aj keď hroznový cukor je fajn. O tom, že treba ísť odpočinutý tu písať nebudem, pretože ja to nedodržiavam. Ale ak je možnosť, tak pred cestou na noc, je dobré si zdriemnuť aspoň 20-30 min,je jedno v akom čase, ale malo by to byť podvečer. To sa ale málokedy podarí :-)
Takže môj návod:
- pijem minerálky, často a po troche alebo čaj( telo stále pracuje ) a treba mi častejšie močiť,
- niečo žujem ( žuvačky, oriešky, keksy,.. ) alebo cmúľam cukríky,
- vždy je o čom rozmýšľať ( samozrejme bez zbytočného rozptyľovania ),
- šoférujem vyzutý ( v aute mám čisto ),
- využívam maximálne tempomat, mám potom možnosť polohovať nohy ( ak nemáte, tak nič ),
- bez dobrej hudby to neviem, ale každý podľa chuti,
- keď telo vysiela signály, tak zastanem, prejdem sa, ponaťahujem tak, aby sa mi prekrvilo celé telo,
- pokiaľ cítim únavu, že ma "berie do spania", zastanem a driemem 10-20 min podľa potreby ( dám si budík v mobile ) a potom sa poprechádzam a hajde ďalej. Ak to nestačí, driemem častejšie.
Nemám nič proti kofeínu, cole, káve, energy drinkom, ale súhlasím s psychológom, že keď je človek naozaj unavený, tak potláčajú prirodzenú schopnosť reagovať na signály tela a vtedy zvykne prísť mikrospánok. Jazdieval som aj s podporou - coly, rôznych prípravkov, kávy, ale časom som sa dopracoval k tomuto variantu bez nich.
Tak fungujem ja.
Přidáno:6.5.2010 12:47
Autor: Mike (neregistrovaný)

Zpět na téma "ak neusnout za volantem"

Fórum:   Doprava
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist