Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Jugoslávie
Text: V roce 1969 jsem byla vybrána na dvou měsíční výměnný pracovní pobyt do Jugoslávie.Byl nás plný autobus ,všichni ze středočeského kraje.Bylo nám sladkých 17-18let.Cesta to byla útrpná a proti dnešku šíleně dlouhá. Měli jsme namířeno do Umagu.V Umagu pro nás nasmlouvanou práci neměli/kdo zná Katoro,tam jsme měli pracovat,ale ještě nebyli dostavěno/,tak jsme měli týden volna.Pak nás rozdělili do několika hotelů na Punte u Umagu.Připravovali jsme a obsluhovali/snídaně,obědy,večeře/.Mezitím jsme měli i nějaké to volno.Každý večer tam byla zábava,dneska by se řeklo diskotéka.Takže jsem se vytancovala až,až. Za ty dva měsíce jsme tam nepotkali českého turistu.Byli tam hlavně němci.No musím říct, že i na dýška jsme si přišli.Dávali jak marky ,tak i třeba punčocháče nám holkám.
Tenkrát tam nic moc v obchodech nebylo.Jugoslávci od nás kupovali kdeco,prádlo,oblečení.Někdo si tam přivezl balík obyčejných šátků a obratem ruky je hned prodal.Na konci druhého měsíce jsme měli zase volno celý týden.tak jsme všichni jeli jejich autobusem a ten už byl pěkný na výlet do Rovinje,Poreče,Puly.Pula mě tak učarovala myslím tím arénu,že jsem v ní už byla asi 5x.Jinak vzpomínám na ten jejich sladoled, kdy zmrzlina byla na váhu a kopečky byly tak malý, že se jich na ten kornoutek vešlo 15 a každý jiný druh.Už tenkrát se mi tam moc líbilo. Všichni byli na nás moc milí a bylo vidět, že nás mají rádi.Já od té doby, jak slyším Jugoslávie nebo Chorvatsko,tak cítím vůni borovic,cvrkání cikád a šumění moře
Přidáno:27.6.2009 23:33
Autor: Hana (neregistrovaný)

Zpět na téma "Jugoslávie"

Fórum:   Ostatní
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist