Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Sport, Cyklo, Jachting - silniční kolo

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
silniční kolo Údaje o příspěvku
hoj sporťáci.Má někdo zkušenost s výšlapem na kole na Sv.Jure v Biokovu z Makarské? Podělte se o dojmy,chystám se na to. )
 Autor:alpenbiker
 Datum:16.5.2011 18:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: silniční kolo Údaje o příspěvku
Výjezd na sv. Jure je krásný zážitek,na jižním konci Makarské doleva, 8 km ke vjezdu do PP, v r. 09 se platilo 30 kn, první výškový km se jede serpentýnami ve stínu borovic, stoupání do 11% se mění jen v mírnou náhorní planinu s větříkem, závěrečné stoupání k vysílači je opět prudší. 32 km sjezd je požitek, cestou se lze posilnit v kamenných hospůdkách rakijí a fotografovat, silnička je celá mizerně asfaltová, my jsme jeli na mtb, ale předjel nás český sedmdesátník na silničce s jedním bidonem. Nám bude šedesát a ročně ujedeme tisíc km. Doporučuji polovinu září. Sebevědomí Vám posílí předjíždění vystresovaných couvajících řidičů. Vychutnejte si každý metr. SKOL
 Autor:Hony
(neregistrovaný - IP: 85.207.18.***)
 Datum:17.5.2011 21:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: silniční kolo Údaje o příspěvku
Ahoj Hony, chci se tě zeptat. Už delší dobu toužím projet na kole celé Chorvatské pobřeží od Splitu až po Dubrovník. Na internetu hodně lidí (včetně tebe) doporučuje navštívit horu Sv. Jure a další. Chci se tě zeptat, je možné to všechno projet na silničním kole, nebo bys raději doporučovat MTB? Mám obě a nevím co by bylo lepší. Osobně mě to více láká vzít si silniční kolo, ale fakt nevím. Na kole pojedu sám. V Chorvatsku jsem byl 2x (Omiš) ale jen autem. S kolem tam nemám žádné zkušenosti. Poradíš mi? Předem děkuji. Franta (tel. 774 211 427), e-mail: frantisek.laciok@seznam.cz (Ostrava)
 Autor:Francis
(neregistrovaný - IP: 94.199.40.***)
 Datum:5.7.2011 20:04
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: silniční kolo Údaje o příspěvku
Doporučoval bych MTB, na silničním kole se dá jet jen po magistrále, kde je silný a snad i nebezpečným provoz, a také na Sv. Jure. Pětkrát jsme navštívili oblast Makarské riviery a nejvíce mě zaujala stará většinou šotolinová cesta asi 50 až 100 m nad magistrálou, projeli jsme po pobřeží z Živogošče do Brely. Máme vyzkoušenou cestu z Omiše do Mimice. Kvůli pobřežní stezce z Makarské do Krvavice bych jel na horáku. A mimo sezonu.
 Autor:Hony
(neregistrovaný - IP: 85.207.18.***)
 Datum:18.7.2011 20:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: silniční kolo Údaje o příspěvku
Jak je to s cyklo helmou? Je v Chorvatsku povinná?
 Autor:bican
(neregistrovaný - IP: 88.102.153.***)
 Datum:11.8.2011 10:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: silniční kolo Údaje o příspěvku
Ano pro děti do 16.ti let
 Autor:Radek
(neregistrovaný - IP: 89.111.106.***)
 Datum:11.8.2011 17:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: silniční kolo Údaje o příspěvku
Vyjet na kole na Sv. Jure je opravdu zážitek na celý život. Vyrazili jsme tam v neděli z Podgory - k vstupní bráně Biokovo to bylo asi 7 km, asfaltová cesta s mírným stoupáním přes Starou Podgoru. Vstup nás stál 20 kun (pro jednoho) - cyklistický lístek, pro ostatní (necyklisty) je vstup 40 kun. Od vstup. brány je to k vrcholu 23 km, cesta je asfaltová se serpentinami a stoupáním, ale na kole to není tak hrozné, jako v autě - v určitých místech bych řekla, že je to na kole bezpečnější (nepřehledné zatáčky, úzká místa, kde se 2 auta nevyhnou ani náhodou...) Celkově nám to z Podgory až na Sv. Jure trvalo asi 5 hodin, místy jsem si sáhla opravdu až na dno, ale ty nádherné výhledy za to opravdu stojí. Největším zklamáním snad bylo jenom to, že na Sv. Jure není vůbec žádná chata, kde by se dalo občerstvit (ale kousek níže je menší budova, u které teče pitná voda). Nejlépe je vyrazit brzy ráno, dokud není ještě takové teplo a určitě si sebou vzít dost vody a něco malého na dodání energie. My jeli na MTB a bylo to úplně v pohodě. Chce to jenom trošku přifoukat gumy a hlavně mít v pořádku brzdy - při sjezdu jsou docela dost důležité. Trošku mě překvapilo, že jsme za celý den potkali jenom další 2 cyklisty - ostatní jezdili buď autem a nebo na motorkách. Každopádně nám ale sílu do pedálů dodalo i to, že jsme hlavně od motorkářů a strážců parku slyšeli slova uznání a chvály, že jsme to nahoru na kolech vyšlapali :-). Ať se výjezd líbí :-).
 Autor:Jana
(neregistrovaný - IP: 94.229.92.***)
 Datum:28.9.2011 17:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2018 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist