Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Pozor při placení na dálnici
Text: Mám úplně stejnou zkušenost jako Libor. Bylo to také na exitu Šestanovac v ten rok ,co se poprvé nemuselo sjíždět na Dugoplje. Po najetí k budce cestariny onen výběrčí rozšafně spustil: "Dobar dan, kako ste?" a zřejmě se tímto způsobem snažil navázat jakousi pseudopřátelskou atmosféru, v níž se otupí ostražitost. Jedou větou jsem mu odpověděl a
vzhledem k tomu, že jsme přesně ani já ani manželka nezaregistrovali, kolik se má platit, podal jsem mu 200 Kn
v domění, že to musí stačit a ještě nám něco málo vrátí.
On však bankovku položil kdesi u sebe a opět vystrčil otevřenou dlaň. Řekl jsem si, že je to zřejmě výrazně dražší než po exit Dugopolje a tak jsem mu podal ještě 20 Kn. Když i poté stále natahoval ruku, zeptal jsem se "Koliko se plača?" a když mi řekl tu sumu někde kolem 180 Kn, ujistil jsem ho, že jsem mu podal 200 Kn. Zatvářil se jako že si popletl 200 a 100 Kn a rychle mi vrazil do ruky nějaké drobné. Tzv. jsem "kopl do vrtule" a po chvíli jízdy si uvědomil, že mi vlastně vrátil na tu dvoustovku, ale těch dalších 20 si už ponechal jako bonus. No doufám, že se z toho náhlého zbohatnutí pak záhy nepomátl na rozumu.
Pro jistotu však schvaluji výše uvedené rady o placení přesné částky v Kn, popřípadě při placení např. 200 Kn bankovkou ji tomu hošanovi podat s tím, že mu jasně a nahlas řeknete, že mu dáváte 200.
Přidáno:15.2.2010 10:26
Autor: Milan (neregistrovaný)

Zpět na téma "Pozor při placení na dálnici"

Fórum:   Doprava
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist