Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Hadi
Text:
jezdíme do Chorvatska od r.2000 a posledních 12 let na stejné místo, Ljubljeva, je to malá osada v kopci nad městečkem Marina, které leží mezi Primoštenem a Trogirem.V posledních třech sezonách jsme se s hady setkali několikrát, ale před tím nikdy, nevím proč. Máme dva pejsky,krysaříka a fenku, kříženku, velikosti bígla.Při jedné ranní procházce jsme "potkali" hada, ležel uprostřed cesty, po které jsme šli. Manžel i oba pejsci ho minuli naprosto bez povšimnutí.Ležel totiž bez hnutí a vypadal na první pohled jako kus větve,mě přišla "větev" divná a proto jsem si všimla, že jde o hada :-).Nevím co to bylo za druh, jestli jedovatý, nebo ne, nevím. Chorvati všem říkají "zmija" a mají před nimi velký respekt. Tam kam jezdíme obsypávají u všech domů ploty jakýmsi žlutavým práškem,který by měl hady odpudit, že se nepřiblíží k domu. Loni jsme si dokonce, zřejmě na chladící tašce, přinesli od moře do apartmánu malého štíra. Nevím jak jinak by se tam dostal, když jsem tašku zvedla ze země, byl pod ní na zemi. Měl tak 2-3 cm, ale už vztyčoval konec ocásku s bodcem :-(
Přidáno:7.2.2017 01:18
Autor: Martina Šimková

Zpět na téma "Hadi"

Fórum:   Ostatní
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist