Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Re: Re: VÍTE ŽE...
Text: ...se me na foru ptaji co bude s tou devalvac kuny v Chorvatsku...zapomente...leda ta neprima...tj. snižovani platu misto kurzu...zde ma drtiva vetšina uspory a uvery v eurech, takže nevim co by se stalo politikum, kteri by "naridili" devalvaci...na ulici by se už nesmeli objevit...devizovych rezerv ma zdejši narodni banka dost na udržovani již 20 leteho kurzu 1 euro = 7.50 kun...podobne ješte bohatši ČNB udržuje kurz kolem 27 korun...kdyby občas nenakoupila draze od banek balik euru, tak by koruna byla na 20 za euro...jak by to podle mne bylo realne...ale pak by to šlo v Česku s kopce s vyvozem a zamestnanosti...tak proto je v Česku nezamestanost 4 a v HR 12 procent...Chorvatum je nevyhodne vyvažet...ale protože se musi prizpusobit kurzu 7,50...tak snižuji či nezvyšuji platy, aby prece jen mohli vyvažet...ješte se nenarodil ekonomista, ktery by vyrešil, ktera je varianta je lepši...ta česka či ta chorvatska...pri tom si Chorvat za svuj plat (prepočitan na eura) koupi v Česku vic než Čech v Chorvatsku, ale zase Čech doma vic než Chorvat doma...toči se mi z toho hlava...snad jsem to napsal spravne...
Přidáno:14.4.2016 20:25
Autor: JIRKA Z RI (neregistrovaný - IP: 93.137.101.***)

Zpět na téma "VÍTE ŽE..."

Fórum:   Ostatní
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist