Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Hvarská cesta
Text:
Jsem momentálně na Hvaru, vím, že na téma cesty Sučuraj-Jelsa toho bylo napsáno mnoho. Přesto bych rád zájemcům sdělil čerstvý postřeh, případně doporučení. Cesta jako taková za nic nemůže. Složité geologické podmínky vtiskly její podobu. Dá se říct, že mi nevadila, očekával jsem něco horšího. Zaskočit by mohla leda řidiče s čerstvým řidičákem a smrtí v očích. Jenže... musím konstatovat, že ta silnice je objektivně nebezpečná, a zpět z Hvaru pojedu trajektem do Splitu. Proč tedy? Protože ta cesta není standardní. V každé civilizované zemi platí pro užívání nestandardních silnic určitá pravidla. Časově jednosměrný provoz, např. dopoledne Sučuraj-Jelsa, odpoledne Jelsa-Sučuraj. Další možností je vyloučit provoz aut nad 3,5t. Jinak totiž není vyloučené, že v protisměru můžete kdykoli potkat auto ne nad 3,5t, ale nad 7t, jako se to stalo mně.A to je pak problém. Mám Fiat Panda, takže půl bídy, ale přede mnou jel frajer v nové audině a skončil visíc na podvozku s pravou stranou nad propastí. O pár kilometrů dál jsem viděl Fiat Ducato ve stejné situaci. To už byla na místě i Policija. Co vyřešila, to nevím. Náklaďák mezitím svištěl dál na Sučuraj. Takže mé doporučení? Adrenalin na dané cestě za to nestojí. Nikdy nevíte, kdy proti vám vyjede blázen s kamionem, a zkazí vám dovolenou. Nebo vás přizabije...
Přidáno:8.9.2014 13:28
Autor: Jiří Josefík

Zpět na téma "Hvarská cesta"

Fórum:   Doprava
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist