Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: trasa do Ruskamenu
Text: Byl jsem tam vloni.
Hranici jsem přejížděl v Poštorné v ca 7:15 ráno a před Vídní jsem to vzal přes Gerasdorf. Ve Slovinsku jsem objel dálnici a v Chorvatsku jsem jel až do Šestanovacu (určitě podstatně rychlejší než sjet před Splitem a motat se po Jadranské magistrále) a pak pár km zpátky. Všude jsem se snažil dodržovat rychlost (max. +5 km/h) a po cestě byly tři krátké přestávky (ca 10 min). Čas příjezdu byl 16:40. Jel jsem ale v pondělí, takže provoz byl podstatně nižší než v pátek/sobotu. Letos už ale mají být otevřeny oba tunely, takže zůstanou pouze tři kritická místa - Vídeň, hranice SLO/HR a mítnice před Záhřebem. Myslím tedy, že by neměla být cesta delší o víc než 1 hod.
V žádném případě nedoporučuju jet po staré cestě a hlavně ne po Jadranské magistrále. Těch pár ušetřených peněz za to podle mě nestojí. V sobotu to bude jedna kolona, pohybující se průměrnou rychlostí 20 - 30 km/h. Někteří tady udávají, že cesta po staré silnici, popř. po Jadranské magistrále je o ca hodinu delší. Já si dovolím tvrdit, že při dodržování rychlosti je to podstatně déle.
A ještě něco. Jsou dvě základní pravidla pro cestu do Chorvatska:
1. Mít dobrou mapu Chorvatska
2. Po přejezdu chorvatských hranic zapnout rádio a sledovat dopravní informace.
Pokud je dodržíte, určitě se vám bude cestovat podstatně klidněji a pokud narazíte při cestě na nějaký problém, bude se Vám lépe řešit.
Vlastní Ruskamen je pár apartmánů podél Jadranské magistrály a ulice tam snad ani názvy nemají.
Přidáno:7.5.2009 19:26
Autor: Radek (neregistrovaný)

Zpět na téma "trasa do Ruskamenu"

Fórum:   Doprava
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist