Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pronájem apartmánu
Text: noooo.... já jsem taky říkala, že na "důchod" prodám barák a odstěhuji se do Chorvatska. Mít vlastní hotel, penzion byl taky můj sen... Pak se ze mě stala účetní a od té doby vše přepočítávám a hlavně se do podnikání již nehrnu ... :-)
Pokud máte sečtené náklady (a to asi máte), tak by to asi problém nebyl. Navíc, pokud budete mít webovky, tak spousta čechů se přihlásí. Mám známou, která jela na vlastní pěst do Thajska, našla si ubytování v rezidenci, kterou provozují češi. Byla maximálně spokojená a vyšlo jí to o 10 tis. levněji než s cestovkou. Mě spíše napadá taková ta legislativní stránka věci. Myslím vyřízení živnosťáku - či povolení k podnikání. Potom veškeré starosti s hlášením turistů, placením daní. Navíc, pokud tam budete podnikat 4 měs. , tak stále budete rezident ČR a budete danit i u nás a zaplacenou daň v Chorvatsku započítávat.(Pokud máme s HR smlouvu o zamezení dvojího zdanění). Dále si myslím, že pro vás jako cizince se náklady navýší i o "všimné", které budete muset (možná ne, ale i Chorvati slyší na úplatky) platit např. při uzavírání smluv na energie, vodu (pokud to tedy nebude psané na původního majitele a vy budete platit jen jemu). Jiná úskalí by tam být neměla a jako podnikatelský záměr to špatné není. Vždycky se najdou lidi, co do Chorvatska budou rádi jezdit. A pokud jim nabídnete i nějaký servis navíc, tak nevidím problém. Fandím vám.
Přidáno:31.10.2012 19:58
Autor: Jana (neregistrovaný - IP: 178.77.230.***)

Zpět na téma "Pronájem apartmánu"

Fórum:   Ostatní
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist