Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Re: Gradac
Text: Zdravím všechny milovníky Chorvatska, letos jsem byl již počtvrté v Gradacu a myslím, že to je jedno z nejhezčích míst v Chorvatsku. Krásné moře, krásné hory, akorát živo a hlavně blízko na zajímavé výlety. Cesta na Biokovo (Sv. Jure), nezapomenout na vyhlídku Vošac. Je to sice trhák pěšky cca 20 minut, ale stojíte přímo nad Makarskou ve výšce cca 1400 m. Vstupné bylo jestli si dobře pamatuje 40Kn/osobu. Dubrovník je taky krásný, ale nedoporučuju se tam vydávat v plné sezóně. Byl jsem tam v červnu a i tak tam bylo plno. Vstup na hradby 70-80kn /osobu.
Za sebe můžu doporučit výlet do Mostaru. Pro mě osobně hezčí než Dubrovník, to město má prostě kouzlo. Cestou zpět nezapomeňte vzít v BiH pohonné hmoty a pro kuřáky - cena cigaret 40-50 Kč. Jedna bosenská benzínka je už na Chorvatském území mezi BiH hranicema a chorvatským Metkovičem, takže doporučuji nakoupit tam. Odpadají případné problémy na hranicích. Dále u Metkoviče doporučuji navštívit městečko VID, kde je skoro nové antické muzeum. Vstup je jen 25kn/osoba. Je relativně čerstvě otevřené a moc se o něm neví. Byly jsme tam sami. Cestou z Mostaru také doporučuji navštívit Kravické vodopády, voda sice studená, ale za ten zážitek to stojí. Jsou za obcí Kravica (kousek od obce Studenci a města Ljubuški). Místní je dobře znají, takže se nebojte, že zabloudíte.
Ach jo, škoda že už je to letos za námi, hned bych jel znova... na pláži si dal výborné sardele..
Přidáno:24.7.2012 14:25
Autor: Jirka Budějovice (neregistrovaný - IP: 80.188.23.***)

Zpět na téma "Gradac"

Fórum:   Místa v Chorvatsku
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist