Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: cesta přes noc - zkušenosti
Text: Ja si myslím, že je to veľmi individuálne. Niekomu treba spať, niekomu nie. Ja osobne som nikdy nezažil, že by som po príjazde išiel spať alebo by som bol úplne unavený celý deň.
Robievam často DE na otočku, veľakrát cca 1300km a už keď docestujem na miesto, tak som stále čulý. Samozrejme, reakcie nie sú na takej úrovni ako po spánku, ale nezistil som žiadny markantný rozdiel. Takže názory, že sa potom celý deň spí, beriem s rezervou. Kto sa cíti unavený, tak spí, kto je v pohode, tak nie :) Dve noci nespať-na to som si akosi zvykol.
Mám pár zásad:
- je dobré si pospať pred cestou, ale max 20-30 min ( podarilo sa mi raz za 5 rokov ),
- ísť v pohode, piánko dovtedy, kým netreba niekomu zastať alebo mi telo vysiela signály únavy,
- potom robiť častejšie prestávky, ponaťahovať sa,
- ak sa stále drieme, zdriemnuť si cca 10-20 min a ak nestačí, tak potom aspoň 2 hodiny,
- káva je nanič, lepšia je obyčajná minerálka a popri tom možno nejaký overený "povzbudzovák",
- piť veľa aj keď nie som smädný, potom telo pracuje intenzívnejšie a treba ísť častejšie cikať,
- ideálne je niečo chrúmať, ako bolo vyššie spomenuté, ja mám overené mandle alebo tyčinky, prípadne cukríky bez cukru ( napr. Winterfresh ), žuvačky,
- dobrá hudba,
- ísť relatívne svižne ( v rámci možností a predpisov ),
a pri zlyhaní všetkých uvedených metód zastať a spať.
A nakoniec hlavná zásada - lepšie, keď pobolieva brucho od hlúpostí a som trochu nervózny, ako zaspať a niekde sa vysypať-ale to je extrém.
Přidáno:11.6.2009 20:06
Autor: Mike (neregistrovaný)

Zpět na téma "cesta přes noc - zkušenosti"

Fórum:   Doprava
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist