Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Re: Re: Re: Bura - vítr vající od vnitrozemí
Text: mensiu ci vacsiu boru som zazila za tie roky co som chodila do CRO velakrat, ale najsilnejsie to bolo asi 4 roky dozadu v Baske Vode (makarska riviera) a to na prelome jula a augusta...znicoho nic v jasny slnecny a horuci den sa zmenil prijemny vetrik od mora na studeny, ostry prudky vietor od Biokova.... bolo zaujimave ako vlny smerovali od pobrezia a nie na breh....jasne ze nastala kuca paca a slnecniky lietali, lehatky a stolicky tiez .......najfantastickejsie bolo to, ze pred Bracom bola asi 20 metrov nad hladinou divna hmla, take podivne cosi, nevedeli sme co to je......presuvalo sa to hore dole a nasmerovalo si to k Baske Vode, odvazni boli stale na plazi napriek vetrisku, ktory sa ale tak nejako zmiernil, takze slniacich sa bolo dost..... a potom to prislo.... fascinovane sme zirali ako sa hmla presuva rychlo k pobreziu a nikto neodchadzal, vsetci sme chceli vediet co to je.... ked to uz bolo na dohlad, tak nastala panika, lebo sme jasne videli miliardy kvapiek vody vznasat sa vo velkom hmlovom utvare asi tak 15-20 metrov na zemou- neusli sme....akonahle do preslo nad breh vy&chrstlo to na nas velku sprsku ladovej vody....nezabudnem ako nejaki Rusi vedla nas jacali...... bolo to neuveritelne....Potom k veceru sa vietor extremne zosilil a v noci to BURAcalo (bura) tak, ze som panikarila a nevedela ci mam alebo nemam zostat v chatke, bala som sa, ze ta velka pinia sa zruti na chatku, bolo to naozaj priserne.......Rano more ladove....
Přidáno:8.5.2012 15:48
Autor: arzenika (neregistrovaný - IP: 84.245.78.***)

Zpět na téma "Bura - vítr vající od vnitrozemí"

Fórum:   Pláže a koupání
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist