Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Doprava do Chorvatska vůbec
Text: My jsme letos jeli do Chorvatska poprvé. Před cestou jsem samozřejmě pročetla toto fórum. Z našich zkušeností musím říct, že cesta proběhla bez nejmenších komplikací. Na hranicích v pohodě, žádné otázky, žádné prohlížení zavazadel. Po celém Chorvatsku jsem ani jedenkrát nezískala pocit, že místní policie se jenom třese na to, aby se obohatila na turistech. Spíš jsem ocenila, když jsme se při zpáteční cestě dostali do 11 km kolony před tunelem Sveti Rok, že tu část monitorovala policie na motorkách a "skásla" jedině toho, kdo chtěl celou kolonu objet v odstavném pruhu. Jak už se na diskuzi zmiňuje, po chorvatské dálnici se jede opravdu krásně. Zklamala mě dálnice v Rakousku, tam jsem čekala něco blizké německé dálnici, ale je vidět, že s Rakušany máme společnou minulost - Rakousko-Uhersko, takže jsem si připadala na dálnici jako doma. ;o) I ty barvy informačních cedulí máme stejné!
Mýtné v Chorvatsku jsme platitli v pohodě kartou, není důvod, proč by hotovostní platba měla být rychlejší, pokud jsou na mýtnicích fronty jsou jak u plateb hotovostních, tak u plateb kartou. Jediné, co se nám kartou zaplatit nepodařilo, byly poplatky v Rakousku, tam jim platební karta k účtu u České spořitelny nebyla dost dobrá. :o)A taky dálniční známku ve Slovinsku se dala pořídit jenom za hotové. Ale je fakt, že jsme jí prostě koupili tam, kde se naskytla první příležitost.
Přeju všem štastnou cestu.
Přidáno:20.7.2008 15:36
Autor: Radooza (neregistrovaný)

Zpět na téma "Doprava do Chorvatska vůbec"

Fórum:   Doprava
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist