Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Jak na nevolnost v autě?
Text: Upřímně lituji všechny, kteří trpí kinetózou, já mám takhle postiženou manželku. Jedná se v podstatě o problém rozdílú mezi vněmi vizuálními (vevnitř dopr. prostředku a pod.) a vněmy, které vyhodnocuje vestibulární ústrojí ve středním uchu. Jednoduše oči vidí něco, co je statické, ale tělo cítí pohyb a v mozku je z toho guláš. Výsledkem je nevolnost, zvracení a jiné nepříjemnosti. Co s tím lze udělat? Většinou je pomoc založená na podání medikamentú, které "tlumí" intenzitu těchto vněmú. To se ale většinou dosáhne "utlumením" celé nervové soustavy. Např. Kynedryl. Proto se v příbalovém letáku dočtete, že po jeho požití nemáte řídit auto, nebo obsluhovat stroje apod. Takže, když jedeme na dovolenou, manželka se nadopuje a většinu cesty je v polospánku. Malér je, když nemá Kynedryl. To se mi stalo cestou z Bulharska (1500 km na Slovensko. Manželka chtěla, abych jel pomalu (nemá význam, příznaky jsou stejné při 40 km za hodinu jako při 120), nebo abych zastavil (ani to nemá význam, příznaky se znova objeví, jak se pohnete dopravním prostředkem). Takže jsem to hnal přez Karpaty v Rumunsku a přez Maďarsko v bouřce až na Slovensko, kde bydlím. Manželka mne proklínala, a stále na to vzpomíná :-)), ale v daný moment jsem jinou možnost bohužel neměl. Rada je : - medikamenty - sedět v autě ve předu, ve směru jízdy - stále větrat - jezdit nalačno (nebo jen velmi lehká strava) - tekutiny.
Přidáno:31.1.2010 11:37
Autor: Štefan (neregistrovaný)

Zpět na téma "Jak na nevolnost v autě?"

Fórum:   Ostatní
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist