Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Horské kolo - Istrie - cyklomapy
Text: Zdravím. Jednoznačně doporučuji kolo s sebou. Ideální je Istrie, kde je velké množství cyklotras. Byl jsem tam s kolem 2x a neuvěřitelně se vyjezdi. Kdo chce terén, najde si ho ale pro rodinné výlety je také spoustu možností.

Za posledních několik let jsem nasbíral několik cyklo map z místních info center. Překvapivě i nepochopitelně asi neexistuje žádná ucelená mapa ani v ČR ani v Chorvatsku. Něco jako turistická mapa se žlutou/modrou/červenou...nic.Asi jedině vojenská mapa by pomohla, kde jsou všechny cesty. V jednotlivých letoviscích a info centrech mají mraky prospektů a mapiček a vždy nějakou cyklo. Byl jsem překlvapen kolik cyklo stezek existuje.

Kvalita map je tedy rozdílná a značení na cestách se dá očekávat pouze poblíž městeček. Některé trasy jsou pro turisty, jiné spíš do terénu(neznačené). Vyrazit někam do vzdálenosti 30km do vnitrozemí už je celkem dobroružství, protože se dá snadno zabloudit. Ale jde o to ze zorientovat a ztratit se nedá, protože vesnice jako orientační bod postačuje.

Já jezdil sám, což bylo náročné, ale užil jsem si to. Jednoznačně je nutné mít s sebou servisní vybavení a nebo někoho z rodiny, kdo může přijet přpadně autem vyzvednout. Podle vesnice se to dá najít na automapě asi vždy.

Zážitek z kola je v porovnání s ČR skvělý. Potkáte moře, pláže, příjemné turistické oblasti ale i lesy!, útesy, kopce, hory, skály. A v době zrání vína je to neodolatelné!
Přidáno:12.6.2009 17:27
Autor: Tomáš (neregistrovaný)

Zpět na téma "Horské kolo - Istrie - cyklomapy"

Fórum:   Sport, Cyklo, Jachting
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist