Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Bol - Zlatni rat, ostrov Brač
Text: pokračování....

Poblíž parku jsou samozřejmě i stánkaři, že je vše předraženo úměrně místu, snad nemusím ani připomínat.

Při vchodu k Zlatni Rat jsou velké cedule upozorňující co vše jev parku zakázáno a dovoleno.
Jedna důležitá věc tam ale chybí! Že Zlatni rat je zároveň nebezpečným místem...
Mezi Bračm a Hvarem je tzv. Hvarský kanál, kde je poměrně silný mořský proud. Tento proud(zřejmě i poháněný oným silným větrem) naráží do pláže Zlatni rat a stáčí se zpět na otevřené moře. Z toho důvodu se i samotná pláž(tvar) během roku mění.
Strážní věž plavčíků je cca ve dvou třetinách pláže, na samém konci(kam se samozřejmě "cpe" nejvíce lidí)je situace dost nepřehledná.
Hned mě překvapilo, že na výběžku nejsou žádné boje, vyznačující kde se může plavat a kde ne.
http://www.plavbypojadranu.cz/obrazky/trasy/14/bol...
Dával jsem to do souvislosti s množstvím kotvících lodí, loděk a jachet a také kitesurfaři, kteří s oblibou na samotném cípu přistávali. Varováním mi mělo být i to, že lidi byli ve vodě jen pár metrů od moře.
Já však v nádherných vlnách a průzračné vodě plaval cca jen 7m od břehu, chtěl se vrátit a najednou to nešlo zpět! Jako kdyby mě někdo tahal za nohy. Ačkoliv jsem byl tak 15m od špišky pláže a snažil se usilovně plavat kolmo ke břehu kde jsem vstoupil do vody, výsledkem bylo, že mě proud zanesl šikmo až ke špičce pláže, kde jsem se poměrně vyčerpaný konečně zachytil mělčiny! Opravdu nebezpečné místo, bez jakéhokoli varování!
Přidáno:23.8.2009 12:00
Autor: Standa (neregistrovaný)

Zpět na téma "Bol"

Fórum:   Místa v Chorvatsku
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist