Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: nafta
Text: Asi takhle. Když jsem byl začátkem července v Chorvatsku, stála nafta v Rakousku 1,07 EUR (při kurzu 28 Kč/EUR je to ca 30 Kč/lt). V Chorvatsku jsem kupoval litr za 7,36 Kn (při kurzu 4,14 je to ca 30,5 Kč/lt). Ve Slovinsku jsem si cen nevšímal, ale o moc lepší to asi nebude. I kdybys musel tankovat např. 2 x 50 lt (předpokládám, že vyjedeš s plnou nádrží), je to rozdíl 50 kč a na 100 lt nafty se dá dojet hóóódně daleko (pokud teda nemáš spotřebu 20/100). Stojí Ti těch 50 Kč (nebo Sk) za to, aby ses stresoval, jestli už jsi náhodou nepřejel kolem té pumpy kterou Ti někdo doporučil? No nestojí.
Takže moje rada je taková:
Jedeš na dovolenou. Sedni do auta, soustřeď se na cestu a v duchu se těš na příští dny. O to, kde natankuješ, se začni zajímat až na Tebe zamrká ta nepříjemná oranžová kontrolka. Na Chorvatských dálnicích jsou čerpací stanice poměrně často, takže určitě nehrozí, že bys zůstal "na suchu"
Já jsem z podobných snah nakoupit vyléčený od doby, kdy jsme jeli s našimi známými do Itálie a přes 2 hodiny jsme v noci hledali ve Villachu otevřenou pumpu, protože v Rakousku byla o ca 1 Kč levnější nafta. Zisk 50 Kč za 2 hodiny - to ujde, ne?
Přidáno:30.8.2007 22:32
Autor: Radek (neregistrovaný)

Zpět na téma "nafta"

Fórum:   Doprava
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist