Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Omiš
Text: Nechci nikomu kazit dovolenou a už vůbec nechci nikoho urazit tím, že mu pohaním jeho oblíbené letovisko. Dnes jsem se v jiném vláknu tohoto fóra pouze zastala pisatele, který má stejný názor jako já. Že je Omiš mezi našinci velmi oblíbený jsem zjistila jednak na místě a jednak na tomto fóru. Opakovaně je doporučován jako místo vhodné pro malé děti a to především kvůli písečné pláži. Jsem ráda, že nejsem sama kdo si to nemyslí. Nechám se přesvědčit, že moře v těchto místech není špinavé, ale pouze zkalené drobnými částmi písku, ale drobné odpadky (waigly, obaly apod.) v písku na pláži , těch si snad všiml každý. V Itálii se písek na pláži pravidelně čistí „kombainy“, ale tady to nejde, protože stromy (drobné jehličnany) sahají místy až k vodě. Městečko s poměrně velkým historickým jádrem hyzdí hlavní silnice, která jej samým středem protíná a která je (nebo byla?) věčně ucpaná. Jadranská magistrála tu jde místy (na předměstí) i těsně podél moře a to znamená, že se Vám může stát, že budete na pláž přecházet podchodem. Je to sice nuda, ale v Itálii můžete chodit kilometry pěšky po pláži, ale tady těmto procházkám brání skály místy vbíhající do moře. Pokud nechcete použít auto, přeplněné magistrále z úzkým chodníkem se nevyhnete. Pro milovníky aktivního odpočinku skýtá jistě spoustu možností kaňon řeky Cetiny (rafting a pěší turistika), mezi ně ale nepatřím. Zdravím všechny příznivce Jadranu, ať si každý vybereme místečko ke své spokojenosti.
Přidáno:7.7.2008 15:55
Autor: Vladka (neregistrovaný)

Zpět na téma "Omiš"

Fórum:   Místa v Chorvatsku
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist