Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


Téma: Re: Re: cestování v sobotu
Text: Přiznám se, že nechápu proč všichni straší cestou v pátek v noci nebo v sobotu. Jel jsem v pátek v noci na jih a vracel jsem se v sobotu přes den. Žádný z katastrofických scénářů popisovaných na tomto webu jsem nezažil.
Projet několika kritickými úseky není žádný problém, pokud vezme člověk rozum do hrsti a má na paměti několik základních věcí.
Např. při cestě od moře v sobotu (body 1. a 2. uplatnit vždycky):
1. Mít dobrou (aktuální) mapu Chorvatska
2. Poslouchat v rádiu dopravní informace (jsou Chorvatsky, Německy a Anglicky) a včas se připravit na korekci trasy.
3. Většina lidí odjíždí z místa pobytu kolem 9.-11. hodiny. Tzn., že podle místa pobytu budou projíždět prvním tunelem (Sv. Rok) přibližně v době od 10. do 17. hodiny. V této době bude tunel téměř na 100% ucpaný, ale dá se objet (sjezd Maslenica-Gračac-nájezd Sv.Rok). Druhý tunel (Mala Kapela) už tak ucpaný nebude, protože první fuguje jako trychtýř. Přesto je dobré se mu vyhnout v době od ca 13. do 17. hod (sjezd Brinje-nájezd Ogulin). Obě objížďky jsem projel a cesta je velmi slušná a s malým provozem. Časová ztráta je minimální.
4. Stejně jako v předchozím bodě se dá vydedukovat i problamatický čas na cestarině před Zagrebem a na přechodu Macelj (a taky se dají objet).

Podobně se dají vydedukovat i problémy na cestě k moři, když budete uvažovat, že většina lidí chce být na místě mezi 12. a 17. hodinou.
Přidáno:20.7.2007 00:13
Autor: Radek (neregistrovaný)

Zpět na téma "cestování v sobotu"

Fórum:   Doprava
Titulek:  
Text:  
napsáno 0 znaků a 0 odstavců, zbývá 1499 znaků a 14 odstavců

Autor:  
Email:  

Opište kód
z obrázku:
 

   


© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist