Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Do Chorvatska přes Maďarsko - Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Dobrý den vážení. Mám dotaz. Vím, chápu, píše tady kde kdo a "chorvatsko" je tady snad všude, tak se nezlobte. Jedu v noci z pátku na sobotu poprvé s rodinkou (poprvé vůbec) do Chorvatska. Budu vyjíždět z okresu Opava a cílové místo bude Hotel Resnik v Kaštela, kousek od Splitu. CO se tak o to zajímám, 80% lidí jede, Brno, Vídeň, Slovinsko a přes přechod Macejl směrem do Chorvatska. Co jsem měl možnost slyšet, zdržování okolo Brna, potom ucpaná vídeň se samými objíždkami, dále předražené slovinsko s finální někdy až několika hodinovou čekačkou na hraničním přechodu Macejl.

Výrazně menší část lidí od nás jezdí přes Maďarsko, kde jak jsem pochopil to je časově podobné, kilometrově také a nikde nejsou výraznější čekačky (hranice, opravy cest atd..)takže jsem se rozhodl pro tuto variantu.

Udělal jsem si nějaký plán, dal jsem na několik doporučení a výsledek je:

https://www.google.cz/maps/dir/747+28+%C5%A0t%C4%9...

je tam plánovaná zastávka na MOL tak se nedivte ;)... pokračování
 Autor:Daniel Dvořák
 Datum:11.7.2018 23:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
... 1. Zajimá mě váš názor, není tam nějaká hrubá chyba? Dále, dal jsem trasu směrem na SK hranice beskydy a okolí Bílé, po chvili se v SK napojit na dálnici a jet až do Bratislavy. Nebo se mám na toto vykašlat a jet normálně na Brno - Bratislava? CZ dálničku mám, SK budu tak jako tak kupovat tak. Časově je to opět podobné (Opava - Makov - Bratislava) vs (Opava - Brno - Bratislava).

2. CO maďarsko? Mám ten začátek nechat tak jak je, tzn. přechod ze SK na HU, směr Gyor a potom po M85 na Czorna? Nebo to mám vzít takto:

https://www.google.cz/maps/dir/49.9575012,18.03755...

Nejet na gyor, ale přímo na czornu a na chvíli sjet mimo dálnici?

Nebo poslední možnost celé takto: ... pokračování
 Autor:Daniel Dvořák
 Datum:11.7.2018 23:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
... https://www.google.cz/maps/dir/49.9575012,18.03755...

úplně se vykašlat a jet celé HU jen po dálnici? Je to ale delší jak km, tak i časově, i když né moc. Jaké mám čekat cesty když sjedu v HU z dálnice u szombathely případně od hranic SK na czornu (nejed na gyor) bude to v poho, cesty v pořádku, nebo se držet dálnice?

Co policie v HU, byl jsem minulý rok u Balatonu a přijde mi v poho, jen dodržovat rychlost, bacha na radary a snad cajk. Ještě jsem hodně četl, že když člověk sjede z dálnice , je třeba si dát hodně bacha na zvěř.
Potom, přechod HU / Chor, můžou nastat nějaké potíže? Já / Manželka máme Občanky, děti mají pasy, tak snad v poho. Jak je to s mýtem v Chor, na každém sjezdu/výjezdu budou nějaké mýtné brány?

Děkuji za tipy, rady , připomínky...
 Autor:Daniel Dvořák
 Datum:11.7.2018 23:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Chod sk dialnicu cez Bratislavu do Madarska. Madarsku dialnicu kup cez internet aby si sa na hranici v Rajke nezdrzoval.Pojdes smer Gyor Budapest. Po par km nabehnes na plnohodnotnu dialnicu. Pred gyorom zides z dialnice smer Sopron Csorna. Prides na kruhac das sa smer Csorna Szombathely, Pojdes po rychlostnej ceste s malou premavkou. Ked bude zjazd Csorna, neschadzaj (isiel by si cez mesto)pokracuj Szombathely. Tam rychlostna cesta konci, pokracujes smer Redics. Ked prides do slovinska hned na prvom kruhaci musis ist v lavo na Dolga Vas. CCez Lendavu su asi 3-4 kruhace, na inom vlakne je to vysvetlene ako nimi prejst. Skratka ides smer Mursko Srediste.Cakovec, ale drz sa modrych smerovych tabul aby ta to nevyplulo na slovinsku dialnicu. v Cakovci sa napojis na HR dialnicu. Je to najkratsia trasa jazdim tak desatrocie. Da sa ist aj niekde za Kormendom smer Letenye Goričan, vyhnes sa Slovinsku, ale je to mensia obkluka. Raz som tak isiel ale viac urcite nie.
 Autor:Kaper
(neregistrovaný - IP: 94.253.223.***)
 Datum:12.7.2018 09:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Nechápu tady slovenský příspěvek. Napřed radí koupit maďarskou dálniční známku a potom někde z té dálnice sjíždět. Když si koupím známku, tak proto abych se po ní dostal co nejrychleji na chorvatské hranice kolem Budapešti a Balatonu.
 Autor:morava
(neregistrovaný - IP: 217.170.105.***)
 Datum:5.8.2018 21:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Ale zase jazdiť po diaľnici o 100 km viac len aby som využil známku, tak to radšej odbočím a dokonca nejazdím ani cez Gyor. Aj ten kúsok idem radšej po okreskách. Dúfam, že sa mi to tento rok nevypomstí, akosi sa mi zdalo, že tam je radarov viac ako po iné roky.
 Autor:Jardo
(neregistrovaný - IP: 78.1.8.***)
 Datum:5.8.2018 22:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Kaper to popsal úplně přesně.
A ano, na každém sjezdu jsou mýtné brány, určitě je nemineš. To mají Chorvati vychytané, aby jim ani myška neunikla bez zaplacení :-))
 Autor:tom
(neregistrovaný - IP: 195.113.188.***)
 Datum:12.7.2018 09:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Pro Daniel. Dříve jsem jezdil Rakousko,Slovinsko,Chorvat.Někdy jsem jel Rak., H.U.a Chorv.Letost v červnu jsem jel přes H.U. a pohoda,pokud pojedu i v záři,tak znova cestou co jsem jel v červnu. Pokud budeš chtít poradit jak jsem jel ,napiš mně na email.
 Autor:kokin
(neregistrovaný - IP: 91.187.54.***)
 Datum:12.7.2018 13:53
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Pro Daniel.Ja jen upřesním v Lendavě ty kruháče,na prvním doprava,druhý rovně,třetí zase doprava a na čtvrtém doleva a pak kolem SLO dálnice do Mursko Sred.Můžu jen doporučit.
 Autor:pepino
(neregistrovaný - IP: 85.92.62.***)
 Datum:12.7.2018 17:30
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Zdravím Danku,já to z Opavy jezdím takhle. https://goo.gl/maps/RZiSWs2h1gJ2
Když máš CZ dálniční známku,jel bych asi po dálnici na Brno.
Jestli sjet z dálnice na Czornou nebo pokračovat na Győr se rozhodni podle hustoty provozu na dálnici,časově to vyjde stejně jen je to o 20km kratší.Já mám v mobilu navigaci WAZE a ta ti napoví a jsou tam i akuální info. o policejních hlídkách a radarech.Funguje to na 1. Po sjezdu u Szombathely pokračuješ po kvalitních cestách a kolem kritických míst jsou vybudované obchvaty.
 Autor:black9
 Datum:12.7.2018 19:43
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Aj ja jazdím presne takto keď prechádzam cez Bratislavu. pripojiť sa na HR diaľnicu v Čakovci mi príde trocha ako zachádzka, navyše je aj polatok nižší.
 Autor:J@je
(neregistrovaný - IP: 188.123.106.***)
 Datum:12.7.2018 21:42
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Napajal som sa na dialnicu aj vo Varazdine, ale v tom Čakovci je to rýchlejšie a rozdiel v poplatku je snad euro. Naviac, kdesi v diskusii som čítal,že niekde vo Varaždine opravuju most a býva tam zdržanie.
 Autor:Kaper
(neregistrovaný - IP: 94.253.220.***)
 Datum:12.7.2018 22:49
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Zdravím Palestinu, také vyrážím do Chorvatska přes Maďarsko a jedu stejnou cestu, kterou jsi navrhl ve vyhledávači, loni jsem ji také jel a byla naprosto v pohodě. Akorát já vyrážím již v pátek ráno, hlavně kvůli kolonám v Lučku za Záhřebem. Tak šťastnou cestu. Z Opavy zdraví Petr
 Autor:Piérre
(neregistrovaný - IP: 109.183.182.***)
 Datum:12.7.2018 20:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Omlouvám se, samozřejmě jedu z Opavy na Brno a Blavu po dálnici....
 Autor:Piérre
(neregistrovaný - IP: 109.183.182.***)
 Datum:12.7.2018 21:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
no my máme být na místě ve 14h, kdy se pro nás uvolní bungalow, takže mám v plánu vyjet dnes okolo 23h. snad tedy budu do 8h v zagrebu. jinak máme jet takto:

https://www.google.cz/maps/dir/747+28+%C5%A0t%C4%9...

či přímo z HU přes SLOvinsko do CHor? nějaký poplatek za ten krátký úsek ve Slo tam bude? Schválně jsem si před Chor hranici dal benzinku MOL, kde udělám pauzu a potom co nejvíce jet v Chor s minimem zastávek
 Autor:Daniel Dvořák
 Datum:13.7.2018 08:51
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
teda s tím, že možná do Blavy bych jel přes brno no ;). Nejsou tam nějaké uzavírky-zdržovačky když pojedu po dalnici OV-Brno-Blava?
 Autor:Daniel Dvořák
 Datum:13.7.2018 08:54
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Ked to prejdes tak ako som ti písal t.j. na prvom kruhaci v Slovinsku do lava na dolga Vas a v Lendave kruháče podla diskutera podo mnou, tak neplatis v slovinsku nič. V Chorvatsku sa napojiš na dialnicu v Cakovci alebo vo Varazdine, to už je na tvojom výbere. Pocitaj Rajka-Redics-Mursko Srediste aj s pauzou tak 3,5 hod
 Autor:Kaper
(neregistrovaný - IP: 94.253.231.***)
 Datum:13.7.2018 09:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Ak chces tankovat,tak asi km pred najazdom na dialnicu v Cakovci je non-stop pumpa Petrol
 Autor:Kaper
(neregistrovaný - IP: 94.253.231.***)
 Datum:13.7.2018 09:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
teď čtu: "Opravy v Chorvatsku
Kdo zamíří o víkendu do Chorvatska přes Maďarsko, měl by se podle BESIP připravit na komplikace na chorvatské dálnici A3 od maďarských hranic do Záhřebu. Na několika místech tam silničáři vyměňují starý asfaltový povrch za nový a řidiči tam projedou v jednom jízdním pruhu vedeném v protisměru. V Chorvatsku se také tvoří fronty na mýtných branách, proto se vyplatí si zakoupit předem balíček pro mýtnou krabičku ENC."
 Autor:Daniel Dvořák
 Datum:13.7.2018 09:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Ak chceš obísť Slovinsko tak choď takto
https://www.google.cz/maps/dir/747+28+%C5%A0t%C4%9...
na hraničnom prechode st. goričan je benzínová pumpa INA a aj odpočívadlo, následne sa napojíš na chorvatsku dialnicu A4, zbytočne zachádzaš na mol pumpu a ideš cez dialničný hraničný prechod, alebo choď potom cez Slovinsko ako písal Kaper, ale musíš dať pozor aby si za hraničním prechodom navybehol na slovinskú dialnicu.
 Autor:geduso
 Datum:13.7.2018 10:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
tvůj tip je nejlepší, pošlu z pc do mobilu a tam mi to ukazuje uplně jinou trasu. zkoušeno 3x a pořad uplně jiná trasa přes brno na hranic hu-chor a nic dál, ale na odkazu který posílám je toto:

https://www.google.cz/maps/dir/747+28+%C5%A0t%C4%9...

jsem z toho zmatený. vzal jsem si prášek na spaní, tak jdu spát, aspoň do 23h, pak budíček a odjezd. držte palce díky
 Autor:Daniel Dvořák
 Datum:13.7.2018 17:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
trochu to upřesním páni pisálkové co se podívat pořádně na mapu která dálnice je na ZAGREB ale A3 to určitě není
 Autor:jan
(neregistrovaný - IP: 88.101.132.***)
 Datum:13.7.2018 18:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
jinak na dálnici do zagrebu jsou dvě zužení je to informace z HAK jedno by mělo byt hotové tento tyden druhé za tyden
 Autor:jan
(neregistrovaný - IP: 88.101.132.***)
 Datum:13.7.2018 18:56
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Zdravim
Pokud můžu poradit doporučil bych sjet v Přerově najet na dálnici Do Zlína , Uherské Hradiště,Bzenec, Strážnice, Přechod Skalice.Holíč. V Mosonmagyaróváru odbočte hned na csornu podle mapy co jste udal si najedete. Je to krásně značené ne jako u nás. Porad směr szombathely
Zbytečně zajiždíte.
A k moři sjeďte až u Splitu.
Podél magistrály to budete mít zdlouhavé a únavné.
 Autor:Marek Urbanovský
 Datum:13.7.2018 16:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Přesně takhle jezdíme z Uh.Hradiště již 13 let a navíc po vybudování nové rychlostní silnice přes HU je to pohodička
 Autor:pepino
(neregistrovaný - IP: 85.92.62.***)
 Datum:13.7.2018 17:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
ještě jednou všem děkuji za rady. již jsem doma týden a kousek, ale nebyl čas odpovědět :(. Jel jsem tedy, štěpánkovice, ostrava,fm,ostravice,bílá, za bílou do prava na makov, bytča, zde nájezd na dálnici. dále bratislava, do HU směr gyor, sombathely, poté okreskama dolů na lenti, dále směr letenye, přes přechod do CHOR. Bohužel jsme k zágřebu dojeli okolo 8mé ranní a byly masakr kolony. pak jsme stáli-popojížděli cca 4 hodiny (najeto asi 50km) než se to opět pohlo. Na místo jsme dorazili před 15h, takže cca 15h za volantem. JInak SK,HU totálně v poho.Zpět jsme jeli uplně stejně, akorát jsme již vyjížděli ve tři ráno, abychom se vyhli masakru u zágřebu, což se povedlo a domů jsme jeli cca 11h. Příště pojedu stejně.
 Autor:Daniel Dvořák
 Datum:1.8.2018 09:38
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli jste netankoval na MOL v Letenye a jaká byla popřípadě cena benzínu/nafty. Díky moc.
 Autor:Tomáš
(neregistrovaný - IP: 109.81.242.***)
 Datum:6.8.2018 03:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Tankoval jsem tam ve čtvrtek a cena nafty-409,90f.Benzín byl o něco málo levnější.
 Autor:pepino
(neregistrovaný - IP: 85.92.62.***)
 Datum:6.8.2018 09:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Dobrý den,
chápu-li to správně, tak v HU jste jel po dálnici a posledním úsekem Lenti - Letenye se vyhnul SLO dálnici?

Dá se to i bez HU dálnice?

Děkuji
 Autor:HAD
(neregistrovaný - IP: 94.113.245.***)
 Datum:8.8.2018 12:02
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Dá se to i bez dálnice,ale případná úspora za dálniční známku podle mně nestojí za to.
 Autor:black9
 Datum:9.8.2018 09:38
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
DObrý den, ještě by bylo dobré vědět o nových dopravních předpisech v Chorvatsku od roku 2019 viz tady článek https://www.dopravniznaceni.com/Nove-dopravni-pred...
:)
 Autor:petrsss7
(neregistrovaný - IP: 193.86.204.***)
 Datum:31.7.2019 10:42
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
A jake jsou ty nove dopravni predpisy ? V clanku neni o zadnem ani slovo.
 Autor:Vasek
(neregistrovaný - IP: 91.139.110.***)
 Datum:3.8.2019 18:20
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Poprvé autem do Chorvatska - cesta přes HU v 2018 roce Údaje o příspěvku
Ani nejde o nové předpisy,jako o zvýšení pokut. Pokud člověk pojede rozumně není se čeho bát. Hlavně si dávat pozor na rychlost. Jak v H.U.,tak v chorvatsku pozor na radary. Dodržovat rychlost. Od Goričanu po Ploče je dálnice nově poseta radary. V chorvatsku kde byla dříve rychlost 130km je na dálnici každou chvíli omezená rychlost na 100 km. Říká se,že z dálnice nemají tolik peněz jak předpokládali a proto potřebují více peněz. Osobně mne při zpáteční cestě 28.6. blik
radar,když jsem předjíždel autobus-moje rychlost 125 km. Zatím nic nepřišlo.
 Autor:kokin
 Datum:3.8.2019 19:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist