Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - poplatky 2009

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Prosím může mě někdo přesně napsat kolik mě vyjdou dálniční poplatky jedu do Omiše.Děkuji
 Autor:Bohuška
(neregistrovaný)
 Datum:2.2.2009 13:13
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
http://www.hac.hr/?task=aut skus toto
 Autor:spady
(neregistrovaný)
 Datum:2.2.2009 14:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Cca 190 kun, plus známka Slovinsko.
 Autor:artur
(neregistrovaný)
 Datum:2.2.2009 15:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Bohuško, Goričan-Karlovac 48 Kn a pokud pojedete do Omiše,je lepší jet po staré cestě kolem Plitvic,do Kninu a dostnete se z Šestanovace přímo do Omiše zadní cestou a je fakt pěkná.Jinak počítejte jednu cestu po dálnici asi přes 200Kn.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný)
 Datum:2.2.2009 15:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Vítku,
prosím můžete mě napsat kde přesně sjed z dálnice abychom jeli do Omiše tou cestou co popisujete???A ještě se
zeptám,jestli by jste nám poradil kudy přesně jed,abychom nemuseli kupovat drahou slovinskou známku,Moc Vám děkuji Bohuška.
 Autor:Bohuška
(neregistrovaný)
 Datum:2.2.2009 21:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
vůbec si tím nelámejte hlavu, protože již před karlovací,před sjezdem z dálnice je velká žlutá tabule se šipkou a nápisem Plitvická jezera,takže Vás to navede.Pak přes město Karlovac jsou všude značení směrem na Plitvice.No a pokud nechcete platit známku,jako všichni ostatní,tak možností je více.První je hned v Szombáthely odbočit na Nagykanizsu a Goričan. Druhá je asi 2km za Zalabaksou odbočit vlevo na Lentikópolna,Lenti,Máhonfa,Kútfej,Lovászi,Tormiszuntmikós-levá na M-70,Murásemeney,Múrafatka M-7,Letenye a Goričan.No třetí je hned za hraničním přechodem do Slovinska v Rediči odbočit směr na Letenye a Goričan-vlevo a objet dálnici.je taky možné,že než pojedete,donutí EU Slovince vydat krátkodobé známky za pár eur 5-7 a bude to zase v pohodě,ikdyž platit za 12km cesty 120.-Kč je taky zhovadilost.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný)
 Datum:3.2.2009 07:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Vždyť Bohuška ani nenapsala odkud jede a Vy už jí ženete přes Maďary.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:3.2.2009 12:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Jedeme z Litoměřic,ted jsem s toho trochu blázen,přes Madarsko jet nechcem chcem se vyhnout Slovinské dálnici a pak eventuelně jet do Omiše tou starou silnicí co jste psal Vítku před tím.Takže ten sjez před slovinskem chápu,okolo tech Plit.jezer taky ale tu cestu jednu tomu moc nerozumím.... omluvám se,že na mě musíte tak polopatě,ale i tak Vám děkuji.
 Autor:Bohuška
(neregistrovaný)
 Datum:3.2.2009 13:03
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
tak to se podívejte na diskuze o cestování přes Rakousko.Já jezdím z Moravy,takže přes Rakousy mě to nezajímámá a ani nechci.Mimochodem i pro Vás by možná nebylo marné najet v Praze na D-1 v Brně na D-2 a jedete po dálnici až do Maďarska.Jezdí tak z Čech dost lidí a pochvalují si to.Musím Vám říct,že maďaři mají vcelku slušné cesty,lepší nž my a značení mají opravdu na vysoké úrovni.Navíc se i zasmějete,když uvidíte ty jejich názvy vesnic,které nikdy nepochopíte.Já jsem osobně velmi spokojený.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný)
 Datum:3.2.2009 13:15
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Ještě to doma proberem ale zřejmě budem spokojeni,když ušetříme za známku ve Slovinsku.Ten zbytek,už bychom asi jeli normálně po dálnici.
 Autor:Bohuška
(neregistrovaný)
 Datum:3.2.2009 15:15
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Bohuško, pokud pojedete přes Vídeň na Graz, pořád dolů po dálnici, tak za Grazem těsně před hranicema se Slovinskem sjedete na exitu 226 (Gersdorf) na Mureck, přejedete hranici (už bývalou, je to vlastně most přes řeku Mur)a pojedete na Trate, Lenart, Ptuj, v Ptuji přejedete řeku Drávu (pořád se držte směru Maribor), dojedete do Sp.Hajdiny a odbočíte doleva na Zagreb (Maribor je směrem vpravo) a jste na původní silnici od Mariboru na Zagreb. Je to jednoduché, jede se tam celkem dobře,vše dobře značené a zdržení max.30 minut oproti původní trase.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:3.2.2009 18:31
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Já bych ještě doporučil po příjezdu do Ptuje, ve směru k moři, na první světelné odbočit doleva, přes první menší kruháč na druhý kruháč u obchodního centra Mercator, tam do prava, stále rovně přes třetí kruháč a pak na čtrvtém vpravo na most přes řeku a po nové silnici až na hlavní cestu do Chorvatska. Vyhodí nás to na kruháči u Ptuje. Páč když se budem chtít projet městem, může se stát, že snadno budem jezdit dokola( bo jak se tam někdo zamoce tak sa odsaď nevymoce). Toť malý příspěvek k průjezdu Ptuje!
 Autor:liborm
(neregistrovaný)
 Datum:4.2.2009 19:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Když jsme jeli tam, tak jsme projeli v noci Ptuj úplně v pohodě. Drželi jsme se skoro celou cestu za jiným českým autem. Při zpáteční cestě jsme malinko zakufrovali. Ve směru od hranic jsme odbočili na Ptuj hned na první odbočce a to nás pak zmátlo. Měli jsme jet ještě kousek rovně a odbočit až na tom novém kruháči. Nakonec jsem podle nové mapy zjistila, že jsou v Ptuji přes Drávu dva mosty. Tam jsme jeli zřejmě po starém a zpět po novém, který není na starších mapách značený. Proto jsme se tam trochu zamotali.
 Autor:Pavluša
(neregistrovaný)
 Datum:4.2.2009 20:25
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Tak trochu něco ode mne...Jeli jsme přes Rakousy i Madary a to až pod Makarskou.Obě cesty trvaly přibližně stejně,ta přes Madarsko byla o něco málo delší.Ten důvod byl jasný...ta pošahaná známka v Slovinsku.Souhlasím s Vítkem ,že kvalita silnic je v Madarech slušná,jen ty omezení rychlosti jsou nic moc...no a zasmáli jsme se taky...to když nás na 50 mezi vesnicema předjel trabi.Jinak k cestě...D1 do Brna a pak Bratislava,Rajka...přes Madarsko do Lendavy ,projet Lendavu a na Chorvatsko,pak ve Varaždinu na dálnici do Zagrebu a Karlovacu a kolem Plitvic na Knin a pobřežku
 Autor:Jirka
(neregistrovaný)
 Datum:3.2.2009 21:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Pavlušo a Jirko,moc děkuji nakonec asi jen přes Madarsko nepojedem je to přeci jen o něco dál neznáme tu cestu,v autě budeme mít tři děti takže pojedem jako minule jen se vyhnem dálnici ve Slovinsku a pojedem podle Vítka a Pavluši.Pak najedem opět na dálnici u Splitu sjedem a do Ruskamenu dojedem podle pobřeží.Já bych byla pro cestu po staré cestě kolem Plitvic,ale doma se nemůžem stále dohodnout manžel tvrdí,že to kratší je,ale pojedeme tam déle možná napoprvé budem bloudit tak se mu zdá,že kvůli dětem bude lepší když zvolíme cestu rychlejší.Tak nevím asi pojedem po dálnici.
 Autor:Míša
(neregistrovaný)
 Datum:3.2.2009 22:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Zdravím. Na staré cestě kolem Plitvic není opravdu kde zabloudit. Jel jsem tudy před pár lety a je to dobré. Nevíte kolik stojí pro letošek známka u rakušáků?
 Autor:JIRKA
(neregistrovaný)
 Datum:4.2.2009 15:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Beze změn, 250 Kč desetidenní...teda změna je - pár korun sleva.
 Autor:Hohenlohe
(neregistrovaný)
 Datum:4.2.2009 16:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: poplatky 2009 Údaje o příspěvku
Dík za odpověd. ted ještě aby s tim něco udělalo Slovinsko. Potom ta cesta je urcite lepší přes Rakušáky a pak z Karlovace po staré. V Karlovaci je to dobře značené. Každá křižovatka má směrovku na Plitvice.
 Autor:JIRKA
(neregistrovaný)
 Datum:5.2.2009 13:50
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist