Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Objížďka mimo slovinskou dálnici - Objížďka Slovinské dálnice 2021

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Objížděl prosím někdo v poslední době Slovinskou dálnici směrem Mureck-Trate, Lenart, Ptuj na přechod Cvetlin? Jak to tam vypadá, děkuji
 Autor:Martin Zvěřina
 Datum:23.6.2021 16:02
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Než objíždět slovinskou dálnici, tak je lepší to vzít přes slovensko a madarsko, Poplatky jsou nízké a časově na tom ještě vyděláš. Záleží ale odkud jedeš. Dřív jsem to taky objížděl, ale poslední 4 roky jezdím přes Madarsko.
 Autor:F. Franta
 Datum:25.6.2021 08:03
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
No, Slováci to trochu zkomplikovali. Ode dneška je Slovensko zavřené i pro tranzit.

Takže zase je ve hře objížďka SLO dálnice. Jel už letos někdo? Nejlépe i jiný přechod aby se dalo vyhnout přechodu Macelj. Napadla mě trasa na Mureck, Lenart, Ptuj, Varaždin. Má to smysl?
 Autor:David
(neregistrovaný - IP: 217.138.199.***)
 Datum:1.7.2021 21:28
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
nejspíš ano, já teda asi dálnici objíždět nebudu ale sjedu na Ptuj a pak to povalím nejspíš na Ormož (ve vesnicich se jede 70km/h) je to rovná cesta .. a pak Varaždin a dalnice ... Cvetlin nejspíš bude taky zasekanej jako Macejl i když méně .. ale při cestě zpět pojedu Cvetlin tam byva vždy volno z opačného směru
 Autor:centris610
 Datum:2.7.2021 12:16
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Podle Google maps, vychází Cvetlin lépe. Koukal jsem na kolony na hranicích, Cvetlin 30 min. Rogatec 1,5 h, Macejl vice než 2h.

Trate - Ptuj - Videm - Granišče- M P Leskovec- Cvetlin - Trakoščan a nájezd na dálnici A2. 83 Km, 1,5 h.
 Autor:Josef Novák
 Datum:2.7.2021 14:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Objíždíme přes Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Radgonu na Ormož a pak Varaždin. Loni jsme zkusili dálnici ale vracíme se k objížďce. Jednak máme osmimístné auto za které už chtějí dvojnásobek ceny a také protože ta cesta je fakt naprosto pohodová a v pěkné krajině. Horší úsek je taková ta kolonie hned na začátku Chorvatska, kde trochu přišlápneme plyn.
Jezdívali jsme i přes Ptuj a bývala to taky super možnost, ale teď už několik let přes Ormož.
 Autor:Gabriela
(neregistrovaný - IP: 185.252.90.***)
 Datum:8.7.2021 13:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Přesně tak.Člověk tak nějak zvolní,odpočne.Jen nutno hlídat radary v A.Na moto jsme já i žena tak kochali,až nám přišel každému zvlášt obrázek za 50 ojro. Njn.Stane se.Každopádně tuto trasu už neměníme,akorát jezdíme gp Trnovec a jako bonus přespáváme v kempu Silva,Cezanjevci u Ljutomeru.Prima lidi a máme to tam rádi.Zajímavé,jak si člověk odvykne jezdit na zátah,když zkusí toto.
 Autor:Lubomír Horák
(neregistrovaný - IP: 195.26.25.***)
 Datum:8.7.2021 17:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Ten kemp Silva, je možný i pro stan? Asi špatně hledám, nemohu to najít.
 Autor:Mára Novák
 Datum:8.7.2021 18:02
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Cvetlin není mezinárodní a dělají prý letos problémy a rozdávají pokuty. Psalo se to ve skupině na FB. Taky jsme měli v plánu objet ale nevím, nevím...
 Autor:Gabriela Škorpíková
 Datum:10.7.2021 11:34
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Zdravím a mám dotaz k vaší informaci, protože bychom rádi tento přechod opět využili.
1) co znamená že Cvetlin není mezinárodní?
2) kdo dělá letos problémy, Slovinci nebo Chorvati?
3) za co rozdávají ty hrozné pokuty?

Díky za odpověď.
 Autor:šotek
(neregistrovaný - IP: 86.49.225.***)
 Datum:12.7.2021 12:50
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Tyto dohady tu jsou už dlouho.Není mezinárodní protože je pouze pro občany EU a pár zemí.Neměl jsem tam nikdy problém.Mohli by mít omezení kvůli covidu,ale zatím jsem nic nenašel.
 Autor:Petr
(neregistrovaný - IP: 194.228.59.***)
 Datum:12.7.2021 21:21
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Neví někdo co se děje na přechodu Cvetlin? Mapové prohlížeče ani Wase mě tam nedovolí projed, hází mě to na vedlejší přechody.
Děkuji za odpověď jedeme 1.8.2021
 Autor:Josef Novák
(neregistrovaný - IP: 147.161.173.***)
 Datum:27.7.2021 16:50
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Teď jsem to študoval.Nevím co se děje.Slovinci ani chorvati tam žádné omezení nemaji.Plánovač chorvatského autoklubu mě normálně pustil.
Skoro mi příjde,že nějaký dobrák v mapových podkladech nechal zablokovat přechod.Od slovinské celnice do Cvetlinu to normálně naplánuje.Důvod?Bůh ví.Možná proto,že to není mezinárodní přechod.A jak jsem už psal.Chorvatský autoklub s plánováním na této trase nemá problém,
 Autor:Petr
(neregistrovaný - IP: 194.228.59.***)
 Datum:27.7.2021 20:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
https://map.hak.hr/?lang=hr&s=mireo;roadmap;mid;I;...
Přechod není mezinárodní, ale podstatné je že zde můžou překračovat hranici občané: EU,CH,EEA (Evropský hospodářský prostor)........tolik Cvetlin
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:28.7.2021 18:29
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Ano.Je to tak.Proč to nechce plánovat přes přechod netuším.Těsně za přechodem už to jde.
 Autor:Petr
(neregistrovaný - IP: 194.228.59.***)
 Datum:28.7.2021 20:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
A išiel niekto reálne v poslednej dobe cez Cvetlin?
Zaujíma ma reálna skúsenosť, nie facebookové zážitky...
 Autor:Mirec
(neregistrovaný - IP: 46.34.226.***)
 Datum:15.8.2021 12:03
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Ahoj Tobě i všem ostatním. Jsem příznivcem CVETLINU, tak napíši. Jel jsem tam dnes v jednu v noci a byl jsem tam sám (jako skoro vždy). Jen prohlédli pasy. Nic nechtěli, stejně jako na hranicích Čr-A a A-SLO. Nechápu, proč nás tolik masírují a to ve všem. Posílal jsem také vstupní formulář a když jsem vyplnil poctivě vše, tak mi to třikrát neodešlo. A až jsem tam nedal nic(očkovací certifikát, potvrzení o očkování) tak bez problému. Vůbec se nedivím, že na to někdo kašle....
P.S. Jel jsem klasiku-Mureck, Trate, Lenart, Ptuj (kruháče), Videm, Cvetlin. A všude nové silnice!!
Je tady krásně (Pag)
Všem krásnou dovolenou!!
Honza.
 Autor:HONZA-
 Datum:15.8.2021 20:01
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Ďakujem, konečne normálny príspevok
 Autor:Mirec
(neregistrovaný - IP: 46.34.226.***)
 Datum:16.8.2021 07:49
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
nepíšu úplně k tématu objížďka slovinské dálnice, ale reaguji na část příspěvku od Honzy na vstupní formulář. Také se mi předevčírem nedařilo odeslat (vyplňovala jsem to navečer). Asi dva pokusy- a nic. Druhý den ráno jsem to zkusila znovu ( i s vyplněním údajů o očkování) a odešlo to na první pokus. Nevím, buď je to k večeru přetížené nebo to mimo úřední hodiny nefunguje.
 Autor:babca
 Datum:21.8.2021 16:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Nevím, zda je to či není přetížené a také to nechci znevažovat a udělal jsem, co je požadováno, ale zatím po nás nikdo nikde nic nechtěl. Jen roušky v obchodech a na benzinkách....ale hlavně také o covidu nikdo moc nemluví a to je na dovolené fajn!!!
Kdo pojede, tak je tu krásně!!(Pag)
Všem pěknou dovolenou!!
Honza.
 Autor:HONZA-
 Datum:21.8.2021 21:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Tak dnes v noci Murek - Cvetlin.Rakušák zasalutoval,Slovinec chtěl pas dítěte.Toť vše.Já "Trouba" si chvílí myslel,že se dá věřit našim zdělovacím prostředkům co se týká přechodů.Jen starší lidi(a nejen toto).A nikam jsem nejel.Jeli mladí. Na info jsou opravdu nejlepší stránky jednotlivých zemí.Tak jak jsem to dělal vždy.Bohužel jsem posera.Takže jěště jednou. Jestli chce někdo aktuální info tak pouze stránky A,Sl,HR.
 Autor:Petr
(neregistrovaný - IP: 109.81.212.***)
 Datum:22.8.2021 15:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Isiel som včera okolo 14.00 a pohoda, 2 autá predo mnou. Cvetlin je fajn... Ahojte
 Autor:Mirec
(neregistrovaný - IP: 46.34.240.***)
 Datum:23.8.2021 20:28
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
CVETLIN 21.8.2021 ve 4:30 hod. ráno

-přejezd hranice do Slovinska na přechodu Mureck (stal tam jen celník otevřel oko a mávl ať jedu dál)
-hraniční přechod Zgornji Leskovec (CVETLIN) cca 5 min čekání, načetl QR kódy z papíru na testy Covid a jelo se dál
- Trakoščan - Bednja - Žutnica za mostem silnice č.1 hned vlevo úzkou uličkou, která vede kousek k silnici č.1
- nájezd na dálnici č. 3 - Krajina
- vyhnul jsem se i Lučku a sjel sjezdem č.3 Zagreb-západ
- po staré silnici č.1 na nájezd dálnice - Donja Zdenčina

Sice navíc 60 km a 1 hodina, ale zase ušetřeno čekání v nekonečných kolonách! A ušetřený peníze.
 Autor:Cumil
(neregistrovaný - IP: 93.142.160.***)
 Datum:25.8.2021 12:12
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Mažu 4.9. do Baška voda, jedu jako vždy přesně tak jak píšeš, nikdy a to ani v sezoně žádnej větší zádrhel.
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:25.8.2021 16:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka Slovinské dálnice 2021 Údaje o příspěvku
Ano je.Dokonce má pro stanaře dřevěné pdlážky do roviny,jelikož je ve svahu.Ale na konci louky u lesa už je rovina.Jinak nabízí svůj stan trvale postavený.Dále asi pět chatiček a v domě pokoje/apartmán.My jsme vždy využili chatičku,ačkoli normálně stanujem a stan vždy vozíme.
 Autor:Lubomír Horák
(neregistrovaný - IP: 195.26.25.***)
 Datum:10.7.2021 12:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist