Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Objížďka mimo slovinskou dálnici - Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Prosím objížděl jste někdo letos slovinskou dálnici přes Maribor? Jak vypadá napojení na E59 u Ptuje? Objížďku přes Lenart v Ptuji policajti směrují na Varaždin :-(
 Autor:Jirka2016
 Datum:20.7.2016 09:27
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ahoj, to myslíš vážně, zakládat k tomu nové vlákno?
 Autor:Tomáš Fuk
 Datum:20.7.2016 10:26
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ja sa ani nečudujem ze založil nove vlákno, keďže ak je vo vlákne viac ako 20 príspevkov su úplne neprhladne. A nove príspevky v témach su niekedy neviditelne.
 Autor:FiFo
 Datum:20.7.2016 11:09
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Objízdná jako v předcházejících letech.cedule,které směřují objížďku směrem na varazdin neberte v potaz.projeto dvakrát v červenci letošního roku.
 Autor:Maja
(neregistrovaný - IP: 88.103.236.***)
 Datum:20.7.2016 12:30
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Chci se zeptat,zda se to dá projet v Ptuji přes ten druhý most:po "Osojnikova cesta"-silnice 229,a přes řeku-silnice 710,poté "Zagrebaška cesta",a stále po ní až na kruháč "Pobrežje"-stále na jih a pak po 690,a doprava na 9.

díky za odpověď

Mirek
 Autor:Miroslav Brejčák
 Datum:26.7.2016 08:32
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Jo jo jel jsem tam 21.7.2016 večeŕ, zarazila mě také ta objízka sice jsem ji nebral vázne, ale po přejetí mostu v Ptuji již na návěstí není přeškrtnuta značka dálnice. Ač tam jezdím už několik let raději jsem se vrátil a jel vedlejším přechodem. Teď tu čtu ze je to stále stejně a průjezdne. Asi nás Slovinci chtějí přimět jezdit po jejich dálnicích či co tím zamyšleji.
Jaké mate Vy zkušenosti s napojením na dálnici od Ptuje, začali už dělat něco s dalším úsekem od Ptuje k HR hranicím?
Dá se jet zpět cestou která je zde popisována
 Autor:Jirka
(neregistrovaný - IP: 93.143.44.***)
 Datum:23.7.2016 13:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Dá se to projet, jak v milulých letech, ale jsou tam kolony, protože tam už začali stavět dálnici.
 Autor:Mája
(neregistrovaný - IP: 46.33.112.***)
 Datum:23.7.2016 13:40
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ahoj. Omylem jsem sjel na slovinskou dalnici. Opustil jsem ji dalsim sjezdem. Nemate zkusenosti, jestli Slovinci zasilaji obsilky? Na miste me nikdo nechytil, proto se ptam. Dik Jura. Reakce prosim na mail. Jel jsem zpet na Lenart ve dve rano a proste me to tam svedlo. Par km. Tak jsem sjel. Jel do Mariboru a tam jsem to projel taky do prvniho vyjezdu. Znamka vigneta byla pekne schovana za zatackou sjezdu.
 Autor:Jirka
(neregistrovaný - IP: 77.242.90.***)
 Datum:24.7.2016 11:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
To už neřeš, prostě jsi jim tentokrát vyklouzl ;-)
 Autor:Marek Glajcar
 Datum:24.7.2016 15:57
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ja som sa tiež dostal omylom na Slovinsku dialnicu bolo to neskoro v noci prehliadol som aj tak mizerne značenie,minulý rok a neprišlo mi nič..Zato madari mi namerali v noci na ceste 81 prekročenie rychlosti o 19 km a stalo ma to 30000 forintov.Prišlo mi to domov na moju trvalú adresu,zistili si to podla EC auta ostatne udaje im poskytla SK policia
 Autor:Pavol Vavra
 Datum:4.9.2016 18:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Jel jsem domů 3.8.2016 a úsek od chorvatské celnice k Ptuji je jedno velké staveniště, ale dá se to v pohodě projet.
Pro zajímavost jsem sledoval zda tam mají informace o stavbě a snad jsem to dobře pochopil, že dostavba tohoto úseku dálnice by měla být hotová v November 2017. tz. listopad 2017 - a tudíž do tohoto termínu by silnice v této části neměla být zpoplatněná.
 Autor:Jirka
(neregistrovaný - IP: 85.93.112.***)
 Datum:11.8.2016 14:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Dobrý den, je tady prosím někdo, kdo má AKTUÁLNÍ zkušenost s průjezdem přes Ptuj? Jsou tady trochu protichůdné odpovědi, tak bych rád věděl, jestli se Ptuj dá projet jako obvykle přes kruháče (směr Zagreb) a most a dále směr HR hranice nebo jestli je v Ptuji skutečně objížďka, případně kudy?
Díky moc a všem krásnou dovolenou.
 Autor:zaza
(neregistrovaný - IP: 79.170.249.***)
 Datum:26.7.2016 08:44
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Tak podle toho, jak já to vnímám zde na foru, tak se to projet dá bez problému. Jedině tady snad píší, že už je tam zpoplatněná dálnice, což je ovšem omyl, protože je stále ve výstavbě a jede se tak trochu staveništěm. Jinak snad v poho. Nemýlím se?
 Autor:Stanislava Horváthová
 Datum:26.7.2016 09:07
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Projel jsem včera a jeto bez problému tak jako vždy
 Autor:Rostislav Cibulka
 Datum:26.7.2016 09:12
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Mohu poprosit o tu trasu bez problémů? Chystáme se jet 13.8., tak abych zbytečně nebloudil. Děkuji
 Autor:sonic306
(neregistrovaný - IP: 213.108.160.***)
 Datum:27.7.2016 18:23
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Jé no to se koukni někam do dávné historie. V podstatě se sjede v Rakousku z dálnice na exitu 226 směr Mureck. Projede se Mureck, Lenart, Ptuj. V Ptuji tuším na první světelné doleva a najíždí se na industrijskou zonu a tam se projíždějí kruhové objezdy.Bývaly snad 4, dnes je jich snad 5.Ale už je tuším na nich vyznačený Zagreb.Přejede se most přes jezero a jede se dál až narazíte na ceduli Zagreb Gruškovje. Budete se točit dolů na nedodělanou dálnici směrem k hranici. Ale lépe je to popsané někde v historii. Já to mám ofocené a skoro jezdím po paměti, tak se omlouvám.
 Autor:Stanislava Horváthová
 Datum:27.7.2016 19:34
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Jojo, touto cestou jsem jeli již předloni. Já jen jestli tam nejsou objížďky, nebo zda to tam není rozkopané. Jedeme na ostrov Čiovo, takže rozhodně chci objíždět.
 Autor:sonic306
(neregistrovaný - IP: 213.108.160.***)
 Datum:27.7.2016 19:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
No přesně podle Stáni
 Autor:Rostislav Cibulka
 Datum:27.7.2016 19:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Koukni sem a hned budeš vědět kudy,
http://forum.ihvar.cz/read.php?4,138707
příště je ale dobré napsat kam jedeš.
Pokud jedeš na Istrii, pak bych to neobjížděl!
 Autor:Stanislava Horváthová
 Datum:27.7.2016 19:37
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Děkuji
 Autor:sonic306
(neregistrovaný - IP: 213.108.160.***)
 Datum:27.7.2016 19:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Nejede na Istrii.
 Autor:Mirus
 Datum:27.7.2016 21:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Miruši já vím, jen jsem zkopírovala celý odkaz z jiného fora. :) Miruši ty budeš vědět, kolik je v tom Ptuji teď těch kruháčů? Asi 6? Vím, že některé už ukazují směr, ale pro jistotu a pro ženskou, jak jdou prosím za sebou. Já mám popis s fotkama ještě z dob dávných.
Díky moc. Nebo mi to hoď na fb.
 Autor:Stanislava Horváthová
 Datum:28.7.2016 11:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ahoj Stáni, jestli máš nějaké aktuální info o objížďce, můžeš mi je pls poslat na e-mail? Díky.
 Autor:Tomáš Fuk
 Datum:31.7.2016 08:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Zadej si do vyhledávače: Test ÚAMK:Přes Slovinsko bez dálniční známky-směr Chorvatsko.Je tam video s podrobným popisem trasy i se všemi kruháči.Nemůžeš zabloudit.Já jsem si ji vypsala a jezdíme podle ní již tři roky a také letos.Co se týká kruháčů,tak zmizely téměř všechny směrovky Zagreb a jsou nahrazeny směrovkami na různé vesnice.Holt Slovinci dělají vše pro to,aby nás navedli na dálnici.Přeji hezkou dovču.
 Autor:Jiřina Procházková
 Datum:28.7.2016 23:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Dobrý den.Byli jsme v Chorvatsku teď v červenci a průjezd přes Ptuj je stále stejný,žádné objížďky.Jen na kruháčích zmizely některé žluté směrovky na Zagreb a jsou nahrazeny směrovkami na různé vesnice.Ale pokud trasu znáte,jeďte stejně jako minule.Přeji hezkou dovolenou.
 Autor:Jiřina Procházková
 Datum:28.7.2016 23:40
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Je průjezdný hraniční přechod Gornaja Radgona ?
 Autor:Aleš
(neregistrovaný - IP: 217.64.9.***)
 Datum:29.7.2016 07:20
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Jo je. Otevřený je nonstop. Před týdnem jsem tudy jel.
 Autor:MilanF
 Datum:31.7.2016 17:53
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Zdravím, cestou do HR jsem objížďku nevyužil ( jízda ve 2 ráno ), kde odbočit při cestě zpět na Ptuj na slovinské straně, číslo exitu popř km odbočky??

Díky
 Autor:Martin
(neregistrovaný - IP: 93.143.65.***)
 Datum:12.8.2016 13:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
těsně před nájezdem na dálnici směrovka na Ptuj
 Autor:Petr Vácha
(neregistrovaný - IP: 78.45.94.***)
 Datum:12.8.2016 14:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Velká žlutá cedule,koukni se google mapy

Ptuj-vzhod

Varaždin HR

Ormož
 Autor:Petr Vácha
(neregistrovaný - IP: 78.45.94.***)
 Datum:12.8.2016 14:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Koukám na to na googlu...díky... a pak most, kruháče atd?
 Autor:Martin
(neregistrovaný - IP: 93.143.65.***)
 Datum:12.8.2016 16:54
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ano, most, 6x kruháč (druhý a pátý vlevo, ostatní rovně) a na světelné křižovatce vpravo na Lenart a Trate/Mureck.
 Autor:Marius
(neregistrovaný - IP: 90.177.65.***)
 Datum:12.8.2016 17:11
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Díky, vše ok---navíc Slovinsko je krásná země, je dobré ji vidět jinak než z dálnice :-)
 Autor:Martin
(neregistrovaný - IP: 90.179.102.***)
 Datum:15.8.2016 09:37
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Jsem v HR od 1.9. a využil jsem objížďku dle návodu přes Ptuj. Projeto kolem 4. ráno skoro bez aut a bez problému.
 Autor:Vojta
(neregistrovaný - IP: 93.142.147.***)
 Datum:5.9.2016 15:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Cesta zpět tj. 9.9.2016 po stejné trase (výjezd před začátkem dálnice-ukazatel-Ptuj). Bez problému také..
 Autor:Vojta
(neregistrovaný - IP: 62.182.234.***)
 Datum:13.9.2016 11:31
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Objížďce přes Varaždin bych se nebránil - jel jsem tudy směrem zpět do Česka, v sobotu 20.8., když hlásili kolony před Krapinou 3km a za krapinou 4km ...
Za Lučkem směr Varaždin, Budapest, sjede se na sjezdu Varaždin (placení mýtného bez zdržení)a drží se směr Maribor - okolo Varaždinu po obchvatu, potom přes několik obcí (např. Sračinec :-)), na hranicích se Slovinskem bez zdržení!!!, dojede se do Ptuje na čtvrtý kruhák známé objízdné trasy. Zajížďka cca 40 km ale BEZ KOLON! (navíc částečná kompenzace úsporou 21 HRK na mýtném - místo 48 se ze Zagrebu do Varaždinu platí 27)
 Autor:cemar cemar
 Datum:28.8.2016 22:57
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ahoj všichni,co ještě pojedete do HR a chcete objet slovinskou dálnici.Projel jsem naprosto stejně jak letos v červnu(či v r.2015) Jen je potřeba nereagovat na kruháčích na značky,co směřují na HR(asi Varaždin).Jel jsem dle navigace a v pohodě.Žádné zákazy jsem neviděl a podle mě byla i značka dálnice přeškrtnutá.Jel jsem v pátek v noci a provoz byl klidný!
Píši už z místa pobytu.Je zde krásně a všem,co ještě pojedou tak hezkou dovolenou!
Zdraví Honza!
 Autor:Honza
(neregistrovaný - IP: 93.143.0.***)
 Datum:30.8.2016 12:32
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Jeli jsme 19.8. podle mapky a popisu z tohoto fora, vše v pohodě, před posledními kruháky jsou opravdu tabule s přeškrtnutou dálnicí, důležité je dávat pozor před nájezdem na 690 (silnice vedoucí na chorvatskou hranici), neuhnout vpravo (vede na dálnici), jinak cesta od Mürecku v pohodě, nikde žádní policajti (sobota odpoledne),žádné kolony, trochu nám vadila omezená rychlost (50-70 i mimo obec), jen místy se dá jet 90. Silnice na některých místech nově opravená,kolem Lenártu jsou ale záplaty a hrboly. Zpět se jede kolem rozestavěné dálnice (děsně se práší) a před nájezdem na dálnici na Maribor se odbočí vpravo na Ptuj-vzhod a najedete na stejnou silnici jako při cestě do Chorvatska.
 Autor:babca
 Datum:1.9.2016 00:51
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Myslím,že při zpáteční cestě se jede od hraničních přechodů(HR a SLO. po stejné cestě,jako do HR,tedy vedle stavby budoucí dálnice.A po stejné cestě jedou i ti,kteří neobjíždí dálnici.Jen my z ní při cestě zpět odbočíme na Ptuj(těsně před nájezdem na dálnici)abychom se vyhli...Vyzkouším 9.9.2016
Zdraví Honza!
 Autor:Honza
(neregistrovaný - IP: 93.143.63.***)
 Datum:3.9.2016 22:09
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ahoj,tak jsem vyzkoušel a bylo to tak,jak píši výše.Nejelo se(ve SLO.) po žádném makadamu,ale po normální silnici(vedle staveniště) a pak odbočka na Ptuj,kruháče,atd,atd.-co je tady popsáno mockrát.Vše postaru a bez problémů.
Tak ahoj za rok!!
Honza.
 Autor:HONZA-
 Datum:10.9.2016 22:25
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ahoj, mimo Sl. dálnice dá normálně jako v minulých letech, ale jak již někdo psal, nově staví dálnici i za Ptujem. tudíž se zde nedá napojit jako obvykle, ale napojení na cestu i sjezd připomíná staveništní cestu a je až v za obci Podlehnik, na mapě je benzina. Zákaz tam není. (Nejezdíme přes konec dálnice ale napojujeme se až v Tržci)
 Autor:Lenka
(neregistrovaný - IP: 86.49.125.***)
 Datum:13.9.2016 19:20
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Zdravím všechny.
Nemáte někdo info, jak pokračuje stavba dálnice ve Slovinsku, od Ptuje dál?
Neví někdo,kdy ji plánují zprovoznit?
Děkuji.
Radek
 Autor:Radek
(neregistrovaný - IP: 213.108.163.***)
 Datum:21.3.2017 13:00
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Před sezonou 2018.
 Autor:Karel
(neregistrovaný - IP: 109.80.35.***)
 Datum:21.3.2017 15:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
letos to určitě nebude, a pokud to stihnou do začátku léta 2018 uvidíme. Na netu jsem našel toto info.

Úsek Draženci - Gruškovje (nedokončený úsek dálnice k hranicím s Chorvatskem) První Etapa cca 7Km má být dokončena v listopadu 2017 a druhá etapa (až na hranice koncem léta 2018) viz zdroj DARS
 Autor:Petr-
 Datum:21.3.2017 17:27
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Dnes vyzkoušeno při cestě na Velikonoční Plitvice. Vzal jsem to z okresu Příbram přes Dvořiště, Linz na A9. Jako obvykle jsem chtěl objet tunely. První jsem minul odbočku na Liezen, takže tunelem. Druhý jsem v Triebenu dobře odbočil na 114, chtěl jsem podjet Graz spodem a napojit se na dálnici pod ním, ale v Judemburgu jsem se blbě napojil a vyplivlo mě to přesně před druhým tunelem u Leobenu. A to mám navigaci. Debil.
Slovinskou dálnici jezdím okolo, pozor, před Mureckem se frézuje silnice a je to blbě značený. Na druhý pokus jsem se do Murecku dostal po druhé straně kolejí.
V Ptuji jsem to vzal normálně přes kruháče na konec dálnice a vedle stavby na Macelj. Půlka cesty se jede obousměrně po půlce nové dálnice, zbytek po staré vedle stavby.
Pod stoupáním na hranice to ale už stálo všechno v jedné frontě, tak jsem se hned otočil, kousek se vrátil a vzal to přes Ctvetlin a tam jsem byl sám.
Je tu sluníčko, ale ještě chladněji. Na tůru akorát.
 Autor:Petr N.
(neregistrovaný - IP: 194.152.235.***)
 Datum:12.4.2017 18:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ahoj,muzes mi prosim te podrobneji popsat cestu kudy pres ten prechod a kudy dal?koukam do mapy a slo by to od Ptuje pres Cvetlin na Trakoscan a dal k dalnici,vypada to ale na dost malej prechod co?a co kontrola?Uvidimejak ty kolony budou vypadat v lete :-//
 Autor:Stanislav Brabec
 Datum:14.4.2017 21:56
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Tuto trasu jsem zkoušel vloni cestou domů.Byla to jen zvědavost.Přechod na konci světa.Chorvati nebyli,Slovinci asi dvě minuty.Letos asi tam i zpátky.Jen to nepojedu Durmanec/Macelj/Trakoščan ale Durmanec/Bednja/Trakoščan.
 Autor:Petr
(neregistrovaný - IP: 194.228.11.***)
 Datum:16.4.2017 18:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Stando, hlavně je třeba se za Ptují trefit na silnici číslo 690, která tě zavede až na přechod. Odbočení ze stavby dálnice může ale být složitější (mapy a navigace ještě neregistrují nový stav silnice), musí se odbočit vpravo a podjet stavbu dálnice buď u Lancova vas, nebo až Podlehnik. Lepší se zdá jet od Ptuje po souběžné okresce 710 přes Pobrežje a Videm při Ptuju. Na přechodu jsem byl vždy sám, funguje i přes noc, cesta je ale "horská" okreska. Osobákem v pohodě, pro karavan bych již nedoporučoval.
Cvetlin je obec na chorvatské straně, zde vpravo po 2056 do Trakoščanu. Na T křižovatce buď vpravo zpátky cca 7 km po 2258 okolo hranic na Macelj, nebo vlevo po stejné silnici do Bednja. Odtud vpravo po D74 na dálnici s výjezdem nad Krapinou, nebo po D47 na druhou stranu do Lepoglavy a tady vpravo k dálnici, sjezd Sveti Križ Zečretje (jak navrhuje Petr pode mnou).
První varianta je nejkratší, poslední mi přijde zase nejlepší cesta.
Snad tě ten složitý popis neodradí.

http://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=15.90120...
 Autor:Petr Nusl
 Datum:19.4.2017 15:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
To neodradi to se nebojim,jen ty kolony me stvou,na konkurencnim foru nekdo psal,ze tam ted byl a cekal 3.5h coz pres touhle celnici by se vyplatilo projet,vyrazim 30.cervna v patek do Baska Vody,takze predpokladam ze bude docela naval,kazdopadne dekuju za vyklad
 Autor:Stanislav Brabec
 Datum:25.4.2017 20:39
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Jinak ted koukam na mapu a je to jednoduchy podle toho jak to popisujes
 Autor:Stanislav Brabec
 Datum:25.4.2017 20:41
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ahoj Stando. Jestli pojedeš tedy přes ten přechod Cvetlin na Trakoščan, dej prosím vědět jaká bude současná situace. Taky uvažuji o tom, že se hlavnímu přechodu letos vyhnu. Ja jedu sice až 29.7 sobota. Takže tam budu 30.7 v neděli nad ránem tak nevím jaký tam bude nápor. Podle map je to cca jen 15km navíc. Takže by se to určitě vyplatilo se hlavnímu přechodu vyhnout. Plus pár ušetřených kun na mýtném, ale to je nepodstatné. :-)
 Autor:Pivisek
(neregistrovaný - IP: 77.48.195.***)
 Datum:21.6.2017 11:55
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Ahoj všem, máte někdo čerstvou zkušenost s těmito menšími hraničními přechody? Myslím tím, vzhledem k situaci s uprchlíky. Zda vůbec pouštějí přes malé přechody někde v horách. Aby nebyl pak problém, v noci, s dětmi, raději zjišťuji. Jedeme tedy až 18.8. a odjezd od Grazu k hranicím počítám kolem 19 h večer. Jak myslíte, že to bude na hranicích?
 Autor:Katka
(neregistrovaný - IP: 192.109.140.***)
 Datum:13.7.2017 10:28
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Zdravím,
Slovinsko jsem objížděl 19.7. v noci, vše po staru-Mureck, Lenart, Ptuj(v Ptuji se opravuje starý most-musí se jet přes kruháče), potom jsem chtěl jet do Tržce a díky stavbě dálnice to nejde, jel jsem do Videmu a znovu jsem chtěl zkusit najet v Tržci, už to nejde-vše kvůli stavbě dálnice, takže zpět do Videmu a Zgornij Leskovec a přechod Cvetlin - jak se zde píše-je to pouze pro osobák-serpentýny, po přejetí jsem jel do Sukosčanu a potom jsem se jel směr Macelj-nenajel na dálnici, ale jel okolo dálnice, projel Durmanec a do Krapiny, za Krapinou jsem najel na dálnici. Ušetřil jsem něco za dálnici a nemusel jsem čekat na mýtnici. Teď se budu vracet sobotu v noci-vždy jsem jezdil ke Krapině, pokud před ní začal být hustý provoz, tak jsem sjel na sjezdu před Krapinou, projel Krapinou do Durmance a jel po normální silnici okolo dálnice a sledoval jak tam jsou kolony a najel za mýtnicí před přechodem-čekačka cca 20min. Teď buď zvolím tuto variantu nebo možná nějaký přechod nad Varaždinem. Dokud nebude dostavěna dálnice, tak to bude celkem komplikované. Štastnou cestu všem
 Autor:Radek
(neregistrovaný - IP: 78.2.192.***)
 Datum:26.7.2017 20:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objížďka mimo slovinskou dálnici - 2016 Údaje o příspěvku
Jen doplnění:
fronta před Maceljem byla způsobena úzkou silnicí k přechodu, kde nemohou osobáky předjet kamiony, ale také náklaďáky ze stavby dálnice, které jezdí přes přechod do lomu na chorvatské straně. Potkával jsem je, když jsem se vracel od Cvetlinu k dálnici.
 Autor:Petr N.
(neregistrovaný - IP: 80.188.2.***)
 Datum:20.4.2017 14:36
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist