Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Místa v Chorvatsku - Kamenjak

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Kamenjak Údaje o příspěvku
Zdravím všechny, ráda bych se podělila a fungl nové zkušenosti s Kamenjakem. Podle diskusí jsem si představovala odlehlý kousek země, nedotčený masovým turismem, ale opak je pravdou. Auta sem proudí už od cca 9 hodin a zpět ještě po deváté večer. Jsou to opravdu stovky aut. Vzhledem k tomu, že na Kamenjaku jsou prašné cesty, místy strávený beton, tak stromy a keře a i cyklisti či chodci jsou v okolí desítek metrů pokryti bilým prachem. Více méně se pěšky či na kole vyhnout těm hlavním trasám dá, nicméně nečekejte nikdo, že zde najdete klid a mír, to opravdu jen na skalnatých platech spíše více k jihu na západním pobřeží. Oblázkové pláže jsou obležené dovolenkáři, někteří se nerozpakují si zajet auty až přímo k plážy, jde-li to, mimo parkoviště, někteří jezdí i po cyklostezkách, které ale opravdu nejsou určeny pro méně zdatné cyklisty či děti. My jsme to celé daly za den pěšky kolem dokola. Úplný jih by byl opravdu krásný, ale dost nás odradilo, že tam skákalo do vody hodně, hodně moc lidí a bylo tam narváno. My na to prostě nejsme. Východní část pobřeží už je úplně typicky dovolenková oblast se vším všudy, už ani není tak malebná, chybí výhled na otevřené moře. Celkově musím říct, že je to sice krásný kousek země, ale na to, že je to chráněná přírodní památka, tak na to to opravdu moc nevypadá, až to jednoho zamrzí. Nebýt tam povolen masový vjezd aut za v podstatě směšný peníz, byla by tam návštěvnost desetinová - cyklistů a batůžkářů byste tam našli opravdu minimum.
 Autor:Zuzana Vlčková
 Datum:17.7.2017 16:27
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Kamenjak Údaje o příspěvku
Ještě bych chtěla dodat, že kdo touží po opravdu parádním kousku Chorvatska, ať si zajede lodí do NP Brijuni, což je kousek od Kamenjaku. Vstup (s možností výletního vláčku, kterou jsme nevyužili) nás ve dvou vyšel na celý den na 1500 Kč, jo je to víc než na Kamenjak, ale je to oáza pro duši, za celý den jsme potkali celých 14 lidí. :-)
 Autor:Zuzana Vlčková
 Datum:17.7.2017 16:28
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2023 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist