Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Do Chorvatska přes Itálii

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Do Chorvatska přes Itálii Údaje o příspěvku
Do Chorvatska přes Itálii - je docela zajímavá alternativa.
Na poslední chvíli jsem musel na Istrii vyrazit dodávkou (v TP osobní auto) a rozhodl jsem se neplatit dvojnásobnou cenu za slovinskou dálniční známku, protože mám sice do 3,5t ale nad předním kolem rozhodně více jak 1,3m. Na webu jsem žádné info nenašel, tak jsem se rozhodl to zkusit a kromě úspory za zmíněnou dálniční známku jsme si užili parádní dálnici skrz italské alpy - fakt nádhera. Trasa České Budějovice - Linz - Saltzburg - Villach - Udine - Triest - Koper - Pula / Premantura. Poplatky: AT dálniční známka + mýto 13,5e, IT mýto 12,4e, HR mýto 10,6e. Je jen potřeba objekt kousek sloviský dálnice Spodnije škofie - Šalara, což je 9km a objízdná nedálniční trasa vede skoro pořád podél dálnice. Stačí si v navigaci zakázat slovinskou dálniční známku a žádný problém (Waze i Mapy.cz to umí, moje verze google map bohužel ne, umí jen zakázat všechny dálnice). Navzdory Alpám, jsem měl nejnižší dálkovou spotřebu, co jezdím s dodávkou - tam 8,0 / zpět 8,4l/100km. Prodloužení oproti standardu přes Slovinsko: 8:54 h … což je + 26min, 831,3 km … + 31km. Úspora = slovinská známka 30e - IT mýtné 12,4e = 17,6e = 440,- mínus nafta za 31km (cca 90kč) = 350,- Kč jedna cesta. Musím přiznat, že mi prvotně šlo o to neplatit sloviskou známku. K tomu mě ale překvapily panoramata cípu Italských alp, pohodová italská dálnice a nízká spotřeba. Užijte si dovču. Stb
 Autor:Martin Steblo
 Datum:10.7.2023 12:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Do Chorvatska přes Itálii Údaje o příspěvku
Mapa vyhnutí se slovinské dálnici:
https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&rc=9fMnHx...
 Autor:Martin Steblo
 Datum:10.7.2023 12:37
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Do Chorvatska přes Itálii Údaje o příspěvku
Cesta do Chorvatska přes Itálii je docela zajímavá alternativa. Tento malebný a dobrodružný trase vás zavede přes nádhernou italskou krajinu, kde můžete objevovat historická města, malebné vesničky a užívat si autentickou italskou kuchyni. Při cestě si určitě udělejte čas na návštěvu některých z italských skvostů, jako je Benátky, Florencie nebo Řím.

Před plánováním cesty [url=https://kasina-za-ceske-koruny.com/]navštivte webové stránky[/url], které nabízejí užitečné tipy a informace o nejlepších trasách, místech k zastavení a doporučeních pro ubytování. Cesta přes Itálii do Chorvatska nejen obohatí váš zážitek z dovolené, ale také vám umožní objevit dvě úžasné země během jedné cesty.

Nechte se inspirovat a vydejte se na nezapomenutelnou cestu plnou krásných zážitků a dobrodružství!
 Autor:sophiacar121
(neregistrovaný - IP: 185.246.210.***)
 Datum:28.5.2024 13:55
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist