Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Slovinská dálnice - placené úseky, dálniční známky ... - Dálnice Slovinsko 2011

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Podle informace DARS.SI (slovinský správce dálnic) zůstávají typy i ceny dálničních známek pro rok 2011 stejné jako v roce 2010.
 Autor:Vlada
 Datum:5.10.2010 08:02
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
už je z Mariboru na granicni prijelaz Macejl. Já jsem letos nikde bebyl tak mne zajímá jak pokročili.
Díky.P
 Autor:Petr
(neregistrovaný - IP: 82.99.180.***)
 Datum:5.10.2010 11:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Dálnice je hotová od hranic s Rakouskem (Šentilj) po Ptuj (Draženci). Zbývá úsek asi 15km na hranice s Chorvatskem, ten se bude dělat po roce 2013. Na hranicích s Chorvatskem je hotový krátký úsek, ale ten zatím není veden jako dálnice a viněta zde není třeba.
 Autor:Vlada
 Datum:6.10.2010 02:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Díky .P
 Autor:Petr
(neregistrovaný - IP: 82.99.180.***)
 Datum:6.10.2010 08:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Z konce dálnice na hraniční přechod je to přesně 13 km doba jízdy po dálnici cca 20 minut myslím si, že se dálniční známka vyplatí,zdravím všechny příznivce Chorvatska. Vašek
 Autor:ing Václav Kulička
(neregistrovaný - IP: 82.100.31.***)
 Datum:6.10.2010 10:26
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Ahoj,když jedeš v sezoně v pátek přes den po dálnici jak dlouho jedeš celý Slovinsko,já ji objíždím,jedu to 70-80minut.Petr.
 Autor:PETR Vácha
 Datum:6.10.2010 12:24
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Já to jezdím vždy buď v neděli, nebo ve všední den, ale
v pátek nikdy nejezdím vzhledem k jiným dalším dopravním problémům na celé trase a to jezdím vždy přes Linec. Jinak
před rokem 2008 jsem Slovinskem projížděl vždy tak mini-
málně 1 hod.Vašek.
 Autor:ing Václav Kulička
(neregistrovaný - IP: 82.100.31.***)
 Datum:7.10.2010 11:25
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
A je to tu,objíždět nebo ne,my jezdíme v červnu a objíždíme.Přes SLO jedu kolem 5hod ráno a je to pohodová cesta přes objížďku,mohu doporučit.Zdržení minimální proti dálnici.V sezoně bych byl na vážkách zda známku koupit nebo ne.
 Autor:Mára
(neregistrovaný - IP: 77.48.243.***)
 Datum:8.11.2010 23:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
A je to tu.Blíží se dovolená a opět začínají stresy se Slovinskou dálnicí.My jezdíme taky v červnu,ale bez stresů,protže máme směr Bratislava, Czorna, Szombathely, Redicz a Chorvatsko :-)-grátis,bez zácpy a v pohodě.V Maďarsku se dá i po dálnici,ikdyž je to o 150km delší.Pokud někdo jede na Istrii,za Zagrebem ve Žluté Lokvě odbočí doprava na Rieku a je to taky v pohodě.Krajina hezká, cesty dobré.Vykašlete se na Slovince,který jde jen o okrádání řidičů.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný - IP: 91.214.159.***)
 Datum:9.11.2010 08:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Vítku toto téma je Dálnice Slovinsko,ne cesta přes Maďarsko.Víš jaký bys měl v Maďarsku zácpy,kdyby lidi na tebe dali a houfně bojkotovali Slovinsko?Buď rád že mnozí z nás dáváme přednost této cestě před tou tvou.Hezký podzim.
 Autor:Mára Novák
 Datum:9.11.2010 21:17
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
.Moje trasa před 3 lety by se zdála každému nelogická ,ale stála za podívanou to mi věřte.Klagenfurt – Lublaň projet Alpy touto trasou je zážitek. Horské silnice kroucené jak preclík krásné průsmyky prostě paráda po nájezdu na dálnici zdržení doženeš a najednou se nezdá ani tak drahá.

Ahoj v HR Petr
 Autor:Petr
(neregistrovaný - IP: 82.99.180.***)
 Datum:10.11.2010 01:19
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
A moje trasa tento rok byla podobná a nezapomenutelná.Neber to jako objížďku Slovinska, ale taky se to podařilo :-).Takže Bratislava, Vídeň-A21, Salzburg,Lienz,Edelweis Spitz, Gross Glockner, Heligen Blut,San Candido-Itálie,jezero Mizurina,Cortina d Ampezzo,tam průjezd několik passy,kafíčko, pizza a pak dál Pieve di Cadore,Beluno a nájezd na dálnici A27 směr Vitto Veneto,Polmanova, Terst,Basovizza,pak průjezd Slovinskem po E61 směr Kozina,Pasjak-Chorvatsko,Rieka,Novi Vinodolski,Senj,Žlutá Lokva,nájezd na A1 směr Šibenik,Split a byli jsme doma :-).Fantazie a nezapomenutelné zážitky v Rakouských Alpách a hlavně v Italských Dolomitech. Možná takpová dovolená pro někoho příjde jako šílená, ale kdo má rád hory,tak bude nadšený.
 Autor:Vitek
(neregistrovaný - IP: 91.214.158.***)
 Datum:10.11.2010 07:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
To by mohlo být zajímavé,jenže třeba my jsme jeli s 5ti a 2 letým synem,tak pokud možno co nejrychleji PŘES NOC profrčet cestu a hurá k moři,(objížďka přes SLO zpoždění cca 20 minut a je to příjemné zpestření mezi dvěma dlouhými úseky dálnice).Letos jsme si do toho vložili Plitvice a bylo to fajn.Třeba na přes rok si taky takto dovču o den prodloužíme,ovšem musíme BRÁT OHLEDY na děti a nelze cestu donekonečna prodlužovat,snad jednou,později...
 Autor:Mára Novák
 Datum:10.11.2010 20:55
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Jezdím podobně, z A9 v Triebenu odbočím dolů na Klagenfurt a přes Loiblpass. Letos pro změnu okolo A10 na Vilach a pak na Podkoren do Slovinska. přes den, abych něco cestou viděl.
M.
 Autor:Mila_N
(neregistrovaný - IP: 89.176.44.***)
 Datum:14.11.2010 09:21
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Jezdím jako ty v červnu, ve všední den jsou cesty volné a přesto si koupím slovinskou známku, mám rád pohodlí a cestu časově co nejkratší, jedím 2x do roka od roku 94 a cesta už mě nijak nevzrušuje. Co utratím teď za slov.známku, to si skoro vykompenzuji placením chorvatským mýt jen do Karlovace, pak pokračuju po staré cestě do Šestanovace a v Makarské jsem stejně rychle jako po dálnici a levněji i co se týká PHM. Vřele doporučuju každému.
 Autor:korok
 Datum:25.11.2010 12:09
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
A na tom je právě vidět jak jsme každý jiný(tím nemyslím lepší,chytřejší atd).Já raději objedu SLO ale na starou silnici mě už po loňsku nikdo nedostane.Už jsem to tu psal loni,ale pro mě jako řidiče který se snaží dodržovat PSP to byla hrozná cesta.V lese ř km zpomalení na 60tku,pak vesnice a přes ní povolená 80tka a to furt a stále z Karlovace až někam za Plitvice.Několikrát jsem si raději zastavil a pustil tu kolonu co jela za mnou.Nejsem začátečník,řidičák mám od roku 1993 a ročně najezdím tak kolem 30 tisíc km,poslední pokutu jsem platil asi před 5 lety.A tak mě na starou silnici už nikdo bezúčelně nedostane,jen kdyby se rodinka rozhodla opět vydat do Plitvic.
Ale to je vlastně fajn,ty koroku mi nebudeš překážet při mém objíždění SLO a já zas tobě na staré silnici v HR a tak je to dobře,tak to ma byt.
 Autor:Mára Novák
 Datum:25.11.2010 12:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Ano jsme každý jiný,ale taky bych podotkl,že pokud jedu na dovolenou,tak chci být i v pohodě,rád se podívám po okolí,rád se taky zastavím v nějaké hospůdce na kafíčko, burek nebo něco grilovaného a vůbec mi nevadí,že nejedu stále 130kou a nemusím být stresovaný,že bych přijel na pláž za více než 11 hodin.Když jedu po staré cestě,občas se pozastvím,nafotím zajímavosti,projdu se třeba ve Slunji po skanzenu nebo po Plitvicích,Krce atd..osobně v Kninu odbočím na kruháči doprava směr drniš,tam odbočím na E56 směr Ružič,Muč, tam směr E511 směr Klis a Split.Cesta slušná,kratší asi až o 100km a hlavně bez problému rychlá.Je to tam zajímavé a když jsem přespal ve Slunji, tak ráno jsem vyrazil dál a po této cestě za Drničem jsme potkali až do Splitu asi 5 aut, jinak úplně prázdné.Každý si však vybere, co mu vyhovuje.Já rád měním trasy a hlavně nespěchám.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný - IP: 91.214.159.***)
 Datum:25.11.2010 13:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
No vlastně mi mluvíš z duše Vítku,také rád objedu SLO dálnici protože nespěchám a kochám se a nemám rád zmatky jako ty a tak po staré silnici(1)v HR už raději nepojedu.Vlastně každý jezdíme úplně jinak,ale ze stejných důvodů.No není to p a r á d a ?
 Autor:Mára Novák
 Datum:25.11.2010 15:36
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Též si myslím,že po otevření úseku kolem Mariboru a prodloužení další trasy je už zbytečné objíždět. Letos jsme poprvé neobjížděli- od 20.6.do 4.7.- super jízda po nové dálnici, sice ještě bez odpočívadel. Myslím, že těch 14 nebo 15 km na hranice se už dá přežít.
 Autor:babca
 Datum:10.11.2010 13:51
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Mára napsal:
objížďka přes SLO představuje zpoždění cca 20 minut a je to příjemné zpestření mezi dvěma dlouhými úseky dálnice.

Přesně tak to hodnotím i já a těch 500 km, které ujedu gratis za ušetřené peníze za známku, je třešničkou na dortu, která příjemně potěší.
A po dokončení dálnice ? Ještě nevím, ale budu možná objíždět i potom, člověk se příjemně probere z té jednotvárné cesty.
 Autor:Mirus
 Datum:11.11.2010 13:53
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Já objíždím , důvody jsou dva.Ten hlavní je sjet z dálnice a zvolnit, ten druhý je neplatit kousek dálnice kde se platí cca.7,50kč za kilák.Objíždím přes Mureck už čtvrtým rokem bez sebemenších problémů.Je to ale samozřejmě každého věc.Nepatřím mezi sprintery, spíše si cestu užívám.Nicméně téma ,,objíždění,, je zde velmi populární již několik sezon:-))))))), ale proč ne,že?
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:11.11.2010 16:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Nezlob se na mě ale těm blabolum o třešničce sám nevěříš:) si šetřílek..tak to napiš narovinu,neni to ostuda...
 Autor:Karel
(neregistrovaný - IP: 89.24.24.***)
 Datum:21.11.2010 15:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Jasně i já jsem „šetřílek„ a nijak mě to neuráží.Proč tady,taky nekupuju benzín za 36 korun,když je možnožnost ho koupit vedle třeba za 31,- taky nekupuju pivo za 100,- když ho můžu mít za 25,-.Prostě rád zaplatím dálnici v A(pokud porovnám délku s cenou=pak pro mne za pakatel)rád zaplatím dálnici v HR ,ale proč bych já měl platit pár km dálnice v SLO za cenu toho co mě stojí projetí celým HR?Jen proto abych před Karlem nevypadal jako „šetřílek„?To ne!Mě cena v SLO za dálnici neuráží,neštve,je mi prostě fuk protože ji přes Murec objedu po přijemné silnici na úrovni silnice u nás popř.na Šumavě.Prostě si mi ta objížďka líbí.Za poslední dva roky jsem přes ní jel 4x(vždy v červnu-přes noc)a byla to pohodová příjemná cesta,bez bloudění!!!
 Autor:Mára Novák
(neregistrovaný - IP: 77.48.243.***)
 Datum:21.11.2010 16:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
ja sem taky psal že šetřílek neni ostuda ani špatna vlastnost..to je lakota třeba:)) ja ti i rozumim jen vymluva že se ti ta cesta líbí a podobně je pro mě usměvná.... nic víc
 Autor:Karel
(neregistrovaný - IP: 89.24.46.***)
 Datum:21.11.2010 19:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Už jsem to tady psal vícekrát. Cena slovinské známky se v celkové sumě za dovolenou hravě ztratí, ale neplatím ji z principu. Slovinci nás řidiče vydírají a já to nebudu podporovat.
P.S. Už se těším na reakce, že mám radši zůstat doma, když nemám na cestu. Hlavně od těch, co se bojí sjet z dálnice, aby náhodou nezabloudili.
 Autor:Jurajs
 Datum:21.11.2010 19:51
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
souhlas, 100 bodů
 Autor:Vítek
(neregistrovaný - IP: 89.24.153.***)
 Datum:21.11.2010 19:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Někomu se líbí oplácaný ženský,někomu anorektičky,každému co jeho jest...
 Autor:Mára Novák
 Datum:21.11.2010 20:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Karle,
nejsem zvyklý lhát, co řeknu nebo napíšu, za tím si stojím a kvůli Tobě, nebo nějakému fóru, to měnit nebudu.
Pokud bych byl šetřílek, nepoužíval bych HR dálnici v max. míře, ale jezdil po "staré"!
Ale Ty to asi nepochopíš stejně jako to, že při cestě do ID na Hvaru používám trajekt z Drveniku (potěším Tě- je levnější), než ze Splitu. Těch cca 60 km ze Sučuraje, které najedu po ostrově, je úžasný zážitek se střídavými výhledy na jižní i severní pobřeží, Brač,Biokovo,Korčulu . . . . .
Cesta od trajektu ze StariGradu je poněkud fádní a jedu ji během dovolené několikkrát (Vrboška, Jelsa, Hvar...).
Netrpím nouzi, ale vím, kolik práce musím zvládnou, abych vydělal těchto 2,5 tis. kč (podle Tebe uskrblených). Tuto částku mohu použít na 2/3 PHM spotřebované na dovolené nebo delší ubytování, večeře apod.
Možná by Ti neuškodilo trochu zamyšlení.
Ne každý, kdo má jiný názor, jaký máš Ty, musí lhát.
I přesto, Ti přeji pěknou dovolenou 2011.
 Autor:Mirus
 Datum:24.11.2010 10:05
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Dobrý den,
názory jste si vyměnili, takže prosím abyste se
nadále drželi tématu, které je: Dálnice Slovinsko 2011
 Autor:admin
 Datum:24.11.2010 11:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Chystám se do Chorvatska na konci června 2011....2 roky jsem nejel tuto cestu před lety jsem v pohodě jel přez Ptuj teď mě trošku šokuje informace o placeném úseku na hranicích s Chorvatskem....prosim o nějake info jak to opravdu letos bude....moc dekuji
 Autor:rfox
(neregistrovaný - IP: 194.228.147.***)
 Datum:21.4.2011 19:01
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Rfoxi-s tím se tu strašilo už loni(2010) v lednu,hned na to reagoval Vlada ,že tomu tak není,a loňské léto to do puňtíku potvrdilo(že Vladova informace byla pravdivá).Protože SLO nikam letos s dálnicemi podle infa zde z fora,nepokročí,dá se s jistotou tvrdit,že to bude vše jako loni,tedy objížďka přes Ptuj a dále do HR zcela BEZ poplatků.
Určitě bych věřil tomu co tu píše Vlada(jeho informace jsou opravdu k věci a vždy se ukazují pravdivé).
 Autor:Mára Novák
 Datum:21.4.2011 19:18
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Máro moc děkuju za rychle info a jsem rad že to tak je
 Autor:rfox
(neregistrovaný - IP: 194.228.147.***)
 Datum:21.4.2011 20:00
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Dobrý den, poradíte prosím nejlevnější cestu na Istrii třeba přes Brno ? Jestli pojedu 7 nebo 9 hodin je jedno.
 Autor:Josef Polák
 Datum:6.6.2011 13:48
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
tak pokud nejste závislý na Slovinsku a stále přemýšlet,jak objet jejich dálnici, tak doporučuji cestu:
Brno
Vídeň A2
Graz
Villach
Arnold Stein
Tarvízio - Itálie SS 54
Log pod Mongorton - Slovinsko
Bovec
Koboud,Bolvín,Divača,Kozina H8
Koper Chorvatsko, Sveti Lovreč E-751,Vodnjan
Pula
Celkem 798 km a délka cesty necelých 9 hodin.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný - IP: 91.214.159.***)
 Datum:6.6.2011 14:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Můžete mi poradit cestu z Č.Budějovic do Šibeniku, abychom se vyhnuli slovinské dálnici? Vždycky jsme platili 30 Eur, ale proč jim to dávat? Jedeme v neděli 3.7., tak si myslím, že by nemusel být na cestě takový blázinec jako když se jede v pátek v noci.
 Autor:Radka Lencová
 Datum:6.6.2011 15:24
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Je to jednoduché,hlavně se vyhnou Slovinsku.
České Budějovice, Linz - E60 směr Sattled,tam najet na A9
a pak
Mideldorf
Rotenmann
Graz, tam najet na A2 směr Vídeň a jet kousek směr Gleisdorf a tam i městečka Ilzen najet na E 66, pak na Rudersdorf
Heligennskreuz a jste na Chorvatských hranicích. Dojed do města Kormend a tam najet na E-65 směr
Zalaegerseg
Bak
Boczka
Nagykanizsa,Letenye a jste v Goričanu na A4. Po dálnici až do Šibeniku. V Rakousku vás vyjde dálniční 10ti denní známka na 4,5 eur, v Maďarsku neplatíte,to je grátis.Celková délka trasy je 974km a délka časová 10.5 hodiny a hlavně se vyhnete celému Slovinsku. Cesta je celkem pohodová, dobře značená.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný - IP: 91.214.159.***)
 Datum:6.6.2011 15:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Zmenila sa cena diaľničnej známky v Rakúsku? Pretože viem, že to bolo 7 eur. Ja budem iba rada, ak šla cena dolu.
 Autor:Denisa Simonidesová
 Datum:6.6.2011 15:53
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Koupíš-li v Rakousku na benzínce 7.90 eura.
 Autor:Václav Hlaváč
 Datum:6.6.2011 15:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Loni mě na AUMK stála asi 230,-kč,letos za ní chtějí 209,-kč,tedy zlevnila,ale zanedbatelně.
 Autor:Mára Novák
 Datum:6.6.2011 15:59
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Ja sa ospravedlňujem, ale čo je to AUMK? Tá cena, za ktorú si diaľničnú známku kúpil ty, je výrazne nižšia. Prečo? Iba či mi niečo neuniklo .-) Ďakujem vopred za vysvetlenie.
 Autor:Denisa Simonidesová
 Datum:6.6.2011 16:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Ústřední Auto Moto Klub-ta cena není nižší,ale naopak,pokud stojí 10dní 7,9€ a já platím 209,-kč pak jí mám za dráž,ale protože jezdím přes noc,tak se mi nechce někde v noci kupovat 7,9€ = 196,-kč(já platím 209,-kč těch cca 15kč mě nezabije)
 Autor:Mára Novák
 Datum:6.6.2011 16:17
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
.-) musím sa naučiť počítať .-)) Stále mi hneď nenapadne, že predsa len česká koruna má iný kurz .-)) Díky moc za vysvetlenie.
 Autor:Denisa Simonidesová
 Datum:6.6.2011 17:26
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Já zas psát :-) udělal jsem z ÚAMK AUMK,což je blbost :-)
 Autor:Mára Novák
 Datum:6.6.2011 18:24
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Rakouská desetidenní nestojí 4,5eur ale 7.9eur.a když už ji mají tak exit226 dále Murek Lenart Ptuj a ne je honit někde po maďarech?Já to jen kontroloval podle mapy.Ale samozřejmě se dá jet i tama jak jsi to popsal.
 Autor:Václav Hlaváč
 Datum:6.6.2011 16:04
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Po Graz bych jel stejně jako Vítek,pak po pohodové objížďce SLO dálnice, zde stokrát popsané přes Murec-Lenart-Ptuj.
Zde popsané Mirusem vč.obrázků
http://forum.ihvar.cz/read.php?4,138707
Tak jsme jeli my 2009,2010,do Solarisu u Šibeniku.A jak zde bylo popsáno těmi co se letos už vrátili,není zde žádná změna oproti loňsku.
 Autor:Mára Novák
 Datum:6.6.2011 16:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Taky nechápu, proč by Vítek jel z Českých Budějovic přes Maďarsko. Zbytečná oklika. Jezdíme stejnou cestou, kterou popisuje Mára. Loni jsme také vyjížděli v neděli ráno(poslední týden v červnu), všude pohoda,slabý provoz, až na malý úsek kolem Záhřebu.Tam jsme dorazili někdy kolem 16.odpoledne a vraceli se místní z víkendu, takže bylo rušněji.
 Autor:babča
(neregistrovaný - IP: 78.136.168.***)
 Datum:6.6.2011 16:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Na Vítkův příspěvek jsem narazil až nyní, ale musím přiznat, že už dlouho jsem se tak nepobavil. Pro zajímavost jsem si to namačkal do PC a pro zhodnocení rozdílu Vítkovy trasy a trasy těch ostatních, kteří se tady vzácně shodli, musím konstatovat (a nyní použiji parafrázi výroku z jednoho slavného českého filmu), že Vítkova trasa je skvělá zkratka. Je to sice o 150 km delší, zato si však o téměř dvě hodiny více užijete jizdy.
 Autor:Víťa
(neregistrovaný - IP: 90.176.19.***)
 Datum:20.7.2011 16:27
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011/eco Údaje o příspěvku
Ahoj, jedu do Poreče na týden, budu kupovat 7denní známku na SLO, osmý den nám končí pobyt a jedeme do Bibione itálie přes Trieste. Chci se zeptat jestli ten kousek dálnice u Koperu se dá oběd nebo je to bez poplatku? a potom ty tunely za Koprem.Nechci kupovat 2x sedmidenní známku kvůli tomu kousíčku.
 Autor:tomas
(neregistrovaný - IP: 212.71.131.***)
 Datum:19.7.2011 10:30
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Dík, už jsem si začal plánovat cestu, dle Vašeho návodu. Snad to dopadne a nebude velké bloudění a zmatky ....
 Autor:Pepan
(neregistrovaný - IP: 84.21.109.***)
 Datum:7.6.2011 10:28
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Jen mohu potvrdit je to v klidu a loni se nekonaly ani žádné hromady písku na objízdných trasách jak sem tady někde četl :))
 Autor:Miroslav Spacek
 Datum:26.5.2011 17:58
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Taky hlásím, že jsme to loni v klidu objeli po výše zmiňovaných kruháčích. A úplně v pohohodě. Za Ptují sice na konci dálnice stáli policajti, ale nezastavovali. A stejně jsme byli připraveni říct, že jedeme od Ptuje, kde je velká cedule že je tento úsek bez poplatku.
Kdyby někdo chtěl koupit dálniční známky, tak se dají koupit ve větších obchodních centrech kde jsou směnárny. Ale jsou teda dražší, než pokud koupíte za eura na benzínce v Rakousku.Ale už se nám stalo, že jsme sehnali známku až po 20 km jízdy po dálnici.
 Autor:Ala
(neregistrovaný - IP: 88.101.227.***)
 Datum:7.6.2011 10:58
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Zdravím. Má někdo v oku trasu z brna do Rijeky. Je to lepší jet přes celé slovinsko na ljubljanu nebo přes chorvatsko. ¨Jedeme tam jen na prodloužený víkend, tak mě ta slovinská dálniční známka bude stačit týdenní. Co vy na to?? Díky za info
 Autor:balkonak
 Datum:16.8.2011 10:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
Když pojedete přes Chorvatsko Macelj-Záhřeb-Rijeka, tak Vás to vyjde na 2x 102 HRK (pokud objedete ve Slovinsku dálnici). Celkem 204 HRK

Když pojedete přes celé Slovinsko vyjde Vás to na 15 EUR + 2x 5 HRK. Při kurzu 7,4 HRK za 1 EUR je to 121 HRK

Takže Slovinsko v tomhle případě vyhrává.
 Autor:Michal Rajnoch
 Datum:16.8.2011 10:22
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
zatím díky moc za info
 Autor:balkonak
 Datum:16.8.2011 12:19
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Dálnice Slovinsko 2011 Údaje o příspěvku
cesta ze severní moravy na makarskou -jedině přez blavu moszonmagyorvar czorna kormend, lendava zahreb,karlovac, zadvarje , makarska,živogošče ...platíte jen cr, sr, hr.Slovinci to s těma známkama přehnali. od té doby co zavedli nesmyslné známky, tak uškodili jen sobě. Samozřejmě jim už nedávám vydělat ani cent- co se týče dalnic. asi je v tom nějaká státní korupce. jinak si to nemohu vysvětlit. cestou Na istrii dám radši vydělat chorvatům přes zagreb a rijeku.Cestu přes nrakousko už dávno neberu. je to nuda a časově stejné jako přes slovensko a uhry.
 Autor:jan
(neregistrovaný - IP: 85.71.209.***)
 Datum:26.5.2012 22:46
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist