Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Ostatní - Ceny 2010

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Ceny 2010 Údaje o příspěvku
V Chorvatsku jsem nebyl tak 4 roky a tak bych rád věděl jak se ceny změnily.Za kolik se dá zhruba pořídit apartmán pro 2 dospělé a 2 děti tak do 300 m od moře v Červenci na Makarské riviéře?díky za info!
 Autor:Dušan
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 18:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Ceny 2010 Údaje o příspěvku
ahoj troch podražilo v lonisme platili v gradacu pro 3lidi na osobu 16eu za noc a letos je to od 15-20 podle toho jak je to daleko od moře letos jedem do tučep za 15-16 eu na noc osobaale beru červen červenec bude dražší od 3.7 to bude kolem těch 20-25 ale dá se sehnat i lacinější hlavně nebrat hned první apartmán raději se poptat u více apartmánů tak štastnou cestu my jedeme už ted v pátek 25.6-11.7 doufám že bude pěkně zatím za těch 10 let co jezdíme do chorvatska tak nám počasí přálo.tak ahoj
 Autor:jirka
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 21:17
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Ceny 2010 Údaje o příspěvku
a to jedete na blint pokazde
 Autor:patoun
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 21:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Ceny 2010 Údaje o příspěvku
Jj,díky za info.Do Chorvatska jsem jezdili vždycky na blind.S cestovkou to vychází zbytečně dráž.Teď jsme byli sami bez cestovky i na Mallorce,vše přes net zařízené dopředu - letenky,ubytko a ůplně v klidu a za samozřejmě jiné peníze.Ale Chorvatsko jsme řešili vždy až na místě.
 Autor:Dušan
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 21:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
ceny 2010 Údaje o příspěvku
Tento příspěvek byl přesunut administrátorem

viete , mate nejake tipy čo kde kolko stoji . kde to je lacnejšie , kde drahšie. kolko stoja potraviny. pivo atd. nejaky jedalny listok menu... keby ste mali aj fotky by sa tu mohli pridať . kto bol nadovolenke bud tento alebo minuly rok... a proste ako to je s cenami dakujem.
 Autor:gregi
(neregistrovaný)
 Datum:16.7.2010 08:10
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Všetky info,ktoré požaduješ tu na fóre nájdeš-treba hľadať a fotky-tie sa vkladať nedajú...
 Autor:Dada
(neregistrovaný)
 Datum:16.7.2010 09:21
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
ťažko povedať, čo je drahé a čo lacné...minulý rok sme boli prvýkrát v Chorvátsku, veľa ľudí tu písalo aké to tam je všetko drahé...tak som sa nato psychicky pripravila a na moje veliké prekvapenie to až taká tragédia vôbec nebola. Ceny pre nás celkom prijateľné...a to sme úplne obyčajní ľudkovia...záleží asi aj od oblasti.
 Autor:jaja
(neregistrovaný)
 Datum:16.7.2010 11:17
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
SAMOZREJME žE AJ HLADAM NA FORE A DOSť čASU TRAVIM PRAVE HLADANíM... LEN PREDSA MI TO KRAJšIE PRIDE KED SA MI OBJAVI NIEčO PRAVE V TEJTO TEME:) NO SNAD NAM TEDA VYJDE DOVOLENKA...AJ KED STALE NIESME ROZHODNUTí žE KAM TEDA POJDEME...SELCE CRIKVENICA SENJ NIEčO NIžšIE ALEBO ISTRIA ALEBO KRK...
 Autor:GREGI
(neregistrovaný)
 Datum:16.7.2010 11:33
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
ahoj, něco je levnější ale něco naopak o dost drahší.Pivo stálo třeba 0,5l 18 kun. Nedoporučuju si tam dávat pivo. Není moc dobre.Pizza vyšla 35kun, obrosvká a dva jsme měli co dělat.ale jídlo je tam drahé(maji 23% dph na potraviny).Ale zase jsme třeba kupovali piti nestea za 7kun.Zmrzlina stojí od 5-7kun. Dávají velké porce.Co se týče jidelnícku nic neporadím. Měli jsme zaplacené večeře přes cestovku a obědy hotovky s Čr.Byli jsme na Makarske a nejlevnější obchod byl TONNY a Konzum.Hodně draho co se týče suvenýrů a jídla bylo hned u pláže, když jsme šli kousek od pláže dál, ceny byly přijatelné. Za týden jsme tam nechali 800 kuna za dvě dospělé osoby plus 400 kuna za výlet lodí.Mají tam moc dobré alko nápoje.Záleží kam chceš cestovat.benzín nejkvalitnější je na OMV.nedoporučuju tankovat na INNA stanicich. Mají to podle mě ředěné. my tankovali na omv a ceny stejné jak u nás a kvalitní benzím. Máme alfu romeo 1.8 a ujeli jsme na jednu nádrž s chorv. do čr.kdyby jsi miříl přímo do makarske podam vice info.
 Autor:mischel
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 14:59
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Pivo je tam dost dobré: vyzkoušeno Ožujskoje, Staropramen, Karlovačko, Tuborg. V obchodě Konzum za 5,6 - 7 kuna, v restauraci samozřejmě více, od 14 Kuna nahoru.
INA pumpy dobré, tankuji tam pořád, nic ředěného jsem nedostal.
 Autor:petr k
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 15:16
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
nám bylo doporučeno brát u INY, doporučovali nám to domorodci. Jedeme tam už po páté a vždy bereme tam a žádný problém. 3x felina a 1x chevrolet aveo 1,2
 Autor:mars
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 17:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Taky jsem natankoval ve Vodici u benzinky INA a řekl bych že auto šlapalo daleko lépe než na naše tuzemské benzíny.A to bylo prosím plně obsazeno a kufr taktéž nadoraz.
 Autor:Jiří
(neregistrovaný)
 Datum:18.7.2010 19:48
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Kdo chce vědět jaké ceny jsou v konzumu v chorvatsku tak at jde na stránky www.konzum.hr tam najdete co potřebujete
 Autor:milakl
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 12:23
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
PODGORA - od 1.7. ve většině restaurací zvedli ceny, popř. zmenšili porce

Cukrárna Maritimo (ceny jsou téměř stejné ve všech restauracích) - zmrzlina 5K, zmrzlinový pohár 30-35K (dle ovoce), espesso 7K, ice coffe, frappe 20K, capuccino 12K, zákusek 8K, pivo 1/2l 15K, víno 1l 100K

Pizza od 25K za malou až po 80K za obrovskou.
Veka - dle velikosti a prodejny 6-8K, chleba kulatý 8K, rohlík slaný (úzký dlouhý) 3K.

Tržnice v Podgoře: broskve 22K, nektarinky 25K, hrozno 35K, meloun 6K, česnek 2K za palici, rajčata 12, okurka 10, brambory 6K. Zelenina i ovoce vyjde levněji v Konzumu v Makarske.
Každé ráno cca v 6:30-7:00 čerstvé ryby - výběr dle úlovku rybářů, dle fáze měsíce: Sardinky 20 K/kg, Moli 70 K/kg,
Grdobina, makrela, ....
Čevabčiči 39,90 K/kg - pěkně vytvarované (Makarska Tommy market - odtud byly chutnější i Konzum.
Marmeláda šípková, brusinková - o trošku dražší než u nás.

Benzin každoročně na Ina v Makarske (obousměrně) a vždy bez jakýchkoliv problémů.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 13:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Vrátila jsem se před týdnem s chorvatska a můžu říct že ceny jsou hrozný.O proti české republice je to tak čtyrykrát dražší. My měli zaplacenou plnou penzi i s nápoji tak sme to neřešili, ale jet tam a vařit si z místních potravin nebo snad chodit do restaurace ani náhodou. Možná je to oblastí my byli v Zadare.
 Autor:ivana
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 13:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
V baška vode bolo pivo od 10 do 15 kuna za 0,5l.
Pizza bolla od 25 do 40 kuna, podobne ako u nás, ryby sú samozrejme drahé ale nedajte si ich ked ste už pri mori. Aj my sme kupovali nestea čaj, väčšinou sme sa stravovali spôsobom: ráno chlieb, maslac, zeleninka,vajíčko, párky
počas dňa pizza, ovocie na pláži, kebab, a večer sme si dali buď nejaký morský šalát(potvorky) alebo zasa pizzu. Nebolo to také strašné. V Baške na krku bol rybací fast food, kde za 30 kuna podávali obrovskú porciu smažených kalamárov, chlieb a hranolky, alebo malé rybky smažené, tiež s chlebom a hranolkami, toto bolo super. Škoda že sme také niečo nenašli aj v Baška vode. a ešte niečo. Varili sme len z toho čo sme pripravili doma, Zavárané mäsko s cestovinami, šošovicová polievka( tú deti zbožňujú) asi 3x. Ani to nikto nechcel v tom teple, len aby sa to neodnieslo domov. Nám sa osvedčilo nakupovať v Kerume.
 Autor:viva
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 15:43
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
ivano-to je ale nesmysl,vrátil jsem se před měsícem a ceny v HR jsem tu vypsal konkrétně.To co píšete je blábol,to by ceny v HR byly:pizza 120,-kn(v restautaci),kuře 50,-kn papriky 39,-kn,cola 2 litry za 32,-kn atd.Tedy to co u nás v kč,to v HR v kn(pokud by ceny byli 4x vyší nežli u nás,při kurzu 3,60kč/1,-kn).A tak to není.Držte se reality,a vámi viděné ceny tu zveřejněte ať nás co tam byli a ceny také viděli pobavíte.
Ceny v HR jsou,jak jsem tu sám uváděl mírně(10-20%)vyší.Některé jsou i levnější.To neplatí o pivu,to je drahé na naše poměry všude,nejen v HR.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 20:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Ja byl v Zadaru v loni a za týden tam jedu znovu. A že jsou tam ceny čtyřnásobné, tak stím nesouhlasím. To by tam asi nikdo nejel né.
 Autor:Kuba
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 21:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Kubo neboj,od loňska šli ceny mírně dolů.Nic co se týče cen,tě nijak nemile nepřekvapí :-)
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:20.7.2010 21:24
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Ceny v Chorvatsku jsou podstatně, ale podstatně dražší než u nás. Pouze prášky na praní a možná některé mléčné produkty se trochu přibližují. Kdo tvrdí něco jiného, tak si z vás ,,neznalých,, dělá prču. Holt, bez paštik do chorvatska nelez, páč Chorvatsko je drahé jak prase. ale nám se tam prostě líbí. :-))
 Autor:Zbyšek
(neregistrovaný)
 Datum:21.7.2010 22:46
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
A co sem místo blábolů napsat ceny,co?Já to udělal,a každý tak může vidět že v HR je jen cca o 10-20% dráž.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:21.7.2010 22:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Koukněte na www.konzum.hr a nevěřte lidem co se podle všeho doma živí jen levnym gothajem a rohlíkama za 90 haléřů.Pro ty je opravdu v HR asi tak 4x dráž.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:21.7.2010 23:07
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Vy, co se dohadujete o cenách - skutečné ceny z letošního roku v Podgoře jsem uvedla výše. V menších letoviscích je cena ovoce a zeleniny dost vyšší než ve větších marketech.

Nám, protože ovoce a zeleninu máme moc rádi a sníme jí denně velké množství, se vyplatí nakupovat např. v Konzumu v Makarske. Takže si tam 2x týdně zajedeme, nakoupíme několi kg rajčat, okurek, paprik, broskví, nektarinek, brambor, ze 2 melouny, šípkovou marmeládu, ajvar, oplatky, slané tyčinky. Pak ještě rychle do Tommy marketu pro kilo čevapčiči - je tam chutnější. Maso nakupujeme jsme "jen" na rybách a čevapech, ale je velký výběr např. jehněčího, telecího, vepřového, hovězího a ceny se mi nijak závratné nezdají.
Cena čersvých ryb v Podgoře i v Makarske je stejná, takže ty nakupuje manžel každé ráno kousek od app.

Jsem zvyklá při nakupování vybírat kvalitní zboží a i u nás nakupuju ovoce a zeleninu ne podle slev ale podle vzhledu, vůně a chuti. Takže pak ten rozdíl v ceně u nás a v CHorvatsku není tak velký.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 00:21
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Oprava - maso NEkupujeme
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 00:22
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
To ale platí i u nás,že ve velkých řetězcích je levněji,než-li v malých obchoded v malých obcích,jinak souhlas.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 09:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Máro,
já jsem si Godhaj koupil. V MAKRU. Fakt již si nepamatuji kdo byl výrobce. Ale stále před sebou vidím tu značku, v barvě. To logo. Byl super. Potom jsem si jednou koupil někde cestou. Říkal jsem si gothaj jako gothaj.
Ó jak jsem se zmýlil.
Od té doby jsem přesedlal na Tyrolsko. A vysočinu nebo jiné tohoto typu - nemusím. A než koupit špekáček nebo párek ?
Raději maso. Vyjde levněji a udělám si z něho co chci.
Každý si musí spočítat co a jak. A v HR jsou ty samé řetězce jako zde. LIDL.hr, atd. atd.
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 13:28
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Proč ne souhlas.Proto neřeším,zda-li je v HR levně nebo draze.Pro někoho je rohlík za 2,-kč prostě drahý.A tak jen konstatuji fakta,že je v HR o 10-20%dráž(něco je i levnější-ale toho je oprovdu jen málo).To tu dokazují lidé,kteří sem píší ceny za které tam nakupovali.Tedy i já(bohužel o cenách v HR 2010 je tu více témat-do jednoho jsem vložil i já ceny z Konzumu).Pak jsou tu druzí co napíší„v HR je hrozně(4x)draho„je zajímavá a poučné,že tito lidé tu neuvádí nikdy ceny,na kterých by to dokladovali.Proč asi?!
Nadruhou stranu ceny se liší místně jak v HR,tak i v ČR,a tak ten kdo nakupuje celý rok v např.Globusu nebo v Lidlu v ČR,těžko může srovnávat tyto ceny s cenami obchodu někde na pláži u moře nebo na baru v hotelu.
Ceny v marketu u nás a ceny na pláži u nás se také liší.Cola 0,5 l v Globusu seženu za 19,-kč a např.u rybníka za ní dám i 30,-kč.Je třeba srovnávat srovnatelné.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 14:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Cola 0,5 l za 19??? Proč ji jen kupuju v Kaufu za 19,90,- ALE 2 LITROVOU???
 Autor:Matyáš
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 17:34
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Jo občas je i akce 2 l coly za 19,90kč běžná cena tady v Praze a okolí je za 32,-kč za 2 l.Tím myslím Cocacolu a ne nějakou náhražku.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 17:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Dej si do vyhledávače Cocacola 2 l a hledej ve zboží a uvidíš co je běžná cena na našem trhu.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 17:42
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Já tím myslím taky normální colu , originál plněný v Praze Kyjích..:)Běžná a průměrná cena v roce 2010 Coca Coly ( a jejich sester Fanta, Sprite a t.d. ) je 29,90 za 2 litry mimo akce.Jasně, že když ji budu kupovat u benzinky, tak dám dvacku za půlčáka a třicku za třetinku v hospodě.
 Autor:Matyáš
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 18:00
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Neřešme kraviny, tady je forum o HR. Tak se nezlob Máro, ju?
 Autor:Matyáš
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 18:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
No vidíš,že jsi pochopil,co jsem psal výše.A hádat se o blbosti sem nepatří,tak se vratme k cenám 2010
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 18:11
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Ceny jsou opravdu tak 4x dražší. Ale musíte porovnávat místa kde nakupujete. Např.: meloun na promenádě v Tučepi
6 kn/kg v supermarketu na Makarské 1,99 Kn/kg, hroznové víno, bílé na promenádě 30 kn v supermarketu 13 kn a tak je to se vším. Musíte chodit nakupovat, tam kam chodí místní.
 Autor:Petra
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2010 09:49
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
A jak jdou ceny letos v BiH. Budeme kousek od Neumu, tak se dá zajet. Vždycky tam bývalo levněji.
 Autor:algec
(neregistrovaný)
 Datum:22.7.2010 22:45
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Máro,
palec nahoru !!!!
 Autor:Václav
(neregistrovaný)
 Datum:23.7.2010 03:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
ceny 2010 Údaje o příspěvku
Ceny se nám letos zdáli vyšší. Poptal jsem se i druhých, co se vrátili.Dojem je stejný. Dráž,jak u nás. Krom PHM.
 Autor:Kadlík
(neregistrovaný)
 Datum:9.8.2010 19:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
OK môžem len súhlasiť, je to tak.
 Autor:jaje
(neregistrovaný)
 Datum:9.8.2010 21:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Souhlas,v HR je dráž než-li u nás.Když jsem tam byl v roce 1994 tak tehdá to bylo asi tak 4x-5x dráž než u nás,dnes je to už brnkačka,cca o 10-20%.Prostě-je to dovolená.A jak tu kdosi psal-buďme rádi,že je tomu tak a ne naopak,kdy by sme platili celý rok víc a pár dní v létě něco ušetřili.Konkrétní ceny jsou v tomto vlákně uvedeny výše.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:9.8.2010 23:02
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Bože, ľudia, neriešte sprostosti, idete na dovolenku a tam netreba propočítavať. Budem na dovolenku a miniem tam tie peniaze, alebo ak sa mám pozerať či si dám nejakú tú rybu, alebo zmrzku, alebo nie tak radšej zostanem doma.
Ja osobne si myslím, že SR je porovnateľná s HR - ceny. A samozrejme beriem do úvahy, polohu a lokalitu. Aj u nás ked idete na nejaké kupalisko musím si zobrať pre seba a dcéru takých 50 €. Ked ich mám ideme, ked ich nemám nejdeme, vystačím nám bazén doma.
 Autor:irenka
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2010 07:54
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Irenko,asi máš částečně pravdu,ale uvědom si,že v poslední době už na Slovensko mnoho turistů nejezdí a je hlavně úbytek českých turistů. Ve většině turistických oblastí to máte dost předražené a proto taky na to dojedete. Většina Čechů raději jezdí již do Rakouských Alp nebo Italských Dolomitů,kde je většina věcí levnějších včetně ubytování.Např,v Cortině d Ampezzo nebo v Zell am See stojí espresso 1 euro, u Vás 2 eura.Na Skalnatém plesu jsem si dal loni kávu + pivo a vyšlo mě to na 150.-Kč :-).Vstupenka např.do termálek v Lipt.Mikuláši stojí na osobu/odpoledne v přepočtu 600.-Kč.To už je fakt lepší jezdit do Alp nebo Dolomitů.
 Autor:Vítek
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2010 08:10
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
já nevím, ale když člověk je rád, že na tu dovču ušetří, tak fakt si tam nemůže moc vyskakovat. Neskrblíme, to ne, ale taky zbytečně neutrácíme, protože si říkáme, že lepší je, když prostě budeme mít na dvě dovolený než na jednu. Loni jsme byli se známými a my tam nechali 21 tis. se vším všudy i s útratami a dárky za 9 nocí a oni za 8 nocí 45 tis. A to fakt jsme neškudlili, jen nekupovali kde jakou kravinu a neseděli v malém barečku na pláži půl dne. Prostě, člověk si může dovolit jen to, na co má.
 Autor:fmpk
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2010 09:14
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
to fmpk:přesně tak k tomu přistupujeme i my,když si chceme dát zmrzku, rybu nebo něco jiného k jídlu, tak si dáme. Ale než bych třeba platila drahý pití na pláži, tak radši v tom jejich Studenacu koupím balení a berem si ho v chlaďáčku sebou a večer si jdeme posedět na vínko. Snažíme se na dovču ušetřit každý rok, aby člověk vypadl z toho blázince kolem, takže se chováme podle stavu konta;-))))
 Autor:Romana
(neregistrovaný)
 Datum:11.8.2010 07:36
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Ceny tam jsou, řekl bych průměrně o 20% dražší než u nás, ale pokud vemu do úvahy, že jsem v turistickém letovisku, tak bych měl spíš porovnávat ceny třeba s centrem Prahy či Špindlerovým Mlýnem a tam už to porovnání je přijatelnější, v restauracích naprosto srovnatelný.
Po chvíli stejně člověk přestane ceny přepočítávat a bere to jak to je, jsem tam jen týden či čtrnáct dnů, tak to nemá smysl moc řešit a spíš si užívat. Nebo mám snad dětem zakazovat další kopeček zmrzliny, protože je o 10Kč dražší než u nás?
 Autor:Karel
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2010 09:19
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Vieš Vitek, je pravda že turisti ubúdajú, že tu máme všetko o mnoho predražené ako u Vás. Aj my by sme privítali lacnejšie kúpaliská a nie vstupné na 3 hod. 17,-€ atď.
Ale na druhej strane s tým nič nespravím, takže žijeme ako vieme. A ako som hovorila ceny v HR porovnateľné SR.
Pozerala som teraz Váš kurz (a ani som si neuvedomila o koľko máte lacnejšiu dovolenku v HR ako mi Slováci).
Vás stojí apart. 50,-€ (1250,-CZ) a nás to stojí 1500,-Sk v prepočte na naše staré peniaze.
To euro nás všetkých dostane asi na kolená.
Ale čo už 12.8 odchod - smer Trogir, alebo Primošten??????
 Autor:irenka
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2010 15:34
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Ale oprav mě Irenka,jestli se pletu,to není EUREM.Vždyť kurz SK / CZK byl cca 1,-Sk/0,90KČ.Většinou i horši,(1/0,8)
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2010 16:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: ceny 2010 Údaje o příspěvku
Matematika je potvora.Plati a nelže.
 Autor:Kadlík
(neregistrovaný)
 Datum:10.8.2010 23:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist