Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Doprava - Do Chorvatska přes Rakousko - Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Ahoj všichni,
pro ty, kteří už plánují cestu na rok 2010.
Trasa Brno-Mikulov zůstane zřejmě stejná ještě dlouho, tedy do Pohořelic po rychlostní silnici a dál po státní. Sice je podepsaná mezivládní dohoda o výstavbě dálnice Brno-Vídeň, ale už to napadli naši zelení ekoteroristé a zřejmě se to zbrzdí.

Na rakouské straně se připravuje úsek severní dálnice A5 státní hranice Drasenhofen - Schrick (34km) s plánovaným uvedením do provozu 2013.
Probíhá výstavba dálnice A5 směrem na Vídeň v úseku Schrick-Eibesbrunn (23,5km), kolem toho jsme letos jezdili. Předpokládané otevření je začátek roku 2010. Před Vídní v Eibesbrunn dálnice A5 končí a napojuje se na okružní rychlostní silnici S1, která je také výstavbě.
Od Eibesbrunn bude okružní S1 pokračovat východním směrem na křižovatku Süssenbrunn (10km),. Zde se napojí na rozestavěnou S2 směrem na dálnici A23 (4,5km), v provozu konec roku 2009.
Pak už po známé A23 a A2 směr Graz.
Mapy jsou na www.asfinag.at/index.php?module=Pagesetter&type=fi....
www.asfinag.at/index.php?module=Pagesetter&type=fi...
www.raststationen.at/index.php?module=Pagesetter&t...

Tedy úsek Pohořelice-Mikulov-Schrick 55km po státní silnici a pak už stále po dálnici kolem Vídně, Grazu, Mariboru až do Ptuje ve Slovinsku. Zde 15km po státní na hranici HR (dálnice v 2010 zřejmě nebude) a opět dálnice až do Chorvatska.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:29.8.2009 05:47
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
zajimavé,dik za info
 Autor:zalomenec
(neregistrovaný)
 Datum:29.8.2009 17:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
AHOJ Vlado,plánujeme cestu na ostrov Krk 7|2010,nejraději Mikulov-Vídeň-Lublaň-Rijeka -Krk,nevíš jaké budou dálnice a poplatky.Jaký máš názor na trasu?Díky Nena
 Autor:Nena
(neregistrovaný)
 Datum:24.1.2010 13:24
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
To je dobrá trasa, loni jsme ji jeli. Letos to bude ještě lepší, protože je již otevřena dálnice kolem Mariboru, hotové jsou již i tunely skrz Rijeku. Nejhorší je úsek z Postojné až na slovinsko-chorvatské hranice, ale i to je v pohodě.
Za rakousko je to necelých 7 euro, 30 euro za slovinskou měsíční známku, myslím že 5 kun za úsek do Rijeky a pokud si dobře pamatuji tak 30 kun za most na Krk.
 Autor:mirda
(neregistrovaný)
 Datum:2.5.2010 19:00
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
opravuji cenu za Rakousko, necelých 8 eur.
 Autor:mirda
(neregistrovaný)
 Datum:2.5.2010 19:01
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Nerad bych ti kazil radost, ale odpovídáš na příspěvek z 8/2009. Nevadí?
 Autor:20:41
(neregistrovaný)
 Datum:2.5.2010 20:42
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Včera jsem tudy jel,takže aktuální informace je taková, že od Brna se již za EIBESBRUNNEM najede na novou čtyřproudovku/ nenápadná odbočka vpravo s nesmělou cedulí WIEN ještě tak 1km před Hornbachem/ a Vídeň se objede ze severovýchodu po tomto obchvatu, který se plynule napojuje na S2 a pokračuje po známém průtahu Vídní přes Dunaj, okolo SCS na Graz. Takže je to o dost rychlejší již teď, protože se vyhnete všem křižovatkám po celé Brunerstrasse, a mažete 130 málem až k Dunaji. Při cestě zpět do Brna se jede po přejetí Dunaje stále rovno bez odbočování doprava, jak tomu bylo dříve! A vyhodí vás to opět ař u Eibesbrunnu.
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:24.1.2010 15:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Projel jsem to taky a doplňuji Milana. Rakouská dálnice A5 Vídeň - Schrick ve směru na Mikulov je před dokončením a po některých úsecích se už jezdí. Podle informace ASFINAG se má otevírat začátkem roku 2010. Je to reálné, pracuje se tam i v neděli a v mrazu. Takže nás čeká další významné zrychlení a komfort.
Dálniční známky Slovinsko jsem tu již uvedl na začátku, Rakousko mírně zdražilo.
Auto do 3,5t:
10 dní je za 7,90€,
2 měsíce za 22,90€ a
roční za 76,20€
Můj názor s ohledem na bezpečnost a komfort je - maximum po dálnici v Rakousku, Slovinsku i Chorvatsku. Cesta do Vídně přes Bratislavu, stejně jako cesta do HR přes Slovensko a Maďarsko asi ztrácí smysl.Cesta je součástí dovolené a nemá být za trest. Šetřit se má, ale ne za každou cenu.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:26.1.2010 05:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Naprostý souhlas s Vladou,ty tři poslední věty to vystihují uplně jasně,přes maďary už asi ne,ani po dálnici,několikrát jsem to propočítával,cenu,čas jízdy,(jsem od Zlína) a to Rakousko vychází pořád líp. Ale to je asi do jinší diskuse.
 Autor:michal
(neregistrovaný)
 Datum:26.1.2010 17:08
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Dovolte abych Vám oponoval. Do HR jezdíme z Přerova přes Bratislavu a kousek před Budapeští hodíme objížďku a za Budapeští zpět na dálnici až na Letenye-Goričan a od tama po dálnici až do Tučep. Jednou jsme jeli cestu zpět přes Slovinsko a Rakousko a bylo to o nerva a o dvě hodiny delší než přes Vámi zmiňované Maďary. Navíc sebou vozíme loď a tak nám tato cesta vyhovuje víc a né zrovna proto že vyjde o pár kaček zvlášť ale proto že s tou druhou cestou Vámi preferovanou máme hodně negativní skušenost. Přes Maďary i s lodí nám cesta 1100km trvá 10 hodin a cesta přes Rakousko trvala 12,5hodiny Toto je nejen naše zkušenost
 Autor:Luky
(neregistrovaný)
 Datum:26.1.2010 18:34
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
My taky jezdíme z Přerova do Tučep, zdravím. Promiňte že narušuji vlákno :-).
Minulý rok byla situace u Vídně dost nepříjemná. Pojížděli jsme jen velmi malou rychlostí... letos nám radili, že máme jet na Bratislavu a Vídeň objet. Nevím, tuhle trasu neznám. Do Chorv. jedeme letos po páté. Tak snad už to bude lepší.
 Autor:Hanka
(neregistrovaný)
 Datum:26.1.2010 21:07
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
zdravim dovolenkaře 2010.
Jezdim už na jih nekolik let,a vždycky se rozmyšlim kudy zase pojedu.jsou dve moznosti,jedna je pres rakousko druha pres madarsko.vždycky ale u me zvitezila cesta pres rakousko.jsem od šumperka.co mi ale nejvic vadi je to že musim ve slovinsku vysolit tolik eur za par kilometru,a tak navzdory všemu to objizdim jak se da.jenze je to vic a vic slozitejši.z rakousky hranice jedu po stary az do mariboru cesta pres maribor je v noci jako po vesnici uplne bez aut a velice jednoducha.jenze vloni uz za mariborem smerem na chorvatsko udelali nekolik najezdu na dalnici a tak jsem se tam trochu zamotal,,u ptuje,,,nevim jak to bude letos proto bych rad uvital kdo budete presne vedet jakse tam letos bude jezdit aby jste to tady popsali,i když nejsem priznivcem setreni na dovolene,rozhodne jim ale 30 eur nehodlam dat ani letos.preji krasny večer
 Autor:honza
(neregistrovaný)
 Datum:26.1.2010 21:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Jsem Hanko od Brna a jezdím směrem na Znojmo a pak u Stockerau na dalnici na Víden a super. Jestli jazdíte na Mikulov tak na Znojmo je to lepší.
 Autor:JIRKA
(neregistrovaný)
 Datum:27.1.2010 20:20
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Hanko, my jezdíme z Prostějova do Podgory. Už několik let jezdíme na Brno, Bratislavu a na Vídeň (ta se objíždí) a dál na Graz. Dálnici na české straně se samozřejmě dálnice říkat nedá, ale z Bratislavy na Vídeň je to paráda. Ač je cesta km delší, tak je podstatně rychlejší. Nohou na plynovém pedálu nemusíš hýbat, spojku nepotřebuješ, jen si hlídej rychlost (na dálnici to zkresluje).
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:27.1.2010 21:40
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Hanko, letos jednoznačně přes Mikulov a Vídeň. Brzy bude otevřena dálnice do Vídně v úseku Schrick-Vídeň (je už skoro hotová) a dálniční obchvat Vídně (S1, S2, A23)je už hotov a v provozu. Rychlejší a pohodlnější cestu nenajdeš. Projel jsem to před týdnem, je to paráda. Přes Bratislavu jsem to jel taky, je to spousta km navíc, na A4 před Vídní bývají zácpy, stejně tak na obchvatu S1 od Schwechatu na A2 do Grazu.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:28.1.2010 06:53
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Vlado a jak to vypadá na trase Mikulov-Schrick ? Co si pamatuju tak silnice byla otřesná a samá 50km omezení, takže cesta trvala podstatně déle než z Brna na Bratislavu a dál.

Na trase Bratislava-Graz jsme nikdy žádné zácpy nezažili, ani kolem Vídně ani jinde, ty si pamatujeme jen když jsme kdysi projížděli ještě trasu Mikulov-Vídeň a ve Vídni to bylo několikrát dost hustý.

Ale každý má tu svou trasu, která mu vyhovuje a na kterou nedá dopustit. Na cestu do Chorvatska nám vyhovuje rychlá jízda po dálnici, kterou nám nebrzdí vesnice, města, výmoly a bezdůvodně umístěné cedule s omezením rychlosti. Proto využíváme v max.míře dálnice - z Prostějova na Bratislavu, kolem Vídně na Graz, Maribor, Zagreb ........ prostě kde je dálnice, tak na ní.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:28.1.2010 13:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Ahoj Veroniko, trasa Mikulov-Schrick je velmi dobrá a rychlá, výmoly jsem neviděl, omezení na 70km jen na některých křižovatkách. Průjezd Poysdorfem a Wilfersdorfem je klasicky pomalejší, ale je to cca 3-5 min., takže v cestě na Jadran zanedbatelné. Mimo osady se v Rakousku jezdí 100km/hod. Celá trasa Mikulov-Schrick je 37km. Problémy byly hlavně na trase Schrick-Vídeň (Gaweinstal) a ty s nově otevřenou dálnicí mizí. Mimo dálnice teď bude jen úsek Pohořelice - Schrick, tedy 58km, to se dá přežít. Kdyby naši zelení měli rozum, měli jsme už dálnici z Brna až do Vídně...Jezdím ze severní Moravy taky přes Prostějov a dál přes Mikulov. Mám vyzkoušené (zejména teď), že je to nejkratší a nejrychlejší (skoro o hodinu), než přes Blavu a nepotřebuji slovenskou dálniční známku.
Možná jsem měl na trase Bratislava - Graz smůlu. Jednou jsem to jel přes Eisenstadt, jednou po A4 až po Schwechat a vždy to bylo na prášky. Jinak souhlasím s Tebou, jedu taky po dálnici až kam to jde. Cesta je součást dovolené a má být pohodlná a bezpečná. Poznávání krajiny z rozbitých okresek se mi zdá problematické....
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:28.1.2010 14:52
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Vlado, díky.
 Autor:Veronika
(neregistrovaný)
 Datum:28.1.2010 15:55
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Jo 1100 km s lodí za zadkem za 10 hodin a přez Feferona.... no a pak ses probudil ne?? To tak s malým gumákem sbaleným v kufru snad možná. A co ta 80. vzadu na vleku?? To pak ti, co tvrdí, že Češi jezdí jako hovada asi mají pravdu!
 Autor:milan
(neregistrovaný)
 Datum:26.1.2010 21:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Milane nevím jak jezdíš ty ale bez lodi nám to trvalo cca o hodinku a půl míň. To víš s vlekem se nedá jet jako bez něj okolo 160 a na dálnici v hr i 190 samozřejmně že v noci když není skoro žádný provoz a bez zastávek teda krom pumpy. Jo a vleky nejsou jen na 80 ale i tak jsme rychlost přetáhli a minulý rok to byl opravdu gumák s laminátovým kýlem cca s motorem 300kg ale letos už to bude celolaminát něco málo přez 600kg. Jak hovada nejezdí jen češi. Nehodu jsem nemněl už asi tak 400000km a předtím byla jedna a to když do mně zezadu vrazil předpisový řidič na přechodu pro chodce.
 Autor:Luky
(neregistrovaný)
 Datum:26.1.2010 22:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
/honza/...tomu všemu jak píšeš se dá snadno vyhnout - můžeš i přes Gersdorf - Mureck a sm.Zagreb máš více možností. Škoda, že sem nejde dát mapa, jinak to mám i na svém webu (a další různé varianty)
 Autor:milošhr
(neregistrovaný)
 Datum:27.1.2010 06:26
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
My jsme loni jeli taky na Mureck a slovinskou dálnici jsme objížděli. Jenže jsme jeli se známýma a jeli jsme za nima, oni cestu znali. Obávám se, že letos cestu sami asi nedáme :-). Budu muset pohledat nějakou mapku:-)
 Autor:Hanka
(neregistrovaný)
 Datum:27.1.2010 07:56
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Co to nalejt do GPS,pak je to hračka a bez bloudění.Já to jel loni úplně poprvé a ani jednou jsem nemusel zastavovat,něco hledat.Zrovna vycházelo sluníčko kolem 6 hodin rodinka spala,prostě idilka.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:27.1.2010 19:37
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=cs&msa=0...
snad to pomůže.
 Autor:deda
(neregistrovaný)
 Datum:27.1.2010 20:06
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
:-) Děkuji, to je super. Tak letos budu už dávat pozor na cestu, víte jak to je, když se člověk za někým veze :-).
 Autor:Hanka
(neregistrovaný)
 Datum:27.1.2010 21:08
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Ještě odkaz na novou mapu Slovinska. Jsou tam už ty kruháky u Ptuje. Už se taky těším.
 Autor:deda
(neregistrovaný)
 Datum:28.1.2010 11:56
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
oprava: http://zemljevid.najdi.si/
 Autor:deda
(neregistrovaný)
 Datum:28.1.2010 11:57
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
A je to tady. Rakušáci dnes otevírají dálnici A5 Schrick-Vídeň (na okružní S1) na trase Mikulov-Vídeň v délce cca 25km. Takže od Brna na Graz už zcela mimo Vídeň (A5, S1, S2, A23, A2) a část nepříjemného průjezdu rakouskými obcemi a klikatými silnicemi odpadá. Pro cestu na Jadran to znamená docela významnou úsporu času (odhaduju tak min. půl hodiny) i šetření nervů. Po nedálnici tak zbývá malý úsek Pohořelice-Mikulov (21km) na naší straně, Drasenhofen-Schrick (27km) na straně rakouské plus 13 km ve Slovinsku (Ptuj-hranice HR). Trasy z Brna přes Znojmo, Bratislavu, Maďarsko apod. tak asi z pohledu vzdálenosti, rychlosti a pohody cestování ztrácejí smysl. Uvidíme, kdy tuto změnu zaregistrují navigace GPS. Do té doby je třeba sledovat směrovky a nenechat se zmást.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:30.1.2010 23:35
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Patřím mezi příznivce této trasy. Snad to budou mít Rakušáci na novém úseku v okolí Vídně dobře značené. Tvoje příspěvky jsou moc užitečné, tak neusni na vavřínech:o)). Dík, Jan.
 Autor:Jan
(neregistrovaný)
 Datum:4.2.2010 15:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Neusnu, projedu to v neděli 7.2.10 a podám zprávu
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:4.2.2010 17:33
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Projel jsem úsek Vídeň letiště Schwechat,Mikulov,Brno po nové rakouské dálnici A5 a obchvatu S2,S1 a mám pár poznatků.
Ve směru od Schwechatu až po křižovatku s A22,A23 není o nové dálnici A5 na Schrick zatím ani zmínka. Nevím, jaká je situace při příjezdu od Grazu po A2, ale asi to bude podobné. První zmínky na orientačních tabulích o trase S2,S1,A5 začínají až za Favoriten. Cestou se vás budou i nadále pokoušet zmást tabule na Brno a Prahu přes město, což je nesmysl. Než to Rakušáci zvládnou, platí jediná rada - ignorovat všechna odbočení na Brno, tvrdošíjně se držet A23, dále po S2, ta přechází plynule na S1. Pak už je to značeno velmi dobře, odbočku na dálnici A5 v Eiebesbrunn směr Brno nelze přehlédnout. Aktualizované navigace už to znají. Od Eibesbrunn pokračuje S1 dále směr na Prahu na křižovatku s A22. Celá trasa je velmi příjemná a rychlá. Časová úspora oproti dřívějšku tak 20-30min. Bohužel A5 končí zatím ve Schricku a následuje 55 km po státních silnicích přes Poysdorf a Mikulov až do Pohořelic, odtud opět po dálnici na Brno. Dá se to v pohodě přežít, ale nezbývá než doufat, že naši zelení dostanou brzy rozum a dálnice Vídeň-Brno se dostaví. Dle mého názoru cesta na Graz z Brna přes Bratislavu ztrácí smysl.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:8.2.2010 04:44
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Úplně mimo Vídeň to není - jede se několik km po S2 a A22, které se dokážou taky dobře ucpat. Je to ale vždy podstatně lepší než nekonečná Brünnerstrasse...
Navigace už tu změnu zaregistrovaly:
TeleAtlas už ji měl s předstihem v mapách 2009.02 z 26.10.09. TomTom (mapy 840.256x) ji má naznačenou zatím jako "ve výstavbě", čili čárkovaně.
Pokud pojedete v noci, je možná lepší jet po D2 až do Břeclavi a dál přes Reintal do Schricku. Mimo dálnice je pak trasa jen necelých 40 km. Přes den ale tuto trasu nedoporučuju, protože Břeclav je velmi těžce průjezdná.
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:5.2.2010 19:32
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Projel jsem úsek Vídeň letiště Schwechat,Mikulov,Brno po nové rakouské dálnici A5 a obchvatu S2,S1 a mám pár poznatků.
Ve směru od Schwechatu až po křižovatku s A22,A23 není o nové dálnici A5 na Schrick zatím ani zmínka. Nevím, jaká je situace při příjezdu od Grazu po A2, ale asi to bude podobné. První zmínky na orientačních tabulích o trase S2,S1,A5 začínají až za Favoriten. Cestou se vás budou i nadále pokoušet zmást tabule na Brno a Prahu přes město, což je nesmysl. Než to Rakušáci zvládnou, platí jediná rada - ignorovat všechna odbočení na Brno, tvrdošíjně se držet A23, dále po S2, ta přechází plynule na S1. Pak už je to značeno velmi dobře, odbočku na dálnici A5 v Eiebesbrunn směr Brno nelze přehlédnout. Aktualizované navigace už to znají. Od Eibesbrunn pokračuje S1 dále směr na Prahu na křižovatku s A22. Celá trasa je velmi příjemná a rychlá. Časová úspora oproti dřívějšku tak 20-30min. Bohužel A5 končí zatím ve Schricku a následuje 55 km po státních silnicích přes Poysdorf a Mikulov až do Pohořelic, odtud opět po dálnici na Brno. Dá se to v pohodě přežít, ale nezbývá než doufat, že naši zelení dostanou brzy rozum a dálnice Vídeň-Brno se dostaví. Dle mého názoru cesta na Graz z Brna přes Bratislavu ztrácí smysl.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:8.2.2010 04:45
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Doplňuji ještě časy - z letiště Wien Schwechat do Mikulova 54 min., dále do Brna na D1 32 min., celkem tedy cca 1,5hod. při dodržení předepsané 100km/hod. po silnici a 130km/hod. po dálnici v Rakousku. Pozor, rakouská policie na nové dálnici měří a prodražuje cestu.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:8.2.2010 11:44
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
A ještě jedno doplnění v zájmu objektivity. Diskutuje se tu o různých trasách. Pro objektivní posouzení připojuji tabulku možností na trase Brno-Biograd. Podklad je z routeplanneru Viamichelin s respektováním nových dálnic v Rakousku a Slovinsku. Kdyby se tabulka nezobrazila správně, tak 1.údaj je čas jízdy, 2.jsou km a 3.náklady na cestu (palivo+poplatky). Trasu si samozřejmě vybírá každý sám dle vlastního uvážení.

Brno jih - Biograd přes: čas km EUR
Rakousko, Slovinsko po dálnici přes Mikulov 7:46 788 125
Rakousko, Slovinsko po dálnici přes Bratislavu 8:11 863 137
Maďarsko po 86 9:54 851 133
Maďarsko po dálnici 9:02 961 131
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:9.2.2010 05:09
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Abych předešel případným nedorozuměním, tak ještě doplňuji. Uvedená čísla jsou orientační dle ViaMichelin. Nevím, jak to počítá a za jejich správnost neručím. Ale dle zkušeností jsou blízká pravdě. Tento planner nás tvrdošíjně posílá první trasou přes Mikulov a Vídeň, do ostatních tras ho musíte nutit.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:9.2.2010 06:04
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Upozornění všem, kteří jedou z Brna na Mikulov a Vídeň! Úsek Vídeňské silnice od křižovatky s D1 v Brně-Heršpicích až po odbočku Chrlice je v obou směrech rozkopaný, jezdí se v jednom pruhu a jsou tam zácpy. Je lepší sjet z D1 na D2 směr Bratislava a na 1.odbočce u nákupního střediska sjet doprava na odbočce Chrlice a pokračovat po silnici 152 směr Modřice asi 3,5km. Zde se napojit na původní Vídeňskou směr Mikulov, Wien.
V opačném směru od Mikulova sjet na silnici 152 směr Chrlice, po 3,5km je křižovatka s dálnicí D2 a zde najet na směr Brno, Praha, Olomouc. Snad to bude do prázdnin hotové, ale zatím je to tak.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:28.4.2010 22:01
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Souhlasím. Jel jsem tama do Rakouska a stál jsem tam asi půl hodiny. Doporučuju cestu po D2 do Břeclavy a pak na Reintal, Schrick atd...
 Autor:Patak
(neregistrovaný)
 Datum:2.5.2010 21:29
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
I to je samozřejmě možné, ale ze zkušenosti vím, že cesta přes Břeclav a Poštornou je dost zdlouhavá. Na rakouské straně je to už OK. Časově i km to vychází lépe na Mikulov přes výše popsanou trasu po D2 a kolem KFC na Modřice.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:3.5.2010 19:18
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Rakousko místo dálnice Vídeň - Brno zvažuje stavbu jen obyčejné silnice. Proč stavět dálnici se čtyřmi pruhy, když by hned za hranicemi motorista vjel na silnici jen s jedním pruhem v každém směru? ptají se Rakušané.
Celý článek na
[ekonomika.ihned.cz]

Tak tohle je důsledek působení hrstky nezodpovědných hlupáčků. Českým zeleným ekoteroristům je třeba zakázat používat letadla, dálnice, elektřinu a další vymoženosti civilizace a vykázat je do rezervací. Oni totiž ve své chorobné snaze po zviditelnění protestují naprosto proti všemu a škodí lidem i přírodě. Naštěstí jim národ dává najevo, co si o nich myslí a doufejme, že je nepustí do parlamentu.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:19.5.2010 17:34
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Vlada,Vlada,ty nevíš,že tam kde měla vést plánovaná dálnice,je významné rejdiště komára obecného a ty bys mu tam vedl dálnici? :-) na zelené hlupáky jsme trochu krátcí.Bohužel.
 Autor:Mára
(neregistrovaný)
 Datum:19.5.2010 17:41
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Problém je, že ani neví, proti čemu protestují. Jejich mottem je protest. Ale fakt je, že za dálnici či rychlostní komunikaci Mikulov-Pohořelice (rovina, těžší úsek pouze Novomlýnská nádrž) by asi český daňový poplatník zaplatil víc, než Chorvaté v hornatém terénu za trasu Šestanovac - Dubrovník.
 Autor:Jan
(neregistrovaný)
 Datum:20.5.2010 12:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Je to pěkné směrem tam,byl jsem letos v červnu 2010 mile překvapen novou cestou A5. Zpět domu je to stále šílené, než se na A5 po umorném objiždění vídenskych výpadovek dostanete!!! Je to delší snad o 10km, proč nás vedou cedule CZ-Praha a později i Brno stale velikou oklikou po vídenském okruhu???? Poradí snad někdo přijiždějícím od Gracu směr Mikulov. Už takhle šílím asi po sedmé cestou z chorvatska a neodvažuji se nijak uhnout z trasy co mi radí směrové tabule.Navigace je z toho uplně mimo,tu raději vypnu.
 Autor:Black
(neregistrovaný)
 Datum:13.6.2010 15:24
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Nezlobte se, ale tento příspěvek je jasnou ukázkou nepřipravenosti na cestu. Stačí jeden pohled do aktuální mapy a vidím, že pokud jedu z jihu, až po odbočku z S1 na A5 nikde neodbočuju (postupně A2-A22-A23-S2-S1-A5).
S tou navigací je to obdobné - neaktuální mapy jsou horší než žádné.
 Autor:Radek
(neregistrovaný)
 Datum:13.6.2010 16:18
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Souhlasím s tímto příspěvkem. Včera jsme touto trasou přijeli naprosto bez problémů. Vídní jsme projížděli kolem 18.00 hod.,
provoz větší - asi návrat místních z víkendu - ale plynulý.
Všem, kteří se vracejí z Chorvatska Radkovu trasu doporučuji.
Pěknou dovolenou a šťastnou cestu.
 Autor:BaJa
(neregistrovaný)
 Datum:21.6.2010 22:14
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Směrovky od Grazu jsou opravdu špatně, zůstaly z doby před otevřením obchvatu S2,S1,A5. Některé navigace to znají (tomtom), Google taky, některé stále spolu se směrovkami zavádějí. Asi bude nutno upozornit Asfinag, ale nejsem si jistý, jestli mu patří i Vídeň. Takže jak správně píše Radek, NIKDE neodbočovat a tvrdošíjně trasou, kterou popsal. Číselné značení na tabulích je OK.
 Autor:Vlada
(neregistrovaný)
 Datum:13.6.2010 16:40
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Správně chce to dávat pozor a sledovat jen čísla ne směrovky teď jsme se vraceli a hodně lidí tam zmatkovalo,pak jsem se s jedním bavil v Břeclavi naAgipce,navigace ukazovala správně a stejně se nechal zmást směrovkama,takže kdomáte nově zaktualizováné navi věřte jim,nebo jeďte podle víše popsaném číselném sledu silnic
 Autor:venca
(neregistrovaný)
 Datum:1.7.2010 00:02
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Brno-Mikulov-Vídeň-Jadran 2010 Údaje o příspěvku
Za 12 hodin vyjizdime do primostenu pres brno mikulov a viden tak pak podam zpravu jak to na teto trase vypada... JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ:


UZ SE TESIM AZ VYJEDEME MILUJU CESTU DO CHORVATSKA
 Autor:DAVE
(neregistrovaný)
 Datum:15.7.2010 06:05
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist