Chorvatsko - diskuzní fórum

www.chorvatsko-forum.cz

Diskuzní fórum Vám přináší server Chorvatsko - Chorvatské hory, ostrovy a pobřeží ( www.chorvatske.cz / www.chorvatske.sk ), kde dále naleznete:
 
   
ISTRIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy KVARNER A VRCHOVINY
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy DALMÁCIE
  • 
Průvodce oblastí
  • 
Fotogalerie
  • 
Virtuální trasy
       


DISKUZNÍ FÓRUM - Ostatní - Ceny letos a 2022

O úroveň výš  Titulní strana: Chorvatsko – Diskuzní fórum     Příspěvky starší než rok jsou méně výrazné
Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Přátelé člověk čte neustále o zdražení v HR .Taky mám příhodu která mne srazila do kolen .Hranolky na pláži byly o 2 Kč dražší než 2022 .
 Autor:28404petr
 Datum:11.7.2023 11:13
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Byli jsme letos také 14 dnů a nechápu,kde ti pisálci ty ceny berou..neříkám,že to nešlo krapet nahoru,ale že by to bylo bůhvíjak závratné proti loňsku,to nemohu říct.Dovolenou jsme si užili,ceny plus,mínus jak u nás..akcí hodně i u zeleniny a ovoce...dalo se slušně nakupovat.Každému bych doporučila okouknout ceny a zamluvit si apartmán na např.na Lipně,chodit tam na pivo a večeře...pak mohou kritizovat...
 Autor:babi
(neregistrovaný - IP: 185.51.249.***)
 Datum:11.7.2023 18:41
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Ako mozes vypotit takyto paskvil...Opytaj sa domacich Chorvatov ako pocituju zdrazovanie potravin v €. Ceny isli hore rapidne. Akurat obcan CZ si to v HR ani nemusi vsimnut, pretoze kurz ceskej koruny voci € je pre obcana CZ priaznivy. Takze chorvatske zdrazenie potravin nielen v obchodoch ale aj restauraciach kompenzuje kurz CZK vs. €.
Ak by si mala kurz 1€ = 27,50 CZK, tak uz by si pisala inak.
Mnoho obycajnych Chorvatov som videl na dovolenke v Albansku, pretoze domace chorvatske letoviska su pre nich drahe...
 Autor:kompresor
 Datum:12.7.2023 15:31
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Nevím proč paskvil? Pokud by media psala že pro Chorvaty jsou drahé Čechy tak máte pravdu . A co se týče našich letovisek tak HR se prodraží o PHM.
 Autor:Petr28404
(neregistrovaný - IP: 84.244.88.***)
 Datum:12.7.2023 16:51
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Preco paskvil? Pretoze keby si mal nie tak davny kurz 1€ = 27,50 CZK, tak by si pisal inak. Potom by si do HR tahal nie kufor pastik ale dva. Vies podla coho poznam Cecha nielen v HR? Patikar ma ponozky v sandaloch a mysli si sebe ze je pupok sveta. Zdar cestovaniu nielen do HR!
 Autor:kompresor
 Datum:12.7.2023 20:26
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Čo Bolo to bolo pán velkomožný. Kurz je takový jaký je a název vlákna je : Ceny letos a 2022.Tak že porovnáme ceny letos a 2022 . Já vím je to těžké pochopit a touha psát chujoviny je veliká.
 Autor:Petr28404
(neregistrovaný - IP: 84.244.88.***)
 Datum:13.7.2023 03:07
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Ano, To je naozaj tazke pochopit, ako moze Cech porovnavat € ceny, ked nezije v eurozone. Mne to prijde tak, ze pastikar si radsej bude kartonom zadok utierat, ak by na dovolenke v HR mal kupit toaletny papier...
 Autor:kompresor
 Datum:13.7.2023 05:56
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Dobrá, tak ještě jednou. Ceny letos a v roce 2022 .Máte nějaké zkušenosti kolik jste dal za zboží letos a vloni a jaký je rozdíl ? To je téma vlákna. Co se týče narážek na Čechy Tak mám takový pocit že když se nad Tatrou blýskalo tak to asi udeřilo kousek do vás a má to vážné následky.(bohužel trvalé )
 Autor:Petr28404
(neregistrovaný - IP: 84.244.88.***)
 Datum:13.7.2023 07:20
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Minuly rok som bol v HR trikrat. Na Pagu, v Paklenici a na Istrii. Tento rok som bol v HR pobytovo znovu na Pagu pretoze sa nam tam cestou do Grecka https://www.cestolino.cz/fotogalerie/d/1849/ v roku 2022 pacilo. Peniaze na dovolenke neriesim, nakolko Slovak nema povahu cesku ani nemecku...Vsimol som si vsak ze PHM je v € HR lacnejsie oproti roku 2022, ale restauracie a obchody s potravinami podvihali ceny oproti roku 2022 ako vsade inde v EUROZONE
 Autor:kompresor
 Datum:13.7.2023 08:28
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Teda vy jste opravdu drzej jak opice,neobouvejte se do Čechů,porozhlédněte se u vás...mimochodem,toaleťák jsem tam taky kupovala a ještě jsem si jeden balík s deseti rolema dovezla domů-byl totiž za dobrou cenu,jo a šest paštik jsem si dovezla a víte proč?-protože nám chutnají...bože,do čehos to duši dal...
 Autor:babi
(neregistrovaný - IP: 185.51.249.***)
 Datum:13.7.2023 07:30
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Co si to dovolujete tykat a ještě psát,že "potím paskvil"...takhle si mluvte s kámošem na Slovensku.
Já tam byla letos a i nakupovala ,platila apartmán i několikrát byla na večeři...z prstu jsem si to nevycucala.
To neznamená,že když vy jste všude byl a od všeho máte klíče,tak že vše víte.
 Autor:babi
(neregistrovaný - IP: 185.51.249.***)
 Datum:12.7.2023 18:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Zrejme nikde inde necestujs len do Chorvatska. Ocami slovenskeho turistu Chorvatsko podrazelo, ale slovenske TATRY
https://www.cestolino.cz/fotogalerie/d/1846/
este cenami nedobehlo...
 Autor:kompresor
 Datum:12.7.2023 21:44
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Máte naprostou pravdu, ještě bych dodala: v rámci dovolené na Lipně si zajet třeba na celodenní výlet do Českého Krumlova...
 Autor:Martina
(neregistrovaný - IP: 185.175.220.***)
 Datum:12.7.2023 15:57
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Přesně tak..čtyřčlenná rodina se prohne
 Autor:babi
(neregistrovaný - IP: 185.51.249.***)
 Datum:12.7.2023 18:48
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Nasa Tour de Balkan autom trvala od 17. 6 2023 do 9. 7. 2023.
Precestovali sme SK, HU, HR, MNE, Al, GR, NMK, SRB. Tankoval som Eurodiesel a ked porovnam ceny PHM, tak v HR po NMK boli najlacnejsi. Tankoval som v jednotlivych statoch: Doma na SK DaliOil = 1, 41€/ l, HR Eko = 1,28€/ l, MNE Eko = 1,37€/ l, GR Aegean = 1,48€/ l, NMK Makpetrol = 1,10€/ l, SRB Gazprom = 1,62€/ l...Teda najdrahsie som tankoval v Srbsku na Gazprome https://www.recko.name/fotografie.php?diskuze&id=3...
Najlacnejsie som tankoval v NMK a v tesnom zavese lacneho tankovania na druhom mieste je HR...
 Autor:kompresor
 Datum:12.7.2023 10:03
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Lidičky buďte na sebe hodní a nehadejte se.Cech,Moravak nebo Slovák všichni jsme na tomto fóru přátelé.V polovině června jsem byl v Bristu a hned po příjezdu jsem zde na fóru psal o cenách tam. Za mne je tam laciněji než u nás. Ubytování všude prodražilo, někde více někde méně.Je to tím , že i u nich se zvedla cena za elektřinu,plyn a vodu.Do Bristu k chorvat.kamosovi jezdím cca 14 let v červnu a září a dost js
me toho už spolu probrali a i oni to nemají vubec lehké.
Zdravím z rozpálené Moravy
 Autor:Kokin
(neregistrovaný - IP: 94.241.92.***)
 Datum:13.7.2023 19:39
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Přátelé ahoj,do HR jezdíme 17 let a troufám si tvrdit, že to máme celkem dobře sjeté. Každý rok nám stále stejně pisálci popisují, jak se strašně v HR zdražilo a jak policie draze pokutuje. No prostě chtějí odčerpat lidi jiným směrem a ne do HR. Největší dardu zdražení jsem zažil v loni, kdy to bylo markantní. Ano je tam již draho. Letos teprve pojedeme, ale podle reakcí to bude + - jako loni. Jedu si dovolovat a dle mého srovnávat ceny u nás a v HR je nesmysl. Že jsou někteří podnikatelé tam i u nás nenažraní, tak to neovlivníme. Zmrzlina 2 éčka ? Hrůza, ale aspoň kopec. U nás ? Kopeček jak půl křepelčího vajíčka a ještě nejlépe dutej a cena stejná. Tak se nehádejte a konkrétně pište, to nám všem ostatním pomůže. Čevap loni 10e, letos 25e a pod. Čao Pepa Chorvatovič
 Autor:Pepa Chorvatovič
 Datum:17.7.2023 10:28
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Kompresor, Kompresor, některé Vaše dřívější příspěvky byly celkem k něčemu, ale s těmi paštikáři jste mě vážně naštval.Většina Čechů si, podle toho, co se dozvídám z okolí i z vlastní zkušenosti moc jídla už s sebou nevozí. Dá se nakoupit celkem za příznivé ceny na místě nebo jít do restaurace. A myslíte si, že vy Slováci jste na tom líp? Proč vás tolik pracuje u nás? A ještě k těm ponožkám v sandálech. Manžel je nosí běžně ( nízké - pod kotníky). Loni jsme si udělali pěší výlet z Tučepi do Makarské podél moře ( mimochodem - nádherné výhledy na moře, hory - doporučuji) a nevzal si je. Cestou zpět už skoro nemohl kvůli puchýřům dojít. Takže, ponožky v sandálech jsou praktická věc ( na výlety, procházky, pochopitelně ne do společnosti) a nevím, komu to může vadit.
 Autor:babca
 Datum:21.7.2023 18:52
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Je to blb-taky mě neskutečně naštval,otírá si hubu o Čechy,s každým tu mluví,jak kdyby jsme mu odpadli od zadele.Všude byl a od všeho má klíče...
 Autor:babi
(neregistrovaný - IP: 185.51.249.***)
 Datum:21.7.2023 20:47
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Ak spominas zmrzlinu, tak snad najlepsiu na Balkane som kupil 1,50€/ porcia na Pagu v juni 2023 v Povljane tu: https://www.google.com/maps/contrib/10255964611477...
Na porovnanie v Crnej Gore som kupil zmrzlinu za tu istu cenu, lenze chutovo sa nevyrovnala sladoledu z Povljany. Uplne zle vysla zmrzlina v milovanom Grecku na Peloponeze, pretoze stala 3€/ porcia a chutovo nesiahala chorvatskemu sladoledu ani po clenky.
Inak na ubohe prispevky nic neznamenajucich neregistrovanych nickov nereagujem...
 Autor:kompresor
 Datum:22.7.2023 11:24
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Byli jsme letos i ve Splitu a zmrzlina přímo v Diokleciánském paláci za 2 EUR. Ne , mnohdy novináři zmiňovaných, 90 Kč. S sebou si bereme pouze Pivo ( dávám tak 2 denně) a nějakou vakuovanou uzeninu. Vím, že v Konzumu, Plodine či Tommy se dá sehnat v akcích za obdobné ceny jako u nás. Ale tyto supermarkety nejsou vždy po ruce. Když byly ( např. v Podstraně) , tak jsme si kupovali jídla u teplého pultu. Vyšlo to kolem 100 - 120 kč pro 2. Ochutnali jsme jejich kuchyň a dali za to méně než v rest. Manželka má podprůměrný důchod a já přesně průměrný. Proto restaurace ne. Jídla v restauracích i od 11 - 15 EUR . Pivo 3,5 EUR. To jsou zkušenosti od Omiše a z Podstrany od Splitu.V Konzumu 1,65 litru zmrtzlina Quatro i za 120 Kč. Brambory 30,vepřové od 85-120 Kč. Zajímavé byly ceny kešu (indicky orach), sušeného ovoce. Vloni byly ceny v obchodech cca o 10 % nižší. A zdravím na Slovensko.
 Autor:John
(neregistrovaný - IP: 212.11.118.***)
 Datum:22.7.2023 18:06
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
V tomto obchodaku https://www.google.com/maps/contrib/10255964611477...
sme minuli asi o 20% viac €, ako min. rok za tie iste potraviny...
 Autor:kompresor
 Datum:24.7.2023 16:38
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Pálí to letos,pálí........
 Autor:losos
(neregistrovaný - IP: 188.120.195.***)
 Datum:23.7.2023 10:23
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Důležité je,že vy něco znamenáte a vaše příspěvky nejsou ani trochu ubohé...vy paštiko.Máte ramena přes celá záda...
 Autor:babi
(neregistrovaný - IP: 185.51.249.***)
 Datum:23.7.2023 21:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Pozor na ceny na čerpačce INA za tunelem Svety rok směr Záhřeb. Všude benzin za 1,51Eu, tady stojí nehorázných 1,91Eu. Tak ať nejste moulové jako já, že natankujete až za tunelem :)
 Autor:Jan
(neregistrovaný - IP: 85.71.1.***)
 Datum:4.8.2023 09:38
 Email:-
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Jane, za Sv. rokem už nastupuje docela únava. Nedíval jste se na Premium eurosuper 95?
 Autor:Jirka Riči
 Datum:4.8.2023 10:20
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
INA Zir-istok
Čerpací stanice

Ceny paliva ke dni 4.8.2023:
Benzín 1,51 €
Nafta 1,41 €
EUROSUPER 95 CLASS PLUS EXPERT 1,97 €
EURODIZEL CLASS PLUS EXPERT 1,95 €
EUROSUPER 100 CLASS PLUS EXPERT 2,04 €
 Autor:Mirus
 Datum:4.8.2023 21:38
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Letos jsme byli 14 dní na Pagu. Žádná změna ani drama. Za nás normální ceny jako vždy. Hezkej článek o tom byl tady https://www.croreal.com/blog/cs/zdrazeni-v-chorvat...
 Autor:Karlos Karlos
 Datum:27.8.2023 10:46
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
Re: Re: Ceny letos a 2022 Údaje o příspěvku
Vrátili jsme se před týdnem, benzin 1,51eur, ke konci pobytu už některé benzinky zdražily na 1,54. Jídlo v restauracích (Zadar a okolí) od 12 eur do cca 20 za běžné jídlo i s přílohou (opravdu velké porce), ryby o něco dražší. Pivo od cca 2,20 do3,50. Zmrzlina vynikající, dva kopečky většinou za 2 eura. Podražilo oproti loňsku, ale kde nepodražilo? Říkali domácí, podražily energie, jako všude, sem tam nějaký obchodník zaokrouhlil lipy na celé kuny a po přepočtu na eura, ještě zaokrouhlil eura. Ve větších obchodech (Plodine, Konzum, Lidl) bych řekla plus minus stejné jako u nás.
 Autor:babca
 Datum:29.8.2023 13:18
 Email:zobrazit
 
Odpovědět
 
Nahlásit nevhodný obsah
 
© 2006-2024 by www.chorvatsko-forum.cz 
TOPlist